10.12.14, 15:03Adam Darski w reklamie Empiku (fot. YouTube)

Empik wycofuje się z reklamy z Nergalem?

Empik szumnie zapowiadał, że nie zamierza wycofywać się ze swojej, chyba niezbyt przemyślanej, kampanii, której twarzami zostali Maria Czubaszek i Adam Darski. Nie ugniemy się przed cenzurą – zapewniali przedstawiciele salonu.

Przed cenzurą może nie, ale przed konsumentami, którzy zapowiedzieli bojkot? Jak donosi portal Parezja.pl, plakaty z aborcjonistką i liderem Behemotha znikają z poszczególnych sklepów sieci.

Autor portalu pisze, że stara się regularnie odwiedzać Empiki, by zobaczyć, jak w praktyce wygląda „świąteczna kampania” sklepu. W ubiegłym tygodniu był w Lublinie i rzeczywiście zobaczył świetnie wyeksponowane zdjęcia, budzących kontrowersje Darskiego i Czubaszek. Ale wczoraj, ponownie odwiedzając lubelski salon Empiku, redaktor Parezja.pl zobaczył już tylko plakaty z Cezarym Pazurą i Dawidem Kwiatkowskim.

W Kielcach, jak czytamy w serwisie Parezja.pl, kilka dni temu nie było po Czubaszek i Nergalu ani śladu. „Czyżby sieć Empik, jednak odczuła skutki konsumenckiego bojkotu, i rakiem wycofywała się z niemądrej kampanii?” – zastanawia się redaktor portalu.

aPo/Parezja.pl

Komentarze

anonim2014.12.10 15:48
Powinni przeprosić za wyrządzone zło moralne.Rysztok moralny żeby promować satanistę i dzieckobòjczynię.
anonim2014.12.10 16:29
Każdą reklamę z czasem się wycofuje, ale wy oczywiście musicie odtrąbić sukces.
anonim2014.12.10 17:37
Przepraszam, pan Darski i pani Czubaszek twierdzą że ludzie to bydło i śmieci (satanizm, mordowanie dzieci.)
anonim2014.12.10 17:41
U mnie w mieście wisi i Nergal i Czubaszek. Salon pełen, mimo trzech otwartych kas i tak się stało w kolejce żeby zapłacić albo odebrać zamówienie.
anonim2014.12.10 18:00
Pani Nowakowska, Pani myli pojęcia, wolność słowa? Jest i ludzie używają jej czasem w sposób haniebny. W tej sytuacji Empik wycofuje się w strachu przed utratą klientów, nikt im niczego nie zabrania, mieli pełną wolność słowa. Mnie dziwi jedno, czy tak popularna sieć potrzebowała takiej prowokacji, pewnie jakaś pani menedżer stwierdziła, że tak.Czy Nergal i p. Czubaszek wystąpili za darmo w tej reklamie? Wtedy pół biedy choć naprawdę nie rozumiem czemu ateistka i satanista reklamują święta. Jeśli dostali za to pieniądze to jeszcze bardziej tracę szacunek do Empiku, te pieniądze mogliby przeznaczyć na premie dla swoich pracowników. Totalnie głupi ruch, kupowałem dotąd w Empiku, teraz sobie daruję, tym bardziej, że przy okazji odkryłem o wiele tańsze internetowe księgarnie. Książki tańsze niż w Empiku o 10,15 zł. Czyli stracili stałego klienta. Jeśli nawet tylko około 100 000 osób przestanie tam kupować to już boli.
anonim2014.12.10 18:07
twowish może trochę więcej faktów i mniej generalizuj proszę. Temat jest konkretny o reklamie w Empiku a Ty nagle wyjeżdżasz z Frondą i P. Terlikowskim, w dodatku bez konkretów, tylko robisz jakieś podsumowanie ich działalności. W ten sposób pod każdym tematem można zrobić śmietnisko.I ta generalizacja na poziomie przedszkola "jak Katolicy robią to wszystko to jest cacy"..jacy katolicy... czemu cacy... nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Są cudowni katolicy, całe miliony, są grzeszni i w sumie pseudo-katolicy. Ale to już inny temat.
anonim2014.12.10 18:19
scaRRed pewnie są kolejki bo to wielka firma a i w kraju mieszka mnóstwo ludzi, którzy nie są chrześcijanami i ten protest ich nie obchodzi. Proste. To wielkie przedsiębiorstwo i w pół ateistycznej Polsce przetrwa. Ale na samej stronie facebookowej zapisało się na protest około 50 000 ludzi. Ja po raz pierwszy tam nie kupuję i już nie kupię bo przy okazji odkryłem internetowe księgarnie, które mają te same książki tańsze o 10,15 zł. Jeśii tylko 50 000 ludzi tam nie kupuje to już boli. Może jeszcze nie bardzo ale jednak, a jeśli więcej tym bardziej. Na tym polega protest i myślę, że dla chrześcijan ma sens. A tak przy okazji dla mnie to po prostu naprawdę głupi dobór osób reklamujących.
anonim2014.12.10 18:22
i tak sram na empik
anonim2014.12.10 18:34
twowish Dlatego właśnie piszę, że jest wolność słowa. Czy ktoś zabrania Empikowi tej reklamy? Nie, natomiast jest bojkot Empiku przez chrześcijan, którzy nie chcą kupować w sieci, która reklamują satanista- ateista i pani, która chwali się, że dokonała aborcji i na święta w lodówce ma tylko parówki :) . Każdy mówi co chce i robi co chce, natomiast wiąże się to z jakimś skutkiem. Podobnie np. wegetarianie mają całą listę firm, które np. robią perfumy, szampony testując je na zwierzętach i bojkotują te firmy. Wolność słowa ale i wolność wyboru. Znów piszesz też coś ogólnie o katolikach , że dyskryminują i prześladują kogoś, bez przesady, że wolność innych dla nich nie istnieje. Dla mnie jest dokładnie na odwrót, to jest własnie kwintesencja chrześcijaństwa. Jestem katolikiem i istnieje dla mnie wolność innych, bo sam Bóg dał wybór ludziom.Nie dyskryminuję, tym bardziej nie prześladuję a staram się kochać bliźniego, bo o to prosił Jezus.
anonim2014.12.10 18:51
Aby zło zwyciężyło, wystarczy aby dobro nic nie robiło. A. Hitler
anonim2014.12.10 21:29
Nienawiść a ostrzeganie bliźnich przed satanistą i aborcjonistką to dwie ròżne sprawy.
anonim2014.12.11 14:46
Ależ - wolność słowa jest - trzeba się tylko liczyć z tym, że mogą być z tego jakieś konsekwencje - np niższy niż zakładano utarg. Ale to akurat nie jest wynikiem braku wolności słowa tylko jego konsekwencją :)
anonim2014.12.11 16:48
Przecież Empik zdementował te informacje - nie usunęlireklam ze względu na ten dziwaczny bojkot, tylko wymieniają część instalacji marketingowych w niektórych sklepach. Zgodnie z planem zastępują je informacjami o produktach i aktualnych promocjach. Kampania z udziałem Nergala i Czubaszek wciąż trwa.
anonim2014.12.11 20:46
w salonach, w których byłem plakaty nadal wiszą. wygląda na to, że "sukces" tylko na papierze. czy serwis parezja.pl dostarczył informacji o tym ile ludzi odwiedza w ostatnich dniach empiki? gdyby bojkot odniósł sukces to byłyby pustki.
anonim2014.12.12 2:01
twowish po prostu nie możesz uogólniać,ja np. ateistów nie wrzucam do jednego worka, są wśród nich wartościowe osoby, są nijakie a są i zdegenerowane. Niestety podobnie wśród ludzi uważających się za katolików, Warto jednak zauważyć, że idee chrześcijaństwa są tak piękne, że kto próbuje naśladować Jezusa ten staje się lepszy i to widać w jego postępowaniu. Mocno przesadzasz co do Frondy, są tu różne artykuły, część rzeczywiście stawia pewne sprawy na ostrzu noża, też mi się to często nie podoba, można o tym kulturalnie podyskutować, pospierać się, ogólnie jednak nie doniosłem wrażenia jak Ty, że pan Terlikowski to tylko zło chodzące, zbyt agresywnie do tego podchodzisz i jednak wyolbrzymiasz. Zobaczymy co dalej się pojawi, może będzie okazja podyskutować. Życzę mniej agresji, patrz bardziej spokojnie wokół a zobaczysz tysiące cudownych katolików. Ja przez kilkanaście lat byłem poza Kościołem ale zawsze spotykałem wielu cudownych chrześcijan, tych pseudo też ale takie jest życie. Każda piękna idea bywa przez ludzi wykorzystana i przekrzywiona. Natomiast my nie możemy patrzeć tylko na innych, bo ludzie zawsze będą grzeszni. Pozdrawiam i życzę nam świata wokół pełnego miłości i pokoju. Oczywiście będą spory bo nieraz są to różne filozofie życia, ale można przynajmniej próbować podyskutować.