14.12.13, 18:27Ewa Kopacz (fot. http://marszalek.sejm.pl)

Ewa Kopacz pierwszym zastępcą Tuska

Potwierdziły się informację IAR dot. wyborów władz partii PO. Grzegorz Schetyna nie wszedł do zarządu Platformy Obywatelskiej. Jego miejsce zajęła skompromitowana minister, marszałek Sejmu Ewa Kopacz. "Grzegorz Schetyna przepadł w głosowaniu uzyskując 147 głosów. Jego kandydaturę zgłosił z sali Andrzej Halicki". Przed głosowaniem Schetyna oznajmił: - Uważam, że powinniśmy zrobić wszystko, aby Platformę zmieniać, aby była gotowa do wygrywania wyborów - powiedział. Podkreślił, że członkowie PO powinni być zawsze razem. Zadeklarował lojalność i współpracę. Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, do Ciebie Donald, że schetynowcy też się zmieszczą w zarządzie Platformy Obywatelskiej, też będą pracować na rzecz Platformy - powiedział Grzegorz Schetyna.

Niestety, Rada Krajowa PO wybrała Ewę Kopacz. Marszałek Sejmu powiedziała, że nie widzi powodów by Schetyna opuścił po porażce PO. I dodała, że ma nadzieję, że "Grzegorz Schetyna będzie się nadal angażował w partyjną działalność oraz poświęci się pracy jako przewodniczący komisji spraw zagranicznych. Zdaniem Ewy Kopacz premier wyraźnie dał dziś Grzegorzowi sygnał, że ma dość personalnych przepychanek w Platformie".

Wiceprzewodniczącymi partii zostali też: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bogdan Borusewicz, Cezary Grabarczyk i Radosław Sikorski. Nowym sekretarzem generalnym PO jest Paweł Graś. Do zarządu partii weszli też: Urszula Augustyn, Jadwiga Rotnicka, Danuta Pietraszewska, Tomasz Siemoniak i Jacek Rostowski.

W czasie Rady Krajowej Donald Tusk przekonywał, że zaproponowana przez niego ekipa doprowadzi Platformę Obywatelską do zwycięstwa. Dlatego - mówił - musi to być jeden zespół. Podkreślał, że skuteczna partia nie może być rozrywana wewnętrznymi i zewnętrznymi spekulacjami na temat jej przywództwa. Jeśli chce się wzmocnić własną partię polityczną to nigdy drogą do wzmocnienia swojej partii nie jest osłabianie jej lidera - powiedział Premier.

mod/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.12.14 18:41
Mierna ale ślepo wierna.
anonim2013.12.14 19:39
Mam nadzieje, że dożyję czasów w których i ta pani i osoby odpowiedzialne za osadzenie tej szmaty na najgodniejszym w naszym państwie stanowisku Marszalka Sejmu RP zostaną osądzeni.
anonim2013.12.14 19:44
@Afrank - aż tak długo ludzie nie żyją.
anonim2013.12.14 19:59
Schetino przeciągnięty pod kilem ...przednie .... a Kopaczka na prezydenta ....
anonim2013.12.14 20:00
Może prezydent gdzieś poleci ....
anonim2013.12.14 21:33
Nigdzie nie poleci. Żadnych eskapad do Gruzji czy na Ukrainę. Jest zbyt bojaźliwy, jego IQ nie jest zbyt wysokie a doradców sobie wybrał nieszczególnych
anonim2013.12.16 9:38
To ona widziała jak z wielką pieczołowitością "przesiewano ziemię w Smoleńsku"; no i ta wspaniała współpraca lekarzy.....