20.10.20, 08:30Fot. via Pixabay - PublicDomainPictures / screenshot Twitter

Fake newsem w Polskę. Ambasada raguje na kłamliwy reportaż CNN dot. LGBT

CNN w swoim reportażu powiela fake newsy na temat Polski i rzekomych „stref wolnych od LGBT” w naszym kraju. Błyskawicznie zareagowała polska ambasada w Stanach Zjednoczonych.

Reportaż zatytułowano „Nie przynależysz tutaj. W polskich »strefach wolnych od LGBT« samo istnienie to już akt buntu”. Pojawił się w nim między innymi kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden, który powiedział:

Wyrażę się jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a na »strefy wolne od LGBT« nie ma miejsca w Unii Europejskiej ani nigdzie na świecie”.

Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w USA zareagowała napisaniem listu odnoszącego się do kłamliwego reportażu CNN o rzekomym prześladowaniu środowisk LGBT w Polsce. Udostępniono go między innymi na Twitterze. Jak wskazuje ambasada:

Polski rząd jest zobowiązany do przestrzegania zapisanych w Konstytucji RP praw wszystkich swoich obywateli, w tym równości wobec prawa i niebycia dyskryminowanym”.

Podkreślono też, że wszystkie osoby, włącznie z członkami społeczności LGBT mają w Polsce prawo do pełnej ochrony przed nienawiścią, przemocą oraz dyskryminacją. Dodano, że oznacza to, że:

[…] ustawodawstwo RP gwarantuje równość i godność osobom LGBT we wszystkich obszarach życia, (co) jest zgodne z międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka”.

dam/PAP,Twitter

Komentarze

katolicka deratyzacja Polski2020.10.20 19:12
To nie protest,tylko kapitulacja.
Patryjota2020.10.20 18:53
No to jak wreszcie - było te kilkadziesiąt uchwał o strefach wolnych od LGBT - czy nie było??? Zachwycała się tym FRONDA ??? czy nie? Kto tu łże??? //CHYBA TEN - CO ZAWSZE//
Maria Błaszczyk2020.10.20 17:09
Świetny reportaż, polecam.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.20 19:15
Znowu te przemadrzaly balwan.
Maria Błaszczyk2020.10.20 19:51
A coś po polsku? I na temat? Spróbuj, może kiedyś się uda. Będę trzymać kciuki.
Woy2020.10.20 14:07
Mieszkam w Usa 20+ lat. Kiedyś pewien Słowak powiedział tak" Polacy to takie Ruskie co myślą, że są Francuzami". Pomyślałem wtedy ze cos w tym jest. Bliżej Polsce do wschodu niż do zachodu.
How's your English?2020.10.20 15:25
And perhaps you can tell us, which state you are from. Don't be shy!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.20 19:14
Katolicka Polska jest po prostu Zachodem,wiec nie moze byc blizej niego,ani dalej.
kasikas2020.10.20 13:18
my Polacy ,,,mamy swoje wartości i kulturę i nikt nie będzie nam narzucał niczego,,,,skoro się nie godzimy z ideologią lgbt to masz to uszanować ty jeden i ty drugi,,,bo na tym polega tolerancja,,,,nikt w Polsce tym innym ludziom nie robi krzywdy,,,to oni nas krzywdzą wychodzą na ulicę pol nago i demoralizują nasze dzieci,,,chcą żeby w szkołach uczyli że rodzina to jacei i wacek!,,,co to jest pytam,,,won od nas z tym dziwactwem
man.of.Stagira2020.10.20 12:44
DZISIAJ to Polska jest jedną z ostatnich stanic zachodniej cywilizacji. Zachodnia cywilizacja umiera w Zachodniej Europie na naszych oczach: Francja, Niemcy, Holandia, Dania, Szwecja etc etc. Wszędzie tam trwa wojna domowa przeciwko lokalnym tubylcom wojna muzułmanów z Europą której pierwszymi ofiarami będą niewierni motywowani ideologią i programem ruchów LGBT. JESZCZE nie jest totalna!..Cytat: "According to the Algerian writer Boualem Sansal, France still does not understand the reality she is facing: "She believes herself struck by terrorists... while she is subjected to a guerrilla war that one day [reaches] the dimensions of a total war... as many countries...to varying degrees, are still enduring (Algeria, Mali, Afghanistan, Iraq, Syria, Libya, Somalia)". https://www.gatestoneinstitute.org/16659/western-lives-matter
Z612020.10.20 12:31
OSTRE reakcje polskich ambasadorów: "Uprzejmie błagamy, jeśli się nie pogniewacie, to najuniżeniej prosimy..."
Izydor2020.10.20 12:01
Zawsze mnie bawi jak ta katonarodowa szuria pada na ryj zawsze gdy się spotka z zachodnią cywilizacją. Im się wydaję że napiszą oświadczenie, wyślą Jakiego żeby pokaleczył trochę angielski i nagle przestaną być traktowani jak bolszewicka dzicz.
Anonim2020.10.20 12:36
Izydor - zachodnia cywilizacja JUŻ NIE ISTNIEJE - Istnieje prawo szariatu , tylko o tym się tam nie mówi. Ale w najbliższych wyborach do parlamentów Szwecji, Belgii, Francji wystartują partie islamskie i w tedy ujrzysz prawdę.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.20 19:17
Izydor zdumiewa inteligencja azjatycka zza Uralu.
Jerzy2020.10.20 11:31
A zatem tylko wasze zmyslenia i klamstwa maja prawo nazywac sie prawda. Wszystko co sie z nimi nie zgadza to fake news. O nie, CNN pokazal prawdziwa sytuacje, a strefy wolne od LGBT sa, bo uchwaly samorzadow obowiazuja. Nie przeprowadza sie wprawdzie czystek i polowan na gejow na terenie tychze gmin, ale moralne i symboliczne ich wykluczenie oraz ponizenie stalo sie faktem.
Beno2020.10.20 12:37
A jakie to poniżenie i jakie to wykluczanie LGBT? W polskiej konstytucji jest zapisane, że każdy człowiek ma prawo do swojej godności. Nie wolno nikogo prześladować z powodu religii, rasy, światopoglądu czy orientacji seksualnej. Strefy wolne od LGBT to znaczy wolne od ich prowokacji, od wpychania się do szkół, od demoralizacji. To nie LGBT, ale normalni obywatele czują się zagrożeni, szczególnie gdy dochodzi do profanacji kościołów, kaplic, figur.... Gdzie pobito jakiegoś geja, zniszczyli samochód gejowi, pisali obrzydliwe napisy na jego domu? A to wyprawiaju ci z LGBT. Strefy wolne od LGBT to właśnie ochrona przed ich agresją.
Anonim2020.10.20 12:38
Jerzy - tak po prawdzie homoseksualiści byli , są i będą tylko jest jedno ale - ilu jest tych prawdziwych -0,00001% i to wszystko.
Jerzy2020.10.20 12:50
Tracisz juz glowe w probach dopasowania faktow do wyznawanej przez ciebie ideologii i homofobii. Musze cie zasmucic, gejow jest znacznie wiecej niz sugeruja twoje wziete z powietrza szacunki, nie mowiac juz o beseksach.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.20 19:22
Geje to co innego niz zboczency. Geje to sekta komunistyczna ,dazaca do zniszczenia 1000 letniej kultury polskiej i Cywilizacji Europejskiej.
abcd2020.10.20 11:13
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
pytajnik2020.10.20 11:05
Dlaczego Fronda nie informuje, że "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Czy to nie najlepsza odpowiedź na fake-newsy? Czy Frondzie zależy na ukrywaniu nauczania biskupów i znakomitych wyników wdrożonej przez nich terapii? Czy to nie sabotaż mający na celu rozbicie Kościoła i promowanie zboczenia?
jle_ffm2020.10.20 11:00
Pisowcy to myślą że żyją w jakijś bańce na wyspie, że to co głupiego powiedzą albo zrobią to nikt tego nie usłyszy i zobaczy? Ta cała cyniczna gra i polityka wobec LGBT (a kto wydrukował naklejki 'Strefa wolna od ideologii LGBT') nastawiona na podlizanie się suwerenowi tak aby ugrać kilka punktów w sondazach i wybrać Andżeja na kolejna kadencję, teraz się mści. Po prostu wstyd i obciach na cały świat.
prosty2020.10.20 10:55
Twitter to żadne medium do interwencji w takich przypadkach. Dobrzy prawnicy i sprawa o zniesławienie w USA, z wnioskiem o karę taką, żeby zabolało. Inne argumenty nie działają, pokazanie w kraju, że się reaguje, nie ma znaczenia.
Polak2020.10.20 10:59
Tyle że pisowska mafia reaguje wyłącznie w kraju, wiedzą że za tak bezczelne kłamstwa za granicą by ich śmiechem zabito. Zauważ że zagraniczne media dowiadują się o tej rzekomej "replice" dopiero z przeglądu polskiej prasy.
Art2020.10.20 12:12
No coz, jak Ci sasiad mowi, ze nie powinies juz pic i lepiej sie polozyc spac, to mozesz go zignorowac. Ale jak mowi Ci to pol swiata, to moze jednak cos jest na rzeczy i jestes po prostu pijany?
Anonim2020.10.20 10:54
Stacje CNN, TVN niech lepiej zastanowia sie, dlaczego im ogladalnosc spada - skoro tak KLAMIA o nietolerancji, homofobii w Polsce - u nas homoseksualisci nigdy nie byli karani tak jak w innych krajach europejskich. Ale na demoralizacje dzieci w przedszkolach nie pozwolimy! Na homo malzenstwa i adopcje przez nich dzieci nie pozwolimy! Na szalenstwo 50 plci nie pozwolimy! Na kliniki smierci (Planned Parenthood - Gates!) i aborcje na zyczenie w 9 miesiacu ciazy nie pozwolimy! Polonia nie bedzie glosowac na propagatora i legalizatora tych szalenstw Bidena!! W FUNDAMENTALNYM SPORZE CYWILIZACYJNYM NIE DAMY ZDROWEMU ROZSADKOWI ULEC SZALENSTWU IDEOLOGII LGBTQ+++!
edi2020.10.20 10:46
Ideologia LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
Anonim2020.10.20 10:22
Gdzie jest napisane , że nie można być homofobem- gdzie . To jest właśnie terroryzm - zmuszanie normalnych ludzi do przyjmowania zasad , z którymi w ogóle nie identyfikują. Nazwanie kogoś homofobem - jest naruszeniem jego dóbr osobistych !!!
Anonim2020.10.20 10:26
Możesz być homofobem, możesz być płaskoziemcą, możesz żreć na śniadanie gówno. Jeżeli nie ma to wpływu na życie innych, twoja sprawa. Ale jak zamierzasz stanowić prawo dyskryminujące kogoś ze względu na płeć, orientację lub kolor skóry, to już nie za bardzo.
Anonim2020.10.20 10:50
Nikt w Polsce nie dyskryminuje nikogo ze względu na płeć że jest kobietą lub mężczyzna oraz za kolor skóry, ( chińczyk , latynos , eskimos, itd) co innego to co TY nazywasz "orientacją: A więc pamietaj ! - homosksualizm był do lat 70 -tych traktowany jako CHOROBA - był w katalogu chorób. Dopiero w Kanadzie na jednym z sympozjum ( poczytaj na ten temat) dokonano politycznego a nie medycznego przemieniena homoseksualizmu w tzw. orientację i tak zostało do dzisiaj. Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego tak gorliwie zabrania się leczenia homoseksualizmu - skoro można go leczyć.
Odpowiedź2020.10.20 10:56
Odpowiadam.... Nie ma na świecie ŻADNEJ poważnej instytucji medycznej, która potwierdzałaby, że można leczyć homoseksualizm. Co więcej WSZYSTKIE poważne instytucje medyczne, które się w tej materii wypowiadały, potwierdzają szkodliwość takich prób.
Anonim2020.10.20 11:03
W latach 50-tych papierosy były polecane jako zdrowy sposób na utratę wagi. Czego to dowodzi? Ano każdy może się mylić. Z kolei homoseksualizmu nie można leczyć, ponieważ nie jest to choroba.
Anonim2020.10.20 12:32
Że coś jest chorobą nie oznacza , że musi być gorączka, krostki, plamy na skórze ,etc, itd. Choroba może siedzieć w głowie człowieka i tego optycznie nie zobaczysz.
Hue2020.10.20 10:16
Prawacka logika. Najpierw się chwalą gdzie wprowadzaja takie strefy, drukuja nakejki. Kiedy ktoś to pokazuje na zachodzie, to udają, że nic takiego się nie stalo. Powinniscie byc dumny z reklamy.
Torchwood2020.10.20 9:28
Trzeba było nie drukować tych naklejek i nie przyjmować w samorządach tych homofobicznych deklaracji pisanych przez faszystów z Ordo Luris. Teraz świat dowiedział się, że w Polsce u władzy są homofoby, i reaguje.
jonasz2020.10.20 9:35
sam jesteś faszystą
Art2020.10.20 12:15
a cos na temat?
york2020.10.20 9:23
bolszewicki rak najpierw za pieniadze sowieckie teraz rosyjskie, niszczy zdrowa tkanke spoleczenstw swiata, walczy z wszelka religia zwlaszcza katolicyzmem, podnowym szyldem gender.Szatan i masoneria zacieraja rece nie rozumiejac ze to samozaglada.
Hue2020.10.20 10:17
Twój bóg go gender. Uważa się za syna i ojca jednocześnie.
Wojtek Polak2020.10.20 9:09
lewactwo stara się zrobić burdel na całej ziemi gloryfikacja wszelkich zboczeń i upadku moralnego nie ma nic wspólnego z "prawami człowieka" kto następny w kolejce po tz "prawa człowieka" złodzieje mordercy przecież to też ludzie a nie ideologia. kazirodztwo to przecież nic złego jeśli dwoje dorosłych ludzi... a potem pedofilia pamiętamy lolitaexpres przecież epstejn miał wielu "przyjaciół" nie możliwe było by jego działanie bez przyzwolenia "wielkich "tego świata. stary cap Bidon zapewne korzystał z linii przewozowych lolitaexpres to teraz szczeka na kraje co to nie chcą piać z zachwytu na widok wszelkich zboczeń i robienia ze świata "niędzynarodowy" burdel. Polska nie będzie tolerować faszystowskich-homo-terrorystów nie będzie tolerować nazi-feminizmu nie będzie przykładać ręki w niszczeniu Europy i świata poprzez wprowadzanie "nędzynarodowy burdel" na polecenie oszołomów lweackich pokroju Bid(y)en-a
Zgaduj zgadula2020.10.20 9:07
Teścik: dla przeciętnego obywatela planety Ziemia, takiego z Kenii, Pakistanu albo Urugwaju, kto jest bardziej wiarygodnym źródłem informacji: (a) ambasada RP w Waszyngtonie, czy (b) CNN?
Anonim2020.10.20 9:13
Założę się, że ludzie z Kenii, Pakistanu albo Urugwaju mają serdecznie gdzieś, co się dzieje w Polsce. O ile w ogóle wiedzą o istnieniu takiego kraju.
Zgaduj zgadula2020.10.20 9:18
Nie tego dotyczy zagadka...
Anonim2020.10.20 9:19
Więc odpowiadam. Ludzie wierzą w to, co usłyszą w telewizji. Nikt sobie nie zada tyle trudu, żeby poszukać co sądzi na ten temat jakiś tam ambasador.
Zgaduj zgadula2020.10.20 10:58
Rozumiem, że wybierasz odpowiedź (b). Brawo! Wygrałeś talon na balon... :)
Sujvik2020.10.20 9:27
W Kenii znają tylko Rosję. O Polsce mało kto słyszał. Jeśli już ktoś coś tam słyszał to uważa, że Polska to część Rosji.
Anonim2020.10.20 9:05
Taka była duma z tych stref, tak się Bodakowski cieszył, że Polska jest na drugim miejscu pod względem homofobii w Europie, a jak Unia zagroziła zabraniem pieniążków, to nagle udajemy, że nic takiego nie było.
ladychapel2020.10.20 9:02
Dlaczego przybytki takie jak np. świątynia opatrzności bożej, dom pielgrzyma "Hale" przy JG i wiele, wiele innych wielkich przybytków, które są w posiadaniu KK w Polsce nie zostaną zamienione w tymczasowe szpitale?
Gość2020.10.20 9:06
Chorzy by zbankrutowali jakby pięć razy dziennie ksiądz między łózkami z tacą biegał.
Wojtek Polak2020.10.20 9:22
w Polsce jest tyle nie używanych budynków mieszkalnych i po starych przychodniach można by je było przerobić na szpitale stoją puste i niszczeją albo zamieszkują je oszołomy lewackie robiąc z nich meliny - squot-owe. czemu nie zrobią z hoteli dla zboków szpitali? czemu to lewactwo się czepia cudzych własności a nie odda tych co to nie legalnie bezprawnie zawłaszczyli?
Po 11 ...2020.10.20 8:54
Tego to już nawet największe frędzlowe trepy nie kupią. Ile razy słyszałem, że LGBT to ideologia, nie ludzie, że to neomarksizm, że trzeba z tym walczyć, że zagrożenie dla rodziny itp, itd. Jak to nie jest jedna wielka strefa wolna od LGBT, to co?
Po 12 ...2020.10.20 9:49
Polska jet póki co jeszcze krajem, w którym zboczenia nie zostały uznane za równoprawne z zachowaniami normalnymi, dlatego masz rację... jest strefą wolną od LGBT.
Po 11...2020.10.20 10:12
:)) Doczekałem się kulturalnego "odpowiadacza". Bardzo się cieszę. Będę się starał dyskutować, ale pracuje i nie zawsze mam czas. A "zboczenia" nie są takie oczywiste. W końcu homoseksualizm jest powszechny w królestwie zwierząt i obecny od wieków w całej ludzkiej populacji. Co zatem może być bardziej naturalne, jak nie to?
Wojtek Polak2020.10.20 11:25
przykro mi ale z tym homoseksualizmem w królestwie zwierząt do lipa bujda na potrzeby propagandzistów próbujących znormalizować zboczenia. spotykane czasami akty płciowe w zwierząt tej samej rasy i płci to tylko ustawianie hierarchii albo zwykła dominacja. w świecie zwierząt nie występuje homoseksualizm bo u nich prokreacja służy tylko do przedłużenia gatunku i jest instynktowna. to dlatego u zwierząt występuje okres godowy czy rói.
Art2020.10.20 12:21
Nie masz pojecia o czym piszesz. Homoseksualizm jest powszechny wsrod zwierzat i tylko w nielktorych przypadkach chodzi o dominacje. Zreszta seks u czlowieka ma takze zwiazek z dominacja. Poniewaz jestesmy jednak istotami rozumnymi "wynalezlismy" kulture, ktora po prostu temperuje (u niektorych przynajmniej) zbyt agresywne zachowania. Powtarzam, nie masz bladego pojecia o czym piszesz.
Wojtek Polak2020.10.20 12:37
proszę cię nie pisz głupot bo mnie ogarnia śmiech. a na głupotę jak to mówią nie ma lekarstwa. jak już chcesz pisać homo-brednie to pisz tobie podobnym bo ja nie mam czasu i nie mam ochoty tłumaczyć głupkowi podstaw biologii.
bogdanus2020.10.20 8:53
Obserwuje media i wiem że o wiele mniej ważniejsze tematy są znane na zachodzie. Naiwny jest ten że CNN, BBS itp; nie znają faktów. Po prostu chcą kłamać dla z rożnych powodów. Reformujmy sądy i miejmy ich gdzieś.
Anonim2020.10.20 8:55
"Palmy żydów i miejmy to gdzieś" A. Hitler
Konfederata2020.10.20 8:52
W rasiji krytykujut Polszu raz na niedielu.
TwojaStara2020.10.20 8:46
Prawo prawem a szczucie z ambon kościelnych i sejmowych odbywa się w najlepsze.
CNN=TVN=NWO2020.10.20 8:45
Oni cały czas kłamią.
Twoja Stara2020.10.20 8:52
Mówią niewygodną dla Was prawdę. Byliście dumni ze stref bez LGBT dopóki was po kieszeni nie uderzono. I oto jest cała prawda!
...2020.10.20 8:44
W polskim wykazie znaków drogowych zatwierdzonych przez prawo nie ma takiego znaku jak strefa wolna od czegoś tam.
Art2020.10.20 12:22
no i? A cos na temat? Bo chyba jednak nie wiesz do konca o co chodzi z tymi strefami?