Wczoraj senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski skrytykował Fundusz Odbudowy i zapowiedział, że nie poprze w go w Senacie. Postawę senatora dość mocno ocenił wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Pytany o słowa Jackowskiego, Radosław Fogiel w rozmowie na antenie radiowej Jedynki powiedział:

Proszę zwolnić mnie z komentowania słów i postaw senatora Jackowskiego, który już od jakiegoś czasu zdaje się nie do końca odczuwać łączność z resztą klubu PiS”.

Stwierdził też kąśliwie, że Jackowskiego bardziej niż łączność z pozostałymi politykami PiS interesuje łączność z telewizjami informacyjnymi. „To jego wybór” – podsumował wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie rozmowy poruszono też temat obecnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. Jak wiemy, przed ostatnim głosowaniem Sejmowym dochodziło do licznych tarć. Fogiel przyznał, że miał miejsce pewien rozdźwięk, a PiS swoje stanowisko przedstawiał i trzyma się go cały czas. Dodał:

[…] naszej opinii nie zmieniamy, najważniejsze, że ratyfikacja ustawy o zasobach własnych UE znalazła większość”.

Zaznaczył, że dla Zjednoczonej Prawicy najważniejsze jest to, aby tworzące ją ugrupowania mówiły wprost o chęci współpracy i wspólnej realizacji programu oraz ciężkiej pracy nad reformami.

dam/PR1,Fronda.pl