01.05.15, 17:04Papież Franciszek (fot. Casa Rosada Wikipedia)

Franciszek: "Niech nie zabraknie chleba i godności pracy"

Jak podkreślił, jego głos jest głosem wielu ubogich, którzy pragną zapracować na chleb własną pracą. „Wyżywienie planety, energia dla życia” to hasło tegorocznego Expo, w którym bierze udział 145 krajów i organizacji międzynarodowych.

Życzeniem Papieża jest, aby to motto nie było tylko słowami. Pragnie, by towarzyszyła nam również świadomość twarzy milionów ludzi, którzy dzisiaj są głodni.

Podkreślił, że głównymi bohaterami tegorocznej Expo powinni być osoby głodujące.

Franciszek przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który 23 lata temu mówił o paradoksie obfitości.

Uważam, że należy sprawić, aby to wydarzenie stało się częścią zmiany mentalności, byśmy przestali myśleć, że nasze codzienne wybory nie mają wpływu na życie ludzi głodnych, bowiem na całym świecie wiele osób, a zwłaszcza dzieci umiera z głodu.

Papież skierował również swoje słowa do naukowców i osób, którzy starają się o zapewnienie wyżywienia:

„Niech Pan udzieli każdemu z nich mądrości i męstwa, bo ich odpowiedzialność jest wielka. Życzę, aby to doświadczenie pozwoliło przedsiębiorcom, kupcom, uczonym poczuć się zaangażowanymi w wielki projekt solidarności: by nakarmić świat zachowując szacunek dla każdego mieszkającego na nim człowieka oraz w poszanowaniu środowiska naturalnego”

Franciszek skierował również słowo do osób, które pracowały przygotowując mediolańską Expo:

„Niech nikt nie będzie pozbawiony tej godności! I niech żaden chleb nie będzie owocem pracy niegodnej człowieka!”

Na koniec swojego przesłania Ojciec Święty zaapelował o wzajemną miłość:

„Niech Pan pomoże nam odpowiedzialnie wykorzystać tę szansę. Niech On, który jest miłością obdarzy nas prawdziwą «energią dla życia»: miłością, by dzielić się chlebem, «chlebem naszym powszednim», w pokoju i braterstwie. I niech nie zabraknie chleba i godności pracy każdemu mężczyźnie i kobiecie”

KZ/Wpolityce.pl

Komentarze

anonim2015.05.1 17:48
Dopóki tron papieski będzie nieobsadzony (czyli z prawnego punktu widzenia tak jak teraz), nie interesujmy się tym, co mówi aktualny szef Watykanu. Po Vaticanum Secundum powstał nowy kościół, który nie ma prawie nic wspólnego z katolicyzmem. Gdy papież w centralnej świątyni Katolicyzmu odprawia gusła, albo zaprasza przedstawicieli kultów diabelskich i fałszywych z definicji, to nie można uznać tego za cokolwiek innego, niż całkowite zanegowanie prawd wiary. Jan Paweł II zachowywał się, jakby był inkarnacją Adama Mickiewicza, a nie Biskupem Rzymu. Benedykt XVI próbował naprawić wypaczenia polskiego papieża, no ale wyszło jak wyszło, i dziś jest jeszcze gorzej - Franciszek otwarcie obraża Tradycję, popiera lewactwo, żałuje pracownikom Watykanu premii, jest nielojalny wobec kleru, nosi brzydkie buty i nie zakłada wspaniałej tiary.
anonim2015.05.2 0:45
To nie tylko moje wierzenia. To wiara katolicka nieskażona posoborową herezją.
anonim2015.05.2 1:03
@trads92 Trollujesz?
anonim2015.05.2 13:13
@Redakcja Wnoszę o natychmiastowe (!!) usunięcie konta użytkownika @trads92 za sprawą jego skrajnie obraźliwych, bluźnierczych i heretyckich wpisów. Wstyd dla Portalu Poświęconego, aby utrzymywać wśród grona użytkowników kolejnego już skrajnego tradycjonalistę, schizmatyka i heretyka obrażającego kolejnych Namiestników Chrystusowych, Kościół Chrystusowy.
anonim2015.05.2 16:08
Modernista nazywa mnie bluźniercą, heretykiem i schizmatykiem?