17.07.20, 15:41Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja), Twitter - EpiskopatNews (zdj. edytowane)

Franciszek o kard. Grocholewskim: Dał świadectwo kapłańskiej żarliwości

Dziś rano nadeszła przykra wiadomość o śmierci wielkiego polskiego duchownego, kard. Zenona Grocholewskiego. Jutro o godz. 11.00 w Bazylice Świętego Piotra będzie celebrowana Msza św. żałobna w jego intencji pod przewodnictwem wicedziekana Kolegium Kardynalskiego, w której będzie uczestniczył również Ojciec Święty Franciszek. Po śmierci hierarchy papież wysłał depeszę kondolencyjną do brata kard. Grocholewskiego.

W depeszy papież Franciszek zwraca uwagę na ogromny wkład kard. Zenona Grocholewskiego w odnowienie prawa kanonicznego, poprzez swoją pracę naukową i dydaktyczną:

- „Wspominam z wdzięcznością zasłużoną pracę, jaką wykonał jako wykładowca prawa kanonicznego na papieskich uniwersytetach Gregoriańskim i Laterańskim, a także jako autor licznych publikacji naukowych” – pisze Ojciec Święty.

Franciszek docenia również pracę polskiego duchownego na rzecz Stolicy Apostolskiej:

- „Szczególnie hojnie poświęcił się służbie na rzecz Stolicy Apostolskiej, najpierw jako sekretarz i prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, potem jako prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. W obu miejscach dał świadectwo kapłańskiej żarliwości, wierności Ewangelii i budowania Kościoła” – czytamy w depeszy.

Po jutrzejszych uroczystościach żałobnych w Rzymie, trumna z ciałem kard. Zenona Grocholewskiego zostanie przewieziona do Poznania i złożona w krypcie tamtejszej katedry, gdzie spoczywają doczesne szczątki biskupów poznańskich.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Jestem czoko i ruchałem Rydzyka w kakaowe oko2020.07.17 16:55
Wielokrotnie odbywałem stosunki analne i oralne z Grocholewskim! Ciasny był nawet co bardzo w nim ceniłem.
Bon appetite!2020.07.17 17:19
Ciasny bo ty masz TAKIEGO małego!
Prawda2020.07.17 16:43
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.17 16:05
świetnie! o jednego darmozjada i pedofila mniej!
Ty też żyjesz na koszt2020.07.17 16:23
podatnika i goowno światu dajesz.