27.12.21, 10:35Fot. via: fshoq.com/Pixabay - Ramdlon

Francja. Boże Narodzenie w cieniu zagrożenia terrorystycznego

Święta Bożego Narodzenia we Francji były czasem wzmożonej czujności służb. Dodatkowe środki bezpieczeństwa wokół kościołów zarządził szef MSW Gerald Darmanin. Powodem było podwyższone zagrożenie terrorystyczne.

Dziennik „La Croix” cytował pismo, jakie szef resortu spraw wewnętrznych wysłał przed świętami do prefektów, zalecając, aby w tym roku policja i wojsko rozmieściły posterunki w pobliżu kościołów.

Przed Bożym Narodzeniem doszło do dwóch incydentów w kościołach katolickich we Francji. 23 grudnia 40-letni mężczyzna groził białą bronią parafianom w kościele w Maisons-Alfort. Kilka dni wcześniej konieczna była ewakuacja wiernych z katedry w Tuluzie, gdzie napastnik zaatakował modlącą się kobietę.

„La Croix” przypomina też o udaremnionym pod koniec listopada zamachu terrorystycznym na jeden z francuskich kościołów.

kak/KAI

Komentarze

Anonim2021.12.27 11:56
broń była biała ,a facet brązowym cicapciakiem? tak q-rwa trudno to napisać?
🧨🧨🧨🧨🧨…….🧨🧨🧨2021.12.27 11:29
Polska, Boże Narodzenie w cieniu zagrożenia pisowskiego
Żyd Anonim2021.12.27 11:20
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "katolicka Polska" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W każdym księdzu widzę pazernego pedofila, który naiwnych straszy piekłem. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, księża w obozach, my bylibyśmy panami, a goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
Anonim2021.12.27 11:00
Efekt zdziczałej laicyzacji .