24.08.21, 12:41fot. yt/afp news agency

Francja: część uchodźców z Afganistanu pod obserwacją służb. Związki z terroryzmem?

Francuskie służby objęły obserwacją pięciu ewakuowanych z Kabulu Afgańczyków. Przyczyna obserwacji to możliwe powiązania tych osób z ugrupowaniami islamistycznymi. Ponadto jeden z obserwowanych został aresztowany w Paryżu po tym, jak naruszył areszt domowy.

O aresztowaniu jednego z pięciu objętych obserwacją Afgańczyków poinformował rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal.

Przyczyną inwigilacji Afgańczyków były ich ewentualne powiązania z talibami. Wobec mężczyzn zastosowano „indywidualne środki kontroli administracyjnej i nadzoru” – poinformował minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin.

Jednak z Afgańczyków przyznał się do przynależności do talibów oraz do posiadania broni. Inny był z kolei widziany, jak w otoczeniu talibów patrolował z bronią w ręku ulice Kabulu.

- Afgańczycy znajdujący się pod obserwacją służb stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jeśli chodzi o piątego mężczyznę, po dochodzeniu DGSI dowiedzieliśmy się, że miał powiązania z tymi ludźmi, chociaż przybył osobno - powiedział Darmanin.

W ocenie szefa francuskiego MSW osoby te należy uznać za "nawiązujących regularne kontakty z osobami lub organizacjami podżegającymi, ułatwiającymi lub uczestniczącymi w aktach terrorystycznych".

Jeden z objętych obserwacją Afgańczyków, Ahmad M., jest przez 10 dni izolowany w hotelu na przedmieściach Paryża. Zgodnie z przepisami ma on obowiązek codziennie zgłaszać się na policję. Ponadto będzie mógł poruszać się jedynie w obrębie gminy zamieszkania. Przysługuje mu jednak prawo o zwrócenie się o zezwolenie na wyjazd.

jkg/pap

Komentarze

heniek2021.08.24 14:27
dy,żurny sowecki trol działa nawszystkich frontach anonim
Biskup na kwarantannie -2021.08.24 14:07
- związki z pedofilią?
Anonim2021.08.24 14:17
Każdy biskup to albo pedofil albo ochraniajacy tegoż.. z dwojga złego o zgrozo, wolę pedofila, bowiem jest to istota zaburzona, chora, która powinna w odosobnieniu spędzać swój zywot... gorszy jest ochraniający, ten trzezwo myslący z pełna premedytacją pomagający w dopuszczaniu do ludzkich nieszczęść! Pedofil do szpitala zamknietego, pomocnik na krzesło elektryczne
Anonim2021.08.24 13:49
Czy to oznacza że żabojady wiedzą kogo wpuszczają do kraju? A nastepnie by się słuzby nie nudziły, zaczynają obserwację? ;) Widziałem fajny film, gdzie facet idzie przez całą Francje, do Paryża, do rodziny, tam są zamieszki oczywiście rdzennej ludności o kolorze śniadym ;P ... zresztą jak co dzień, a na końcu mamy grzybka... co za piekna wizja artystyczna, i bliska memu serduszkowi :D
Anonim2021.08.24 13:13
U każdego z Afgańczyków widziano fajfusa, w związku z tym podejrzewani są o gwałty.😁😁😁
Anonim2021.08.24 13:51
Chyba sam jesteś pozbawiony tego organu, i zazdrość w tobie wzbiera.. jedyne co umiesz to sie wypiąć ku zachodowi słońca, znaczy się usraelowi wypiąć ;D
Anonim2021.08.24 14:55
ssij brudną pałę, i nie myśl za dużo, bo ci nie wychodzi.
Anonim2021.08.24 16:36
Tylko ci ssanie w głowie, w poprzednim życiu chyba komarem byłeś ;D