08.12.20, 16:43Fot. Sam Valadi, via: Wikipedia CC 2.0

Francja. W radiu nie można używać słowa ,,chrześcijanin’’

Z francuskiej publicznej rozgłośni „Francer Inter” wycofano reklamę stowarzyszenia non- profit L’Oeuvre d’Orient, pomagającego chrześcijanom na wschodzie, ponieważ w jej treści znalazło się słowo… „chrześcijanin”. Zdaniem rozgłośni, gdyby takie słowo padło na antenie, naruszyłoby to „neutralność religijną”.

Jednocześnie rozgłośnia zaproponowała, że wyemituje reklamę, ale zastępując zwrot mówiący o wschodnich chrześcijanach zwrotem o dziele na rzecz Bliskiego Wschodu. L’Oeuvre d’Orient odrzuciło tę propozycję.

Sprawę skomentował w rozmowie z portalem niezależna.pl przewodniczący paryskiego klubu „Gazety Polskiej” Andrzej Woda.

- „W życiu nie spodziewałem się, że do czegoś takiego może dojść. Lewica dużymi krokami wchodzi, ale to, żeby ogłoszenie instytucji, która od tylu lat działa i wiadomo, że pomaga chrześcijanom, to jest skandal” – stwierdził.

Wobec tych wydarzeń Andrzej Woda zaapelował do Polaków, aby nie dopuścili, by sytuacja obserwowana we Francji powtórzyła się w Polsce.

- „Róbcie wszystko, żeby tak nie było, ale z tego, co słyszymy, w Polsce też zaczyna być coraz gorzej i niewykluczone, że Polskę też może to spotkać” – ocenił.

Odnosząc się do Strajku Kobiet i działalności Marty Lempart podkreślił, że „lewica zaczyna coraz mocniej napierać” i również w Polsce może zacząć dziać się to, co dzieje się już we Francji.

kak/niezależna.pl

Komentarze

PB2020.12.9 10:52
To Francuzi jak chcą być tacy poprawni politycznie, że aż mdli, to powinni być konsekwentni i zabronić używania słów islam, islamiści mahometanie. Bo mam wrażenie że Francja staje się krajem mahometańskim a nie katolickim, chrześcijańskim.
Anonim2020.12.9 1:16
No to jak się mówi "wierzący inaczej" ?
Abdullah Makumba z Paryża2020.12.8 19:25
We Francji za używanie słowa chrześcijanin POwinno się wsadzać do więzienia :D
Anonim2020.12.8 19:24
A Katolicyzm , Islam , Protestantyzm , Judaizm i resztę bandy można ? Bo nie wiem ?
Beno2020.12.8 18:56
Tak wygląda wolność słowa we Francji i Parlament Europejski nie grzmi. Obłudnicy.
jj2020.12.8 18:30
Tylko idioci mogli wpaść na taki pomysł. Głupota i krótkowzroczność kosztują. Kiedyś będzie trzeba za nie zapłacić.
Aniela Chruszcz2020.12.8 18:29
Robert Schuman francuski premier jeden z katolickich założycieli pierwsze unii europejskiej który wraz z Kanclerzem Adenaurem i Premierem Włoch De Gaspari budowali tą unię na chrześciańskich wartościach pewnie nie chcieliby dziziaj mieszkać we Francji , Niemczech czy Włoszech pełnej pederastów lesbijek , dewiantów seksualnych i neo-judeo-komuny.
verizanus2020.12.8 17:54
A po co w muzułmańsko socjalistycznym państwie uzywać tego słowa? Zwłaszcza jak coraz trudniej mówić o chrześcijanach źle a o innych dobrze? Jak długo mozna kłamać ? ;)
Anonim2020.12.8 17:50
Wolność, równość i braterstwo.
Glaudiusman2020.12.8 17:31
Do czego prowadzą bezczelne rządy plugawych masonów. Dlatego należy tą tajną zgraję przepędzić na księżyc.