16.01.19, 21:30zdj. screen Youtube

Gadowski: Zwietrzyli krew, teraz będą budować kapitał polityczny

"Śmierć jest zdarzeniem sakralnym, śmierć jest zdarzeniem wielkim. Zbrodnia to zdarzenie krańcowe, zetknięcie się z czymś niewyobrażalnie złym"- powiedział dziennikarz śledczy, Witold Gadowski w najnowszym "Komentarzu Tygodnia". 

Publicysta odnosi się m.in. do zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Gadowski zaznaczył, że choć nie podzielał poglądów polityka, dziś, w obliczu jego śmierci, nie ma to najmniejszego znaczenia, śmierć to bowiem znaczenie "sakralne". 

"Zbrodnia popełniona w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to zbrodnia, która uderza w policzek,  w twarz. Naród polski, Polacy, nie mieli nigdy tradycji królobójstwa, skrytobójczych morderstw polityków"- ocenił autor "Komentarza Tygodnia". Zastrzegł wprawdzie, że miały w Polsce miejsce takie wydarzenia, jak zamordowanie Gabriela Narutowicza, czy Marka Rosiaka. 

"Teraz zabójstwo Pawła Adamowicza. Bezsensowne, głupie, spadające jak grom z jasnego nieba. Przy takim zdarzeniu należy się zadumać, zamilknąć, zamyślić się nad tym, co nas czeka przed końcem, który czeka każdego z nas i jest coraz bliżej"- podkreślił Witold Gadowski.

"W dniu pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza będzie żałoba narodowa, którą ogłosił prezydent Andrzej Duda. Jarosław Kaczyński poinformował, że PiS nie wystawi kontrkandydata w wyborach uzupełniających w Gdańsku. Dobra decyzja, właściwie wycofanie sporu politycznego z miejsca i czasu, w którym nie powinien się on rozgrywać"- ocenił dziennikarz. 

Gadowski zwrócił uwagę, że w sytuacji, w której potrzebne jest milczenie, zaduma, refleksja, akurat wzmaga się "opętańczy krzyk". Jak podkreślił publicysta- wzmaga się z obu stron. 

"Na tej śmierci ktoś chce zbudować sobie budynek polityczny. I jedna, i druga strona. Mnożą się głupie i obrzydliwe wypowiedzi głupich i obrzydliwych ludzi, których jest w polskiej polityce zbyt wielu"- stwierdził. Dziennikarz zastanawiał się, jak wobec tej sytuacji powinien zachować się zwykły obywatel.

"Czy mamy wierzyć w tę opętańczą propagandę mówiącą, że obecne władze są winne tej śmierci? Bo jedna ze stron zwietrzyła krew... Nie udało się z panem Diduszką- przepraszam za to porównanie, ale już wtedy oczekiwano na jakieś gwałtowne zdarzenie. Stało się coś złego i teraz chce się to wykorzystać w maszynie politycznej"- zauważył publicysta, Jak wskazał Witold Gadowski, morderstwo jest grzechem i złem, a na tym nie da się niczego zbudować.

"Panie Rosati, Borowski, Cimowszewicz i wszyscy inni głupi ludzie, także z PiS, którzy biorą udział w tych utarczkach, nawalankach wokół śmierci pana Adamowicza. Tu trzeba milczeć. Słowa: ciszej nad tą trumną są dziś najbardziej odpowiednie. Nie można tańczyć człowiekowi na wieku trumny"- stwierdził autor "Komentarza Tygodnia".

Gadowski wskazał, że należy uszanować zarówno duże poparcie gdańszczan, jakim cieszył się wybrany jesienią 2018 r. na kolejną kadencję Paweł Adamowicz, jak i ból i żałobę najbliższych zamordowanego polityka. 

W związku z zaistniałą sytuacją politycy opozycji, na czele z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, postanowili walczyć z mową nienawiści. 

"Gdyby walka z mową nienawiści miała przynieść zwalczenie nienawiści, to lewica nigdy by tego nie wprowadziła, bo oni, już od czasów Marksa, żywią się nienawiścią. Odkąd wykształciło się pojęcie "klas", aż do dzisiejszych czasów, lewica karmi się nienawiścią i resentymentem. Czemu więc służy zwalczanie mowy nienawiści? Zwalczaniu tych, którzy mają odmienne poglądy"- podsumował dziennikarz.

yenn/Youtube, Fronda.pl

 

Komentarze

john2019.01.17 13:00
otuz niema p racji ze w polsce nie bylo tradycji walki z zaborca za pomoca styletu t z sztyletnicy w krolestwiepolskim pod zaborem rosji stworzyli ktora sterroryzowala w warszawie wiekszosc urzedow -bali sie wychodzic na ulice ich walka byla b skuteczna zeby pokonac obludnego wroga-ktory udawal polakow hwala tym bohaterom !
anonim2019.01.17 10:34
Czy Paweł Adamowicz był ofiarą mowy nienawiści???? Tak ,ale ludzi tej samej grupy politycznej, która teraz cynicznie wykorzystuje śmierć prezydenta Gdańska dla własnych celów.Kolejny raz okazuje się, że kiedy oPOzycja płacze, z ich oczu leją się obficie krokodylowe łzy. Poniższe cytaty pochodzą tylko z zeszłego roku. Jarosław Wałęsa:"To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp.https://www.tvp.info/…/niech-adamowicz-tlumaczy-sie-z-waliz… Grzegorz Schetyna: o Adamowiczu " “Decyduje się na kandydowanie samodzielne, podejmuje decyzje bez Platformy i musi za to zapłacić”https://fakty.interia.pl/…/news-adamowicz-kandydatem-po-sch… Lech Wałęsa:Apeluję do mojego przyjaciela Pawła Adamowicza, by jednak podporządkował się sugestiom i aby słuchał swojej partii i nie robił zła. " https://wiadomosci.dziennik.pl/…/569337,schetyna-prezydent-… Katarzyna Lubnauer:–" Adamowicz jest nie do przyjęcia. Dla mnie to jest przypadek polityka skompromitowanego –" https://dorzeczy.pl/…/Lubnauer-Jak-mozna-zapomniec-dwoch-mi… https://3obieg.pl/pawel-adamowicz-byl-ofiara-mowy-nienawis…/
anonim2019.01.17 6:04
Swietny komentarz panie Witoldzie i jak widac po komentarzach, ludzie nic nie zrozumieli z tego co pan mowi
Wąchacz 2019.01.17 2:43
J.K na trumnie i kłamstwie "wjechał" do parlamentu więc niech nie mówi jakiś spec od propagandy o czuciu krwi! Niuh niuh, oh ale tu na forum obłuda i zakłamanie.
Franek2019.01.17 1:47
Panie Gadowski, ja bym chciał wiedzieć czy pan w podobny sposób był oburzony, że „Na tej śmierci ktoś chce zbudować sobie budynek polityczny”, gdy rozgrzebywano groby ofiar katastrofy smoleńskiej?
Ryszard Olejniczak2019.01.17 0:52
Istnieje wielu "zainteresowanych" rozchwianiem sytuacji w naszym kraju. Poziom zdestabilizowania emocji (i nie tylko emocji) staje się coraz większy. To dowód, że "zainteresowani" faktycznie istnieją i są skuteczni. Nie wiadomo w którym momencie zostaną przez nich uruchomione "stymulatory krańcowe" powodujące, że sytuacja wymknie się spod kontroli legalnych władz.To może nastąpić w każdej chwili. Stan degradacji autorytetów wewnętrznych (politycy, hierarchia kościelna, nauka) może uniemożliwić opanowanie sytuacji własnymi siłami. Tak zaczynały się wszystkie nieszczęścia w naszej historii. Dlatego dziś najpilniejszym OBOWIAZKIEM władz staje się znalezienie środków przeciwdziałających takiemu katastrofalnemu rozwojowi wydarzeń. Uważam, że jedną z możliwości zabezpieczających, jest ustawowe wprowadzenie instytucji "referendum zainteresowanych obywateli" (w odróżnieniu od, praktycznie niedostępnej, instytucji "referendum ogólnokrajowego", przewidzianego w konstytucji).. Udział w takim referendum (stosowanym w sytuacjach konfliktowych rozbieżności), powinien mieć każdy obywatel, który zechce i który może skorzystać z drogi elektronicznej. Wynik nie mógłby być oczywiście prawnie obligatoryjny, ale mógłby być przyjęty jako możliwe najlepsze demokratyczne i powszechnie aprobowane, rozstrzygnięcie.
Jan Radziszewski2019.01.17 0:05
Po raz kolejny po Smoleńsku żydzi z SB GRU Mosadu próbują zrobić Polaków w Konia !!! Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity.
Martinique2019.01.17 8:18
odstawiles tabletki, ze jeblo w glowe?
Pat2019.01.16 23:08
Wykonują tylko rozkazy i polecenia z Niemiec.
Andrzej Malik2019.01.16 22:17
„Rzekoma bezstronność i obiektywność poprzez obwinianie obu stron to stara strategia znana z innych krajów i z innych, podobnych okoliczności. W latach walki o prawa obywatelskie dla Afroamerykanów w USA, rasiści i zwolennicy Klu Klux Klanu głośno protestowali gdy nazywano ich rasistami albo nienawistnikami, choć sami na co dzień operowali słownictwem typu „czarnuch”, „małpy”, czy „leniuchy.” Gdy podjudzony ich retoryką zamachowiec zamordował pastora Martin Luthera Kinga, jako pierwsi żądali „ciszy i zadumy” i „nieupolityczniania śmierci” człowieka, którego jeszcze dzień przed zamachem nazywali radykałem, komunistą lub agentem Sowietów. Po zabójstwie prezydenta Narutowicza w 1919 r. o „ciszę nad tą trumną” w obrzydliwym tekście pod tym właśnie tytułem apelował endek Stanisław Stroński i jego prawicowi koledzy. Ci sami ludzie, którzy rozpętali wobec Narutowicza kampanię nienawiści, wzywali do jego usunięcia, i którzy natchnęli Niewiadomskiego do zamachu. Co ciekawe, o obecnym moralnym zagubieniu polskiej prawicy i środowisk kościoła rzymskokatolickiego świadczy opublikowanie tekstu pod dokładnie tym samym tytułem w „Gość Niedzielnym” – z przesłaniem, które jest takim samym etycznym nieporozumieniem.”
Gwizda2019.01.16 23:37
Nic nie wiesz o zabójstwie prezydenta Narutowicza ani o tym kim był Niewiadomski. Powiem ci tylko tyle, że teraz, przy tym zamachu na Adamowicza, dziwnie blisko znajdują się bezpośredni potomkowie ludzi obecnych przy zamachu na Narutowicza. Ot, przypadek. A może raczej dowód na ciągłość władzy.
Marta Szadowska2019.01.16 23:59
Ty za to wszystko wiesz tom Jerry vel zerro vel tomas morus vel kilka innych twoich kont zakladanych bo fb Cię blokował za pisanie nienawistnych postów. Teraz fronda dała Ci możliwość rzygania nienawiścią do woli. To Teraz wskaż bezpośrednich potomków Narutowicza znajdujących się blisko smierci Adamowicza. Z imienia i nazwiska. Ewentualnie możesz się jak zawsze powołać na wymyślone przez Ciebie statystyki. I nie, jeśli napiszesz coś w stylu "Jesteś za leniwa żeby sobie poszukac" nie jest argumentem. Jest tylko dowodem że kłamiesz i chcesz żeby to druga strona szukala dowodów na twoje urojenia
Gwizda2019.01.17 1:06
Chyba oszalałaś. Raczej tego w sieci nie znajdziesz, Martuniu. Nie da się oświecić kogos tak impregnowanego na wiedzę jak ty. nb każda osoba jako tako zainteresowana tematem doskonale wie, że historia śmierci narutowicza jest w 100% zakłamana. Zabili go "jego ludzie" aby oskarżać endecję. Typowa, ćwiczona dziesiątki razy intryga.
Marta Szadowska2019.01.17 1:42
No nie znajde w sieci czegoś co znyslies :D Nigdzie tego nie znajdę. Kłamstwo ma to do siebie że nie da się znaleźć dowodów na to że jest prawda :D
Gwizda2019.01.17 2:12
Oczywiście, że nie znajdziesz. Musiałabyś sięgnąć po kilka opracowań historycznych, roczników prasy. Tego nie ma "w sieci". Niestety wpojono wam płytkość myślenia, macie wszczepiony odruch wypierania wszystkiego, co jest nie tak proste jak wizja świata z telewizji, wizja dla prostych ludzi.
Marta Szadowska2019.01.17 2:24
Nawet nie potrafisz wskazać tytulowctych rzekomumych "opracowań historycznych" których nie ma w sieci A które twierdzą coś o" bezpośrednich potomków Narutowicza znajdujących się blisko smierci Adamowicza." Adamowicz zmarł współcześnie, zaledwie kilka dni temu, więc jakie opracowania historyczne mają pisać o jego śmierci? I nawet nie potrafisz wskazać tych rzekomych pofomkow Narutowicza.nie potrafisz ich wymienić z imienia i nazwiska. Weź przestań siać kłamstwa czlowieku.
Gwizda2019.01.17 2:35
Nie potomków Narutowicza, Martuniu. Niczego ci nie wskażę, bo ty nie oczekujesz wiedzy tylko pretekstu do drapania pazurkami. Miau...
syndare2019.01.17 2:58
To w cudzysłowie to cytat z Ciebie więc nie zaprzeczaj bo znowu kłamiesz. A drapak pazurkami i miauczec to idź do swojej wybranki lub swojego wybranka .. co tam preferujesz. Ja to za wysokie progi na prostackie nogi. Wiele razy pytałam Cię o potwierdzenie twoich klamdtw i za kazdym razem wyjezdzasz z tekstem ze alno "sama sobie poszukaj" albo "to tak stare że nie mactegobw sieci" (pewnością Ciebie to tak stare że nie ma ani tytułu ani autorow)
Gwizda2019.01.17 3:12
Marto Zaczepialska, ja napisałem "bezpośredni potomkowie ludzi obecnych przy zamachu na Narutowicza", coś ci sie pokoksiało. Sama widzisz, szukasz tylko pretekstu do zaczepki.
anonim2019.01.17 7:47
Marta'' POfomkow ''to sobie sama znajdz.
Gwizda2019.01.17 1:10
Martuś, dlaczego tak chodzisz za mną? Czy chcesz mi coś powiedzieć, napisać w sekrecie?
Andrzej Malik2019.01.17 8:56
Hm.... a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Może jakiś przykład mojej wypowiedzi?
antyprawacki bicz2019.01.16 22:11
gadowski piłeś? Nie otwieraj pyska
trucker 2019.01.16 22:34
Gdaczcio , znowu gdaczesz?
heniek2019.01.17 15:02
czysty jad
Elżbieta2019.01.16 22:00
Tak Panie Witoldzie, ale polityka to scena, wszak mówimy: scena polityczna, jeżeli ktoś Pana fałszywie oskarża, a Pan nie reaguje, to wygląda to dziwnie.
Łukasz2019.01.16 21:52
Panie Gadowski (nota bene, nazwisko ma Pan adekwatne), w naszym kraju tylko jedna partia zbudowała kapitał polityczny na śmierci i tą partią jest pis. Prezes jedzie na truchle brata już długo i ma nadzieję na więcej, bo to jego jedyny kapitał. Mit i śmierć.
Skorpion2019.01.16 21:56
Cymbał !!!
Panie Rosati, Borowski i Cimoszewicz!2019.01.16 23:36
Wstyd panie Łukaszu za publikowanie takich złośliwych insynuacji. Wątki smoleńkie w Prawie i Sprawiedliwości już praktycznie są wygaszone! A głównym kapitałem Zjednoczonej Prawicy jest dobra zmiana, repolonizacja kraju, rozwój Narodu! Co uczynili PO-przednicy?
bbb2019.01.17 0:34
A dlaczego są wygaszone, skoro niczego nie wyjaśnili i nie udowodnili swoich tez ? Czyżby temat politycznie przestał się opłacać ?
orgi2019.01.16 22:00
łukasz , jesteś albo debilem , albo sprzedawczykiem ....
Łukasz2019.01.16 22:05
To wy jesteście obłąkani, można was tylko żałować, jako chorych ludzi, ale dobrze, że macie swój obłąkańczy zakątek w Internecie.
Beno2019.01.16 23:35
To po co tu siedzisz w tym zabłąkanym zakątku i ujadasz. Idź do swoich zakątków, bo ty wychodzisz na cymbała.
Alojzy Cedzidło 2019.01.16 22:25
,, LUKASZÓW " ci u nas dostatek . \Zwłaszcza w POKO
diki2019.01.16 22:27
Łukasz ... bardzo bym chciał aby w Smoleńsku był wypadek... ale dowody mówią co mówią... ale aby się nie rozpisywać : nawet "oficjalne" zlecenia remontu starego samolotu NATO Rosjanom, zdjęcie ochrony (statusu Head ) z feralnego lotu i oddanie śledztwa i dowodów stronie postępowania ...jest nie do obrony... więc nawet nie rozumiesz w jak głupiej i żenującej sytuacji sam się stawiasz... tak głupimi wpisami... Oprócz modlitwy za prezydenta Gdańska... można zauważyć że również ochrona była... jak by jej nie było... ale te rozważania są już zarezerwowane dla prokuratorów i policji... być może jesteś trolem za 5 groszy..ale jeżeli nie.. to na przyszłoś używaj rozumu...
Łukasz2019.01.16 22:37
Nie napisałem nic o zamachu, w ogóle się do tego nie odniosłem. Chodzi o to, że Jarosław Kaczyński zbił kapitał polityczny na śmierci brata i ciągle ujeżdża tego trupa próbując wyciągnąć z tego więcej. Gdyby nie ta katastrofa w Smoleńsku to pis jako partia może w ogóle by dzisiaj nie istniał. Smoleńsk- cokolwiek to było zamach czy wypadek- politycznie ich uratował, dlatego ciągle jak wampiry piją trupią krew.
XD LoL2019.01.17 0:02
Po kij tyle wielokropków, pisać normalnie nie umiesz?
Andrzej2019.01.17 9:15
A co mówią dowody w sprawie Smoleńska?
trucker 2019.01.16 22:32
Zamknij jadaczke ,milcz bo to czas zadumy i milczenia prostaku.
Łukasz2019.01.16 22:42
Idz sie pobiczuj różancem i zjedz wafelka na uspokojenie.:)
Beno2019.01.16 23:30
Łukasz jesteś podły i chamski. To co piszesz, to właśnie brak tolerancji i mowa nienawiści.
Łukasz2019.01.16 23:41
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Czemóż to nie zwracasz uwagi swym kolegom- katolikom z frądzi, którzy każą mi się zamknąć etc.,bo jesteś taki jak oni - zły i zakłamany dewota. Można was tylko żałować. Religia jest dla was tylko przykrywką do tego, aby móc sączyć jad.
anonim2019.01.17 6:52
Lukasz ,moze masz pamiec ale krotka i lewacka. W naszym kraju tylko jedna patria zbudowala kapital polityczny i to byla i zawsze bedzie najohydniejsza ,plugawa pertia komunistyczna. Do dzisiaj nosze w sercu i pamieci, zlo ktore mnie kacapy wyrzadzily.Won z tymi POmylonymi kacapami.
Tylko prawda sie liczy.2019.01.17 7:04
Lukasz ty zadnej prawdy nie szukasz, tylko POmylonych sluchasz.W naszym kraju tylko jedna partia zbudowala kapital polityczny i ta partia byla i jest partia komunistyczna,ktora na dodatek zostala zlewacona. Do dzisiaj mam w pamieci, jakie wielkie krzywdy mnie zrobili.Precz z mojej pamieci.
heniek2019.01.17 15:01
facet po prostu wykręcaż kota ogonem w przeciwną stronę