13.09.21, 15:51fot. baltic-pipe.eu

Gazociąg Baltic Pipe dotarł już na ląd w Polsce!

Jak dowiadujemy się na oficjalnym profilu polskiej części projektu Baltic Pipe na Twitterze gazociąg podmorski dotarł już na ląd w Polsce, a za około rok ma on uzyskać pełną przepustowość.

- Wszystko wskazuje na to, że 1 października w przyszłym roku do Polski będzie przesyłany gaz gazociągiem Baltic Pipe (...) Jesteśmy na ostatnim etapie realizacji strategii dywersyfikacji różnicowania kierunków i źródeł dostaw gazu do Polski - powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Oficjalny profil polskiej części projektu Baltic Pipe na Twitterze podał dzisiaj kolejne informacje o dalszych etapach operacji budowy gazociągu.

- Gazociąg był przeciągany ze statku Castoro Sei za pomocą stalowej liny (o długości 1500 m i średnicy 119mm), którą od strony lądu przyciągała wyciągarka. 

W strefie przybrzeżnej gazociąg był przyciągany wewnątrz wstępnie przygotowanego wcześniej 800-metrowego i głębokiego na 2 metry wykopu. Pod plażą i klifem wydrążono natomiast tunel o średnicy ok. 2 metrów i długości ok. 600m.

Dzięki zastosowaniu technologii mikrotunnelingu gazociąg został ułożony pod plażą i klifem zapewniając tym samym brak wizualnej ingerencji w linię brzegową oraz otoczenie inwestycji na lądzie - czytamy.

mp/twitter/tysol.pl

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.09.23 11:08
Podatki w Polsce sa za wysokie , a ceny narzucane przez monopolistow ciagle rosna bo w Polsce od lat 90tych rzady PiS Lewica PSL i PO niszcza wolny handel i konkurencje na wolnym rynku .
OKOPZN2021.10.4 9:35
... pejsate szabrownicy 2.0 z knesetu polin na gnojnej ... https://www.youtube.com/watch?v=pWjonokVxVg