15.11.19, 08:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Gender na uczelniach. Gowin zdania nie zmienił

Moją rolą jako ministra kultury jest zapewnić uczelniom zgodnie z polską konstytucją pełną autonomię” - stwierdził w rozmowie z Bronisławem Wildsteinem wicepremier Jarosław Gowin.

Minister szkolnictwa wyższego mówił też:

Zrobię wszystko, żeby zwolennicy poglądów lewicowo-liberalnych na polskich uczelniach mogli prowadzić badania, wykłady. Ale zrobię tez wszystko i zrobiłem, aby osoby takie jak prof. Nalaskowski także miały pełną swobodę wypowiedzi”.

Zapewnił także, że nikomu, kto na uczelni krytykuje ideologię LGBT „włos z głowy nie spadnie” tak długo, jak długo on sam będzie ministrem.

Wildstein wyrażał swoje wątpliwości jeśli chodzi o brak zdecydowanej walki z ideologią gender na uczelniach. Gowin jednak nadal wracał do kwestii autonomii uczelni, w którą nie wolno ingerować. Powiedział też, że błędem byłoby postulowanie, aby na uczelniach wprowadzać jakieś zakazy.

Nie. Trzeba przekonywać, wierzyć w siłę argumentów”.

Jego zdaniem nie należy też „wyolbrzymiać pewnych zagrożeń”. Dodał:

Nie ma żadnych zagrożeń na uczelniach technicznych i rolniczych. Mówimy tylko o pewnym wycinku, jakim jest humanistyka”.

dam/twitter, TVP Info

Komentarze

Druh Ryszard 2019.11.16 8:29
Mówiąc krótko, pan Gowin nie nadaje się na stanowisko które piastuje. Moim zdaniem, PiS lepiej by zrobił i zmienił Gowina na innego członka partii "Porozumienie" - koalicjanta PiS. W rzeczy samej, partyjka "Porozumienie", jest mało znaczącym kwiatkiem do kożucha Zjednoczonej Prawicy, i nie ma większego znaczenia dla wyniku wyborczego osiąganego przez PiS. Naczelnik Kaczyński powinien się czym prędzej usunąć Gowina ze stanowiska ministra nauki i szkolnictwa wyższego, bo on dla PiS i całej Zjednoczonej Prawicy jest po prostu "hamulcowym" - jak to się onegdaj mówiło. I jeszcze jedno, nie wiem dlaczego początek powyższego artykułu zaczyna się od stwierdzenia : "Moją rolą jako ministra kultury jest zapewnić uczelniom zgodnie z konstytucją pełną autonomię". Z tego co powszechnie wiadomo, jednak ministrem kultury i dziedzictwa narodowego jest Piotr Gliński a nie Jarosław Gowin. Więc panie autorze artykułu, proszę zwracać większą uwagę co jest podawane do wiadomości czytelników Frondy.
Hanna2019.11.15 16:32
A kto pamięta na uczelniach historię marksizmu i ekonomię socjalistyczną. Ha ha ha
MirekT2019.11.15 19:20
Ja pamiętam, bo z tą ekonomią to mieliśmy nie lada zagwozdkę.
Marek2019.11.15 15:47
Dlaczego na uczelniach zrezygnowano z oświadczeń lustracyjnych, to jest następna kasta nietykalnych ubeków, esbeków i antypolonusów...
Mieczysław2019.11.15 12:22
Na uczelniach Pan Gowin pozwala rektorom na czczenie pamięci byłego prezydenta Gdańska co miało miejsce w bydgoskiej UTP.
drHouse2019.11.15 12:14
Na kierunkach humanistycznych wykładają i studiują w większości ludzie inteligentni i wrażliwi - co sprawia, że są otwarci i tolerancji. Na uczelniach technicznych, medycznych, ekonomicznych oraz kierunkach nietechnicznych na uniwersytetach wykładają i studiują w większości ludzie inteligentni i logicznie myślący, a tolerancja jest logiczna. Pozostają seminaria, ale wykładające tam osoby raczej preferują dzieci... Spokojnie Panie Gowin, nie ma żadnych zagrożeń w polskim środowisku akademickim, wszyscy są tolerancyjni i otwarci :)
Beno2019.11.15 12:37
Co ty nie powiesz? To czemu są rektorzy, którzy za poglądy usuwają ze swoich uczelni profesorów? Dlaczego nie pozwala się na odczyty zapraszanych przez studentów profesorów, polityków inaczej myślących? To jak to jest z tą tolerancją i otwartością na uczelniach (oczywiście nie wszystkich, ale wielu)?
Otto2019.11.15 12:09
Jak lewicowcy-socjaliści-neosanacja popieraja aborcjonistke do Komisji Rodziny to koalisjant pislamu popiera gender. To jest chyba jasne jacy z nich ideowcy konserwatysci:)
zatroskany2019.11.15 12:08
Przecież gender jest nie humanitarne, ba nieludzkie. Chcielibyście jeden z drugim żeby wasze kochane dzieci przerabiały się z dziewczyn na chłopaków i na odwrót, albo chodziły do jakiejś np. warszawskiej speluny, gdzie nie wiadomo kto robiłby z nimi co chciał. Bo tak nauczyła by je szkoła. Do propagowania gender szatan wystawia najbardziej słabe "sztuki" Łagodnie mówiąc.
Alicja2019.11.15 12:04
Dlaczego minister Gowin mówi powyżej: " jako minister kultury..." Coś przeoczyłam?
Beno2019.11.15 12:01
To jego zdjęcia przypomina mi starych, aroganckich przedstawicieli komunistycznych władz.
Artur2019.11.15 11:57
Ten kto popiera PiS popiera dewiacje. Katolik nie może popierać pis . Jeśli to robi czyni wbrew woli Boga.
POPiS w pełnej krasie2019.11.15 11:48
Judeopolonia na naszych oczach się tworzy. Uczelnie to kolejne wrogie Polsce terytoria eksterytorialne na terenie III RP. Z Polską związane tyko finansowaniem z kieszeni podatnika.
Precz z kryptokomuną ala'gowin2019.11.15 11:33
Konfederacja FB Dobromir Sośnierz do "Bandy czworga": Sprzedaliście Polskę! Dobromir Sośnierz w studiu TVP do "Bandy czworga": Fieldorf "Nil", Łupaszka, Pilecki - wszyscy przewracają się w grobach, przez to, co żeście zrobili. Sprzedaliście Polskę! W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) trwa rozprawa Komisji Europejskiej przeciwko Polsce, która pozwała nasz kraj za odmowę przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu! Jakim my jesteśmy państwem, że co chwilkę ktoś nam coś narzuca. To jest upokarzające, że dostajemy dyrektywy do wdrażania, kiedyś z Moskwy, a teraz z Brukseli.
T2019.11.15 11:55
Większość Polaków wolała zrzec się niepodległości na rzecz masońskiego tworu EU. Zrzekli się niepodległości, którą nasi praojcowie krwią wywalczyli tyle razy. Głosowałem przeciw inkorporacji do UE i złotymi literami to w swoim życiorysie zapisuję!
krzysztof2019.11.15 11:18
gowin to zdrajca natychmiast wyrzucić to pokręcony liberał i leń won z PIS
kt2019.11.15 11:17
Na uczelniach rolniczych nikt nie napisze książki, że dwa byki mogą wychowywać ciele? Wychodzi na to, że ludzie zrobili się mniej rozumni od krów...
red2019.11.15 11:23
Spoko w historii przecież istniał i rozwijał się łysenkinizm
Krystyna2019.11.15 11:14
Wypowiedz bardzo mętna .Polityk który wyżej sięga niż powinien - delikatnie mówiąc. Ponadto nadmiernie pro ukraiński oraz działający we własnym interesie a nie w interesie POLSKI.
Paweł2019.11.15 11:04
No to Panie Gowin Komunii św. już nie dostaniesz a jako (ponoć) światły człowiek ze względu na to że twoje działania pozostają w sprzeczności z wyznawaną wiarą, wcale nie powinieneś do niej przystępować o czym zapewne wiesz. U Boga nie ma tolerancji ale jest miłość, nie ma też demokracji bo Bóg jest nieomylny i dał nam Dekalog. Bóg nie każe nam eksperymentować ani z jego prawem ani ze stworzeniem, bo wszystko co stworzył dobre jest, ale Bóg jest miłosierny i jeśli się ukorzymy przebaczy nam. Módlmy się wszyscy za młodzież, profesorów i nauczycieli, za Kościół i za rządzących, za Gowina też.
T2019.11.15 11:08
Amen!
Monika2019.11.15 13:19
amen oznacza ,,tak, niech się tak stanie,, więc amen
Michał Pasierb 2019.11.15 11:03
Ideologia nauką?? Śmiechu warte....xDDD Politpoprawność PIS-u co najmniej zastanawiająca....
skorpionx2019.11.15 10:51
Badania naukowe to sa badania ktorych wynik jest otwarty. W nauce nie mozna zakazac badan.
OZ2019.11.15 10:47
Gowin - układzik okrągło - stołowy.
red2019.11.15 9:55
„Nie ma żadnych zagrożeń na uczelniach technicznych i rolniczych. Mówimy tylko o pewnym wycinku, jakim jest humanistyka”. Na humanistyce tworzysz się ideologie, które za pomocą techniki realizuje się w społeczeństwie. Tak uczy historia.
T2019.11.15 9:52
"Głosami posłów PiS na szefa sejmowej komisji rodziny wybrano aborcyjną aktywistkę Magdalenę Biejat" Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/215247,pakt-przeciw-zyciu.html Czas się zastanowić czy dalej głosować na PiS. Czas aby powołać partię, dla której Pan Jezus Chrystus jest Królem i jedynym prawodawcą. Bo inaczej skończymy jak zachód czyli zginiemy, a Polskę przejmą tacy czy inni barbarzyńcy. Tak ginęły wszystkie wielkie cywilizacje, które pogrążały się w grzechu.
anonim2019.11.15 9:51
Pan marionetka, słuchałem tego wywiadu - żenada kompletna,filozof ministrem, gada aby nic nie powiedziec
katolik2019.11.15 9:49
Jeżeli szatan w postaci lgbt,gender ma być obecny na uczelniach to można również wprowadzić i upominać się ,aby nauczanie w szkołach i pokazywanie,mówienie o wolności seksualnej było wykonywane przez osoby profesjonalne,tzn panie prostytutki. Można mieć do nich większy szacunek niż do tej wyimaginowanej ściemy i zaburzonych psycholi lgbt,których szatan utwierdz w ich chorej psychice.Jest jedyne lekarstwo SPOWIEDŻ sw.inaczej razem z Gowinem pogrązą się we własnej zrąbanej psychice.
m42019.11.15 9:41
O jakiej autonomii ten blazen mówi? Dał władzę absolutną rektorom, nie mamy juz żadnej samorządności. Wiem, co mówię, bo jestem pracownikiem krakowskiej uczelni. Na szczęście w wieku emerytalnym
Marek2019.11.15 8:50
Gender nie jest nauką i zgodnie z metodologią nauk powinna się znaleźć tam gdzie tarot, wróżbiarstwo, etc. Sparafrazuję dowcip aby zobrazować sytuację: pani zdała, a pani zdawało się, że to nauka. Zaburzenia leczy się, czasem bardzo skutecznie. Dlaczego nie dopuszczacie do głosu, nie cytujecie osób, które wyleczyły się z tych zaburzeń, to oni i terapeuci dają nadzieję tym wszystkim z zaburzeniami. Natomiast osobiste zapewnienia Gowina znaczą mniej niż zero. To teraz za każdym razem będzie on osobiście reagował. Tutaj potrzebna jest zmiana systemowa. Nie można zachwaszczać nauki takimi bujdami. Wróżeniem z fusów niech zajmują się w andrzejki. A tak sprawiają wrażenie dla wielu zagubionych, zaburzonych, że to co bredzą jest na dokładkę naukowe. Śmieją się z nich studenci pierwszego roku, którzy liznęli co nie co metodologi nauk. Dajcie zaburzonym placebo i bardziej im to pomoże niż te wszystkie brednie pseudo magistożek.
kgb2019.11.15 8:36
dewiacje, komuniści i LGBT - cala prawda o żydostwie PIS, kupił otumanionych i chciwych polaków za judaszowe 500+