06.09.19, 16:30

Georgette Mosbacher kłóci się z Niemcem o Polskę

Medialny spór między ambasador USA w Polsce Georgette Mosbahcer a byłym abasadorem Niemiec w USA, Wolfgangiem Ischingerem. Ischinger napisał w mediach społecznościowych, jakoby aktualnym - uwaga - "obowiązkiem" Niemiec było zmniejszenie zależności Polski od Stanów Zjednoczonych.

"Jeśli Niemcy i Polska są tak blisko i są tak zjednoczone w radzeniu sobie z okropnościami nazistowskich Niemiec, dlaczego Berlin nie może być o wiele bardziej znaczącym sąsiadem / partnerem dla Polski we współczesnej ochronie środowiska? Naszym obowiązkiem powinno być zmniejszenie zależności Polski od USA" - napisał dosłownie Ischinger.

Odpowiedziała mu ambasador Mosbacher.

"Proszę pozwolić mi wyjaśnić się bardzo jasno, że nic i nikt, w tym ważny sąsiad/partner, nie może podzielić USA i Polski w naszym silnym oddaniu na rzecz sojuszu".

Jak widać Polska to dość atrakcyjny sojusznik, o którego obce ambasady publicznie się spierają.

bsw/twitter

Komentarze

Peter2019.09.7 19:34
Niemiec chciał wyrazić w euromowie ,że Niemcy powinny być protektorem Polski zapewniającym jej "bezpieczeństwo" , a Pani ambasador , że USA jest zadowolone z układu w Polsce.
piotr2019.09.7 18:37
Izraelska firma chowa Schetynę, Vega chciał przyłożyć rządowi, a przywalił opozycji. Mocny materiał. serdecznie zapraszamy :-) https://youtu.be/LesqFJ9zX7w
ja2019.09.6 19:52
Polska to kondominium , o które walczą obce mocarstwa: USA, Niemcy i Rosja
taro2019.09.6 19:01
obie strony pokazaly swa prawdziwa twarz, interesy, ktorymi sie kieruja,by Polska byla dla nich miejscem zaopatrzenia, rzemieslinkow, zolnierzy i produkcji zywnosci sa wazniejsze, jak niezalezny kraj.
TrafiłaMosbacherNaBezzębnegoKryptopedała2019.09.6 18:10
Ta Mosbacher przez wyjazdem do Polski wiedziała o niej tylko tyle, że włada tam od dawna jednoosobowo stary satrapa. Doświadczenie jej mówiło, że musi być w opór bogaczem, skoro trzyma w szachu państwo od lat. W dodatku chciał akurat zbudować sobie wieżowiec w centrum stolicy, jak Trump. Dzidzia piernik chciał więc posiąść Kaczelnika pod ołtarzem i intercyzowo, czyli fachowo, prawniczo, po amerykańsku. A potem szybko spakować do trumny i skasować majątek. Okazało się jednak, że Breżniew z Żoliborza jest bezzębnym, zdziecinniałym kryptopedałem , do którego dostępu broni jakaś pani Basia, wiążąca Breżniewowi buty i reperująca drabinkę. Szkoda, bo Mosbacher załatwiłaby szybko to, o czym marzy cały naród, chcąc mieć oficjalny rząd i realnego prezydenta, a nie marionetki popychane kijem przez dziadygę ze szczurzej nory.
KJZ2019.09.6 19:55
Piszesz ,że trafiła na bezzębnego pedała? No to chyba na ciebie "... dumny geju "? Przecież to twój nick! Kellerze, itp.../
man woman albo gender2019.09.6 18:01
"Ochrona środowiska" :) Google Translator nigdy nie zastąpi wyuczonych umiejętności. Ktoś kto mieni się dziennikarzem powinien znać dzisiejszą "łacinę" w stopniu przynajmniej biegłym.
AG2019.09.6 17:52
security environment - chodzi o sprawy bezpieczeństwa, a nie ochronę środowiska. Zatrudnijcie lepszego tłumacza.
Reytan2019.09.6 17:04
A przeciez dopiero co Trump oglosil neutralnosc Stanow w sporze o odszkodowania miedzy Polska a nazizmem i zbrodniami wojennymi,to niech sie nie dziwi,ze Niemcy od razu z tego korzystaja.
Jestem z Białegostoku2019.09.6 17:15
Nie nazistami tylko niemieckimi nazistami. To ważny szczegół.
diag2019.09.6 16:55
Oczywiście Niemiec ma rację. To powinno być obowiązkiem Niemiec. I nich próbują. Wiadomo, że to kosztuje. Nie wiem czy Niemców na to stać ale niech próbują a Amerykanie niech przebijają stawkę. Ja wezmę popcorn i będę się cieszył, że mieszkam w Polsce.
Agnieszka2019.09.6 16:50
Sojusznik? Nie kpijcie z czytelników! Raczej NIEWOLNIK - pożyteczny, bo bezkrytycznie podległy swoim kosztem. Niech się kłócą. Jakby się powybijali o to kto ma nad nami panować, to byłoby o dwóch mających ochotę na naszą okupację mniej.
Marian2019.09.7 8:20
Dlaczego tak bardzo starasz sie zaszkodzic rzadowl.Dla kogo pracujesz ?Konfederacji nie pomozesz ,bo im nic pomoc nie moze.Chcesz powrotu do wladzy narodowych zaprzancow (Dulkiewicz) i przestepcow.
zenek2019.09.7 10:36
droga pani, niech pani zajmnie sie tym co lubi robić najbardziej...