25.07.13, 13:23John Godson (fot. Marcin Janowski)

Godson dla Fronda.pl: Ja już się niczego nie boję

Marta Brzezińska-Waleszczyk: Poseł Andrzej Biernat, szef Platformy w Łódzkiem zapowiedział, że złoży wniosek o usunięcie z PO trzech posłów, w tym Pana.

John Godson: Poseł Biernat, jako członek Platformy Obywatelskiej ma prawo żłożyć taki wniosek.

Jasne, ale powodem złożenia wniosku jest Pański sprzeciw wobec partyjnej dyscypliny obowiązującej podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych. Mam wrażenie, że niespodziewanie zaostrzył się przez to konflikt w PO, a przecież wcześniej sprzeciwiał się Pan reszcie klubu w sprawach budzących większe emocje i jakoś nikt wtedy nie chciał Pana z Platformy wyrzucać.

Tak, jak powiedziałem – złożenie takiego wniosku należy do inicjatywy każdego członka partii. Każdy poseł ma prawo, żeby to zrobić.

Szef klubu PO Rafał Grupiński zapowiedział kary dyscyplinarne dla posłów, którzy wstrzymali się od głosu albo byli nieobecni podczas głosowania. W piątek ma się odbyć ponowne głosowanie w tej sprawie, tym razem podporządkuje się Pan dyscyplinie?

Jeśli nie zostanę przekonany, to albo ponownie wstrzymam się od głosu, albo zagłosuję przeciw.

Nie ma Pan takiego wrażenia, że dla Pana i pozostałych konserwatystów, Platforma robi się coraz ciaśniejsza. To nie pierwszy taki konflikt na tej linii. 

Wewnątrz klubu nie odbyło się dyskusji nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych, a ja uważam, że to zbyt poważna kwestia, aby tak po prostu przeszła przez Sejm. Wstrzymanie się od głosu jest wyrazem mojego zaniepokojenia. Robię to świadomie, mając na uwadze wszelkie wynikające z tego konsekwencje.

Jeżeli poseł Biernat zgodnie z zapowiedzią złoży swój wniosek, to nie będzie się Pan obawiał, że zostanie w końcu wypchnięty z Platformy?

Ja już się niczego nie boję.

Rozmawiała Marta Brzezińska-Waleszczyk

Komentarze

anonim2013.07.25 14:24
"Jeśli nie zostanę przekonany" - zostaniesz, zostaniesz kochanieńki! W PO nie ma miejsca na konserwatystów więc jeśli jest się nim naprawdę (a nie deklaratywnie jeno) to już dawno należało opuścić szeregi. Jak można być w jednej partii z ludźmi opowiadającymi się za aborcją, małżeństwami homo oraz in vitro i stroić się w piórka konserwatysty (do tego katolika)?
anonim2013.07.25 14:25
@Zed - może melisy?
anonim2013.07.25 15:09
PiS zaglosowal reka w reke z PO. To oznacza, jak stwierdzil Michalkiewicz, ze obie partyjki stoja po tej samej stronie barykady. Ich jedynym celem jest utrzymanie postanowien i umow z Magdalenki. Banda zdrajcow. tusk powinien wisiec a zaraz obok kaczynski i koledzy.
anonim2013.07.25 17:07
Godson-miej honor i sam odejdź, już dawno powinieneś był to uczynić. Jak człowiek wierzący może być członkiem PO?
anonim2013.07.25 18:23
Doskonały wywiad, doskonały. Pani redaktor - ilość słów w zadawanych pytaniach - 156. Poseł o wymyślonym nazwisku - w odpowiedzi udzielił słów 96. Doskonały wywiad.
anonim2013.07.25 22:05
Sorry, ale facio, co się walnął w liczeniu kasy tak przez 2 teraz proponuje dlasze posunięcia. Na litość Boską, jak przygłup, co nawet liczyć do 100 nie potrafi ma być ministrem? Ja bym raczej kogoś takiego nie słuchał. Trudno, walnął się, miał prawo się pomylić, ale niech nie wymaga od otoczenia, żeby mu wierzyło. Jak ja bym się pomylił o 20 zł w rozliczeniach z fiskusem, to miałbym "dywanik" u pani urzędniczki - na bank. A jakbym się pomylił o 50%, to poszedłbym siedzieć pewnie. A nasz minister z City? Na jakiej planecie ten gość zyje? Ja na miejscu posła Godsona po prostu bym już dawno powiedział, że "król jest nagi" i że nie zamierzm brac udziału w tej szopce.
anonim2013.07.25 23:31
@GoscZch zmiażdżyłeś nas tą statystyką.chyba zagłosuję na PO chociaż czuję się pod ich władzą jak na pokładzie Titanica
anonim2013.07.26 7:34
Fajnie będzie popatrzeć jak platformie nie uda się znieść progów , przenieść kasy z OFE do ZUS. Zobaczymy co powiecie na 25% vat huehue.
anonim2013.07.26 9:56
Ale manipulacja Wintermana !!!! Już wiemy kim jesteś najemniczku. Ale prawda będzie taka że tej szajce nie uda się przenieść pieniędzy, progi ich powstrzymają, podniesienie vat-u się nie uda. Rząd upadnie, a wtedy ... dopadniemy tych zdrajców.
anonim2013.07.26 10:08
Lubię Godsona ale jego pitolenie o dialogu, który może go przekonać jest absurdalne. Trzeba ciąć a nie egoistycznie i wirtualnie żyć na koszt przyszłych pokoleń.
anonim2013.07.26 11:23
Manipulacja ? zastanowi się pan panie hugo skąd wytrząsnąć 24 mld gdy progi nie zostaną zamrożone a numer z ofe nie uda się do końca roku.