25.04.19, 18:29Zdj. screen Eska Info

Gorąca sytuacja w Szczecinie. Nauczyciele chcą pieniędzy za strajk

Przed szczeniśkim magistratem zebrało się kilkaset osób, domagających się od władz miasta zapewnienia o wypłaceniu pensji za czas strajku. Zastępca prezydenta Szczecina obiecał rozłożenie na cztery miesiące należności określonej przez związkowców mianem "długu"

Protestujący zebrali się pod oknem Urzędu Miasta, z transparentami z symbolem strajku nauczycieli (czarny wykrzyknik na pomarańczowym tle) oraz hasłami typu „Podwyżka = poniżka”, „Desperacja nas tu przywiodła”, „MEN mnie mnie” czy „Godność, wolność, edukacja”. Uczestnicy manifestacji skandowali: „Co z nami będzie, panie prezydencie?”.

Związkowcy i kilku nauczycieli niezrzeszonych prowadzili rozmowy z zastępcą prezydenta miasta odpowiedzialnym za obszar edukacji, Krzysztofem Soską. Prezes szczecińskiego ZNP, Maria Świerczek powiedziała po rozmowach do zebranych: 

"Wyszliśmy wszyscy uśmiechnięci. Jest to oznaka, że negocjacje przyniosły oczekiwany skutek"-mówiła. Protestujący nagrodzili ją brawami. Jak tłumaczyła Świerczek, "dług" zostanie potrącony w czterech ratach od maja do pierwszego sierpnia.

"Mamy zapewnienie pana prezydenta, że pieniądze, które zostaną w placówce dzięki strajkującym, zostaną wykorzystane przez te placówki na zajęcia dodatkowe w wykonaniu nauczycieli, jeżeli nauczyciel będzie chciał"-podkreśliła. To z kolei nie spodobało się protestującym, którzy zaczęli skandować: "Soska, bądź człowiekiem". 

"Póki co ministrem oświaty nie jestem, więc nie mogę podjąć pewnych decyzji, które przekraczają także nasze kompetencje. Proszę mieć świadomość, że ograniczają nas przepisy prawa"-tłumaczył zastępca prezydenta Szczecina, zapewniając, że jest, podobnie jak strajkujący, "po stronie dobrej oświaty, (...) dzieci i nauczycieli". 

"To, co było możliwe zgodnie z prawem, wszystko dzisiaj zostało ustalone i to państwo uzyskujecie, natomiast nie narażajcie swoich dyrektorów na problemy z prokuraturą, bardzo was o to proszę"-zaapelował samorządowiec.

yenn/PAP, Fronda.plKomentarze

Trocki2019.05.16 21:00
Broniarz pod presją Szechtyny stracił zainteresowanie wyborami do unii Merkel a chce powtórzyć swoją manipulację przed wyborami parlamentarnymi. Ciekawe ilu zmanipuluję i czy nauczyciele potrafią myśleć.
And2019.04.27 14:38
Niech wam zapłaci Broniarz za strajk.
Polonium 2019.04.26 19:11
krowy, dorzucimy wam po kopie siana czy innego obroku, i stulcie pyski
Edi2019.04.26 17:24
ŻAŁOŚNI BOLSZEWICCY ŻEBRACY Polskie społeczeństwo jest w dużym stopniu ZDEMORALIZOWANE i SKORUMPOWANE - bo jakim cudem nauczyciel zostawia uczniów na pastwę losu a lekarz wystawia FIKCYJNE ZWOLNIENIA LEKARSKIE - tak jak to było w przypadku mundurowych nagle parę tys. mundurowych na zwolnieniach lekarskich - TO JEST EFEKT WYMORDOWANIA POLSKICH ELIT PODCZAS II WŚ. PRZEZ NIEMCÓW I RUSKICH - TRZEBA ODBUDOWAĆ ETOS PRAWIE KAŻDEGO ZAWODU.
matem2019.04.26 15:15
Policjantom i gornikom zapłacili za starjk zawsze.
artur 2019.04.26 13:11
Krowy przyszły poryczeć mmmmmuuuuuuuuuuuuu !
W\\\\\\\\\\\\\\305\\odek2019.04.26 10:22
Niech zwrócą się z tym oczekiwaniem do władz swojego związku zawodowego. Ustawa o sporach zbiorowych jest jasna./ A gdy tacy światli nie potrafią czytać ze zrozumieniem to czego mogą nauczyć innych? A tak przy okazji - przecież w Szczecinie tylko "delegacje" siedziały w szkołach reszta "nauczycieli" siedziała poi domach, Za siedzenie w domu nic się nie należy. Polecam filmik sprzed tygodnia.
Szczecin2019.04.26 11:32
Dokładnie,4 siedzi 30 po domach i na forach albo z pieskiem w lesie, bez smyczy czy kagańca, ze smartfonem przy uchu. Delegacja wyluzowana jak na wakacjach i taka szczęśliwa. Widać jak im dobrze.
Nina2019.04.26 10:10
Co to za inteligencja,która nie wiedziała o tym,że za starjk nie bedą mieli zapłaty.Niech im zapłaci Broniarz jak posłuchał Schetyny i wykonali polecenia Kramka i Tuska.To świadczy jkie intelektualne miernoty strajkowali i krowy udawali.Trawka świeża bydło moze sie iśc paść.
bogdanus2019.04.26 9:46
Skończył się interes polityczny, skończył się strajk. Niektórzy nauczyciele dalej nie rozumieją, że był to strajk polityczny.
JR2019.04.26 12:46
A może dobrze rozumieją? To elita rezerwowa totalnych! Tylko dlaczego ta rezerwa "uczy" i "wychowuje" w szkole? Jak się ujawnili to do zamiatania ulic. Tam ich jest miejsce.Oczywiście mam na myśli tych strajkujących.
Marian 2019.04.26 9:30
TVN robił wam Belfry kampanie abyscie strajkowali -tam idzcie to jest pierwsza opcja . Druga obiecał Schetyna wziasc na papierze ze Wam wyplaci i ten co was naówił do strajku politycznego pajac Broniarz . Za co mielibyscie dostac za strajk za to ze do kawy dodawaliscie produktów na rozwolnienie jak pisano w szkole w Szczecinie -czy za przebieranie sie za krowy ,czy za popieranie ryczacychkrów i SWIŃ w czasie egzminu. Ludzie inteligentni dali się ograć przezx BRONIarza organizujacego strajk Polityczny aby zdrajcy Polski bo tak głosuja w parlamencie europejskim wygrali ,Ci co głosuja za odbieraniem Polskich dzieci w Niemczech czy wia carpatia Przeciw - PItera i cała reszta totalnych .Czy wy też chcecie się wpisać jako szkodnicy POlski -Nauczyciele jest Długi wekend -przemyslcie to . Zostaliscie ograni jak dzieci z Przedszkola a etos nauczyciela poszedł sobie
StanPio2019.04.26 9:09
Kiedy przestaną nasze dzieci uczyć w szkole, że człowiek jako najwyżej zorganizowane zwierzę pochodzi od małpy??? Kiedy nasze dzieci zaczną uczyć w szkole moralności, prawa naturalnego i prawego sumienia? Kiedy nauczyciele będą dla dzieci autorytetami jako patrioci dbający rozumnie o dobro wspólne? Kiedy w szkołach zostanie podjęta nauka o sensie życia człowieka i współpracy w społeczeństwie dla osiągania dobrobytu materialnego i duchowego? Kiedy zaczną uczyć dzieci rozumnego komunikowania się w prawdzie, a nie w egoistycznym kłamstwie emocjonalnym? Bo, "pół prawdy, to całe kłamstwo". Czy jesteśmy w stanie wydobyć nasze dzieci z ideologii darwinistycznego, wolnorynkowego egoizmu, obecnego niewolnictwa ekonomicznego, niewoli bankowej i z ideologii "misji" zysku, z paszczy "bestii" władzy i "pseudopieniądza"??? Czy to jeszcze możliwe, czy czeka nas ostatnia unicestwiająca obecny "świat" wojna??? Brońmy się przed zagładą! A zacząć trzeba od nauczycieli i dzieci! Rodzice są już najczęściej uwikłani, zdemoralizowani i zdegradowani społecznie. A im są bogatsi, tym najczęściej jest gorzej, bo nie mają czasu dla rodziny i dzieci, goniąc w kieracie i żądzy zysku i władzy. Jakie wartości zabiorą z sobą na wieczność lub zostawią potomnym? MNIEJ NIŻ ZERO! MNIEJ NIŻ ZERO!
Teresa2019.04.26 9:02
Siedziba ZNP jest w Warszawie tam z transparentami domagać się kasy. Broniarz dysponuje funduszem strajkowym. Łapy precz od moich podatków za nieróbstwo.
Marian2019.04.26 9:01
"Piniedzy nie ma i nie bedzie" Paszol do Schetyny PO wyplate
Druh Ryszard2019.04.26 8:56
Czy decydenci z samorządów nie mają odwagi powiedzieć nauczycielom, że za strajk się nie płaci ? Po prostu przepisy prawa pracy i prawo oświatowe na to nie pozwalają. Organizator strajku powinien - jeśli ma z czego - zapłacić tym niezadowolonym, strajkującym nauczycielom. Wydaje się, że od "elity" narodu, można wymagać większego pomyślunku, aby takie proste sprawy "objąć" swym intelektem, bo nie wystarczy tutaj odgrywać scenki teatrzyków objazdowych z ryczącą krową i chrząkającą świnią. Czyżby nauczyciele przed rozpoczęciem "laby", zwanej strajkiem, nie zastanowili się nad tym, kto za to wszystko zapłaci ? Wygląda na to, że "elity" narodu - niosące ciemnocie kaganek oświaty - myślą dopiero po tym, jak się coś głupiego zrobią. Nie wiem jak takie "elity" mogą uczyć i wychowywać polską młodzież, sami nadają się do repetycji edukacji stopnia podstawowego. Czuwaj !
CHWD PJK2019.04.26 8:41
A ryle z kopaln - ci krodlodyci jak strajkowali to dostawali za dni strajku wynagrodzenie czy nie???
klaus2019.04.26 8:33
proszę zauważyć które to samorządy popierają strajk, a są to samorządy które nawet guwnem nie umieją zarządząć , takim przykładem jest Gdańsk, gdzie Lipsk zrządza ściekami i kasuje ponad 5 mld. rocznie przeznaczając je u siebie na socjal, tak samo słynna elyta warszawki tu Francuzi kasują postępowych z Warszawy, a co mają mieszkaćy , postępowość,parady równości kartę geja ,są tacy postępowi nawet są chwaleni przez tvne, gw. klepani po plecach przez timmermansów, jest taka świetlana przyszłość elyty z pod znaku tęczy.
Batko2019.04.26 7:47
Rząd powinien OGŁOSIĆ : Samorządy które wypłacą zaległą pensje za Strajk.Do Końca Roku Zostają pozbawione Rządowej Dotacji.
KOCHANY GRZESIU2019.04.26 7:37
DO BRONIARZA TERAZ PO KASE GAMONIE Z ZNP AGENDY ZYDOWSKIEJ.
anonim2019.04.26 7:28
Po pieniądze do kacyka Broniarza. Może ma ruble na koncie to wypłaci prawie nauczycielom. Teraz się dopiero obudzili z rekami w nocniku? I to ma być kadra pedagogiczna? Do zamiatania ulic. To wam mówi nauczyciel emeryt.
hela2019.04.26 4:43
bez grosza za chamstwo sie nie płaci
Mejer2019.04.26 0:12
Bez pracy nie ma kołaczy - nie uczyli w szkole? :D
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.25 22:53
Pacyfikacja srodowiska nauczycielskiego staje sie realna. Dzisiaj nalezaloby zwolnic w trybie natychmiastowym 100.000 osob i zatrudnic je w robotach publicznych o charakterze nie uragajacym ich wlasnym wyobrazeniom na temat pracy. W drugim etapie nalezaloby ich poddac metodologicznym egzaminom. W trzecim etapie nalezaloby poddac ich egzaminom kwalifikacyjnym. Nauczyciel matematyki nie zna zastosowania wielomianu w zyciu!
Maciek Arczyński2019.04.26 7:20
Wszystkich obligatoryjnie wywalić, przeprowadzić nowy nabór na nowych zasadach. Wymagać i płacić, co jest możliwe bo propozycje rządowe idą w kierunku i podwyższenia pensum i podwyższenia płacy. A przy okazji weryfikacja kompetencji do zawodu nauczyciela. Rozwiązanie i radykalne i skuteczne. Chodzi w końcu o przyszłość narodu a nie niedouczonych PO belfrów z wyobrażeniami o własnej wielkości.
gość2019.04.26 18:14
Najpierw ciebie trzeba poddać badaniom psychiatrycznym!
emerytowany nauczyciel2019.04.25 22:33
Hasła, piosenki, wypowiedzi, napisy jakie zaprezentowali niektórzy nauczyciele są dowodem, że stali się jak kibole stadionowi. I to maja być wzorce dla dzieci i młodzieży!
Maciek Arczyński2019.04.26 7:15
Niestety zrozumieć to mogą tylko nauczyciele emerytowani co to mieli jeszcze w głowach etos. Stara kindersztuba teraz na wagę złota, bo jak można szanować ludzi, którzy siebie nie szanują?
anonim2019.04.25 22:32
gówno dupki gówno
POrada2019.04.25 22:26
PO wypłatę za czas strajku nauczycieli najlepiej zgłaszać się bezpośrednio do szefa ZNP :D
d332019.04.25 22:11
Ja bym wam wypłącił TVN-wskie przgłupy. Oj wypłącił....
Grizzly2019.04.25 22:02
Schetyna wam obiecał po tysiaku to pewnie wam da! Idźcie do niego teraz - przed wyborami bo później to wszystkiego się wyprze!
MAt2019.04.25 21:58
Pinendzy nie ma i nie będzie i w Bydgoszczu w Szczecinie a nawet w Londynie jak tam Jacek kampanie zrobi
Jaga2019.04.26 9:53
W Szczeciniu i Londyniu powinno być.
MAt2019.04.25 21:55
A niech się domagają. Już się domagali tysiaka i figa. Cha Cha Cha!
Grizzly2019.04.25 21:46
Idźcie do Schetyny bo to pewnie on napuścił komucha Broniarza na strajki!
Maciek Arczyński2019.04.25 21:31
Idźcie tempe dzidy do Broniarza. Jak mi się zachce strajkować to dobrze jak nie dostanę kopa doodbytniczego zanim zacznę. Jeszcze pewnie matoły chcielibyście aby Wam w czasie strajku premier donosił ośmiorniczki, coo? Jak się strajkuje to pieszczot nie ma - wóz albo przewóz. Nie wykonujecie swojej roboty - wynocha. A nie podoba się to się zwalniam z roboty i szukam innej. Proste? Proste. Mogliście dać masowo wypowiedzenia... Ha, ale rządzący mogli by Was nie przyjąć na dotychczasowych zasadach, bo czy w ogóle nauczyciele poza paroma wyjątkami nadają się do jakiejkolwiek roboty? A mniemanie o sobie to mają, że ho, ho... Elyta.
tadzio2019.04.25 21:30
A pod dom Broniarza idźcie pseudo-nauczyciele.....
ceramik2019.04.25 21:16
Polacy wygrali. Brodniarz stracił impet dywersji i musi teraz Merkelowej oddać srebrniki. Ale jak, jeżeli już przepite? A ''nauczyciele'' stracili resztki tego, co mieli z godności szkolnej. ''To już jest koniec i nie macie już nic''. Taka piosenka.
Stop tzw. nauczycielom 2019.04.25 21:10
Niech strajkują o pieniądze za strajk !
zatroskany2019.04.25 20:59
I diabeł zawył
wlodek2019.04.26 17:11
" Nauczyciele tak zwani, którzy brali udział w ścieżkach zdrowia dla swoich kolegów, już nigdy nie powinni mieć styczności z młodzieżą. Ci zaś popisujący sie talentem śpiewu i teatru, powinni szukać pracy w tychże zawodach. "
anonim2019.04.25 19:57
Polska od 30 lat rządzi postsolidarnościowa hołota która dofinansowuje górników, policjantów tłustych klechów a nie ma pieniędzy na edukacje, high tech czy innowacje a Polska i Polacy od 30 lat są wyrobnikami folwarcznymi bez własnego przemysłu na usługach Niemców. Wstyd i hańba !!!
ala2019.04.25 20:37
Prąciu zapomniałeś dopisać, i usługach Ruskich.
Urszula2019.04.25 20:59
No i kolejna, która ma chcicę i nie może jej zaspokoić więc na katolickim portalu się onanizuje.
anonim2019.04.25 21:35
stara klępo, masz plugawe myśli i plugawy jęzor.
anonim2019.04.25 19:31
Przecież za nieobecność w pracy pensja nie przysługuje. nauczyciele świadomie przystępowali do strajku licząc się z konsekwencjami także nie otrzymania poborów za strajk. O co w tym wszystkim chodziło: o reformę szkolnictwa czy o PIENIĄDZE? https://niezalezna.pl/268422-ale-numer-nauczyciele-przylapani-na-wagarach-tlumaczenie-to-jest-strajk-rotacyjny
lolek kremowka2019.04.26 15:52
A kiedy troglodyckie ryle z kopalń strajkowały - dostali pieniądze za strajk???
Klops2019.04.25 19:26
Ani złamanego szeląga dla tych tzw. nauczycieli ! Niby za co ?
PO KASE DO ZBRONIARZA2019.04.26 7:40
IM NALEZY SIE KASA ZA WSPIERANIE ZYDOSTWA W POLSCE TJ STADO BARANOW CZARNYCH OWIEC I CZERWONYCH KROW
Ja2019.04.25 19:24
Na waszym "wolnym" Oneciku nie możecie pisać?? Ha ha ha Idzcie na Fakt Newsweek itp.Zawsze broniłam ludzi kochających inaczej ,ale nachalne wchodzenie w życie publiczne NIGDY!! Może "mowa jest srebrem,milczenie zlotem"???
Dumna Rafalala lalala2019.04.25 19:16
Jak ja nie daje i nie obciagam ani kopiejki nie dostaje. Ale na Mikołaja bezdomna suke dam.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 19:08
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Bolek2019.04.25 20:36
Z liścia za ustawkę oszołomie pedale , pedofilu w sumie zboczeńcu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 19:08
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11060zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
d332019.04.25 22:12
Spierd la j pedale.
asia2019.04.25 23:04
Normalnie czytelnicy odnoszą się do zamieszczonego artykułu , taka jest istota portalu Normalnie to wszyscy rozumieją i przestrzegają przyjętych zasad. W twoim wypadku widać wyraźnie zaburzenia maniakalne , psychiczne. Zamiast tracić czas na klepanie ciągle tego samego ,od którego dostałeś ewidentnie pomieszania zmysłów, skorzystaj z pomocy lekarzy Jeżeli nie zrozumiesz , będę ci tą radę przypominać