10.10.15, 18:24

Gorąco na granicach czeskich! Policja gotowa do działania przeciwko imigrantom

Czesi prowadzą od rana kontrole na wszystkich przejściach z Austrią. W stan gotowości postawione zostało również wojsko. Ponad pół tysiąca żołnierzy stacjonuje w jednostkach niedaleko granic.

Do tej pory czescy policjanci wyrywkowo kontrolowali samochody na dawnych wielkich przejściach granicznych z Austrią. Od soboty funkcjonariusze stoją na wszystkich, także na tych najmniejszych. 

Najczęściej są to czteroosobowe patrole, które kontrolują głównie większe samochodyi auta dostawcze przyjeżdżające z austriackiej strony. 

Policja jednak przyznaje, że w weekend ruch jest mniejszy niż zazwyczaj. Granicę przekraczają głównie mieszkańcy pobliskich miejscowości jadący do sąsiadów na zakupy. 

Kontrole dokumentów i bagażników kierowcy przyjmują ze zrozumieniem i bez sprzeciwu. Mundurowi pilnują też pieszych przejść granicznych. 

Co ciekawe, na przejściu Valtice-Schrattenbach policjanci zatrzymują samochodybezpośrednio przed muzeum "żelaznej kurtyny”, które gromadzi eksponaty przypominające szczelnie niegdyś zamknięte granice. 

Łącznie czesko-austriackiego pogranicza strzeże 720 policjantów. W gotowości czeka 650 żołnierzy. 

Jak podaje czeski urząd imigracyjny, obecnie uchodźcy podróżują najczęściej w małych grupach, autami, autobusami lub na piechotę. Niemal wcale nie poruszają się już pociągami

mm/IAR

Komentarze

anonim2015.10.10 19:18
"Dobrze że sąsiedzi odsiewają robactwo" Jestem przeciwnikiem przyjmowania emigrantów, mieszania kultur itp. Ale nigdy nie nazwałbym ludzi robactwem. @e-migrant, pomyśl czy chciałbyś aby ktoś, komu Ty nie pasujesz, nazwał Cie robalem.
anonim2015.10.10 21:39
E-migrant to lewak, oni tak mówią o ludziach.
anonim2015.10.11 11:34
@e-migrant- Ludzie to nie robactwo! A tak na marginesie. Syryjczycy już wjeżdżają do nas przez Białoruś. Narazie to są małe grupki, ale jednak.