28.07.13, 20:30Jarosław Gowin (fot, Piotr Drabik/Wikipedia)

Gowin o Rostowskim: To socjalista

Jarosław Gowin w ostrych słowach wypowiada się o ostatnich posunięciach ekonomicznych rządu Donalda Tuska:  - Nazywajmy rzeczy po imieniu: rząd nie chce zawieszenia, lecz zniesienia progów ostrożnościowych. Podobnie jak nie proponuje reformy OFE, lecz ich rozłożoną w czasie ich likwidację.

Równie mocno krytykuje ministra finansów Jacka Rostowskiego: - Nie mogę popierać propozycji ministra Rostowskiego, które uważam za szkodliwe dla gospodarki. Za takimi rozwiązaniami nigdy nie podniosę ręki. Dla mnie suwerenem jest naród, a nie kierownictwo partii.  I dalej : - Mam nie protestować, gdy minister Jacek Rostkowski proponuje nacjonalizację prywatnej własności? Bo czym innym jest chęć odebrania ludziom 270 mld zł odłożonych na prywatnych kontach emerytalnych? Nie przypominam sobie, żeby Platforma powstawała jako partia socjalistyczna.

Widać, że Gowin mocno idzie na konfrontację z Donaldem Tuskiem. Co z tego wyniknie, dowiemy się zapewne wkrótce.

Sm/Wprost

Komentarze

anonim2013.07.28 20:51
tę całą platformę z tuskami, gowinami, niesiołowskimi, nowakami i innymi złodziejami trzeba rozstrzelać w najbliższych wyborach!!!!!
anonim2013.07.28 21:22
Gowin nie mówi nic co mogło mnie zadziwić. Jarosław Gowin jest zwolennikiem Austriackiej Szkoły Ekonomii, która jest na PRAWO od neoliberalizmu.
anonim2013.07.28 21:39
Jeśli Gowin faktycznie z przekonań jest austriakiem, to dawno powinien opóścić PO. Neiberalizm= nowoczesny marksizm-leninizm. Trudno nie być bardziej na prawo :-) MISES ŻYJE!!!
anonim2013.07.28 22:34
Tofik '' Neiberalizm= nowoczesny marksizm-leninizm. Trudno nie być bardziej na prawo :-) MISES ŻYJE!!!'' Neoliberalizm postulował i postuluje np likwidację krajowych ograniczeń dla zagranicznych inwestorów,prywatyzację wszystkich zakładów państwowych,czy liberalizację handlu.Możesz powiedzieć co jest w tych założeniach z marksa i lenina?
anonim2013.07.28 22:52
Jeżeli uważamy PO za partię neoliberalną, a co do tego chyba obaj nie mamy wątpliwości, to przypominam iż jej program zakładał również obniżenie podatków do 3x15 nieprawdaż? Zafundował nam jednak jedynie same podwyżki. Neoliberałowie są liberałami przed wyborami, natomiast po .. to już tylko socjalizm w gospodarce i marksizm w obyczajach. Dlatego podtrzymuje to co napisałem. Chyba, że mi wskażesz jakieś działania obecnego rządu, które powiększyła zakres moich swobód obywatelskich??? ACTA? AT wysłane po internautę z antykomor.pl ? Przydział pasm na multipleksie? Więcej przykładów?
anonim2013.07.29 7:39
Rostowski, Kaczyński, całe SLD, Palikociarnia, PSL to wszystko socjaliści i etatyści nie ważne kto z bandy Janosików będzie przywódcą przy korycie to i tak nas wydoją, ostrzygą, przerobią na mydło i zadłużą na 3 pokolenia i jeszcze wmówią polactwu, ze to dla ich dobra jedyne prawicowe partie w Polsce to: KNP, UPR i spora część Ruchu Narodowego
anonim2013.07.29 21:11
Tofik Ideologia neoliberalna została wtłoczona w polski sektor gospodarczy w pełnej okazałości w roku 90- ,może poza reprywatyzacją,która znalazła się w postulatach Sachsa ,a którą odrzucił profesor Balcerowicz a definitywnie pijak Kwaśniewski- pod patronatem polityków platformy wraz z grupą ekspertów,tyle,że inaczej się wtedy nazywali Neoliberalizm w wydaniu polskim wyrządził znacznie większe szkody na polu gospodarczym niż komunizm
anonim2013.07.29 21:15
leaf j'edyne prawicowe partie w Polsce to: KNP, UPR i spora część Ruchu Narodowego' Sa to partie liberalne,libertariańskie,anarchistyczne,minarchistyczne,jak zwał tak zwał napewno z prawicą nie mają nic wspólnego.Liberalizm to nie prawica a liberalizm Ruch narodowy musi uważać bo może reprezentować nie ten naród co trzeba
anonim2013.07.29 23:15
A każdy socjalista, nawet kaczysta to złodziej. I zazwyczaj obłudnik i kłamca. Brawo Gowin.
anonim2013.07.30 0:10
Mirmił ..A każdy socjalista, nawet kaczysta to złodziej. I zazwyczaj obłudnik i kłamca. Brawo Gowin.'' Możesz wypisać wszystkie beznadziejne i bezsensowne obelgi jakie usłyszysz na kanapie u swojego rowadzącego tylko kogo obchodzą wasze możliwości słowotwórcze.Nie lepiej pobluzgać między sobą?