15.09.21, 14:41Fot. screenshot YouTube

Gowin planuje szeroką koalicję

Jarosław Gowin po odejściu ze Zjednoczonej Prawicy nie zamyke się na współpracę koalicyjną z PSL i Polską 2050 Hołowni.

- Chcę budować umiarkowaną prawicę, centroprawicę. Wierzę, że jest przestrzeń na listę, która zdobędzie kilkanaście procent - mówił Gowin w programie "Tłit" serwisu Wirtualna Polska.

Szef Porozumienia wypowiedział się także na temat tego, z kim mógłby taką centroprawicę utworzyć.

- Z Koalicją Polską, z PSL-em, z bezpartyjnymi samorządowcami. Zobaczymy, jakie będą przyszłe plany Szymona Hołowni. Wierzę, że przyszłość Polski w dużej mierze będzie zależała od tego, kto, w jak skuteczny i mądry sposób zagospodaruje przestrzeń między PO a PiS-em - mówił.

- W wielu sprawach będziemy współpracować. Z Koalicją Polską już współpracujemy - dodał, zastrzegając jednocześnie, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o listach wyborczych.

Po odejściu ze Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin znalazł się w nieciekawej sytuacji. Spora część dotychczas wiernych mu polityków pozostała przy PiSie. Sondaże również nie są dla jego ugrupowania łaskawe. Dotychczas nie było sondażu, który wskazywałby na wynik chociażby oscylujący wokół progu wyborczego.

jkg/wirtualna polska

Komentarze

przemyśl-72021.09.18 8:46
Jarosławie ,jeśli wierzysz w reinkarnację masz rację.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.16 15:08
Gratulije ! Jeszcze nigdy nikt nie powiedzial o Lozy masonskiej ,ze oni sa jak ci zagubieni Guciowie ! A to przeciez bardzo trafne !
ja2021.09.16 14:13
Jest Pan jak ten Gucio , z kwiatka na kwiatek co by powiedzieć najdelikatniej jak potrafię. Przyznam ze jak dla mnie to totalny zawód!