05.05.21, 16:12Fot. screenshot - YouTube

,,Wyborcza’’ chce decydować kto ma prawo nauki w prywatnej katolickiej szkole

Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku zdecydowało relegować ze szkoły uczennicę drugiej klasy liceum, która uczestniczyła w wulgarnych manifestacjach tzw. „Strajku Kobiet”. Sprawa oburzyła „Gazetę Wyborczą”. Redaktorom z Czerskiej odpowiadają internauci.

Zdaje się, że w tej sprawie nic zaskakiwać nie powinno. Uczennica prywatnego liceum katolickiego została relegowana ze szkoły w związku z wykazywaniem postaw sprzecznych z przyjętymi i złamaniem zasad, które zaakceptowała ubiegając się o miejsce w tej szkole.

- „Nasza szkoła jest szkołą katolicką nie tylko z nazwy, ale i w swojej istocie. Jeśli któryś z uczniów przekracza granice uznawane powszechne za nieprzekraczalne, musi się liczyć z tym, że może zostać relegowany”

- wyjaśnia dyrektor liceum Honorata Kozłowska.

W rozmowie z portalem tvp.info.pl dyrektor szkoły podkreśla, że nie chodzi o „wyrzucenie” ze szkoły, a rozwiązanie umowy zawartej z rodzicami nastolatki. Rodzice przed przyjęciem jej do szkoły byli poinformowani o profilu liceum i o tym, że jest to szkoła katolicka. W podpisanej umowie zaakceptowali program nauczania, wychowania, statut i regulaminy.

- „W paragrafie 2 umowy jest wyraźnie zapisane, że wyrażają zgodę na katolicki charakter wychowania. To wszystko wybrzmiewa w umowie, szkoła katolicka nie może być szkołą niekatolicką”

- mówi Honorata Kozłowska.

- „Nierespektowanie umowy może skutkować jej wypowiedzeniem; to również przewidują zapisy umowy”

- dodaje.

Niektórych jednak to bardzo oburzyło. Sprawę opisali działacze Młodej Lewicy, do której należy relegowana uczennica.

- „Niecałe trzy tygodnie przed klasyfikacją osoba niepełnoletnia z orzeczeniem o niepełnosprawności i specjalnych potrzebach kształcenia musi znaleźć nową szkołę teraz i natychmiast

- czytamy na Facebooku.

Na wpis postanowił odpowiedzieć jeden z uczniów katolickiego liceum.

- „Chciałbym poruszyć ważną kwestię, o której autorzy postu zapomnieli napisać. Uczennica została wyrzucona ze szkoły niepublicznej, w której panują inne zasady niż w państwowej. Przed rozpoczęciem nauki w tym liceum należy podpisać deklarację, która konkretnie mówi o zasadach obowiązujących każdego ucznia. Jest to szkoła katolicka, w której oprócz nauki ważne jest wychowanie w katolickich wartościach. Nie chcę wchodzić w szczegóły sprawy, jednak uczennica swoją postawą zarówno w szkole jak i poza nią prezentowała zupełnie odwrotne wartości”

- napisał.

- „W takiej sytuacji chyba oczywiste jest to, że jeśli osoba złamała umowę, którą podpisała, ponosi tego konsekwencje. Wytaczacie tutaj różne akty prawne, jak to rzekomo zostały złamane prawa człowieka itp. Zapomnieliście jednak o najważniejszym – zdrowym rozsądku. Czego można się spodziewać idąc do szkoły katolickiej, gdzie kładziony jest nacisk na pewne wartości, a jednocześnie afiszować się swoimi skrajnie lewicowymi, antykatolickimi poglądami? Jeśli ktoś zakłóca rytm i zasady panujące w szkole, musi się liczyć z konsekwencjami”.

Zdrowym rozsądkiem nie wykazali się jednak redaktorzy „Gazety Wyborczej” i naczelny Onetu Bartosz, którym odpowiadają internauci.

kak/Facebook, Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

Cool2021.05.7 14:51
Wiecie co jest nie tak z umysłem lewaka ... On chce "zjeść ciasto i mieć ciastko" ... chce być w związku homoseksualnym i mieć dzieci ... chce mieć przywileje, niczego nie oferując społeczeństwu ... chcąewolności seksualnej. i nie ponosić konsekwencji ... chce być bezkarny i łamać prawa innych itd itd ....
Nie rozumiem niewierzących rodziców2021.05.7 13:49
którzy zapisują swoje dzieci do pedosekty w niemowlęctwie, a później jeszcze chcą ich posyłać do szkoły prowadzonej przez tę samą sektę.
Dell2021.05.7 14:30
Piszesz o przedszkolach i szkołach wiernych wytycznym Światowej Organizacji Zdrowia?
Jan2021.05.15 23:50
Niewiele rozumiesz...naprawdę niewiele...mały człowieczku
Klara2021.05.7 7:48
słychać wycie plugastwa, jest dobrze dla niektórych podpisanie regulaminu szkoły nic nie znaczy i są konsekwencje uczennica została relegowana zgodnie z zasadami. Pani Dyrektor szkoły gratuluję konsekwencji i odwagi.
opty2021.05.7 7:02
POwiedzcie jak "nowocześnie" wygląda szkoła rabiniczna?????
Prawda2021.05.7 1:47
Dzieci --Czerwonej Zarazy Ruskiej w Polsce nie powinni chodzić do Polskiej Katolickiej Szkoły Brawo pozwalniać Innych -bo zatruwaja szkołe Katolick w Polsce
wqerq2021.05.6 22:25
czy gazeta G.. Warta zatrudni katolickiego, prawicowego dziennikarza? (o ile zechciałby się się zadawać z tym ...) Nie? i nie jest to dyskryminacja?
JM2021.05.6 22:14
Brawo Rada Pedagogiczna tej szkoły. Dewiantów trzeba tępić od młodych lat. Miejscem ucznia jest szkoła, a nie ulica wśród zboczeńców.
Twój dziadek mówił to samo2021.05.7 13:50
o "insektach" które "roznoszą choroby".
Dell2021.05.7 17:26
Insekt to owad. Według Ciebie, nie ma owadów, które roznoszą choroby?
Jazzz2021.05.6 22:11
BRAWO DYREKCJA SZKOŁY. Przecież rodzice posłali dziecko do takiej szkoły żeby je uchronić przed lewacką ideologią. Po to żeby nie miało z nią kontaktu, ani z miłośnikami cywilizacji śmierci, ani z tęczowymi osobnikami. Po to żeby szkoła nauczyła dziecko jak odrózniać prawdę od kłamstw i manipulacji Gaz-owni.
dewianci umysłowi z GW2021.05.6 22:10
Gazeta Wymiotna propaguje lewactwo i ma do tego prawo a katolicka szkoła nie ma prawa uczyć i wychowywać w duchu katolickim ???
Brawo !!2021.05.6 22:07
Tak należy postępować !
Uczeń2021.05.6 21:42
znam ją ,to kawał qwy tak jak i jej matka
Cool2021.05.6 18:56
Na wiele tematów z lewackimi idiotami nie powinniśmy nawet dyskutować! ... Polemika z nimi na oczywistae tematy (jak chociażby powyższy) ... przesuwa w lewo, granice normalności, w istocie jest naszą porażką!
AAAtomek2021.05.6 22:02
Ja lubię dyskutować z wami, PiSowietami i obnażać waszą katoprawacką hipokryzję. Zabawa przednia, humor gwarantowany! Serdecznie pozdrawiam.
Jan2021.05.15 23:53
Ale zbyt głupi jesteś na jakiekolwiek dyskusje...kacapie..
olo2021.05.6 17:07
Orban cały czas robi w ch..ja naszych dyplomatołów
Anonim2021.05.6 17:07
Lubie normalnosc, nieskrajnosc,centryzm i wolnosc. LGBT i prolife normalni sa. To sa terrorysci. Uzasadnione wydaje sie wyrzucenie tej uczennicy ze szkoly, w koncu prywatnej i katolickiej, ale gdyby tych samych ludzi spotkalo to samo np w miedzynarodowej szkole za marsze nacjonalistow to oczywiste ze zrobili by z siebie meczennikow. Podzial polityczny wspaniały same k... i..p............... nadal nie mam zdania na temat cenzury na portalach spolecznosciowych. wypracowanie pogladu by byl trwale spojny wewnetrznie jest bardzo trudne......
Alumn2021.05.6 16:58
Jak to jesy??niepełnosprawna leci na strajk kobiet,które walczą o to,by takie niepełnosprawne nigdy się nie urodziły!!to jakaś paranoja u tej dziewczyny.tym bardziej należy ją relegować a Zydom nic do katolickich szkół!!
Zimogrom2021.05.6 16:54
Skoro gazecina szmatława chce rządzić w szkole katolickiej to my żądamy aby redaktorem naczelnym GW został pan premier Morawiecki albo pan prezes Jacek Kurski.
Starzec2021.05.6 16:54
Ten jąkała teraz pcha się do prywatnej szkoły katolickiej???jakim prawem żydzino!??wara ci od katolicyzmu-mało ci jak w czasie stanu wojennego wykorzystywałeś Kościół i duchownych by ciebie chronili???a podziękowałeś im za to????NIE!!! teraz dziękujesz pchając parchaty nos w nieswoje sprawy.
Cool2021.05.6 16:53
Przy przyjęciu do szkoły katolickiej, podpisuje sie deklaracje i zapoznaje z regulaminem, w interesie szkoły natomiast jest dbanie o swój wizerunek i poziom, jeśli komuś to nie pasuje ... to wypad do publicznej, na jej miejsce w kolejce czeka już 10 chętnych ... PROSTE???
Maryśka & Idiots Co.2021.05.6 15:08
W USA już niejeden NAUCZYCIEL wyleciał ze szkoły katolickiej na zbity homo-pysk za "homo-małżeństwo". MOJA SZKOŁA - MOJA TWIERDZA! ......... MÓJ DOM - MOJA TWIERDZA!............ Fundamentalna zasada!
Maryśka & Idiots Co.2021.05.6 15:03
Wyślij swoje dziecię do żydowskiej jesziwa. I zobaczysz co żydzi zrobią jak się dowiedzą, że ich uczeń czy uczennica był na procesji wraz z katolikami!
Maria Błaszczyk2021.05.6 15:59
Z braku "żydowskiej jesziwa" w mojej okolicy - nie mam nawet takiej możliwości. Więc oświeć mnie - co zrobią? I co w związku z tym? Cokolwiek zrobią przedstawiciele jakiejś religii, może być dobre, złe lub etycznie obojętne. W zależności od tego warto dany sposób postępowania promować, potępiać lub użyć innych kryteriów do jego oceny. Lub w ogóle darować sobie ocenianie tego.
Idź daj sobie zmienić pieluchę2021.05.6 16:10
jesteś wyraźnie nieświeży!
Maria Błaszczyk2021.05.6 16:28
Argument na miarę sił i możliwości osoby, co chodziła do szkoły "DO NAUKI" a "NIE FORUM POLITYCZNEGO"? Gratulacje...
Anonim2021.05.7 8:38
Argument typa cofniętego w rozwoju.
Cool2021.05.7 13:28
To nie argument ... tylko stwierdzenie faktu!
Alicja2021.05.15 23:56
Pod ksywką Maria Błaszczyk kryje się jakieś tchórzliwe chłopisko. Dawno cię tu nie było. Słabo płacili czy przymusowy powrót do ojczyzny na szkolenie..
słowak2021.05.6 14:56
Teraz wyobraźcie sobie gdyby ktoś przyszedł na jakąś lewacką uczelnię z bluzką "Parasol przeciw LGBT", albo z falangą...Krzyk chooowna wyborczego byłoby słychać na całą Europę
Maryśka & Idiots Co.2021.05.6 14:38
Jak jesteś w moim domu, w mojej pizzerii, w mojej szkole, na mojej działce MASZ się tak zachowywać, aby właściciela NIE OBRAŻAĆ! .... Nie prowokować sytuacji w której inni obecni mogliby czuć się wykluczeni! ....... SZKOLĄ JEST DO NAUKI a NIE FORUM POLITYCZNE. .... Podobnie jest w miejscach pracy. ...... NIE MOŻE jakiś menel przyjść w podkoszulce ze swastyką, sierpem i młotem czy "błyskawicami"! . . . . Jest oczywiste, że żadne z was NIGDY nie było właścicielem interesu odpowiedzialnego za to, aby każdy pracownik czuł się BEZPIECZNIE!
xyz1232021.05.6 14:46
super swietnie ale w swoim prywatnym wolnym czasie dalej mam twoje zasady przestrzegac czy se moge np. ananasa na pizze polozyc?? Zalatujecie ISS kochane wolaki i to coraz mocniej... Tymczasem w US wlasnie SpaceX zdolalo wykonac cala faze lotu starship SN15 od startu przez manewr bello flop po ladowanie na zadie, a wy wolactwo sie BYZYDURAMI zajmujeta ehhhhhh.
Spierdalaj ty brudasie Łukaszenki2021.05.6 14:48
Popracuj nad polskom jazykom Igor bo wizy do Polszy nie dostaniesz! - -- - - You don't know shit about the USA and SpaceX - - - TOO STUPID!
man.of.Stagira2021.05.6 13:59
W Polsce TE 29,1 % to są ludzie otumanieni i potencjalnie do wytrzebienia przez zastosowanie się do poglądów Brauna i Bodnara w sprawie Sars-cov-2 // Co najmniej połowa z umierających od jesieni na Covid-19 są to osoby które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. DLATEGO przyjęły jako pewnik, że AMANTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak Braun oraz Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propagandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze Braun I Bodnar.
Heteryk2021.05.6 13:51
A nie byli w szoku ,kiedy wyrzucani z uczelni profesorów za demonstracje swojego światopoglądu innego niż dominuje w lewackich kręgach????
abc2021.05.6 13:50
Aborcja jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła katolickiego. Wulgaryzmy działaczy lewicowych są sprzeczne poczuciem kultury i smaku. Czy to jest "światowe", "postępowe", "fajne" to nie ma nic do rzeczy. To jest indywidualny wybór. To jest także punkt widzenia, patrzenia na rzeczywistość przez pryzmat wartości katolickich. Jeżeli ma się inny punkt widzenia, jeżeli identyfikuje się z innym systemem wartości to chyba szkoła katolicka nie jest odpowiednią. Tak jak dla niektórych nie jest odpowiednia zawodówka a dla innych studia. To są wybory, wolna wola, a nie przymus (jak by niektórzy chcieli przekłamać rzeczywistość.
Maria Błaszczyk2021.05.6 14:55
Tylko że Polska jest dla wszystkich, nie tylko dla katolików. A swoją drogą - wulgaryzmy działaczy prawicowych nie są sprzeczne z poczuciem kultury i smaku? Wiesz, jak pani poseł Pawłowicz mowi do kolegi posła "Sper...laj" - to wtedy jest to kulturalne i smakowite? A nieboszczyk Kaczyński - gdy się zwracał do obywatela "Spiep..j, dziadu" - to nie było sprzeczne z Twoim wysublimowanym poczuciem smaku i kultury? No a weźmy taki Marsz Niepodległości - on się dość tradycyjnie zaczyna przyśpiewką "Zawsze i wszędzie/policja je...na będzie" - w wydaniu prawicowym jest to kulturalne i smakowite niczym trufle, jak rozumiem. A gdy prawacy stoją wzdłuż trasy tego czy innego marszu równości tęsknie wyrażając swe fantazje okrzykami "Je..ć pedałów" - to taki zbiorowy coming out jest kulturalny niczym chorały gregoriańskie i gotyckie katedry razem wzięte?
Cool2021.05.6 16:56
Pawłowicz jest uczennicą szkoły katolickiej??? ..... :-)))
leszczyna2021.05.6 19:41
Polska jest dla wszystkich, a szkoła katolicka jest dla katolików. Jeżeli niekatolik chce się tam uczyć, a są tacy, to ma przestrzegać zasad nauczanych w szkole, do której został przyjęty.
Maria Błaszczyk2021.05.6 21:21
Uwaga o Polsce dotyczyła aborcji w ogóle i wulgaryzmów lewaków, o których wspominał pan/i abc, a nie samej szkoły. Co do niej, to oczywiście prawda, jeśli prywatna placówka tak postanowi, bo nie jest to bynajmniej jedyny sposób funkcjonowania szkoły wyznaniowej. Moje rodzeństwo chodzilo do szkoły katolickiej, która o sobie pisze, że "Do naszej szkoły mogą uczęszczać uczniowie innych wyznań, a także niewierzący, o ile są świadomi i akceptują nasz statut, program wychowawczy oraz inne akty wewnętrzne, a także nasze cele i wyznawane wartości", do protestanckiej szkoły chodzi mój syn, a także wszystkie inne dzieci w naszym mieście, mające specjalne potrzeby edukacyjne - bo ta szkoła, jako jedyna, ma je subsydiowane, co oznacza, że są w niej wszyscy autyści, przyjaciółka mojej córki z wyjątkowo złośliwą cykrzycą, wszystkie dzieci trenujące sport wyczynowy itd. Ale cóż by się złego stało, gdyby siostra dyrektorka zachowała się przyzwoicie i w sposób pedagogicznie poprawny? Zaprosiła dziewczynę z opiekunami na rozmowę, wyjaśniła swoje racje, pozwoliła dokończyć rok, bo zmiana szkoły w maju, w czasie epidemii to naprawdę kłopotliwa sytuacja, a strajki, o których mowa i tak się przecież nie wydarzyły w zeszłym tygodniu, tylko jesienią. Życzliwość, cywilizowany sposób podchodzenia do sytuacji konfliktowych, szacunek do innych - to nie boli aż tak, a nauczyciele powinni być modelami takich zachowań.
leszczyna2021.05.6 23:01
Z informacji prasowych wynika (wczorajszy Fakt), że uczennica została wezwana na policję w związku z manifestacjami w marcu tego roku i nazajutrz rozwiązano z jej matką umowę o naukę w białostockim liceum. Skoro była działaczką Młodej Lewicy, to zapewne nie od dziś. Jak podała dyrektorka, wg statutu "jednym z obowiązków ucznia jest niebranie udziału w imprezach, których treści są niezgodne z nauczaniem Kościoła oraz zasadami określonymi w regulaminach szkoły". Wobec powyższego udział w Strajku Kobiet i uczęszczanie do katolickiego liceum w Białymstoku wykluczają się. Czy dziewczyna brała udział w manifestacjach na jesieni zeszłego roku, publicznie nie wiadomo. Jeśli tak, to z tego powodu nie usunięto jej ze szkoły, a obecna decyzja ma związek z wydarzeniami z marca i zapewne z zarzutami stawianymi przez policję.
Maria Błaszczyk2021.05.7 1:30
No dobrze, i to jest OK wg Ciebie? Jakby zrobili to normalnie, jak ludzie, dbając o nieletnią, przestrzegając przypadkiem prawa, chociaż wiem, ża ta instytucja nie ma w praktyce takiego obowiązku, to komuś by się coś stało? Bo nie rozumiem, czego można tu bronić. Serio chcesz, by z dnia na dzień, bez możliwości odwołania, traktując dzieci jak śmieci, Twój ukochany Kościół pozbywał się nieprawowiernych? Nie dość zła się już wydarzyło przez to przekonanie o Waszej własnej wyższości nad resztą świata? Nie dość ludzi pomordowano, pozbawiono majątków, wygnano, czyniono niewolnikami, niemowląt potopiono w szambach, by kontynuować te chlubne tradycje? Znów skupiając się na najsłabszych, czyli nieletniej, do tego niepełnosprawnej?
leszczyna2021.05.7 11:01
Kościół się nikogo nie pozbywa, nawet apostaci są pośrednio jego członkami i w każdej chwili mogą wrócić. Kościół nie wyrzuca nieprawowiernych, ale zachęca do pokuty i z radością przyjmuje nawróconych - jak pasterz cieszy się z odnalezienia zagubionej owcy literacko rzecz ujmując.
Maria Błaszczyk2021.05.8 23:17
No nie, zamordowanie kogokolwiek to absolutnie nie jest "pozbycie się". To miłosierne napomnienie kogoś, że np. nie powinien latać na miotle albo spółkować z inkubem albo też pisać nieprawomyślnych rzeczy, takich jak o sferycznej Ziemi czy czymś w tym rodzaju. W innym wypadku daje katolickie wychowanie, chroniące przed wstrętną lewacką seksualizacją, jak to gwałcenie przez Dymerów, lub z braku chęci - innych wychowanków - taka to piękna zachęta do pokuty...
leszczyna2021.05.9 14:13
Napisałaś o pozbywaniu się nieprawowiernych z Kościoła, a nie słyszałam, by usunięta ze szkoły katolickiej proaborcyjna działaczka lewicowa została usunięta z Kościoła, o ile w ogóle w nim była.
Dell2021.05.7 11:21
Te lempartowe manifestacje były nielegalne. Prawo nie pozwalało na gromadzenie się w liczbie większej niż pięć osób. Ten kto łamie prawo staje się przestępcą. Szkoła, KAŻDA szkoła ma prawo (i według mnie, obowiązek) pozbyć się przestępcy.
Maria Błaszczyk2021.05.8 23:21
Prawo do zgromadzeń jest prawem gwarantowanym przez Konstytucję. Czyżby ją zmieniono, a ja tego nie zauważyłam? A te barany znów nie zdołały takie drobiazgu ogłosić w Dzienniku Ustaw - bo sprawdziłam, jest tam ta z 97 roku, z art. 57.
Dell2021.05.7 11:28
Ta niepełnosprawna brała udział w demonstracjach organizowanych przez tych, którzy chcą żeby legalne było zabijanie niepełnosprawnych. Zdumiewające jest to, co potraficie zrobić ludziom w głowach.
Cool2021.05.7 17:24
Wróciłaś do swojej dawnej formy, w zdobywaniu szczytów demagogii ... :-))
Dell2021.05.7 11:54
Chamstwo to chamstwo. Bez względu na "barwy polityczne". To na elicie, na "oświeconych", ciąży obowiązek świecenia przykładem nam "ciemnogrodzianom". Jeśli uważacie nas za chamów to jedyna droga do zmiany tego, to nieuleganie pokusie bycia chamskim tylko dawanie dobrego przykładu. To niestety Wam się nie udaje (jesteś tu chlubnym wyjątkiem). Myślę, że tak naprawdę, nie bardzo Wam na tym zależy, bo jesteście rewolucjonistami. Rewolucja to przewrót - odwrócenie starego porządku. Skoro jednym z elementów starego porządku jest "dobre wychowanie", to rewolucja, żeby się starego porządku pozbyć, musi "dobre wychowanie" zastąpić jego przeciwieństwem - chamstwem. To dlatego Wasi ideolodzy (np Michnik) są chamscy i chamstwo (na przykład Marty Lempart) wspierają.
XYZ2021.05.6 13:47
Słusznie.
Żydom basta!2021.05.6 13:46
Uczennica znalazła sobie jesziwa, gdzie - miejmy nadzieję - będzie musiała słuchać rabinów na lekcjach i wbijać do łba Talmud.
Foster2021.05.6 13:04
Czegoś tu nie rozumiem - jeżeli to dziecko zdecydowało się wziąć udział w Strajku Kobiet, to znaczy, że Liceum Katolickie poniosło porażkę w wychowaniu, albo to dziecko się urwało z kręgu indoktrynowanej młodzieży i wróciło do normalnego świata, w którym wolności i prawa kobiet są wielką wartością (będzie podzielała wartości kobiet cywilizowanego świata: Kanady,USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Estonii, Belgii, Hiszpanii, Grecji< włoszech i w zasadzie wszystkich państw UE ).
Nie pierdol głupot!2021.05.6 13:43
Szkoła TO nauka a NIE wychowanie ideologiczne czy polityczne. Towarzyszu z PRL-u. Od tego są rodzice! ...... Szkoła jest prywatna i może sobie zażyczyć, żeby każda uczennica nosiła biało-czerwone kokardki. Jeżeli się nie podoba .... Drzwi stoją otwarte. PRZYMUSU NIE MA! Idź do innej szkoły! Nie masz najmniejszego pojęcia co się dzieje w podobnych szkołach np. w USA!
Maria Błaszczyk2021.05.6 14:28
Eeeee... Ale dziewczyna nie jest nauczycielką, tylko uczennicą. Nikogo nie "wychowuje", tylko wyraziła swój pogląd. Do tego, idąc za Twoim tokiem rozumowania, w ogóle nie powinno być możliwe coś takiego jak "szkoła katolicka", jeśli to ma być nauka, a nie "wychowanie ideologiczne czy polityczne". Ja się z tą tezą nie zgadzam, osobiście uważam, że ludzie mają prawo do wyboru szkoły w duchu ideologii czy poglądów politycznych, które są im bliskie - i takim właśnie wyborem jest wybór szkoły np. katolickiej. Albo demokratycznej. Ale sam wyraziłeś pogląd, zgodnie z którym takie szkoły powinny być zakazane.
Szkola to NIE JEST forum POLITYCZNE2021.05.6 14:34
czy IDEOLOGICZNE!
Maria Błaszczyk2021.05.6 14:37
A demonstracje odbywały się w szkole???
Maryśka & Idiots Co.2021.05.6 14:40
Jak jesteś w moim domu, w mojej pizzerii, w mojej szkole, na mojej działce MASZ się tak zachowywać, aby właściciela NIE OBRAŻAĆ! .... Nie prowokować sytuacji w której inni obecni mogliby czuć się wykluczeni! ....... SZKOLĄ JEST DO NAUKI a NIE FORUM POLITYCZNE. .... Podobnie jest w miejscach pracy. ...... NIE MOŻE jakiś menel przyjść w podkoszulce ze swastyką, sierpem i młotem czy "błyskawicami"! . . . . Jest oczywiste, że żadne z was NIGDY nie było właścicielem interesu odpowiedzialnego za to, aby każdy pracownik czuł się BEZPIECZNIE!
Maria Błaszczyk2021.05.6 14:46
A te demonstracje odbywały się w Twojej pizzerii, szkole czy na działce??? No to masz rację, Twoja pizzeria, szkoła lub działka - Twoje zasady. I skoro w szkole ma być nauka, to należy z niej usunąć religię. Rekolekcje. Godziny wychowawcze. Wycieczki. Gry i zabawy.
Kobieto!2021.05.6 14:52
Szkoła jest prywatna i może sobie ustalać curriculum jak im się podoba. Nie podoba się? Nie zapisuj do takiej szkoły dziecka!
Maria Błaszczyk2021.05.6 14:59
Może. Ale nie może odmawiać ludziom ich praw nadanych im aktami prawnymi wyższego rzędu. Jak, dla przykładu, Konstytucja, gwarantująca każdemu "wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji" czy "organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich".
Maryśka & Idiots Co.2021.05.6 15:04
Wyślij swoje dziecię do żydowskiej jesziwa. I zobaczysz co żydzi zrobią jak się dowiedzą, że ich uczeń czy uczennica był na procesji wraz z katolikami!
Maria Błaszczyk2021.05.6 15:54
No, co zrobią?
Idź zmień sobie pieluchę2021.05.6 16:00
jesteś wyraźnie nieświeży! No i wycieraj dupska Polskim Panom!
Dell2021.05.7 12:25
"Akt prawny wyższego rzędu" zabraniał zgromadzeń ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Każdy kto brał udział w zgromadzeniu większym niż pięć osób złamał postanowienie "aktu prawnego wyższego rzędu" - stał się przestępcą. Spora część "piorunolubnych" jest recydywistami. Nie wykluczone, że recydywa jest udziałem także tej młodocianej towarzyszki. Jedne "akty prawne wyższego rzędu" dają nam przywileje inne nakładają na nas obowiązki. Do jednych i drugich mamy obowiązek się stosować. No chyba, że "róbma co chcema", z tym, że wtedy znikają i obowiązki i prawa...
Cool2021.05.6 17:28
Tyle, że tej gówniarze nikt nie zabrania wyrażania pogladów! ... niech se chodzi na te marsze ile chce. (lewacka logika to choroba. nikt mi nie powie, że jest inaczej)
Maria Błaszczyk2021.05.6 21:24
No nie, jeśli pozbawia się ją prawa wynikającego z Konstytucji i kilku co ważniejszych konwencji, jako konsekwencji tego wyrażania - to się zabrania. Wiesz, nikt nie zabrania też mordować lewaków na marszach równości - po prostu, jak ktoś próbuje, to, póki co jeszcze, zamyka się go do więzienia.
leszczyna2021.05.6 23:19
To lewacy na marszach tęczowych są wyjęci spod prawa, skoro piszesz, że nikt nie zabrania ich mordować? Myślałam, że morderstwo jest na terenie Polski zabronione. Jeśli nie jest, to dlaczego mordercy mają siedzieć w więzieniach?
Maria Błaszczyk2021.05.7 1:36
No nie. Przepis nie mówi, że "zabrania się", tylko "kto pozbawia życia itd", to wtedy spotka go sankcja w postaci pozbawienia go np. wolności. Tak samo jest z tą dziewczyną. Nikt jej nie zabraniał wyrażać opinii, tylko pozbawiono ją jej innego podstawowego prawa. I nawet nie dano szansy, jaką mają prawdziwi katolicy wybierający się z bombą na marsz równości - czyli prawa do obrony. Nie wiem, co tu jest niejasne. Dziewczyna wyraziła swoją opinię, a prawdziwa rodzina, chłopak i dziewczyna, wybrali się z ładunkami wybuchowymi ratować świat od tęczowej zarazy. Nikt nikomu nic nie zabraniał, ale wszystkim trojgu odebrano pewne prawa. Jednym w wyniku postępowania przed sądem, a innym - bo tak.
Dell2021.05.7 13:00
1. "nie dano szansy (...) czyli prawa do obrony". Skąd to wiesz Mario? Skąd wiesz, że nie pozwolono się jej wytłumaczyć? Podaj źródło.=== 2. Prawo do obrony dotyczy procesu sądowego. Jeśli zdecyduje się na proces sądowy, to prawa do obrony nie będzie miała, bo to raczej ona (lub jej rodzice, jeśli jest za młoda) pozwą szkołę, a nie odwrotnie. Jeśli, jednak szkoła, zdecyduje się na pozew, bo na przykład uzna, że działania tej dziewczyny sprawiły, że ucierpiała szkoła (na przykład jej dobre imię) wtedy prawo do obrony będzie miała na pewno. No, prawie na pewno, bo zawsze istnieje ryzyko, że to prawo zawiesi "Europa" w wyniku "pytań prejudycjalnych" jakiegoś "Tuleyi".
Maria Błaszczyk2021.05.8 23:29
Z przebiegu wydarzeń. Została wezwana na policję - a już następnego dnia dostała pismo o usunięciu ze szkoły. Nie z wzwaniem do złożenia wyjasnień, tylko z informacją, że ją skreślono z listy uczniów. Zresztą, bez wskazania konkretnego punktu regulaminu, który konkretnie złamała. No ale trudno, żeby szkoła aż tak się podkładała, to jest nie do obrony. I właśnie o to chodzi - że taki Dymer czy inna siostra Bernadetta dostają możliwość bycia osądzonym przez sąd, który musi działać w zgodzie z prawem. A katolicka szkoła - nie musi.
leszczyna2021.05.9 14:16
Czytałaś pismo o usunięciu ze szkoły i referujesz jego treść?
leszczyna2021.05.7 13:55
Policja wezwała dziewczynę na przesłuchanie najpewniej w charakterze podejrzanej, skoro skonczyło się relegowaniem ze szkoły. Jeśli będzie miała postawione zarzuty i stanie przed sądem, wówczas będzie miała prawo do obrony. Tak jest w procesie karnym. W sprawie cywilnej, gdyby ona czy jej przedstawiciel ustawowy wytoczył szkole pozew, albo szkoła by jakichś swoich racji dochodziła wobec niej, wtedy nikt nie będzie miał prawa do obrony, ale prawo do przedstawienia sądowi argumentów, które ten może, ale nie musi uwzględnić w orzekaniu.
Dell2021.05.7 17:09
Pozwany to "cywilna" wersja oskarżonego. Logiczne zatem jest, że żeby było sprawiedliwie, zarzutowi (czy to na gruncie prawa karnego czy cywilnego) musi być przeciwstawione prawo do obrony. === https://prawo.uni.wroc.pl/sites/default/files/students-resources/Obrona%20pozwanego.pdf === "Niepodjęcie obrony Pozwany może w procesie zachować się zupełnie biernie i nie podjąć żadnych środków obrony."
Cool2021.05.7 11:43
Wręcz przeciwnie ... teraz dopiero bez przeszkód będzie mogła uczestniczyć w marszach wściekłych macic do woli!
Dell2021.05.7 12:37
I w zgodzie z jej własnym sumieniem. I uczciwie, bo nie będzie oszustką działająca wbrew umowie, której miała obowiązek dotrzymywać. I bez stresu, że ją ktoś "wywali" ze szkoły. No chyba, że o to ryzyko i "moralne zabagnienie" chodziło...
leszczyna2021.05.6 13:43
Czego nie rozumiesz? Skoro uczennica odrzuciła system wartości, do którego przestrzegania się zobowiązała, to szkoła podziękowała jej za dalszy udział w kształceniu i pokazała, że miejsce uczennicy jest gdzie indziej. Szkoła oferuje pewne treści kształcenia i wychowania, a uczen jako ich odbiorca może je stosować lub odrzucić. Człowiek ma wolną wolę i powinien ponosić konsekwencje swoich wyborów.
Cool2021.05.6 14:22
Szkoła poniosłaby porażkę wychowawczą, wtedy gbyby jej nie wyrzuciła.
Kaczka basta!2021.05.6 12:45
Uczennica znalazła nowe liceum, gdzie - miejmy nadzieję - nie będzie musiała słuchać na lekcjach kocopołów.
Anonim2021.05.6 12:42
"Młodej Lewicy, do której należy relegowana uczennica." To czego szukała w tej szkole ? Przyszła szkodzić ?
chłopka2021.05.6 12:17
No ja . Zaś wom pokozali jak baby strajkujom żebyście nie zaglondali i nie wiedzieli co robiom . Mocie sie czym zajońć .
Prawda2021.05.6 10:50
Dlaczego Komuchy wysyłaja dzieci do Katolickiego Licemum A A A dlatego jak wysyłali i wysyłaja do Seminarium Duchownego aby robić Zamęt i niszczyc wiare Katolicka ===
Polak2021.05.6 11:20
W moim mieście jest podobnie. Miejscowa "elita" od PO/SLD wysyła dzieci do szkoły prywatnej i katolickiej bo jest bezpieczniejsza pod każdym względem niż szkoły państwowe/samorządowe. A, i poziom kadry nauczycielskiej też w szkole katolickiej jest wyższy.
Tylko2021.05.6 10:25
jednego nie rozumiem, po co lewacy posyłają swoje dzieci do katolickich szkół?
Magda2021.05.6 10:48
Też się zawsze nad tym zastanawiałam. Może to podstawione specjalnie, żeby bunt robić?
Polak2021.05.6 11:14
We laickiej Francji jest podobnie. Bogaci Francuzi wysyłają swoje dzieci do prywatnych katolickich szkół bo są .... bezpieczniejsze.
leszczyna2021.05.6 10:48
Przecież napisane, że to działaczka lewicowa - "nasza działaczka". Po co poszła do katolickiej szkoły? Żeby robić zadymę na cały kraj i szerzyć ferment w szkole. Zapewne oszukała proboszcza, który jej wystawił pozytywną opinię, dzięki której została do tej szkoły przyjęta.
Maria Błaszczyk2021.05.6 14:36
Leszczyno, do szkoły średniej idzie się mając 14-15 lat. W tym czasie poglądy się dopiero kształtują, do tego o wyborzy szkoły często decydują lub współdecydują inne osoby, np. rodzice. To nie jest wybór marchewki na obiad, na którą potem nie masz ochoty, rozliczanie dziecka po czterech latach z nieautonomicznej decyzji jest głęboko nie fair. Ona mogła zmienić w międzyczasie poglady albo jej poglądy mogły zostać nieuwzględnione przy wyborze szkoły. A tak czy siak prawo do wyrażania poglądów jest zagwarantowane chociażby w Konwencji Praw Dziecka, na którą tak lubisz się powoływać, a także w polskiej Konstytucji, co oznacza, że jest prawem nadrzędnym. Nie można go znieść szkolnym regulaminem. Regulamin może dotyczyć zachowania w szkole, a nie udziału w demonstracjach poza nią.
leszczyna2021.05.6 19:38
Owszem, załóżmy, że uczennicę "wsadzili" do szkoły rodzice. Są np. takie zdarzenia: szkoła katolicka jest traktowana jak oddanie dziecka w dobre ręce albo zakład o zaostrzonym rygorze dla trudnych przypadków. Różnie bywa. Jeżeli jednak panna miała tak bardzo odrębne zdanie na zasadnicze sprawy niż to, co zapewne słyszała w szkole katolickiej, to pobyt jej tam był problematyczny. Nie relegowano jej za poglądy, ale za udział w działalności politycznej wymierzonej w treści nauczane szkole, do której chodziła. Zauważ, że Lewica wyrzuciła posłankę, która w "Wysokich Obcasach" wypowiedziała się w sposób, który Lewica oceniła jako niezgodny z jej programem. Ona też miała prawo do wyrażania poglądów i co z tego? Czy można je znieść partyjnymi wytycznymi? Idąc dalej, czy Polak może działać na szkodę panstwa polskiego za granicą, bo prawo polskie obowiązuje tylko w Polsce? Czy gdyby działacz lgbt-owski wołał z zadymiarzami "Je..ć pedałów", jak wyżej napisałaś, to by ktoś jakieś zastrzeżenia do niego miał?
Maria Błaszczyk2021.05.6 21:44
Eeeee... No ale to nie to samo. Szkoła to nie to samo co posada. Albo przynależność do partii politycznej. Dziecko ma PRAWO, gwarantowane szeregiem aktów prawnych, do edukacji. Ma także obowiązek do niej uczęszczać. W przeciwieństwie do bycia dorosłą asystentką polityka. To są kompletnie nieporównywalne sytuacje. Do tego, pani Kuczyńska miała możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia, co wykorzystała do wygadywania kocopołów o tym, że jakaś jeszcze inna grupa się na nią uwzięła. Tymvczasem dziewczynę wyrzucono bez żadnych tego typu mecyi, bez skontaktowania się z jej rodzicami i nawet chyba niezgodnie ze statutem tej szkoły. A cóż by się stało, gdyby zrobiono to w sposób cywilizowany? Wezwano dziewczynę z opiekunami na spotkanie, wyjaśniono, o co chodzi, zaproponowano rozwiązanie nie tak drastyczne - np. dokończenie roku w tej placówce, zaoferowano pomoc, chociażby symboliczną, w znalezieniu innej - bo dziewczyna ma specjalne potrzeby edukacyjne. Po prostu, potraktowano ją po ludzku, z szacunkiem i życzliwością? Czy to takie straszne by było dla katolickiej duszyczki? Konflikty się zdarzają, ale nie uzasadniają tego, że się traktuje niepełnosprawne dziecko jak śmieć. Choć oczywiście, jak wiadomo, dobrym katolikom niepełnosprawni śmierdzą... No a czy ktos by miał coś do działacza lgbt-owskiego w takiej sytuacji? Nie bardzo rozumiem pytanie, przecież to nie działacze lgbtowscy biją innych działaczy lgbtowskich na marszach równości, łamią im kości, gruchoczą czaszki, próbują mordować bombami. Zresztą, nikogo innego też nie próbują mordować. Problem nie w wulgaryzmie, tylko w ofiarach w ludziach.
leszczyna2021.05.6 23:15
Niepełnosprawne dziecko traktują jak śmieć wszyscy, którzy je zabijają z łonie jego matki i na to zezwalają albo się tego domagają. Tego właśnie chce Strajk Kobiet, to popiera ta niepełnosprawna relegowana z białostockiego liceum, za tym Ty orędujesz na tym forum. Przeciw temu jest Kościół prowadzący owo liceum i przeciw temu "walczyła" jego uczennica. Spodziewała się czego - miłej wizyty u pani dyrektor?
Maria Błaszczyk2021.05.7 1:56
W łonach nie ma dzieci. Z definicji. Dzieci są, jak się urodzą. Za to są kobiety, byty osobowe już teraz, więc dobrze by było je jako takie traktować. Są to czujący ludzie, którzy podejmują świadome decyzje, rozejrzenie się wokół pokazuje, że nie są mniej inteligentne czy mniej wrażliwe moralnie od przeciętnego księdza. A nawet, jak się posłucha co ważniejszych dla przykładu opowiadających o tym, że jak gnój gwałci dziecko, to kto nie ma pokus, a właściwie to wina tego dziecka, skoro lgnęło i "człowieka wciągnęło" i ten gwałciciel to zasługuje na miłosierdzie i tolerancję; albo czystej goebelszczyny płynącej ze świątobliwych usteczek o zarazach; albo innego rwandyjskiego negacjonizmu, gdy ktoś bajdurzy o "wojnie"... Nie ma żadnego powodu by przypuszczać, by instytucja, która przez stulecia zajmowała się szczuciem na Żydów, kobiety, gejów i kogo tam jeszcze, mordowaniem nieprawomyślnych, niewoleniem innych, wrzucaniem zwłok - ale dzieci nieślubnych, więc rzeczywiście nie ma się czego czepiać - do kloak, innym razem wyciąganiem nielubianych trupów z grobów, by się trochę nad nimi poznęcać, skoro za życia nie dość się udało, gwałceniem nieletnich, albo i dorosłych, ale bezbronnych, handlu ludźmi, jak święta sadystka z Kalkuty, okradaniem i pasożytowaniem na dużo biedniejszych od siebie - wiedziała lepiej, od konkretnej kobiety, jak wygląda jej sytuacja i jakie rozwiązanie jest dla niej i jej rodziny najlepsze.
leszczyna2021.05.7 10:56
Słusznie szkoda Twojej fatygi na kolejne rozwodzenie się na definicją dziecka, bo te, które Ci pasują, przytaczasz, a te niepasujące odrzucasz. I tyrady antykatolickie na mnie nie robią wrażenia. Wiem o Kościele chyba więcej niż Ty tu piszesz, a co jest w głównym nurcie antykatolicyzmu, co znam już skądinąd. Ad rem: w łonie ludzkiej samicy jest ludzki potomek - mały homo sapiens - i zabicie go przed porodem czy po porodzie to zabicie człowieka. Prawa do tego i to na żądanie żąda Strajk Kobiet i Ty to popierasz na tym forum i to na ulicy antykatolicko popierała uczennica katolickiego liceum w Białymstoku.
Dell2021.05.7 13:47
Napisałaś Leszczyno: "antykatolicko popierała". Z tym się nie zgodzę - to poparcie jest przeciw całemu rodzajowi ludzkiemu.
leszczyna2021.05.7 15:05
"Antykatolicko" czyli wbrew zasadom katolickiej szkoły, do której chodziła lewicowa działaczka. Swoją drogą, odnoszę wrażenie, że odżywa stara antychrześcijanska inwektywa jeszcze z czasów Nerona: chrześcijan skazano na okrutną śmierć mimo, że śledztwo panstwowe nie wykazało ich winy w podpaleniu Rzymu, za to zarzucono im "nienawiść do rodzaju ludzkiego". To co prawda nie było przestępstwo, ale poszło jako uzasadnienie prześladowania. Gdy chrześcijan rzucono na arenę, ustały nagle zarzuty wobec Nerona, że to on podpalił Rzym. Oskarżenia chrześcina wiedziały, kiedy się pojawić i kiedy zniknąć ...
Dell2021.05.7 17:23
Zgadzam się z Tobą. :) "Zaprotestowałem" czy też raczej zaproponowałem szersze określenie, bo uważam, że słowo 'antykatolickie' w odniesieniu do protestu tej uczennicy, w ramach protestów tak zwanego "strajku" kobiet zawęża problem. Uważam, że te protesty są nie tylko antykatolickie ale i antyludzkie. Nie zmienia to jednak faktu, że co do antykatolickości tych działań zgadzam się z Tobą całkowicie. :)
Maria Błaszczyk2021.05.8 23:35
Definicja dziecka jest, jaka jest, znajdziesz ją w słowniku albo w encyklopedii. To Ty bierzesz przykłady, gdy, definiując to dodoatkowo, rozszerzoną ją dla jakichś szczególnych zastosowań. No a ta wiedza o Kościele - nic Ci nie pomaga? Masz świadomość że masz do czynienia z instytucją zdemoralizowaną ponad miarę i stojącą ponad prawem - a wciąż uważasz, że to w porządku, że decyduje ona o najintymniejszych sprawach innych ludzi? A co do zabijania - zabijanie w ogóle nie jest fajne. Ale jednak większość z nas widzi zasadniczą różnicę między zabiciem osoby, zabiciem czującej istoty, a zabiciem czegoś, czemu jest to doskonale obojętne. Rzecz w tym, czy będzie jakaś ofiara tego zabicia, ktoś lub coś, co poniesie jakąś krzywdę.
leszczyna2021.05.9 14:27
Mam wiedzę nie tylko o Kościele, ale choćby o wyczynach lewicowej rewolucji bolszewickiej, francuskich gilotynach czy kulturze Mao. Jakby tu się wyrazić - niejeden krytyk Kościoła Katolickiego robi mu skuteczną konkurencję w tym, za co go krytykuje. A ofiara aborcji jest - jest nią mały człowiek rozwijający się w łonie matki, niezależnie od stanu swojej świadomości czy nieświadomości, co go czeka po urodzeniu, o ile wcześniej ktoś go nie sprzątnie z tego świata. Celowo napisałam Ci "sprzątnie", bo dla Ciebie zabity płód to wyłącznie odpad do utylizacji, by nie zawadzał w sanitarnym porządku placówki aborcyjnej. Pisałaś o tym przy okazji tekstu o aborcyjnym dewiancie z Ameryki, który zabite płody gromadził w siebie na działce.
Dell2021.05.7 13:40
Napisałaś Mario: "Choć oczywiście, jak wiadomo, dobrym katolikom niepełnosprawni śmierdzą". Udowodnij. Albo przeproś za kłamstwo.
Dell2021.05.7 14:00
Kto "łamie kości i gruchocze czaszki" sodomitom na ich marszach? Tak się dzieje w Niderlandach? Przytocz jakieś przykłady.
Dell2021.05.6 11:05
Po to samo po co, w latach trzydziestych, w USA komuniści wysyłali do seminariów sodomitów.
Dell2021.05.6 11:10
Bella Dodd, amerykańska komunistka "w 1953 roku, zeznając pod przysięgą w amerykańskim Senacie przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej, stwierdziła między innymi: „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi”. Wśród nich mieli być m.in. homoseksualiści". Twierdziła również, "że to pomysł Stalina, który sam w młodości był prawosławnym seminarzystą i zdawał sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Kościół w życiu publicznym". Książkę "szkoła ciemności" można kupić tu: https://www.religijna.pl/szkola-ciemnosci-bella-v-dodd , ale nie tylko. Lewackie księgarnie też ja sprzedają.
leszczyna2021.05.6 13:26
Owoce książki "Szkoła ciemności" opisuje książka "Żegnajcie, dobrzy ludzie".
Dell2021.05.7 19:02
Dzięki. Przeczytam.
man.of.Stagira2021.05.6 10:14
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
AAAtomek2021.05.6 9:41
niech GieWu ją utuli, a bodnar da wsparcie tej neobolszewicce
AAAtomek2021.05.6 17:19
Tak tak prawiczku-katoliczku, nasz frondelkowy złodzieju nicków, a teraz idź i zażyj dzisiejszą porcję tabletek z krzyżykiem!
T.2021.05.6 9:39
Jak Ikea zwolniła pracownika za cytowanie Biblii na forum to gazeto gowno prawda piała z zachwytu, teraz sytuacja jest odwrotna. Hipokryzja "obiektywnych" mediów powala ;)
Elżbieta2021.05.6 10:37
Nie porównuj tych dwóch sytuacji, bo to kompletnie co innego. Ta uczennica wybierając liceum zgadzała się na zasady katolickie jakie w nim panują - że to jest katolickie licem - wiadomo, że jeśli katolickie to jest przeciw zabijaniu maluszków w brzuszku, zresztą podpisuje się stosowny regulamin. Po co poszła do katolickiej szkoły, przecież mogła iść zupełnie gdzie indziej. A pracownik Ikei idąc do pracy nie podpisywał żadnego cyrografu, że zrzeka się wiary, i że nic nie może mówić na temat swojej wiary.
T.2021.05.6 11:17
Nie widzę tu za dużych różnic. Były pracownik Ikei podpisywał umowę o pracę w której są zawarte na pewno odpowiednie punkty w regulaminie odnośnie reprezentowania wartości firmy itp. Polityka tęczowej tolerancji Ikei jest doskonale znana, tak samo jak stosunek katolicyzmu do aborcji. Nie bardzo wiem po co lewicowa "aktywistka" szła do katolickiego liceum? No chyba tylko po to aby kręcić afery i stwarzać prowokacje. Sama jest sobie winna. Było iść do publicznej szkoły tam nawet największa głupota przejdzie.
E2021.05.6 10:44
Nie rozumiem ludzi (wręcz nie jestem w stanie pojąć), którzy pchają się do szkół, przedszkoli katolickich (które są w mniejszości), podpisują regulamin, że zgadzają się na wszystkie panujące tam zasady; a później mają wielkie pretensje, jak mówi się o grzechu, o zgorszeniu dla innych. Wielkie brawa dla tego liceum za odwagę, tak powinno być, nie pasuje Ci taka prywatna szkoła - panujące w niej zasady - to żegnamy się i tyle. Proste.
Ważne są zasady2021.05.6 9:33
Jakoś niepełnosprawność nie przeszkadzała jej w uczestniczeniu w SK.
kibic2021.05.6 9:32
Za takie postawy powinno się relegować też ze szkół publicznych !!!
zezem2021.05.6 9:29
oni w tej kloacznej to tęp[e dzidy sa, nie rozumieja co to jest szkoła katolicka, regulamin, zasady, na ktore uczniowei i rodzice sie zgadzali podpisywli dokumenty.a teraz gówniana , która jest bez zasad krzyczy bo nie wie co to zasady i umowy
Dziennikarz TVN2021.05.6 9:23
W proteście cała nasza telewizja będzie dziś kłamać podwójnie
NaziBarbi2021.05.6 9:22
Lesbijkę wywalili? Dobrze.
Jaką2021.05.6 9:36
tępą dzidą trzeba być, żeby w Polsce używać nicka NaziBarbi.
NaziBarbi2021.05.6 9:52
Co ja mogę za to że się urodziłam tępą dzidą
Spróbuj2021.05.6 11:28
skończyć podstawówkę, może to pomoże.
patriot777jh2021.05.6 14:38
Pozdrowienia!
Polak 20022021.05.6 9:22
BRAWO!!!!! Kop w dvpe lesbie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
T.2021.05.6 9:17
Nie rozumiem oburzenia całego. Jest to prywatna szkoła katolicka. Czego się spodziewała ta panienka, chodząc na te śmieszne strajki? Czy ktoś zapomniał o czymś takim jak zdrowy rozsądek? Jest odpowiedni regulamin szkoły który definiuje np. wymagany ubiór, dbanie o dobre imię szkoły itp. Kadrę nauczycielską stanowią tylko katolicy, a niekiedy są to księża ze specjalizacją nauczycielską, a budynek szkoły sąsiaduje z parafią. Nie można jednocześnie być chrześcijaninem i popierać aborcję. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.
Grizzly2021.05.6 8:47
... za przynależność i sprzyjanie organizacjom terrorystycznym jak najbardziej właściwe!
Grizzly2021.05.6 11:40
Zlikwidować takie terrorystyczne organizacje ja k PiS i Konfederacja bo to jak czerwone brygady same matoły
Polak2021.05.6 8:39
I co te biedaki teraz zrobią w proteście czeka Polska cała jak długa i szeroka? Skoczą na główkę z dachu na Czerskiej czy zrobią sobie harakiri?
o ...2021.05.6 8:37
... nareszcie jakaś dobra wiadomość ...
Jacuś2021.05.6 8:25
Uczennica ma się uczyć i zdobywać mądrość, a nie uczestniczyć w jakiś burdach ulicznych. Potem się dziwimy , że Polska nie potrafi dbać o własne interesy.
Olin2021.05.6 8:23
niech idzie podrzeć ryja u lemparcicy a tak w ogóle niech wypier...dala
APEL2021.05.6 7:53
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
trzaska2021.05.6 7:48
„Niecałe trzy tygodnie przed klasyfikacją osoba niepełnoletnia z orzeczeniem o niepełnosprawności i specjalnych potrzebach kształcenia musi znaleźć nową szkołę teraz i natychmiast” A co ona w takim stanie tam robiła.miała siłę tam chodzić ,znajdzie siłę na znalezienie nowej szkoły, a może gazetka wyborcza pomoże skoro taka zatroskana.
Sanhedryn niech się zajmie szkołami rabinackimi2021.05.6 6:50
kogo tam przyjmują, czego "uczą"
Wojtek2021.05.6 6:19
Bravo! Już czas oddzielać ziarno od plewy.
Darek2021.05.6 3:44
Jeśli to szkoła prywatna niefinansowana z podatków to może wyrzucać kogo chce w ramach swoich najgłupszych nawet regulaminów i nikomu nic do tego. Zasada równego traktowania obowiązują tylko w instytucjach publicznych i współfinansowanych ze środków publicznych, a nie w prywatnych i prywatnie finansowanych.
Anonim2021.05.6 10:01
To że Państwo nam konfiskuje pieniądze pod pretekstem podatków, opłat, danin i haraczy, nie daje temu państwu prawa do decydowania o naszym światopoglądzie tylko z tego powodu, że cząstkę odebranych nam pieniędzy "oddaje".
Anonim2021.05.6 10:04
Podatki na MEN są nam zabierane, bez względu czy nasze dzieci chodzą do szkoły prywatnej czy państwowej. Skoro tak, to "współfinansowanie" z NASZYCH PODATKÓW nie daje prawa do włażenie z butami te sprawy. Totalitarysta z ciebie i tyle, wstyd.
Dell2021.05.6 11:22
Ten kogo dzieci uczą się w szkole prywatnej, płaci czesne. Bezpośrednio z własnej kieszeni. Nie przez budżet państwa. Faktem jest, że część jego podatków idzie na kształcenie innych dzieci w innych szkołach, ale to nie może być powodem do ingerencji państwa w regulamin szkoły prywatnej. Z pieniędzmi na drogi jest podobnie, prawda? Płacisz na ich budowę podatki ale to nie daje Ci prawa do darmowego jeżdżenia autostradą Kulczyka, prawda?
Jerzy2021.05.6 3:19
kiedyś takie szmaty to, po obtoczeniu w smole i pierzu, na furce gnoju się za wieś wywoziło, i nikt nie płakał z tego powodu....
Etiolog2021.05.6 1:21
lempart to piesek płci żeńskiej
MACIEJ2021.05.6 1:08
Niech ja Wyborcza zatrudni jako redaktorke.
Nie pieprz Aldonie!2021.05.6 0:03
Jak jesteś w moim domu, w mojej pizzerii, w mojej szkole, na mojej działce MASZ się tak zachowywać, aby właściciela NIE OBRAŻAĆ! .... Nie prowokować sytuacji w której inni obecni mogliby czuć się wykluczeni! SZKOLĄ JEST DO NAUKI a NIE FORUM POLITYCZNE. .... Podobnie jest miejscach pracy. NIE MOŻE jakiś menel przyjść w podkoszulce ze swastyka, czy sierpem i młotem! . . . . Jest oczywiste, ze NIGDY nie byłeś właścicielem interesu odpowiedzialnego za to, aby każdy pracownik czuł się BEZPIECZNIE!
Prawda2021.05.5 23:47
BRAWO ZA USUNIECIE UCZNIÓW z Katolickiego liceum ==== DO NAMAWIAJA DO ZABICIA DZIECI ===nie narodzonych==
Skrzypek na dachu2021.05.5 23:32
GW to g".w".o nie gazeta .
NIE karmić TROLLA @Apel jn.2021.05. 5 19:152021.05.5 23:07
trollu "Apel"! z takimi jak ty TROLLAMI i się NIE dyskutuje ! zatem NIE oczekuj żadnych komentarzy pod twoimi wpisami, przy których posługujesz się różnymi - jakie wymieniasz- nickami! cyt : " Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze." NIE z nami takie numery! ŻADNYCH komentarzy, a nawet "kciuków" pod twoimi płatny TROLLU wpisami o nickach jakie wymieniłeś! Każdy komentarz pod wpisem TROLLA, to KASA! którą TROLL otrzymuje od swojego zleceniodawcy! zatem ZERO REAKCJI (choć ręka swędzi) - zero kasy dla TROLLA.
Apel2021.05.6 8:31
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Anonim2021.05.5 22:59
Niepełnoletnia, niepełnosprawna, a do mordowania nawołuje!
Anonim2021.05.6 11:26
Do mordowania? Kogo? Chyba brak ci podstawowej wiedzy medycznej skoro zabieg medyczny nazywasz "mordowaniem". Może jeszcze coś o "dzieciach" napiszesz? Zamiast na religię trzeba było chodzić na biologię.
Po 11 ...2021.05.5 22:40
Katolickie liceum wyrzuciło uczennicę za udział w ,,Strajku Kobiet’’. Ale jak "Strajk Kobiet" chciał z kilku kościołów wyrzucić NMP (kobietę), to katolicy ochoczo jej bronili. Ups :)
hihi2021.05.6 7:49
aleś ty głupi
Apel2021.05.6 8:32
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Jakub2021.05.5 22:32
Herodówna do zamtuza a nie do katolickiej szkoły.
kocham POLSKĘ2021.05.5 22:00
zgwałcenie bezbronnego dziecka nie jest żadną przeszkodą dalej można pozostać księdzem... biskup obroni przeniesie na inną parafię
Szmata z ciebie2021.05.5 22:14
Nie człowiek.
Anonim2021.05.6 11:27
Przecież prawdę napisał. A Janiak czy Głódź są dowodem.
mirko2021.05.5 21:55
Pozdrawiam Dyrekcje. Tak trzymac!
Mejer2021.05.5 21:44
Niech ją GW na "wychowanie" weźnie :)
Michnik do kąta!2021.05.5 21:35
W Gazecie Wyborczej jednego dnia by nie popracował prawicowy dziennikarz o poglądach katolickich, który chciałby zamieścić artykuł potępiający chamstwo i rozwiązłość tych dziewczyn i chłopaków uczestniczących w strajku kobiet. Więc niech nie udają głupszych niż są i odwalą się od krytyki niepublicznej, katolickiej szkoły, która przestrzega zasad z którymi walczy GW.
Hanna2021.05.5 21:31
Proponuję aby GW zatrudniła u siebie jakiegoś redaktora np. x Legionu św. Józefa.
Nie pieprz Aldonie!2021.05.5 21:07
Jak jesteś w moim domu, w mojej pizzerii, w mojej szkole, na mojej działce MASZ się tak zachowywać, aby właściciela NIE OBRAŻAĆ! .... Nie prowokować sytuacji w której inni obecni mogliby czuć się wykluczeni! SZKOLĄ JEST DO NAUKI a NIE FORUM POLITYCZNE. .... Podobnie jest miejscach pracy. NIE MOŻE jakiś menel przyjść w podkoszulce ze swastyka, czy sierpem i młotem! . . . . Jest oczywiste, ze NIGDY nie byłeś właścicielem interesu odpowiedzialnego za to, aby każdy pracownik czuł się BEZPIECZNIE!
Szyderca2021.05.5 20:57
Ciekawe dlaczego rodzice nie wysłali młodej lewicowej aktywistki do dobrego bolszewickiego liceum - nie wiecie - bo w Polsce nie istnieje dobre lewicowe prywatne liceum.
o ...2021.05.6 8:10
... liceum prywatne i jednocześnie bolszewickie? ... to się wzajemnie wyklucza ... i do tego jeszcze dobre ... nie, to niemożliwe ...
x2021.05.5 20:54
Może gdyby namawiała, że katolików należy zabijać, to fronda.pl by ją broniła. W końcu ma doświadczenie w tym.
Lucy2021.05.5 20:49
Bardzo dobrze!!!
Böno2021.05.5 21:00
Popieram. W życiu trzeba być odpowiedzialnym. Jak się przyjmuje pewne zasady, to trzeba je zachowywać. Bardzo dobrze. Trzeba działać zdecydowanie.
alzara_2021.05.5 20:47
I prawidłowo..... Kiedy ja zdawałam maturę , chłopaki urządzili w marcu wielką awanturę w internacie. Wywalili ich ze szkoły( a byli kilka tygodni przed maturą ) i specjalnie nikt ich nie bronił.
wściekła macica2021.05.5 20:44
Jeszcze nie tak dawno miotałam się po ulicach a teraz mi wstyd kiedy normalni ludzie maja z tej "rewolucji" pośmiewisko.
man.of.Stagira2021.05.5 20:38
ROZUM bez rozsądku jest n i c z y m. ROZSĄDEK bez rozumu, zawsze jednak czymś. // W.G.F Hegel
Anonimowy dowcip na dobranoc2021.05.5 20:37
Przychodzi dziesięciu księży do św. Piotra. Ten ustawia ich w rządku i mówi: Każdy który miał coś wspólnego z pedofilią, w tył zwrot i do piekła! Dziewięciu odwraca się i zaczyna iść do piekła. Św. Piotr woła za nimi: Ej, głuchego zabierzcie!!!
Anonimowy dowcip na dobranoc2021.05.5 20:40
- Jaka jest ulubiony deser geja? - Sperma z kałem.
Ojciec Barabara2021.05.5 20:41
Ulubiony deser biskupa Pieca.
i twój ...2021.05.6 8:15
ośle ...
Ojciec Barabara2021.05.6 9:39
Widać, że nie znałeś świętojebliwego biskupa Pieca.
do poszczutego medioty2021.05.5 20:46
A wiesz może, że wg wszelkich statystyk księży jest najmniej w tej grupie?
Darek2021.05.6 3:41
Według wszelkich statystyk wśród księży jest 1400% więcej pedofilów niż w jakiejkolwiek innej grupie zawodowej.
Anonim2021.05.6 9:59
Według wszelkich statystyk, w sekcie LGBT jest 4000% razy tyle pedofilów niż w jakiejkolwiek grupie społeczno-zawodowej. To co wypisujesz o księżach to zwykłe oszczerstwa. Lewacka mowa kłamstwa i nienawiści.
ak2021.05.5 20:34
Jeżeli szkoła jest prywatna, prawo w niej obowiązujące było jasne i zgodne z prawem polskim - to wszystko ok. Jeśli ta szkoła jest dotowana przez państwo, to sprawa przestaje być oczywista.
Anonim2021.05.5 21:10
Państwo nie "dotuje" tylko zwraca cześć tego co zabrało katolikom w podatkach. Łaski nie robi, ponieważ Państwo nie jest suwerenem i właścicielem, tylko WYNAJĘTYM ZARZĄDCĄ. Od kiedy to zarządca ma prawo narzucać swoją ideologię?
Anonim2021.05.5 22:05
oj nie, jeżeli otrzymują pieniądze publiczne to nie jest tylko ich sprawa
KOSTEK2021.05.5 20:21
Gdyby tak jeszcze cały Święty Kościół Powszechny poszedł w ślady katolickiego liceum w Białymstoku i usunął ze stanu kapłańskiego i z seminariów duchownych wszystkich księży oraz alumnów popierających homoseksualizm myślą, mową i uczynkiem. Może niewielu duchownych zostałoby po takiej czystce. Ale cóż, Pan Jezus też zaczynał skromnie, z garstką niezbyt rozumiejących go apostołów.
Anonim2021.05.5 20:29
Dla dwóch nie opłacałoby się gotować.😁
Ryszard2021.05.5 20:19
...a potem hierarchowie dziwią się że młode owieczki uciekają im z kościoła..!
Böno2021.05.5 21:06
Na takich kościół nic nie traci, tylko zyskuje, bo dosyć rozwydrzonego motłochu w tym kościele. No ale lewakowi trudno to pojąć, choć kiedyś za sympatię z opozycją, za sprzeczne poglądy z partią, też wyrzucano z partii i karno opornych.
Anonim2021.05.5 20:18
Dzieci trzeba trzymać jak najdalej od kleruchów, ich lepkich łap i zaślinionych ryjów. Jedno więcej dziecko wyrwane tym obleśnym katabasom.
6969692021.05.5 20:35
Lepiej je trzymać blisko lepkich łap i zaślinionych ryjów, wszelkich dewiantów z obrożami na szyjach i pejczami w rękach, których tak walecznie i bezwzględnie broni neobolszewia...
Anonim2021.05.5 20:36
W szczególności trzeba chronić dzieci prze szmatami LGBT+P, bo każdy homoseksualista to także pedofil i zoofil, a także koprofil. Niewiadomo, co zrobiliby z dziećmi, gdyby te świnie geje mogli adoptować.
Anonim2021.05.5 20:40
Dużo wiesz na ten temat, chyba z autopsji...
Anonim2021.05.5 20:13
JBĆ KLR!
6969692021.05.5 20:37
Czyżbyś ogłosił manifest swojego pociągu seksualnego???
Bardzo ambitne, ciołku2021.05.5 20:38
Analny zboczeniec LGBT+P czyli ścierwo nie człowiek ma dzisiaj istną odbytniczą wściekliznę w komentarzach. Jak biednym musisz być człowiekiem, żal nam ciebie.
I dobrze,2021.05.5 20:00
następną Polkę skierowali na drogę do apostazji.
Stały czytelnik2021.05.5 20:23
Polka wybrała sama. Za Chrystusem albo przeciw niemu. Każdy ma sumienie i sam odpowie przed Bogiem.
Chrystus2021.05.5 20:38
to postać literacka. Równie dobrze możesz napisać za Wołodyjowskim albo przeciw niemu.
Stały czytelnik2021.05.5 20:59
O Maryjo, bez grzechu poczęta, Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, I za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, A zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie.
­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 19:58
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Mirek2021.05.5 19:48
W moim powiatowym mieście był zlot tych młodych qrewek udających kobiety podczas tzw strajku kobiet a raczej wściekłych macic . To nie były takie zwykłe dziewczyny tylko raczej wulgarne szmaty . Ja z takim śmieciem nigdy bym się nie ożenił .
Mirku,2021.05.5 19:56
twoja żona to Renia Rączkowska.
Anonim2021.05.5 20:02
I tak jedyna co nie rzyga na twój widok ma na nazwisko „jpg”.
6969692021.05.5 20:44
One nie są nawet pociągające seksualnie - tak w nich mało kobiecości.
Nie pieprz Aldonie!2021.05.5 19:45
Jak jesteś w moim domu, w mojej pizzerii, w mojej szkole, na mojej działce MASZ się tak zachowywać, aby właściciela NIE OBRAŻAĆ! .... Nie prowokować sytuacji w której inni obecni mogliby czuć się wykluczeni! SZKOLĄ JEST DO NAUKI a NIE FORUM POLITYCZNE. .... Podobnie jest miejscach pracy. NIE MOŻE jakiś menel przyjść w podkoszulce ze swastyka, czy sierpem i młotem! . . . . Jest oczywiste, ze NIGDY nie byłeś właścicielem interesu odpowiedzialnego za to, aby każdy pracownik czuł się BEZPIECZNIE!
Karia2021.05.5 19:41
Szkoda, że tyle czasu ją tolerowali.
anonim2021.05.5 19:35
Nasza OJCZYZNA jest ŚWIECKA nie tylko z nazwy, ale i w swojej istocie. Jeśli któryś z obywateli przekracza granice uznawane powszechne za nieprzekraczalne, musi się liczyć z tym, że może zostać relegowany. Czy czarna zaraza watykańska to rozumie?
Stały czytelnik2021.05.5 20:26
Nasza Ojczyzna nie jest świecka. Nasza Ojczyzna ma konstytucyjne fundamenty w chrześcijańskim systemie wartości. Nasza Ojczyzna konstytucyjnie nie jest świecka, lecz zachowuje "bezstronność w sprawach światopoglądowych".
Anonim2021.05.5 19:35
Fajnie było tak wietrzyć swe zdziczenie i wywrzaskiwać słowa jakich przed wojną nawet szanująca się kobieta lekkich obyczajów by nie użyła. Ale teraz przyszedł czas w wstyd i surową ocenę.
Anonim2021.05.5 19:36
Wstyd najwyżej dla katotalibańskiej mafii. Mogą powyrzucać wszystkich uczniów. Tylko jak pieniążki od wiernych się skończą to z czego żyć? Widział kto katabasa w pracy?
Anonim2021.05.5 19:42
Na szczęście nie wszyscy dali się poszczuć. A katolicy cały czas stanowią większość. Kościół dawał sobie radę wobec większych terminów niż wścieklica aborcjonistów także martw się lepiej co będzie jak wyrzucą was z ukradzionych skłotów i odbiorą milionowe dotacje.
Anonim2021.05.5 20:07
Buhhahhaha, 😀😂🤣😁 czarne darmozjady bez dotacji powyzdychają w pół roku. Sam fundusz alimentacyjny to dziesiątki milionów rocznie.
Stały czytelnik2021.05.5 20:56
Kościół katolicki jest katolicki. Czyli nie musi i nie powinien przyjmować dotacji od wyznawców Szatana. Niech będzie Bóg uwielbiony! Niech będzie uwielbione święte Imię Jego! Niech będzie uwielbiony Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek! Niech będzie uwielbione Imię Jezusowe. Niech będzie uwielbione Najświętsze Serce Jezusowe! Niech będzie uwielbiona Najdroższa Krew Jezusowa! Niech będzie uwielbiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza! Niech będzie uwielbiony Duch Święty Pocieszyciel! Niech będzie pochwalona Bogarodzica, Najświętsza Panna Maryja! Niech będzie pochwalone Jej święte i Niepokalane Poczęcie! Niech będzie pochwalone Jej chwalebne Wniebowzięcie! Niech będzie pochwalone imię Maryi, Dziewicy i Matki! Niech będzie pochwalony św. Józef, Jej przeczysty Oblubieniec! Niech będzie uwielbiony Bóg w Swoich Aniołach i w Swoich świętych! Panie, daj nam kapłanów! Panie, daj nam świętych kapłanów! Panie, daj nam wielu świętych kapłanów! Panie, daj nam wiele świętych powołań zakonnych!
anonim2021.05.6 11:22
Gdzie ci katolicy stanowią większość? Może u ciebie na wsi? Bo w Polsce to poczekajmy do wyników spisu powszechnego. Na świecie stanowią mniej niż 1/3 społeczeństwa. Nawet we Włoszech tylko połowa małżeństw jest w kościele zawierana.
Aldona2021.05.5 19:34
Szkoły prywatne wyznaniowe mają swoje regulaminy i relegowanie jest możliwe podobnie choć dużo ostrzej jest w zakonach. W zakładach pracy typu korporacyjnego bardzo często są naciski i oddziaływania na pracowników w kwestii postaw moralnych tzn. ogranicza sie wolność wypowiedzi. Dla mnie jest to DUŻY PROBLEM. Ograniczanie swobody wypowiedzi jest łamaniem podstawowego prawa każdego człowieka, szczególnie młodego człowieka. Jeżeli ta uczennica siała zgorszenie na terenie szkoły, nie reagowała na uwagi mówiąc innymi słowy demoralizowała uczniów wbrew regulaminowi to wydalenie moim zdaniem jest na miejscu. Jeżeli był to tylko incydentalny udział w manifestacji ulicznej to raczej spodziewałaby się rozmowy wychowawcy klasy z uczennicą w obecności rodziców.
Anonim2021.05.5 19:33
Jakoś jej ta "niepełnosprawność" nie przeszkadzała w szczuciu przeciwko dzieciom.
Anonim2021.05.5 19:30
Trudno nie wywalić małolaty za nawoływanie do mordowania dzieci z downem.
Anonim2021.05.5 20:10
PiS dba o swój elektorat.
Anonim2021.05.5 19:27
Katolickie liceum wyrzuciło uczennicę za udział w ,,Strajku Kobiet’’ I BARDZO DOBRZE !!!!
Podatnik2021.05.5 19:37
Pora żeby ŚWIECKIE państwo wyrzuciło katolickie licea.
Stały czytelnik2021.05.5 21:03
Polska nie jest świeckim państwem. Jesteś niedouczony, nie czytałeś lub nie rozumiesz Konstytucji.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.05.5 19:20
Super, będzie miała więcej czasu demonstrować, a poza tym nie matura lecz chęć szczera...
Anonim2021.05.5 19:38
Już była taka jedna co darła ryja "niech jadą". Skutki widać. Teraz ty mówisz "super" - a skutki swojej pochwały zobaczysz wkrótce.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.05.5 19:42
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Też cię wywalili ze szkoły?
Leo2021.05.5 19:06
Ale prawacki krzyk był znacznie większy aż pan zerro interweniował jak zwolnili z ikei nawiedzonego przygłupa.
Anonim2021.05.5 19:32
Jeszcze zobaczysz tych kolorowych mądrali z Ikei stojących przed Sądem i otrzymujących wyroki 10-15 lat pozbawienia wolności, bez prawa do zwolnienia warunkowego. Będziesz miał okazję zapłakać czarnymi łzami i zazgrzytać zębami.
6969692021.05.5 20:46
Głuptasku! Nie rozumiesz kompletnie, co to wolność słowa!
Niech "Młoda lewizna"2021.05.5 19:05
założy swoje liceum i przyjmię tę błyskawiczkę. I po krzyku
Marnie żydku wyglądasz... NOWOTWOREK?2021.05.5 19:01
Jest żydek "kretynizacja" i jest "żydek Grizzly"... Mały zasuszony żydek Lesio Keller-Krawczyk, zakomplesiony staruch co chciał być "Niemcem", ale Niemcy wyśmiali i wypierrdolili. Chciał być w Hamaryce, ale mu powiedziano, że Hameryka ma już dość żydowskich ubeków i esbeków. Podobnie zrobiła Kanada. Zostały mu media. Nie tylko jemu jednemu. Ma tu ziomala Po 11... AAAssranek, Max i c h ö j wie jeszcze jakie "niki" mają te PATO-TROLLE, PATO-ATEIŚCI
Po 11 ...2021.05.5 19:20
Nic nowego. Bóg też ma wielu przedstawicieli ... apostołów, świętych, błogosławionych, to nas jest też kilku. Ale tu nie o ilość idzie, tylko o Prawdę, Mądrość, Piękno i robienie sobie jaj z pisolizów.
Ty "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.05.5 19:33
wyjaśnij mi pewien fenomen. Jak to jest Żydzie, że lubisz udawać nie-gudłaja? Jesteś "ThomasZNiemiec", jesteś jakiś nie-gudłaj z RPA pt. Marian W.O - vandermerwe, jesteś "z Berlina", jesteś "znad Renu" .... Doprawdy zagadka. Niemiec was spopielił, przerobił na mydło, na abażury, na nawóz ... a Żyd marzy by być Niemcem. PATHETIC!
Anonim2021.05.5 19:37
W porównaniu z udziałem procentowym w UB to szału nie ma.
mlody2021.05.5 19:20
Nie cierpie potomkow zydokomuny wnukow zbrodniarzy ub.To sa antypolskie kanalie.
Katolicka Kretynizacja Polski2021.05.5 18:52
Gudłaj Keller-Krawczyk marzy, żeby być Hamerykan. Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyć o USA . .
APEL2021.05.5 18:57
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Paljak pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.5 19:01
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
APEL2021.05.5 19:15
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Paljak pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.5 18:51
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
APEL2021.05.5 18:57
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
ladychapel pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.5 18:50
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Ty "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.05.5 18:49
wyjaśnij mi pewien fenomen. Jak to jest Żydzie, że lubisz udawać nie-gudłaja? Jesteś "ThomasZNiemiec", jesteś jakiś nie-gudłaj z RPA pt. Marian W.O - vandermerwe, jesteś "z Berlina", jesteś "znad Renu" .... Doprawdy zagadka. Niemiec was spopielił, przerobił na mydło, na abażury, na nawóz ... a Żyd marzy by być Niemcem. PATHETIC!
Grizzly pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.5 18:48
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
MaxFiend pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.5 18:47
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
GW propolska, prodemokratyczna, z prestiżem ...2021.05.5 18:47
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Pokręć2021.05.5 18:46
Jak za prawackie poglądy wyrzucają z lewackiego fejzbuka czy jutuba to w porządku, bo to była "mowa nienawiści", ale jak z prawackiego liceum wywalają za lewackie poglądy demonstrowane publicznie to już jest "ajwaj"! Dyskryminacja! Kto to widział, żeby za łamanie dogmatów religii wyrzucali z grona jej wyznawców! To ja mógłbym się zapisać do partii komunistycznej i otwarcie, na forum partyjnym oraz poza nim, publicznie, pod czerwoną flagą "gadać Korwinem"? Bardzo dobrze, Kościół musi szanować własne zasady. Choćby mieli go na piórach redaktorzy bankrutujących dzienników i niemieckich portali roznieść żywcem. Nie wolno nawet tolerować poglądów, że można być katolikiem, popełniać z rozmysłem ciężkie grzechy (albo namawiać do ich popełniania) trwać w nich i mieć przy tym nadzieję zbawienia. Bo to jest jak wskazywanie pytającemu o drogę kierunku przeciwnego do tego, o który pyta. To nie jest miłość bliźniego. Skierowałbyś kogoś śpieszącego się, z ciężkimi walizkami w kierunku przeciwnym do dworca, o który pyta? Miałbyś tyle "odwagi"? Popatrzyłbyś po tym czymś w lustro? Zbyt wielu z nas żyje sobie w strefie fałszywego komfortu, popierają aborcję, w n-tym "małżeństwie", albo w ogóle bez ślubu, są "dobrymi ludźmi", w relacjach z innymi - do rany przyłóż, uczynni, solidni, "muchy by nie skrzywdzili" i mienią się katolikami mająć nadzieję, że Pan Bóg im wybaczy trwanie w grzechu bez ich osobistego nawrócenia. Mają pierdylion "okoliczności łagodzących", wymówek do trwania w takim stanie, tylko co z tego? Czy palaczowi papierosów jakiekolwiek wymówki choć o jotę zmniejszą skutki palenia, i choroby, jakich doświadczą? Czy to, że ktoś pali, bo w ten sposób walczy ze stresem zmniejszy jego narażenie na raka, wieńcówkę i POChP? Tak samo jest z grzechem. Żadna wymówka nie pomoże NIC, dopóki człowiek sam nie będzie chciał z tym grzechem zerwać i nie zrobi wszystkiego, żeby z nim zerwać. Dopiero wtedy Pan Bóg będzie mógł zadziałać Swoją Łaską. Mógł, nie "chciał". Bo raz dając człowiekowi wolną wolę nie może jej ani o jotę zgwałcić, w żadną stronę. Bo Sam Sobie by zaprzeczył i sam złamałby Swoje Słowo. A Bóg jest Absolutem i co powiedział, tak musi zostać. Inaczej nie byłby Bogiem. Dlatego jedynym sposobem zbawienia człowieka było przyjście na ziemię jako człowiek i pozostawienie nam Słowa, któremu możemy zaufać albo je odrzucić. Tylko taki sposób nie gwałci naszej woli. Ja wiem, że lepiej byłoby, gdyby Pan Bóg po prostu pstryknął palcami i "zniknął" piekło i diabła a ludzi po prostu umieścił z powrotem w raju. Ale... co z tymi, którzy nie chcą do raju? Musiałby złamać ich wolność... Ja wiem, że taki wykład na tym forum to rzucanie pereł przed wieprze, ale trudno. Może choć jedna osoba przez chwilę pomyśli?
JPIII2021.05.5 18:45
Niech ta uczennica się cieszy. Uczestnictwo w takiej durnej szkole gdzie pedophile uczą dzieci jak siedzieć cicho gdy klecha gwałci.
MaxFiend pisze, że GW jest z prestiżem.. HAHAHA!2021.05.5 18:45
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Grizzly pisze, że GW jest propolska .... HAHAHA!2021.05.5 18:44
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
GW propolska, prodemokratyczna, z prestiżem ...2021.05.5 18:42
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, ... " - - - - HAHAHA ...!!!!
Anonim2021.05.5 18:39
Jak się podpisuje regulamin to trzeba go przestrzegać. Regulamin to wewnętrzne przepisy prawa. Kto łamie prawo ten ponosi karę. I o co te lamenty mamusi. Jest takie powiedzenie: "widziały gały co brały".
Taka prawda2021.05.5 18:36
Katolicka szkoła więc katolickie zasady, proste. To tak jakbym ja się zatrudnił w Wyborczej i pisał pro-narodowe artykuły, też by mnie wyrzucili.
Glaudiusman2021.05.5 18:33
I dobrze zrobiono. Takie osoby powinno się bez żadnych ceregieli wyrzucać na bruk, na zbity pysk.
Grizzly2021.05.5 18:29
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Grizzly2021.05.6 8:31
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
MaxFiend2021.05.5 18:29
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Ladychapel2021.05.5 18:29
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Polak2021.05.5 18:28
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
ala2021.05.5 18:28
Prawidłowo! strajk kobiet- organizacja szerząca nienawiść i nawołująca do mordowania nienarodzonych dzieci! Nowoczesność, która jest poniżaniem człowieka, nie jest żadnym postępem. Dlaczego brak wypowiedzi lekarzy do tych młodych uczennic co jeszcze nic nie wiedzą o życiu, że usunięcie pierwszego dziecka może spowodować bezpłodność.
Katolicka Kretynizacja Polski2021.05.5 18:27
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Po 11...2021.05.5 18:27
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Anonim2021.05.5 18:26
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
AAAtomek2021.05.5 18:26
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
werer2021.05.5 17:59
Mówimy oczywiście o wyrzuceniu na podstawie statutu, który został zdjęty ze strony liceum i nie zachowaniu wszelkich procedur urzędowych, które obowiązują także szkołę. Wyrzucić aktywistkę? Można. Ale w zgodzie z prawem. Przyklaskującym życzę, żeby obudzili się w celi z wyrokiem na podstawie kodeksu, który gdzieś się zawieruszył.
Anonim2021.05.5 18:05
Nie wysilaj się, to dla prawiczków za skomplikowane. Musisz pisać językiem prezesa Obajtka - wtedy zrozumieją.
Ty "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.05.5 17:58
wyjaśnij mi pewien fenomen. Jak to jest Żydzie, że lubisz udawać nie-gudłaja? Jesteś "ThomasZNiemiec", jesteś jakiś nie-gudłaj z RPA pt. Marian W.O - vandermerwe, jesteś "z Berlina", jesteś "znad Renu" .... Doprawdy zagadka. Niemiec was spopielił, przerobił na mydło, na abażury, na nawóz ... a Żyd marzy by być Niemcem. PATHETIC!
Tadziu Hateprick-Woleński2021.05.5 18:08
dymam twoją starą
"A ty gów.no możesz z tym zrobić"2021.05.5 17:48
Tylko tak ci się gudłaju wydaje! Nie "poszalejesz" jak ja tu jestem! Zaj ebie ciebie twoimi własnymi słowami, ty ch uju!
Anonim2021.05.5 18:07
😁🤣😂🤣😁 Tylko nie zes.raj się!
Anonim2021.05.5 17:46
Jakby dymała dziecko, to by ją z klasy do klasy przenieśli. A tak to do szkoły dla normalnych.
Anonim2021.05.5 17:41
Przepraszam. Zapewne zauważylliście, że dzisiaj pod nickiem Anonim pojawiło się wiele komentarzy szkalujących duchowieństwo i normalnych polaków. Wybaczcie mam dzisiaj tragiczny dzień, wczoraj zostałem brutalnie zgwałcony podczas chemsexu przez innego ciotę, gwałcił mnie również mój ojciec homo marksista kulturowy. Zazdroszczę wam, że wy heteronormatywni tradycjonaliści jesteście zdrowi.
Anonim2021.05.5 17:44
Buhahhahahhaha 😁😂🤣😂😁 "heteronormatywni tradycjonalisci" to tacy co po rynnie z homoorgietki musza spier.dalać w Brukseli?
Anonim2021.05.5 19:36
Ty antysemito!
Ukasz2021.05.5 17:37
No i dobrze. Porządek musi być.
Kurwy żydowskiej monopolizują forum;2021.05.5 17:37
AAAtomek, Po11... żydowska ratyzacja Polski, Grizzly .... .
Anonim2021.05.5 17:42
A ty gów.no możesz z tym zrobić 😁😁😁😁.
Po 11 ... "prof.dr" Hertrich-Woleński pisze2021.05.5 17:32
CYT.: "Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE". -
Po 11 ...2021.05.5 17:38
O ... Zachodnie Wybrzeże się obudziło. Już po śniadanku?
Oh, you think so or you know so?2021.05.5 17:51
Either way you're wrong!
mlody2021.05.5 19:30
Twoj dziadek mosiek napewno byl kapo w obozie zydowskim.
skuter2021.05.5 17:31
jeśli liceum było katolickie no to sorry wypad i koniec
Po 11 ... tanaka2021.05.5 17:30
Myśląc o tym, zawsze przypomina mi się święta Kościoła katolickego – Teresa z Avilla, która modliła się do napletka Jezusa, wzywała go by mogła wziąc go na język, zamknąc w ustach i się przez niego utożsamic z Jezusem – swoją miłością. Przeżywając przy tym najwyższą ekstazę, hm, religijną.
antoni.s2021.05.5 17:30
Nie tylko gw, wszyscy którzy pamiętają mroczne czasy komuny, gdy relegowano studentów z uczelni za udział w protestach są w szoku, nikt nie przepuszczał że po trzydziestu latach po jej upadku ta haniebna praktyka powróci, już dzisiaj pisałem pod innym artykułem że takie są konsekwencje wsparcia pisu przez mafię kościelną, dług jaki kaczyński zaciągnął u biskupów i rydzyka jest nie do spłacenia, pod groźbą cofnięcia poparcia dla pisu kościół kat w osobie swojego agenta czarnka przejmuje polską naukę i szkolnictwo, naukowcy i profesorowie uczelniani z prawdziwego zdarzenia z trwogą patrzą w przyszłość.
Ukasz2021.05.5 17:36
Wiedziała do jakiej szkoły chodzi to powinna pomyśleć. Ale za swoją głupotę trzeba się czasem przejechać.
6969692021.05.5 17:57
Komuchu! Swoimi małym móżdżkiem nie potrafisz ogarnąć, co to znaczy własność prywatna i "umowa". Nie dotrzymała warunków umowy, którą podpisała, więc wynocha - to podstawowe prawo handlowe!
Po 11 ...2021.05.5 17:26
W XXI wieku łączenie kościoła ze szkołą jest bardzo ryzykowne. To tak jakby zakład pogrzebowy prowadził szpital....
6969692021.05.5 17:58
Szkoły powinny być WYŁĄCZNIE komunistyczne. Wtedy miałbyś orgazm za orgazmem...
Po 11 ...2021.05.5 17:23
A dlaczego ze szkół katolickich nie wywala się za masturbację???? Nie, nie chodzi o księży, pytam o te słodkie uczennice?
Trupia Voń Prezesa2021.05.5 17:25
Nie masturbują się publicznie?
Po 11 ...2021.05.5 17:27
Bóg i tak widzi...
PO 11 duraczny ruski2021.05.5 17:26
masturbacja jest u trzaskowskiego i margota
Po 11 ...2021.05.5 17:40
Nie, w ich przypadku to walenie konia. Pisowskiej szkapy.
­2021.05.5 17:23
Parabatajtie nad polskam jazykam, russkije trolli ;-)
— Damy radę —2021.05.5 17:21
mówi Grabes.
Izydor2021.05.5 17:17
Bogoojczyźniani kuta.siarze wierzą tylko w mamonę także mam nadzieje że jakieś ładne odszkodowanie da się uzyskać.
Moja szkoła - Moje rządy!2021.05.5 17:10
W USA ze szkół katolickich niejeden gnój wyleciał na zbity homo-pysk za zboczenie. Niejeden nauczyciel wyleciał na zbity pysk za homo-shit.
dfhj2021.05.5 17:09
Brawo i tak trzymac, nazywac rzeczy po imieniu a nie owijac w papierki. Zło jest złem i dla zła nie ma miejsca w katolickim liceum. Jak przemysli, zmieni postepowanie, zmądrzeje zawsze drzwi otwarte, dopóki ogłupiona obca niszczycielska propaganda to nie ma jej miejsca wśród normalnej młodziezy, pewnie chciała zadziałac od tzw. srodka i zniszczycnormalna młodziez tak jak podstawieni księza od środka niczcyc próbuja koscióal tak jak próbował to zrobic Hoownia ale czuba rozszyfrowano szybko.
Popracuj nad polskom jazykom2021.05.5 17:12
towariszcz jewrej z leningrada!
Prawda2021.05.5 17:07
Bardzo dobrze nie powinni chodzić do Szkoły Katolickiej osoby co promuja zabójstwo Dzieci ---
Kurwy żydowskiej monopolizują forum;2021.05.5 17:06
AAAtomek, Po11... żydowska ratyzacja Polski, Grizzly .... .
­2021.05.5 17:09
To nie forum. _________________________________________________________________________________________________ Forum jest pod tym adresem: https://www.fronda.pl/forum?sort_by=2
AAAtomek2021.05.5 17:00
Widzę tu wielki interes dla kościoła w Polsce. Dzieci katolickie do katolickich szkół z religią, a reszta dzieci do państwowych bez religii. :D
Marian2021.05.5 17:09
W II RP szkoły katolickie były prywatne i państwowe, bo Polska jest krajem katolickim. Wy swoje możecie otwierać w gettach.
AAAtomek2021.05.5 17:13
Marian, ty chyba przyjechałeś właśnie do miasta z głęęębokiej prowincji? Gdzie ten katolicki kraj? Watykan???
Marian2021.05.5 17:17
Masz racje, właśnie przyjechałem i to jeszcze gorzej niż z prowincji. No, ale już wpadam we frondlowe tryby.
AAAtomek2021.05.5 18:04
Marian, gdzie ten katolicki kraj o którym tak patetycznie piszesz?
Izydor2021.05.5 17:19
Zostaw Mariana, homoerotyczne przeżycia na plebani w dzieciństwie to był najszczęśliwszy okres w jego życiu. Teraz biedaczek myśli że wszyscy tak mają.
Marian2021.05.5 17:26
Niech Cię ch*** strzeli i nawet nie będę udawał, że Ci współczuję.
AAATomek2021.05.5 16:53
Chcą zakazać szkół katolickich - to sztandarowa historia (biednej zaszczutej jakoby lewaczki), która ma sprawić, że powstanie PRECEDENS. Potem pójdzie jak z płatka - jak w Irlandii. Szkoła prywatna ma prawo ustalać własne zasady!
Anonim2021.05.5 16:54
Własne zasady tzn. "na kolana i do ust"?
AAAtomek2021.05.5 17:01
Po co zamykać szkoły katolickie, których absolwenci po ich ukończeniu są zatwardziałymi ateistami????
­2021.05.5 16:53
Szkoły katolickie są jak salceson włoski.
Anonim2021.05.5 16:55
Nie, sa jak świnka morska. Ani świnka, ani morska.
Po 11 ...2021.05.5 16:52
Nic nowego. Komuna (a pis to komuna bis) też wywalała studentów z uczelni za poglądy i uczestnictwo w manifestacjach. Różnica jest taka, że PiS prześladuje nawet dzieci, komuniści odpuszczali dzieciom i wywalali dorosłych studentów. Żenada.
Po 11 ...2021.05.5 16:52
Np. w 1968 roku
Anonim2021.05.5 16:53
Tamci komuna i ci komuna, tylko pobożna, tzn głupsza.
Marian2021.05.5 17:05
"Inka" nie była jeszcze pelnoletnia gdy Twoi etniczni i polityczni pobratymcy pod "stienku" postawili.
Po 11...2021.05.6 14:06
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won psychopato skąd wylazłeś - do szamba buraczanego!
katolcka deratyzacja Polski2021.05.5 16:45
Intryga massona Michnika zmierza do tego,zeby przymusowo zmienic profil szkoly. Na tym polega,jak zwykle ,ta ich oslawiona tolerancja.
katolcka deratyzacja Polski2021.05.5 16:50
Chcą zakazać szkół katolickich - to sztandarowa historia, która ma sprawić, że powstanie PRECEDENS. Potem pójdzie jak z płatka - jak w Irlandii. Szkoła prywatna ma prawo ustalać własne zasady!
Anonim2021.05.5 16:43
Przepraszam. Zapewne zauważylliście, że dzisiaj pod nickiem Anonim pojawiło się wiele komentarzy szkalujących duchowieństwo i normalnych polaków. Wybaczcie mam dzisiaj tragiczny dzień, wczoraj zostałem brutalnie zgwałcony podczas chemsexu przez innego ciotę, gwałcił mnie również mój ojciec homo marksista kulturowy. Zazdroszczę wam, że wy heteronormatywni tradycjonaliści jesteście zdrowi.
Anonim2021.05.5 16:52
Buhahhahahhaha 😁😂🤣😂😁 "heteronormatywni tradycjonalisci" to tacy co po rynnie z homoorgietki musza spier.dalać w Brukseli?
***** ***2021.05.5 16:43
Nigdy nie poszedłbym do biskupiaka.
katolicka kretynizacja Polski2021.05.5 16:51
Jesteś impotenetem, więc nie lubisz kobiet i oglądasz się za chłopcami.
adam2021.05.5 16:43
Na naszych oczach powstaje państwo wyznaniowe.Ale - nic to.Państwu socjalistycznemu też wydawało się że potrwa wieki.I tak szło , szło aż ...zaszło.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.5 16:47
Komunisci,jak widac,mysla,ze sa u siebiew w Korei Polnocnej.
AAATomek2021.05.5 16:52
Jesteś impotenetem, więc nie lubisz kobiet i oglądasz się za chłopcami.
fred2021.05.5 17:22
co ty wiesz o państwie wyznaniowym.
6969692021.05.5 18:04
Adamie! Pachnie od Ciebie komuchem z daleka. Nie rozumiesz, że w prywatnej instytucji obowiązują warunki, na które zgodzili się wszyscy, podpisując umowę???
Apel2021.05.5 16:42
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Jacek i Placek2021.05.5 16:41
Może lepiej dla dziewczyny. Znajdzie sobie świecką szkołę to będzie się lepiej czuła. Nie rozumiem po co pchać się do Kościelnej szkoły jak się za bardzo nie wieży.
6969692021.05.5 18:07
Bo komuch jest najmądrzejszy na świecie i musi wprowadzać swoje (głupkowate) poglądy wszędzie. Zauważmy - najbardziej o Kościół Katolicki troszczą się ci , którzy nigdy w tej wspólnocie nie uczestniczyli...
Donald2021.05.6 22:28
a po co robic takie błedy ort .,smieszne
Grizzly2021.05.5 16:40
Kocham i szanuję tylko jedyną pro Polską partie jaką jest PiS, dlatego mam Polską konstytucję i szacunek dla poglądów innych głęboko w D U P I E. Dlatego wszystkich którzy myślą nie po katolicku zamknąć do obozów wychowawczych i nauczyć katolickiego porządku
Jacek i Placek2021.05.5 16:42
Za mało was pisowcy byście pozamykać mogli resztę Polaków.
Marian2021.05.5 16:51
Wystarczy nas! Ty Jacek trafisz do Auschwitz a Placek do Birkenau.
Maryjan2021.05.5 16:58
Katoprawiczki bedą komory obsługiwać?
Marian2021.05.5 17:13
Ogromne doświadczenie w obsłudze komór gazowych i obozowych krematoriów mają żydzi. Chyba nie zaprzeczysz.
Jacek i Placek2021.05.5 17:21
Tylko musisz najpierw tych Żydów do tego zmusić, a z tym może być problem.
Marian2021.05.5 17:31
Ja tylko stwierdzam fakt, nic więcej.
olo2021.05.5 19:38
CZY TA RESZTA TO ZYDZI?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.5 16:48
Prowokatorzy komunistyczni udaja PIS, !
Grizzly2021.05.5 16:54
Prawdziwy Grizzly się odezwał, lepiej zostaw komentarze reszcie Grizzlych bo jak coś napiszesz to aż d...pę ściska pisowski debilu
Grizzly2021.05.6 8:32
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Grizzly 22021.05.5 17:03
Ty Grizzly 1 bo cię wypiszemy z klubu Grizzlych
Grizzly2021.05.6 8:31
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
🇵🇱2021.05.5 16:40
Są dobre państwowe licea w Białymstoku.
Marian2021.05.5 16:39
Jeżeli uczeń katolickiej szkoły bierze udział we wrogich, antykatolickich akcjach, to cóż innego można zrobić. Na zbity pysk i nawet "bezstronny" Bodnar nie pomoże.
KATON STARSZY2021.05.5 16:39
I bardzo dobrze.wyrzucić na zbity pysk.
Polak2021.05.5 16:36
Dlatego katolicyzm podobnie jak faszyzm czy komunizm powinno za swe poglądy anty wolnościowe i nie demokratyczne być zdelegalizowane, dlatego nie ma się co dziwić wszystkim którzy szanują prawa człowieka że są oburzeni. Katolicyzm nie ma nic wspólnego z poszanowaniem poglądów innych dlatego idzie drogą w przepaść i samounicestwienia. W kraju świeckim jakim jest Polska nie powinno być żadnych organizacji które nie szanują wolności i poglądów innych, jak np. faszyzm, komunizm, katolicyzm, satanizm skrajny islam i wiele innych niebezpiecznych sekt
katolicka deratyzacja Polski2021.05.5 16:50
Komuna Konfederacja Jedna Wspolna Ruska Racja
Apel2021.05.5 16:34
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Jawny2021.05.5 16:32
Bardzo słusznie. W katolickim liceum nie wolno mieć swojego zdania trzeba mieć to, które ksiądz wyszepcze na uszko, kiedy się siedzi na jego kolankach.
Jawny2021.05.5 16:35
Bystry jesteś Anonim. Jak woda w kiblu.
APEL2021.05.5 16:29
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Apel2021.05.5 16:27
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Anonim2021.05.5 16:29
Buhahahhahahaa 😁😊😂🤣😂😁 a od kiedy PiSdzielec potrafi napisać sensowny komentarz?
Jawny2021.05.5 16:35
Od zawsze.
Anonim2021.05.5 16:25
Za pedofilię przeniosłoby do innej klasy 😁😁😁.
Yawn2021.05.5 16:29
Chyba nie. Kardynał Woody Allen by ją wybronił. (I wyobracał.) A to wielki artysta, takiemu uchodzi na sucho.
Uważny2021.05.5 16:30
Woody Allen pochodzenie ma właściwe. Nie dopuszczające krytyki.
Anonim2021.05.5 16:33
W polskim liceum to pewnie Paetz albo Wesołowski.
AAAtomek2021.05.5 16:40
Oni nie żyją. To byłby ks. Roman Polański lub kleryk Michael Jackson.
mlody2021.05.5 19:33
PETZ TO BYL ZYDEK W POLSKIM KOSCIELE.