02.05.20, 08:50Screenshot Youtube - Andrzej Duda

HiPOkryci! ZOBACZ co posłowie PO mówią o prywatyzacji szpitali

Na kanale prezydenta Andrzeja Dudy w serwisie Youtube pojawił się nowy spot, w którym przypomniano, co politycy PO mówili na temat prywatyzacji szpitali.

Czy wyobrażasz sobie, by w tych trudnych czasach szpitale był sprywatyzowane? Są tacy, którzy sobie wyobrażają”

- mówi lektor na początku spotu.

W materiale przypomniano między innymi słowa obecnego Marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego z 2017 roku:

W mojej ocenie zakaz prywatyzacji szpitali i uniemożliwienie ich komercjalizacji poprzez przekształcenie w spółkę nie są właściwe. Kiedy Platforma Obywatelska odzyska władzę, zrobimy wszystko aby wspomniane zakazy przestały obowiązywać”.

W spocie pojawiają się również inne znane twarze polityków PO – Ewa Kopacz, Bartosz Arłukowicz czy Bronisław Komorowski.

Cały spot można zobaczyć poniżej:

dam/Fronda.pl

Komentarze

Konfederacja2020.05.2 15:05
Idioci rządowi i redaktorzy tego żałosnego portalu nie wiedzą, że prywatyzacja wyjdzie naszym szpitalon tylko na dobre.
Niejestemrobotem2020.05.2 15:27
Wydaje mi się, że przy obecnym państwowym ubezpieczycielu, jeśli zostanie on zostawiony, a tylko szpitale będą prywatyzowane, to może nie być zbyt wielu chętnych inwestorów do przejęcia szpitali, biorąc pod uwagę zasady finansowania przez NFZ, oraz fakt, że niewielu ludzi będzie stać i będą skłonni płacić za dodatkowe ubezpieczenie, skoro i tak obowiązkowo będą na NFZ. Może część szpitali w większym miastach czy wysokospecjalistyczne znajdą inwestora. Reszta nie. To nie szpitale są największą bolączką systemu, tylko płatnik, który pobiera pieniądze od pracujących (obowiązkowo) i finansuje z nich świadczenia pracującym, niepracującym, dzieciom, nie finansując ich na dostatecznym poziomie, przez co szpitale mają problem z płynnością finansową. Podobnie jest z przychodniami podstawowej opieki zdrowotnej, które zarówno prywatne i publiczne, nie zlecają odpowiedniej liczby badań, czy to laboratoryjnych, czy obrazowych, bo stawka NFZetu jest stała niezależnie od tego, czy pacjent będzie diagnozowany dokładnie z użyciem wielu metod, czy nie. W efekcie bardziej przychodni opłaca się pacjenta leczyć na ślepo, niż przeprowadzać pełną diagnostykę. Inna sprawa, że w efekcie system płaci za refundację niepotrzebnych leków, czy jeśli pacjent trafi do szpitala, to za hospitalizację, więc NFZ nie zyskuje w zasadzie na dłuższą mete.
Niejestemrobotem2020.05.2 13:47
Przy obecnym poziomie finansowania przez NFZ raczej nie byłoby zbyt wielu inwestorów chętnych na prowadzenie szpitala. A jeśli okazałoby się, że jednak są i są w stanie utrzymać się z kontraktów NFZ to tym lepiej. Przynajmniej część szpitali nie przynosiłoby strat. A niższego poziomu leczenia by nie było, skoro i tak publiczne robią wszystko byleby spełnić minimalne wymogi jak najtaniej, personel na umowach zlecenie i minimalna możliwa ilość, pralnie, sprzątanie, catering, nawet laboratoria outsorcingowane. Jak jakiś samorząd się poczuje i da pieniądze na sprzęt, albo WOŚP czy inna fundacja coś kupi to tylko wtedy pojawia się coś nowoczesnego. Natomiast całkowita prywatyzacja systemu, włącznie z ubezpieczeniami to zupełnie co innego niż tylko przekształcanie szpitali w spółki.
wfyperkgwźdż2020.05.2 11:45
W USA są w większości szpitale prywatne, dlatego jest tam tak wysoka śmiertelność. Nikt nie może zmusić prywatnego właściciela placówki medycznej, do przyjmowania chorych na koronawirusa, jak również na inne schorzenia.
Niejestemrobotem2020.05.2 13:49
W USA prywatne są przede wszystkim ubezpieczenia. I bardzo kosztowne. Dlatego wiele osób jest tam nieubezpieczonych. I temu umierają. Ale prywatne ubezpieczenia proponuje u nas chyba tylko konfederacja, nie POKO. Co zresztą nie znaczy, że u nas skończyłoby się jak w USA.
katolicka kretynizacja polski2020.05.2 11:16
Duda przyłożył rękę do komercjalizacji służby zdrowia, podpisując drugą tarczę antykryzysową opracowaną przez PiS, prawackie matoły!
ladychapel2020.05.2 10:26
Generalnie w PiSie jest posucha na ludzi inteligentnych ale jedno należy im przyznać - to mistrzowie socjotechniki
Gawlicz Anna2020.05.3 18:59
To czemu wam nie wychodzi stosowanie takiej socjotechniki?
jozef2020.05.2 10:21
Co za różnica kto jest właścicielem szpitala, jak nie ma pieniędzy. Dzisiaj państwowa służba zdrowia leży na łopatkach, nie zajmują się niczym po za koronawirusem i nagłymi przypadkami. Wszystkie planowane zabiegi i operacje są odwołane. To o to walczy Duda?
wojtek_f2020.05.2 10:42
Planowane operacje są wykonywane na bieżąco,akurat jestem pacjentem!
Urszula2020.05.2 11:50
Te najpilniejsze zabiegi, które nie mogą czekać są przeprowadzane, te, które mogą czekać są odwołane. Bardziej z powodu zagrożenia koronawirusem niż inną przyczyną. To, że szpitale są generalnie niedoinwestowane to fakt, ale lepiej radzą sobie szpitale sprywatyzowane. Co zauważyłam to to, że skupiają się na leczeniu konkretnej choroby z ktora przyszło sie do szpitala, trzymają 2-3 dni i wypisują do domu. I to jest słuszna metoda.
Sonia2020.05.5 9:30
Najgorsze jest wypisywanie do domu zaraz po operacji.W szpitalu państwowym jest dłuższa rekonwalescencja.
Urszula2020.05.2 10:03
Szpital wojewódzki, w którym się leczę jest spółką. Na miejsce czekam zazwyczaj tydzień podczas gdy w szpitalu państwowym najmniej 3 miesiące. Przy szpitalu wojewódzkim jest oddział zakaźny, w którym obecnie leczą chorych na koronawirusa. Nie było przypadku aby ktoś z personelu szpitala się zaraził. Co innego w szpitalu państwowym, w którym dotąd nie było oddziału zakaźnego, ale koronawirus się pojawił i trzeba było zamknąć 2 oddziały. Szpital - spółka jest remontowany, unowocześniany, 1 łazienka na 1 lub 2 pokoje, a nie jak dotąd na cały oddział. Wszystko zależy od ludzi.
MT(1)2020.05.2 10:25
Piszesz propagandowe bzdury w formule zbyt czytelnej i nachalnej dla choćby średnio inteligentnych. Jeżeli uważasz, że wszyscy tutaj są głupsi od ciebie, to jesteś przeciętnym ale jednak tylko przygłupem.
Urszula2020.05.2 11:29
Dlaczego bzdury? Jestem częstym "klientem" tego szpitala bo mi w innym "podarowano" bakterię ESBL i dlatego co rusz ląduję na oddziale bo inaczej się nie da. Nie płacę ani grosza. Jeśli zgłaszam się na OIOM to mnie umieszczają na oddziale od razu. Co wg ciebie jest propagandą? Które podana fakty? I dlaczego od razu nazywasz mnie przygłupem? Bo piszę tak jak jest w rzeczywistości, która nie zgadza sie z twoimi wyobrażeniami i polityczna linią? To kto jest w takim razie większym przygłupem niż ty. Do tego całkowicie zmanipulowanym. Wiadomo ciemny lud kupuje i ty też kupujesz ciemnotę, ciemny człowieku. Nie dopuszczasz do mysli faktu, że to inni mogą mieć rację bo twoja racja jest najtwojsza, a jeśli ktoś się z nią nie zgadza to jest przygłupem. Nie byłeś w tym szpitalu, nie widzialeś, to sie nie wymądrzaj, durny trepie.
Jan2020.05.2 10:27
A ile trzeba zapłacić? TEGO JUŻ NIE PISZESZ
Urszula2020.05.2 11:37
No to piszę. ZERO musisz zapłacić. Czyli nic. Szpital ma podpisaną umowę z NFZ i dlatego płaci za nas NFZ. Lekarz pierwszego kontaktu do którego chodzę to też prywatna przychodnia i też leczę się za darmo bo ta przychodnia ma podpisana umowę z NFZ. Rozumiesz to? Sprawdź u siebie czy twój lekarz pierwszego kontaktu nie przyjmuje w prywatnej placówce. Prawdopodobnie tak jest, ale ty nie płacisz bo takie przychodnie mają podpisane umowy z NFZ, który wypłaca przychodniom pieniądze za każdego pacjenta bez względu na to czy dany pacjent skorzystał z porady czy nie skorzystał. tak to wygląda.
ola2020.05.2 16:31
Tylko że jezeli masz kobieto ciężkie schorzenia to do spółki cię na pewno nie przyjmą .Coś mi tu pachnie podejrzanie ,twoje wychwalanie . Jednym słowem twoje wynurzenia to bajka .
Niejestemrobotem2020.05.2 17:43
Co nie jest winą spółki, tylko NFZ, który tak ustala cennik, że szpitale muszą dopłacać do leczenia znacznej części pacjentów.
Urszula2020.05.3 0:13
No to życzę ci abyś poważnie zachorowała i żeby cie leczono tak jak ty to widzisz.
Berenika2020.05.3 14:45
Ty sie leczysz w psychiatryku wariatko stąd masz szybkie przyjecie.
Adam S2020.05.2 9:33
Ten łapówkarz/szantażysta Grodzki to by chciał dostać w kopercie jakiś szpital. Takich drani to zamiast liści na drzewach należy umieścić.
anonim2020.05.2 9:20
Właścicielka domu weselnego wystąpiła o subwencję z rządowej tarczy antykryzysowej. Miała otrzymać 36 tys. zł, ale dostała tylko 360 zł. Polski Fundusz Rozwoju, który koordynuje program wspierania przedsiębiorców, tłumaczy to roztargnieniem składających wniosek.
Berenika2020.05.3 14:43
I bardzo dobrze!!Takich cwaniaków co myślą że wydoja od państwa kase jest multum.Nie mozna na to pozwolic.
Marian2020.05.2 9:15
"Służba Zdrowia jest po to, by krecic na niej lody".To cytat z programu"liberałów"i cala o nich prawda.
Marian2020.05.2 9:19
miało być"leberalow"
MT(1)2020.05.2 9:06
No co, i może nie są to zwykli kombinatorzy? Jakby dziś wyglądało ratowanie ludzi?
Lulejko2020.05.2 13:31
Gdyby Platforma rządziła nadal ludzie umieraliby na ulicy.