14.09.13, 14:26fot. MorgueFile

Hiszpania zaostrza prawo. Nie będzie już można uprawiać nierządu z ... trzynastolatkami!

Hiszpański rząd prawo zmienił po incydencie, akcie swoistej pedofilii, jakiego dopuścił się 39-latek. Zamordował on swoją 13-letnią kochankę. Do tragedii doszło w październiku 2012. Choć wcześniej rodzice dziewczynki prosili policję o pomoc w przerwaniu związku córki, funkcjonariusze byli bezsilni. Dziewczyna twierdziła, że utrzymuje kontakty seksualne z 39-latkiem z własnej woli. Było to możliwe ze względu na hiszpańskie prawo, które akty seksualne z trzynastolatkami uważała za normalne i legalne.

Po zaostrzeniu przepisów kara za dopuszczenie się czynności seksualnych z osobami poniżej 16 roku życia będzie grozić kara o 6 lat do 12 lat więzienia.

Oto konsekwencja eksperymentów ideologicznych ala Zapatero. I jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości jak wygląda polityka lewicowych rządów to proszę pamiętać historię z zamordowaną trzynastolatką.

sm/Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2013.09.14 15:36
Nierzetelność już została panu redaktorowi wytknięta, więc ja jeszcze tylko zwrócę uwagę na te brawurowe zdania: "Hiszpański rząd prawo zmienił po incydencie, akcie swoistej pedofilii, jakiego dopuścił się 39-latek. Zamordował on swoją 13-letnią kochankę." Czy "swoista pedofilia" jest synonimem mordowania dzieci w żargonie medycznym, prawnym, czy tylko frondowym?
anonim2013.09.14 15:50
@icari80, Watykan dopiero w tym roku podniosl granice seksu z 13 do 16 lat. Dzieki temu nowemu gosciowi. A gdzie byli do tej pory? Poza tym w Watykanie niemal same samce. Fajnie, ze podniesli wiek, ale w Watykanie chodzi o seks przede wszystkim homo. Dawniej mysleli, ze jak z seksu nie bedzie dzidziusia, to mozna baraszkowac od lat 12.
anonim2013.09.14 16:05
@flavvia @Monterisi Watykan nie ma własnego oddzielnego kodeksu karnego.Na mocy Traktatu Laterańskiego państwo Watykan zwykle stosuje aktualne prawo krajowe. Zgodnie z dekretem Benedykta XVI wchodzącym w życie 1 stycznia 2009 "Legge sulle fonti del diritto" włoskie prawo karne przestaje być automatycznie przenoszone do prawa obowiązującego w Watykanie. Włochy zmieniły wiek przyzwolenia na 14 lat przed datą powyższego dekretu, co w świetle automatycznego przyjmowania w tym czasie prawa karnego Włoch przez Watykan oznacza taką właśnie wysokość tego wieku również w Watykanie. Często spotykane twierdzenie, że wiek ten wynosi 12 lat oparte jest na fakcie iż wcześniejszy (przed zmianą) wiek przyzwolenia we Włoszech właśnie tyle wynosił. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiek_przyzwolenia A po dekrecie to świeckie prawo okresla tzw.: wiek przyzwolenia na 14 lat (wcześniej na 12) a kościelne na 16.
anonim2013.09.14 16:18
Michas - miałem o tym napisać. Ale dla tych panów fakty i prawo i logika nie mają znaczenia. Trzeba przypiepszyć Kościołowi .... Ciekawostką jest fakt, że rząd Zapatero zajmował się reformami obyczajowymi /głównie/ i nie znalazł czasu by poprawić taki "drobny szczegół". Wszak ich sztandarowe reformy to : wychowanie seksualne w szkołach /z podręcznikami które budzą odrazę vide stary program Pospieszalskiego o wychowaniu seksualnym/ "śluby homoseksualne" aborcja na życzenie dla 16-latek bez powiadamiania rodziców..... a taki drobiazg im "umknął" .......
anonim2013.09.14 16:24
Generalnie jeśli to ,że w Wtykanie obowiązywało prawo świeckie regulujące tzw.:wiek przyzwolenia miało by dowodzić jakichś pedofilskich przesłanek to (konsekwentnie) te przesłanki należy przypisać świeckim rządom wielu państw na świecie.Co pokazuje absurdalność takich tez. Swoją drogą 14 - 16 lat to również ,moim zdaniem , za wcześnie.ciekawie o tym pisze Meg Meeker w książce "Mocni ojcowie, mocne córki". Podaje tam medyczne i psychologiczne powody mówiące dlaczego seks 16 letnich dzieciaków jest niewskazany.Kto chce niech sprawdzi.Polecam.
anonim2013.09.14 18:40
ex-vitro - "W Watykanie obowiązuje prawo watykańskie". Sprawdź sobie a potem obrażaj ludzi. Nie ma czegoś takiego jak "prawo watykańskie" . W Watykanie obowiązuje prawo włoskie. Dekret BXVI położył podwaliny do tworzenia czegoś takiego jak "prawo watykańskie" czego efektem jest podwyższenie tzw. wieku przyzwolenia.
anonim2013.09.14 20:15
Ludzie. Świeckie przepisy prawne są nadrzędne wobec kościelnych.Macie z tym problem?Włoski świecki rząd zgodził się na to żeby Watykan stał się państwem kościelnym pod warunkiem ,że prawo karne będzie świeckie , takie jak w państwie włoskim.Macie z tym problem? Jeśli budzą wasze wątpliwości przepisy włoskiego świeckiego prawa dotyczącego wieku przyzwolenia to kierujcie swoje uwagi do konsulatu włoskiego.
anonim2013.09.14 20:16
ex-vitro Poczytaj sobie o Traktacie Laterańskim i historii państwa watykańskiego. Twoja niewiedza jest porażająca.
anonim2013.09.14 22:41
@Jozef1962: ex_vitro i inne tego typu typki to doskonale wiedzą o relacjach włosko-watykańskich, a nawet jak nie wiedzieli wcześniej, to już wiedzą od Ciebie, ale to nic nie zmieni. Po prostu ateopedalstwo jest z natury złe i przewrotne. W Watykanie przeszkadza mu fakt, że narzucone przez państwo włoskie prawo świeckie ma prymat nad religijnym, a w Polsce przeszkadza mu że jest na odwrót, bo jest konkordat. Zgodnie z prawem Bożym bez ślubu nie wolno w żadnym wieku i takie prawo obowiązuje w Watykanie. A ze ślubem było wolno i chyba dalej wolno od 14 lat dla kobiet, a 16 dla mężczyzn, chyba że Franciszek coś zmienił w prawie kanonicznym. A Fronda wcale tu specjalnie nie kłamie, tylko bezmyślnie kopiuje z Rzeczpospolitej, która wypisuje głupoty. To była kiedyś dobra gazeta, a teraz, cóż, nie zawsze...
anonim2013.09.15 0:47
@ex_vitro: ja niczego nie twierdzę na temat traktatów laterańskich etc. tym bardziej, że stan prawny się zmienił, bo zmienił się jakiś czas temu konkordat włosko-watykański i zapewne dlatego papież Franciszek zmienia sobie różne przepisy. Rzecz w tym, że katolików obowiązuje prawo Boże, a dla ateopedałów jest hiszpańska, włoska albo inna policyjna pałka. Zresztą całe to wszczynane m.in. przez Ciebie szczekanie jest dość bezprzedmiotowe, no chyba że potrafisz podać jakieś nieprzedawnione przypadki bzykania dwunastolatek na obszarze podlegającym jurysdykcji państwa watykańskiego. Swoją drogą, nie wiem o co Ci chodzi, gdy piszesz o mnie, że: "ciągle usiłujesz z państwa watykańskiego i jego instytucji zrobić zgraję dziecinnych debili i fajtłap", skoro odnosiłeś do mojego pierwszego wpisu. O jakie "ciągle" Ci chodzi? Masz jakąś obsesję, czy co? A poza tym generalnie zjeżdżaj, bo podstawą do tłuczenia się w kwestii czegoś w Hiszpanii (a nie w Watykanie, o którym piszesz po prostu z ateopedalskiej złości) jest konsensus w sprawie sensowności podnoszenia wieku przyzwolenia, a nie ma go z mojej strony. Mi tam zupełnie prawno-kanoniczne 14 lat do małżeństwa dla kobiet nie przeszkadza. Natomiast przeszkadzają mi ateopedalskie trolle, takie jak ty. Niecierpliwie więc czekam, aż Papież Franciszek przywróci karę śmierci i będzie się można wami rozsądnie zająć, niezależnie od tego, czy trolujecie na Frondzie, czy też przyjmując w złej wierze święcenia, przebrani w sutanny, dobieracie się do naszych dzieci.
anonim2013.09.15 1:36
To jest takie typowe dla faszystow, zganiac na innych, to nie oni, to inni. Albo ze oni tylko słuchają rozkazow. Jak to sie stało, ze nowy papiez mogł zmienic prawo, a Wojtyła i inni akceptowali pedofilie i seks z 12-latkami. Chowając sie za sukienke prawa włoskiego.
anonim2013.09.15 8:40
@Monterisi et tutti quanti Papież Franciszek nie zmienia włoskiego prawa karnego ani zasady ,że obowiązuje ono na terenie Watykanu.Wprowadza tylko uchwałę , która pozwala stronie watykańskiej na dyskusje na temat kolejnych nowelizacji tego prawa ale ostatecznie i tak ostatnie słowo ma świecki włoski rząd. Nigdzie na całym świecie nie ma konkordatu ani przepisów uznających ,że prawo kościoła katolickiego jest nadrzędne wobec świeckiego.Franciszek nic w tej kwestii nie zmienił bo nie może tego zrobić.To źle?Poza tym w Watykanie z racji chociażby tego o czym pisze Zbynek:"Zgodnie z prawem Bożym bez ślubu nie wolno w żadnym wieku i takie prawo obowiązuje w Watykanie. A ze ślubem było wolno i chyba dalej wolno od 14 lat dla kobiet, a 16 dla mężczyzn" nigdy nie był dozwolony seks z 12 letnimi dziećmi.Wręcz przeciwnie:osoby dopuszczające się takowego były potępione przez prawo kościelne (tylko tyle bo kościołowi nie wolno wsadzać nikogo do więzienia ) a chronione przez prawo świeckie.
anonim2013.09.15 13:38
@ex_vitro: złóż na mnie skargę do Radykalnej Akcji Antyfaszystowskiej i do Nigdy Więcej, czy jak to się tam nazywa.
anonim2013.09.15 13:47
@ex_vitro Kościołowi nie wolno nikogo wsadzić do więzienia bo: 1.W żadnym państwie (oprócz Watykanu) nie ma takich kompetencji 2.W Watykanie nie ma więzienia.Jest tylko areszt. 3.Ogromna większość ludzi przebywających w Watykanie to nie są obywatele tego państwa więc Watykan nie ma nad nimi władzy sądowniczej. 4.Ta niewielka liczba obywateli nad którą ma władzę sądowniczą posiada obywatelstwo wyłącznie czasowe. To wszystko sprawia ,że w praktyce jest oczywiste ,że kościół nikogo nie może wsadzić do więzienia. Jest cynicznym nadużyciem w imię forsowania własnej ideologii mówienie ,że w skoro w Watykanie musi obowiązywać świeckie prawo(cały czas się zastanawiam dlaczego to stanowi problem dla antyklerykałów) to za przepisy tego prawa w jakikolwiek sposób odpowiedzialny jest Watykan albo wręcz cały kościół katolicki.To zresztą kolejna aberracja:utożsamianie Watykanu z całym kościołem.To tak jakby powiedzieć ,że za pomysły i poczynania rządu odpowiadają wszyscy obywatele danego kraju,Można jeszcze od biedy powiedzieć:"skoro obywatele wybrali to w pewnym sensie ponoszą odpowiedzialność". W wypadku kościoła nawet tego nie można powiedzieć.Kościół (czyli wspólnota wiernych) nie ma wpływu na to kto jest biskupem,papieżem.Jak więc można mówić ,że kościół ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność za poczynania kleru?
anonim2013.09.15 18:24
@ex_vitro Daruj sobie tanie inwektywy. I postaraj się zastanowić co by było gdyby ów kamerdyner popełnił czyn , który w świetle włoskiego prawa nie jest przestępstwem.No już?Zrozumiałeś?Jeśli nie to wytłumaczę. Świeckie państwo włoskie nie świadczy Watykanowi usług trzymania skazanych więźniów.To jedna z większych bzdur jakie słyszałem.Włochy honorują wyroki sądu watykańskiego ale tylko wtedy gdy skazany naruszył świeckie prawo a nie kościelne. Także obecnie na przykład (wracając do tematu) sąd watykański mógłby skazać za seks z 15 letnim dzieckiem ale w świetle włoskiego prawa to nie przestępstwo i taka osoba nie siedziała by we włoskim więzieniu. Tak to wygląda w praktyce.Jest sąd watykański ale jego wyroki wobec nie obywateli Watykanu(a tych jest naprawdę niewielu i to ze specyficznym "czasowym" obywatelstwem) bez zgody świeckiego wymiaru sprawiedliwości może sobie te wyroki wetknąć w...Czyli de facto nadal twierdzę zgodnie z prawdą ,że Watykan ( a tym bardziej kościół katolicki) nie może nikogo wsadzić do więzienia.
anonim2013.09.15 18:38
@ex_vitro Jeszcze jedno. Piszesz:"utożsamianie Watykanu z Kościołem" to nie jest moja aberracja tylko twoja. A nieco wyżej odnajduję takie Twoje słowa: "kościołowi nie wolno wsadzać nikogo do więzienia" nie wiem skąd się urwałeś, ale przeczytaj sobie np to: http://www.fronda.pl/a/papiez-benedykt-xvi-ulaskawil-kamerdynera-gabriela,24737.html http://wpolityce.pl/depesze/57765-papiez-zaostrzyl-kary-za-pedofilie-i-posiadanie-pornografii-dzieciecej Czyli: Podajesz przykłady działania państwa Watykan jako "obalające" tezę ,że "kościołowi nie wolno wsadzać nikogo do więzienia". A w chwilę potem zapierasz się ,że nie utożsamiasz Watykanu z kościołem. Ech...ręce opadają.