02.04.19, 20:44zdj. screen Youtube/Onet Rano

Hołownia ogłosił 'śmierć Kościoła w Polsce'. MOCNA odpowiedź dziennikarza Onetu

"Dla mnie ta śmierć polskiego Kościoła, którą właśnie na żywo zacząłem oglądać, jest jednocześnie początkiem opowieści o jego - naprawdę w to wierzę - nowym, bardziej ewangelicznym odrodzeniu" - pisze na Facebooku Szymon Hołownia. Tak katolicki publicysta skomentował palenie "okultystycznych" książek pod kościołem NMP Matki Kościoła w Gdańsku i fakt, że w ostatni weekend na Jasnej Górze odbyło się spotkanie narodowców. "Twierdzenie, że to co zrobił ks. Jarosiewicz to "śmierć polskiego Kościoła" jest kuriozum" - odpowiedział redaktor Onetu, Andrzej Gajcy.

Bezdenna głupota - tak Zbigniew Nosowski skwitował na swoim profilu wczorajsze palenie książek "okultystycznych" (a także dziecięcej parasolki Hello Kitty) podczas (albo po) Eucharystii (ksiądz jest jeszcze w szatach liturgicznych) w kościele NMP Matki Kościoła w Gdańsku, zorganizowane przez Fundacja SMS Z NIEBA. Jest to komentarz trafny i w zasadzie wyczerpujący.


- pisze Szymon Hołownia. Następnie dodaje, że "to nie koniec wrażeń z weekendu".

W sobotę Jasną Górę po raz kolejny sprofanowali swoim parteitagiem nacjonaliści, którzy pokrzyczeli tam te swoje zwyczajowe przedpotopowe bzdury o "Wielkiej Polsce Katolickiej, Wielkiej Polsce Narodowej" i ponarzekali na terror UE, która - co za zabawna historia- finansuje remont owej Jasnej Góry, o czym przypominają dwie wielgachne, zamontowane tuż przy wejściu do sanktuarium, tablice (unijne wyziewy, jak widać, czasem śmierdzą, a czasem jednak nie).


- czytamy we wpisie publicysty. Dodaje, że Kościół wszedł w najgłębszy kryzys, jaki ja za swojego życia widział, a biskupi - co widać przy kwestii rozliczenia przypadków pedofilii - utracili "autorytet i kompetencje przywódcze", wymieniając je na "partyjne, ideologiczne czy korporacyjne interesy".

Dla mnie ta śmierć polskiego Kościoła, którą właśnie na żywo zacząłem oglądać, jest jednocześnie początkiem opowieści o jego - naprawdę w to wierzę - nowym, bardziej ewangelicznym odrodzeniu


- pisze Hołownia. Do tych słów odniósł się w swoim komentarzu dziennikarz Onetu Andrzej Gajcy.

W żaden sposób nie można porównywać spalenia książek z Harrym Potterem do spalenia Biblii przez Nergala. W przypływie emocji i krytyki trzeba znać umiar. Tak jak jakimś kuriozum jest twierdzić, że to co zrobił ks. Jarosiewicz to "śmierć polskiego Kościoła"


- pisze Gajcy.

"Marzy mi się taki czas, kiedy ludzie w proteście przeciw zabijaniu nienarodzonych dzieci będą reagować choć w połowie tak gorliwie, jak na spalenie książek o magii..." - ks. Rafał Jarosiewicz o akcji w Gdańsku. Niezależnie od oceny tej akcji to coś istotnego jest w tych słowach.


- czytamy w kolejnym wpisie publicysty.

 

Tysol.pl

Komentarze

1235813...2019.04.3 23:17
Potomkom i spadkobiercom komunizmu (vide: czołgiści z 1944, koncesjonowana opozycja i beneficjenci 3 RP) nie podoba się palenie książek z okultystycznymi podtekstami. Szkoda że nie pamiętają jak ich ideowi przodkowie - bolszewicy, palili Biblie, brewiarze, żywoty świętych o drogocennych ikonach czy dziełach sztuki nie wspominając.To nie było już tylko świętokradztwo, to było zdziczeniem, skretynienie, bo to było ich dziedzictwo. Rwanie zaś szat z powodów spalenia harego potera w porównaniu z tamtym, to jak porównywanie śnieżnego bałwana z kolosem rodyjskim. Nie wydurniajcie się, bo zadali wam temat, a wy go wałkujecie (wg starej sztuczki - heurystyki dostępności) wklejając tu "merytoryczne komentarze" z innych forów, że niby to takie straszne. PS Ja widzę renesans kościoła, a nie jego koniec, bo w kościele jest może kilka procent mniej ludzi, ale za to prawie wszyscy chodzą do komunii św., spowiedzi, słuchają słowa Bożego a nie patrzą w jakiej kiecce chodzi sąsiadka. Tu nie o ilość chodzi, tylko jakość i odsianie ziarna od plew
K,A.2019.04.3 15:34
Kto tradycji nie szanuje Niech nas w dupę pocałuje. Panie Hołownia. Ten fragment żurawiejki jest propozycją nie do odrzucenia. Składam ją nie tylko w swoim imieniu. Jestem pewien, że wiele tysięcy naszych rodaków i to wcale nie z partii „Wiosna” poprze moją propozycje.
Marian2019.04.3 12:44
Spaliłem książkę Hołowni. Poszła w komin.
Marian2019.04.3 12:46
Dodam, że jej nie kupiłem, dostałem kiedyś w prezencie, stek bredni.
zdumiony lewacką głupotą2019.04.3 12:30
a kogo obchodzi bełkot tego lewackiego przygłupa? Chyba tylko głupawych lewaków - ale kto się nimi przejmuje?
Hanys2019.04.3 11:30
Hołownia ? To on żyje ?
anonim2019.04.3 10:57
To straszne, że wystarczy mieć inne poglądy, inną ocenę danej sytuacji, żeby przez wzorowych katolików zostać zmieszanym z błotem. Nawet ktoś się wyglądu Hołowni czepił. Masakra.
Polak2019.04.3 11:30
Jestem Katolikiem, będę o tym trąbił na lewo i prawo. Zabronisz mi? Gdzie tolerancja również wobec Katolików? Jest przecież wolność Wyznania. Chrystus Wodzem, Chrystus królem Chrystus Władcą nam!
anonim2019.04.3 12:09
A czy ja panu bronię mówić o swojej wierze? Mi nie podoba się atak na drugą osobę, mieszanie jej z błotem, wyzwiska.Wychowałam się w katolickiej rodzinie, jak mogłabym nie szanować katolików?
Polak2019.04.3 12:31
Nie mówię teraz personalnie do Pani. Kościół w Polsce został zaatakowany przez środowiska liberalne, postkomunistyczne. Jest to atak, z którym ja się nie spotkałem jak dotąd za mojego życia. Zresztą nie tylko w Polsce. Przynajmniej nas nie zabijają jak to ma miejsce w innych częściach świata. Prawdziwi Katolicy nie powinni reagować agresją na agresję jednak również jesteśmy tylko ludźmi. Będziemy się bronić nie FIZYCZNIE oczywiście. Odpowiemy na ten atak z siłą bomby atomowej i precyzją farmaceutyczną bo Bóg jest Wszechmogący, a modlitwa czyni Cuda
zdumiony lewacką głupotą2019.04.3 12:35
Jeżeli ktoś poprzez swoje poglądy pokazuje że jego wiedza w tej dziedzinie jest na poziomie lewackiego idioty - to mówienie o tym - według ciebie blondyno - jest zmieszanie z błotem. Lepiej nie ośmieszaj się swoim bełkotem
anonim2019.04.3 13:17
Lepiej panu jak mnie pan obraził? Co sie z wami ludzie dzieje????
Sinux2019.04.8 6:56
Pokaz jak wygladasz tez sie bedziemy czepiali twojej buzki zidiociałej
janosz2019.04.3 10:31
jak idioci profanują krzyż, Biblię to jest to sztuka. Dla mnie palenie afrykańskich masek i książek o magii jest OK. Rozumiem to doskonale i popieram. Lubię Kościół który prosto i wyraźnie mówi co dobre co złe. Bez owijania w bawełnę. Zwykli katolicy takie przekazy rozumieją dobrze. Jeżeli zaś mają wątpliwości to czas opowiedzieć się po jakiej jestem stronie: po zimnej czy gorącej. Pośrodku się nie da.
Magdalena2019.04.3 9:17
YES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Michu!
sum2019.04.3 9:01
Czy ten jud-chazar hołownia bierze dobre leki?.
zenio2019.04.3 8:08
Ładne goowno się tu wylało, iście polsko-katolickie, nie wiem kto jest gorszy, biskupi ukrywający pedofilię, księża zboki czy krwiożercze ich baranki.
RedIsBad2019.04.3 8:39
najgorsze są takie antypolskie lewackie gnidy jak zenio
eugeniusz2019.04.3 7:45
Jest wiele książek, które należy palić. Nieszczęsny Kosidowski przed śmiercią o to właśnie prosił: aby jego książki palić. Cały nakład.
Tom Bombadil2019.04.3 6:59
Dygotalna osobowość pana Hołowni już dawno kazała mi trzymać się z daleka od jego przereklamowanej twórczości. Megalomania i narcyzm każą pewnym ludziom wygłaszać opinie kategoryczne, powierzchowne i bezdennie głupie. Opinia o "śmierci Kościoła" taka jest. Z kolei uwaga księdza o słabej gorliwości w sprawie walki o nienarodzonych - jak najbardziej słuszna. A co do książek... Żyjemy w wolnym kraju (podobno). Nergal spalił Biblię. Księdzu Bonieckiemu to nie przeszkadzało ciepło się o Nergalu wyrazić. Żyjemy w wolnym kraju. Kościół, wiara, Jezus są codziennie obrażani i niszczeni tysiącami hejtów. Czy komuś to przeszkadza? Żyjemy w wolnym kraju. Ciekawe, że najsilniejsze reakcje zawsze budzi sytuacja, gdy atakowany jest... szatan. W taki czy inny sposób. Na razie zwykli ludzie go bronią nieświadomie, sami nie wiedząc, kogo bronią. Myślą, że bronią np. wolności albo demokracji... A wszak palenie książek (jak te w Gdańsku) to bezpośredni atak na satanizm. Może naiwny, może i głupi, dziecinny, nieprzemyślany, ale żeby aż... "koniec Kościoła"? Wolne żarty!
Czytaj to2019.04.3 3:22
Bez tego świat sobie nie poradzi: https://www.dailymotion.com/video/x74an8b Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach. Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej. Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie. Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie. Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania. Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologi bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy o tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.
1235813...2019.04.3 23:19
a jak wybuchnie burza magnetyczna na słońcu, taka jaka była opisana w zdarzeniu z Carington, i szlag trafi wszystkie elektroniczne graty???
okularnik2019.04.3 2:24
panie Holownia polecam zimny prysznic
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.3 2:16
Szymon Holownia, hast Du ein Problem mit Parteitagerei auf altdeutsche Art? Da Solltest Du Dich mit Deiner verbalen Fickerei mäßigen. Eines Tages trifft Dich mein Dolch, pardon, mein Dumpling. Wir werden unsere Parteitage so gestalten, wie wir es wollen. Hände weg von meiner liebsten Partei, hände Weg von Polen. Zastanowimy sie, ktore miejsce na Mariensztacie byloby Ci mile. Caluski z Nowej Kaledonii.
Marian2019.04.3 12:52
mein Dumpling - dobre!
Ukasz2019.04.3 0:23
To pogubiony człowiek. Jego przemyślenia trzeba brać z dużym przymrużeniem oka bo jeśli ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną.
walec2019.04.3 0:03
Ten holownia to albo opetany albo stracil rozum - opowiadac takie bzdury ! W sumie to nie samo spalenie ksiazek boli tych czy innych, ale spalenie ksiazek okultystycznych, bo to jest ich ... wiara.
jacek2019.04.2 22:59
Hołownia wraz z "ojcem Dyrektorem"Sową rozwalili TV Religia więc czemu się dziwić . Oni może szukają sobie miejsca wsród Upadłych Aniołów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Upad%C5%82y_anio%C5%82
Wojtek Polak2019.04.2 22:43
''prorok'' TVNowski n łasce UBeckich założycieli anty Polskiej lewackiej szczujnj wieszczy koniec KK w Polsce.a zakładać będzie kościół tęczowy w raz z lewakozkokami . panie Hołownia przestań pan ćpać tam w tym TVN bo zaczynasz bełkotać.
Teolog2019.04.2 22:41
Jaki śmieszny wzbudzający litość goguś o niemęskiej facjacie 15 latka. Na wskroś wszystko rozumiejący, prawdziwie kochający ,ekumenicznie wierzący i ostatnio mięska nie jedzący. Rany co za dureń!
athos2019.04.2 22:24
No cóż, taki jest Hołownia, nie odróżnia dobra od zła. Pytanie: czy nie odróżnia z powodu własnej ignorancji czy ze złej woli. Powinien chyba wiedzieć, że w obecnym świecie (także w Polsce) szerzy się: okultyzm, czarna magia, czary, wróżby. Co więcej, na tej zabobonnej i szkodliwej dla człowieka działalności zarabia coraz więcej ludzi. Oblicza się, że w samej Polsce jest około 100 tysięcy wróżek, czarowników, tarociarzy, przepowiadaczy przyszłości, wywoływaczy duchów zmarłych. Źródłem tego typu działalności są ciemne siły złą. Hołownia powinien wiedzieć, że nie ma to nic wspólnego z katolicyzmem, z Kościołem i z Bogiem. Jeśli tego nie wie (lub nie chce wiedzieć) nie jest katolikiem. Harry Potter oswaja ludzi z magią, z czarnoksięskimi sztuczkami. To nie jest zabawa i rozrywka, to jest wciąganie młodych ludzi w świat ponury, irracjonalny, uzależniający równie mocno jak twarde narkotyki.
Polak2019.04.2 22:22
Szok! To jest właśnie klasyczny przypadek letniości, te słowa Pana Hołowni
man woman albo gender2019.04.2 22:18
A mówicie nam, lewakom, że "mamy spadać na Onet".
RedIsBad2019.04.3 8:39
spadaj na onet lewaku
Stary Klecha2019.04.2 22:10
Hołownia prorok Jezabel chce zdusić głos Boga Magia przecz !!! Okultyzm precz !!! Fałszywi prorokowie won na zachód tam będą was kochać
Jack Em2019.04.2 22:04
A skąd unia bierze pieniądze na dotacje krajów unijnych - Hołownia również z Polski... Z Hołowni wypełza jego "katolicyzm" to jego "ale" do aborcji , jedzenie mięska nie po eko- bożemu , palenie książek i śmieci okultystycznych niepobożne , Matka Teresa - to Hołownia się zastanawia czy nie mogła dać kasy więcej na chorych niż na kościoły itd itp syfhołowni - za to TVN , Njusłik , Gazeta Wybiórcza które go karmią to fajne media.
waleriana2019.04.2 21:45
kłamie kłamie kłamie, no i rozum odebrało!, no ale co się dziwić po heretyku TVNiarzu, który wiare swoją zredukował do medialnych obrazków!
Tomek2019.04.2 21:41
Głupek. A nie przeszkadza mu wyimaginowany "kościół łagiewnicki", istniejący wirtualnie przez parę miesięcy może na potrzeby propagandowe dżenderowo-aborcyjnej Platformy Obywatelskiej?
Mejer2019.04.2 21:41
Patrzcie i przygladajcie sie tym 'wybitnym chrzescijanom' jak Hołownia - protestuja przeciwko oczywistej ocywistości że zepsute drzewo rodzi zepsute owoce. - co czynna czarownica dobrego może spłodzic na krtach literatury? - i co zepsuty człowiek układajacy sie z lucyferm wypluje? - a co szaman tańcząc z diabłem utańczy? ...czy im sie wydaje że pentagram ze stali można poświęcić ?? :D :D Hołownio tyle ksiażeczek nadziergałeś a głupem jesteś jak byłeś...
kibic2019.04.2 21:40
Prorok z łaski POpaprańców !!!
anonim2019.04.3 15:34
Prorok z łaski Polaków !!!!!!!!!!
xyz2019.04.2 21:39
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
michu2019.04.2 21:48
Co najwyżej mowy nienawiści i negacjonizmu ;).
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.2 21:36
Niby czemu nie należy zrównywać palenia Harrego Pottera z paleniem Biblii? Dla jednego Biblia jest święta, a dla drugiego święty jest Harry Potter, a Biblia stekiem bzdury i bajań o wartości papieru toaletowego. Wszystko zależy od punktu widzenia. Wspólne jest to, że wszystkie pozycje łączy bycie wydawnictwem papierowym w formie książki drukowanej, co materialnie jest warte tyle ile kosztuje produkcja. Wartość niematerialna jest niewymierna, a tego nie da się spalić.
michu2019.04.2 21:47
A dlaczego "Mein Kampf" tow. Adolfa H. nie mógł być wydawany a np "Poradnik grzybiarza" tak skoro łączy je bycie wydawnictwem papierowym ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.2 21:56
Pewnie dlatego, że jest propagandą faszyzmu, co jest zabronione
michu2019.04.2 22:08
Czyli jednak nie chodzi tylko o bycie wydawnictwem papierowym.
igor2019.04.2 21:28
hołownio, a ty co nowy lemański czy wiśniewski ???
polak2019.04.3 14:19
pierw hołownia dupnie w kalendarz---myśli ,że lewacy żyją dłużej--
Grizzly2019.04.2 21:24
Czyż nie jest napisane żeby chwasty cisnąć w ogień! „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie”.
Stanislaw znad Dunajca2019.04.3 8:34
Kto jednak nie wie, że palenie książek, choćby niektóre były warte tyle, co chwasty, jest od starożytności specjalnie złym symbolem. Jest głupcem, kto o tym nie wie i urządza sobie z tego widowisko!
Agnieszka2019.04.2 21:21
Powiedziałabym, że Hołownia jest bezdennym durniem, ale to za bardzo obraża durniów. Ciekawe kiedy w ramach "wskrzeszania" umarłego Kościoła napisze nowe Ewangelie, Dzieje Apostolskie i listy z Apokalipsą. Że do tego Kościoła nie załapią się święty Paweł z Łukaszem, którzy śmieli w Dziejach Apostolskich zostawić potomności pamięć o tym: "Duża liczba uprawiających magię przynosiła swe księgi i palił je wobec wszystkich". Dz 19, 19a Sądzę, że nawet Jezus ze swoim radykalizmem do tego jego "ożywionego" "kościoła" nie załapie.
tretka2019.04.3 10:56
obawiam się, że to nie dureń, ale cwaniak, którego działalność od początku wymierzona była w ośmieszanie Kościoła w Polsce i niektórzy sie nabierają na to jego klapanie dziobem
pawel_OPs2019.04.3 15:18
Hołownia dobrze trafia do tych, którym trzeba głosić kerygmat i tu trzeba go docenić mimo pewnych błędów, które zdarzą się każdemu. Nikt nie jest alfą i omegą w teologii... Można być w stanie rozprawiać o bardzo zawiłych kwestiach teologicznych (co samo w sobie jest dobre), ale być jednocześnie bezradnym wobec doświadczenia osoby, która w ogóle nie uznaje Boga, nie uznaje Chrystusa bądź nie uznaje Kościoła. A prawda jest taka, że obecnie 90% ludzi wierzy w takie głupoty, że aż ręce opadają: wierzą w "karmę", "samorealizację", "selekcję naturalną" itp. Mówiąc "wierzy" mam na myśli najmocniejsze znaczenie tego słowa tzn. "pokłada nadzieję". I tu jest właśnie pole dla tych, którzy przy olbrzymiej wiedzy na tematy religijne są nadal w stanie mówić do ludzi o wierze w sposób nadal zrozumiały, a tak czyni np. Hołownia. Po Jana od Krzyża, Ludwika Grignon de Montfort, czy Katarzynę ze Sieny sięgną, gdy przyjdzie na to czas, tak "z marszu" się nie da, a przynajmniej ja w ten sposób nie zacząłem.
Marek2019.04.2 21:20
Hołowni przewróciło się w główce. A kto, bracie, dał ci prawo w taki sposób oceniać ludzi i wydarzenia? Uważasz, że to tak bardzo Chrystusowe?
C-a 2019.04.2 23:45
Są osoby / kapłani , którzy głoszą Słowo Boże pod natchnieniem Ducha Świętego i osoby , które głoszą co im się wydaje . Do tych drugich należy Szymon Hołownia .
zenio2019.04.3 8:06
Zapewne Jędraszewski i jego koledzy są pod natchnieniem tego waszego ducha.
anonim2019.04.3 15:31
Takich Hołowni w Polsce są dziesiątki z każdej strony, bez dania im prawa..., to są tzw. samozwańcze pomazańce boże !!!!!!!!
sara miriam2019.04.3 16:15
tvn- prorok !
michu2019.04.2 21:15
A komu przeszkadza Wielka Polska Katolicka ??? ;).A druga sprawa, ten ksiądz też zadał ciekawe pytanie, dlaczego tak gorliwie niektórzy katolicy nie reagują na zabijanie nienarodzonych? Samo to pytanie wskazuje, że happening był chyba dość udany ;).
man woman albo gender2019.04.2 22:19
Mnie przeszkadza. I ciągle zastanawiam się, co dobrego ludzkości przychodzi z nacjonalizmu i tych wszystkich patriotyzmów? Ograniczenie populacji na przestrzeni wieków?
michu2019.04.2 22:31
Socjalizm był też w wersji internacjonalistycznej ;). Można by też zrobić badania czy przypadkiem kosmopolici to nie egoiści, nacjonaliści i patrioci dbają o swoją wspólnotę, bronią przed wrogiem, bo niestety źli ludzie też są ;).
RedIsBad2019.04.3 8:36
przeszkadz ci lewaku Wielka Polska Katolicka? to spier..laj do Łukaszenki tam będziesz miał swój lewacki raj! Polska dla Polaków-Katolików. Reszta z Polski WONNN !
sry2019.04.3 10:37
RedIsBad już tyle razy pytałem dlaczego wy komuniści nie lubicie lewaków? Żaden komunista jeszcze mi nie odpowiedział.
Polak2019.04.3 11:37
Polakom przeszkadza - nigdy nie lubiliśmy w Polsce totalitaryzmu.
michu2019.04.3 13:24
Dlatego nikt nie mówi wielka Polska socjalistyczna ;).