10.11.19, 19:17(fot. screen)

Hołownia prezydentem? Niejasna odpowiedź dziennikarza

W ubiegłym tygodniu "Wprost" oraz "Polityka Insight" donosiły, że Szymon Hołownia ma planować start w wyborach prezydenckich. Do tej pory dziennikarz nie ustosunkował się do tej kwestii, zaś w mediach społecznościowych udostępnił wpis, w którym atakuje prawicę i odnosi się do rzekomego kryzysu klimatycznego.

- Pamiętam, jak przed mniej więcej dwoma tygodniami ultraprawicowa prasa pomstowała na tych, którzy proponowali, by nie czcić tych co odeszli, zaśmiecając świat tych, co jeszcze nie przyszli (plastik "żyje" parę wieków). I na nadchodzącą uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kupić mniej plastikowych zniczy, ograniczyć się do naturalnej wiązanki złożonej na grobie. Czegóż to tam nie było! "Brukanie odwiecznej polskiej tradycji!", "Lewactwo atakuje świętości!", "A dynia ze świeczką to wam nie przeszkadza?!" Polsko - polska wojna jest już wszędzie. - napisał dziennikarz

- Walczymy na słowa, na drzewce od transparentów, otwórzmy więc nowy front: polski i katolicki plastik oraz stearyna vs. lewackie kwiaty cięte i mniej na grobie, niż więcej. - dodaje

- Można, rzecz jasna, zaklinać rzeczywistość, bajając że kryzys klimatyczny wymyślił Soros, a polski węgiel to miód na polskie płuca. Rachunek - powtarzam - przyjdzie bankowo. Jak nie do nas, to do naszych dzieci - stwierdza

- Na spotkaniach mówię ludziom: nie ma znaczenia, czy jesteś lewakiem, czy prawakiem, gejem czy heterykiem, wyborcą Jarosława czy fanem Grzegorza: bez powietrza dusimy się dokładnie tak samo. Bez wody - tak samo konamy z pragnienia. Kwestia środowiska - ekumeniczna do bólu - powinna być dziś absolutnym priorytetem dla wszystkich, nie powinna schodzić z ust i biurek naszych liderów dzień w dzień, bo to - a nie ciągnące się tygodniami spory o stołek marszałka, albo partyjne przekładańce w PO czy PiS-ie - jest nasze życie. Dużo bardziej chcę świata z wodą i powietrzem, niż świata z Platformą czy PiS-em. I o czymkolwiek będą chcieli nam mówić partyjni urzędnicy, trzeba przerywać im w pół zdania i pytać: świetnie, a co z powietrzem? Ziemią? Co z wodą?! - podsumowuje

 

 

bz/FB

Komentarze

hipek2019.11.11 17:09
ja zawsze myślałem, że to hu.ownia
Edek2019.11.11 16:27
Wielkie aspiracje pseudo katolika!
GabaGaba2019.11.11 9:52
Z niego taki prezydent jak z innego Lisa
anonim2019.11.11 9:40
Ego tego bufona jest tak nadęte, że jako pierwszy "polak" wyląduje niedługo na Marsie. +++ Klasyczny celebrytak w akcji.
wicek2019.11.11 7:04
Polska to nie USA, gdzie wygrywają kukiełki a mimo to wszystko idzie całkiem nieźle.
cdn2019.11.10 22:39
Szymonie radzę wziąć karton z napisem "strajk klimatyczny" i stanąć z nim pod sejmem do skutku, aż pisiory przestaną ocieplać klimat.
Wojtek Polak2019.11.10 22:29
ja bym proponował lewakom na prezydenta Jerzego U. pamiętam jak jezdził swoim jaguarem w butach na koturnie a w klapie miał wpięty jakiś kwiatek chyba gozdzik a nie to była stokrotka. to był by prawdziwy prezydent na miarę tego lewackiego cyrku.
Andy2019.11.10 21:43
Chce się szmaciarz, czyli hocośtam podczepić pod niedorozwinięte szwedzkie dziecko wabiące się Thunberg. Jestem tego pewien jak tego, że dwa plus dwa jest ... tyle ile powinno być.
anonim2019.11.11 0:04
To niesamowite jaką trwogę w sercach prawicowców wzbudza szwecka nastolatka. No ale tak, prawaczki boją się kobiet, a co dopiero takich, które mają wyraźne zdanie i opinie.
Wojtek Polak2019.11.11 7:24
z tego dziecka zrobiliście narzędzie do walki z waszym urojeniem na temat ''zmiany klimatu''. zniszczyliście to dziecko nie daj Bóg że by zachorowała bo szwedzi takie chore dzieci nie potrzebne poddają eutanazji. miejscem dzieci jest szkoła i zabawa a nie walka o jakieś urojenia rodziców. wy nie macie szacunku ani empatii do własnych dzieci to tym bardziej do innych ludzi. powinno was się izolować od własnych dzieci i reszty społeczeństwa jesteście chorzy psychicznie.
anonim2019.11.11 10:33
Trzeba być głuchym, ślepym i durnym by uważać zmiany klimatu za urojone. Myślisz, że tak nagłe zmiany pogody są normalne? Coroczne pożary lasów w Kaliforni? Coraz większe huragany w USA? 40 stopni w cieniu w Polsce przez 3 tygodnie? Ale śmiało, zaprzeczajcie dalej. Mam nadzieję, że lubisz uchodźców bo Afryka za 30 lat będzie nie do życia. Dziewczyne należy podziwiać. Na jej miejscu, stojąc przed ONZ pewnie posikałbyś się ze strachu.
JONASIK2019.11.10 20:02
Ja wolę Prokopa. Lotniejszy i nawet trochę wyższy. Przy nim Trup będzie wyglądał jak popierdułka. Prokop za Dudę!
Bat na PiSich debili2019.11.10 19:46
Po co nam kolejny wafelkołapacz? Mamy przecież już jednego...
KKK2019.11.10 19:40
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Urszula2019.11.10 19:39
Jedany na całą Polskę lewacki kandydat na kandydata, który mógł powalczyć z A. Dudą – stchórzył ! Co teraz ? Podpowiadamy POKO jekie mają rezerwy: - przygłupy z PO: Kidawa, Budka, Kropiwnicki, Szczerba, Jachira, Katarasińska, Pomaska, Nitras, Neumann, Gawłowski, Artur W., Brejza, Tomczyk, Sienkiewicz, HGW, Czaskowski, Nowak, Kopacz, Niesiołowski, - przygłupy z Nowoczesnej: Lubnauer, Pihowicz, Zembaczyński, Meysztowicz, Misiło, Mieszkowski, Wielgus, Pampuch, Szlapka, Kloska, Pudłowski, i. In. - profesorowie nowoczesnego nurtu: : prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens, prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens, prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. Złodziej, prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens, prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem, prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens, prof. Radosław Markowski – prof. Debil, prof. Jadwiga Staniszkis – feministka, prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić, prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności, prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności), prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności słowa, prof. Maciej Giertych- należy do Homo insipiens, prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka), prof. Ewa Graczyk (z Gdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy. - przygłupy niezależne: Rzepliński, Anna Komorowska, Misiek (Kamiński), Marcinkiewicz, Cejrowski, Iwulski, Gensdorf, Zoll, Wałęsa-Bolek, Stuhr, Janda, Pszoniak, Stępień, Olbrachski, Jeżdżewski, Lis, Dorczok, Giertych, Michnik, Kijowski, Kasprzak i inni.
Bat na PiSich debili2019.11.10 19:38
Kandydaci na prezydenta to idioci! wystarczy sie przyjrzeć! Duda - leżący przed biskupem i robiący dobrze zwykłemu zakonnikowi Rydzykowi! Hołownia i Kosiniak - na kolanach przed biskupem Kidawa-Błońska - w ukłonach przed biskupem Czy w tym kraj przy takich kandydatach będzie w Polsce normalnie?
Stachu2019.11.10 19:41
No ..... to...... wy-pie-rd-alaj !!!!!!!!!
Andy2019.11.10 21:47
A ty wikingu wolałbyś być wydymany przez odyna? Psa odyna ...
Zygfryd 2019.11.11 9:32
Prawdziwym idiotą jesteś ty.
anonim2019.11.11 12:25
A tam w końcu Hołownia się przyznał, że przypieprzył księżulkowi. Wyobrażasz sobie Dudziaczka, który podnosi rękę na księdza?
Jack Em2019.11.10 19:38
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Mirek T2019.11.10 19:37
My, zwolennicy PeŁo (Partia Łapówkarzy), żądamy natychmiastowego uwolnienia Artura W. ( nazwisko pełne to Wołczacki) z aresztu ! Wiemy, że tem burmistrz-biznesmen jest niewinny. W końcu każdemu wolno jeźdźić autem z otwartym oknem. Chcemy żeby Artur W. wystartował w wyborach prezydenckich, oczywiście jako kandydat niezależny (podobnie jak Gawłowski), bo został niesłusznie wydalony z PeŁo, i żeby przekazał nam info kiedy i gdzie powinniśmy jeźdźić autami z otwartym oknem przez które wpadają reklamówki ze szmalem. Były prezydent, który wabi się Bolek obiecywał nam po 1 mln zł i nie dotrzymał słowa. Następnie miał nam podać system skreślania w toto-lotku do wygrywania każdego tygodnia po 500-1700 zł, i niestety też nas zawiódł ! Kolejny prezydent Bronek kazał nam brać kredyty, ale banki przestały je nam dawać. Jesteśmy przekonani, że wreszcie Artur W. jako prezydent przykaże nam tajemnice wpadających reklamówek przez okna !!!
babcia2019.11.10 19:36
Jeszcze jeden lewacki debil na prezydenta - ja pie-rd-olę !!!
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.11.10 19:24
> rzekomego kryzysu klimatycznego Kilkanaście portali informuje o liście otwartym do sekretarza generalnego ONZ, którego sygnatariusze uważają, że kryzys klimatyczny "nie istnieje". Według relacji prasowych oraz niektórych internautów, pod dokumentem podpisało się "500 naukowców". W rzeczywistości wśród sygnatariuszy dokumentu znaleźli się nie tylko naukowcy, lecz również aktywiści, dziennikarze czy przedsiębiorcy. Wśród podpisów można odnaleźć między innymi nazwiska trzech Polaków - związanych z górnictwem działaczy NSZZ "Solidarność".
anonim2019.11.10 23:37
Z tych 500 naukowców aż 20 było związanych z badaniami nad klimatem. A list był zainicjowany przez Guusa Berkhouta, byłego pracownika firmy Shell, założyciela i dyrektora Delphi Consortium robiącego badania dla firm naftowych. Także bardzo bezstronnie.
Mejer2019.11.10 19:23
Protestancki abberant w akcji ? :D