16.07.15, 16:25

Homoseksualista pozywa wydawnictwa za Biblię. Wszystko przez 1. List do Koryntian

Wydawnictwa Zondarvan i Thomas Nelson publikują Pismo Święte i z tego powodu Bradley LaShawn Fowler złożył pozew przeciwko nim. Uważa, że w Biblii homoseksualizm jest grzechem, więc stwierdzenie to narusza jego konstytucyjne prawa oraz stało się źródłem emocjonalnego cierpienia i odrzucenia w latach młodości. Z tego tytułu Fowler domaga się 70 milionów dolarów odszkodowania!

Jak twierdzi LaShawn Fowler, obydwa wydawnictwa „manipulowały” tekstem w sposób, który przyniósł mu poważne szkody. Chodzi o dziewiąty wers z szóstego rozdziału 1 Listu do Koryntian („Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwieźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą”), który według niego został przełożony nieprawidłowo. Z takiego wydania miał korzystać w dzieciństwie pastor rodziny Fowlerów.

Bradley uważa, że to przez nieprawidłowy przekład został odrzucony przez rodzinę i nastąpiły późniejsze problemy psychiczne.

Jako zadośćuczynienie za takie – jak ocenia w pozwie – naruszenie konstytucyjnych praw, zniesławienie i złośliwe zaniedbanie, mężczyzna domagał się 60 milionów dolarów od wydawnictwa Zondervan i 10 milionów dolarów od wydawnictwa Thomas Nelson.

Fragment listu św. Pawła faktycznie został zmodyfikowany w późniejszych wydaniach. Jak tłumaczy Tara Powers, rzeczniczka domu wydawniczego Zondervan - firma nie ocenia prawidłowości przekładu. Polega na ocenie biblistów i filologów, nie tłumaczy Pisma świętego ani też nie posiada praw do zaskarżonego tłumaczenia.

Sędzia uznał zarzuty za bezzasadne i oddalił pozew.

KZ/Pch24.pl

 

 

Komentarze

anonim2015.07.16 16:35
70 mln? -zwykły cwaniaczek próbuje wyłudzić socjal.
anonim2015.07.16 16:54
Idiotów nie sieją.
anonim2015.07.16 17:01
tu nie wystarczy 'oddalić' ssyn musi zostać ukarany za próbę wyłudzenia tak z 15 lat, bo i suma poważna 15 lat bez prawa zwolnienia warunkowego
anonim2015.07.16 18:31
Niby głupie (gość dla kasy to robi - przynajmniej głównie dla kasy). Ale z drugiej strony - czy wydawanie książek nawołujących do mordowania chrześcijan (czy też "niewiernych") nie jest przestępstwem podżegania? Czy głoszenie religii nawołującej do mordów innowierców nie jest przestępstwem? A koran można w księgarni kupić. A muslimy meczet otwarli. Drugi. Jeżeli ja zrobię instytucję, gdzie będę czynił odczyty i będę nawoływał do mordowania ludzi o poglądach sprzecznych z moimi - to przecież zamkną mnie. No ale jak zrobi się z tego religia i dostatecznie dużo oszołomów uzna to za prawdę - aaa, to co innego. Wtedy taka schizofrenia połączona z przestępstwem nawoływania do mordów jest ok. To islam, religia pokoju. Logiczne. Na to zgodzić się nie można. Ale dlaczego? Ano dlatego, że jest to sprzeczne z obowiązującym prawem. Ale nic to, religia może dokonywać takich cudów, żeby to, co w ustach ateisty będzie przestępstwem, w ustach imama będzie git malina. Ogólnie więc, odnosząc to do dowolnej dominującej religii - jeżeli taka religia zaczyna być sprzeczna z obowiązującym prawem - to biada prawu. A ateistów do ciupy (vide akcja pana Nowaka jak zdjął obraz JP2 w gabinecie). Mierzmy równą miarą.
anonim2015.07.16 19:25
@Zerro, to tak nie działa. Popatrz np: Pismo Święte mówi: 1. Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci. (Prz 13,24) 2. W sercu chłopięcym głupota się mieści, rózga karności wypędzi ją stamtąd. (Prz 22,15) 3. Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz - nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu zachowasz mu duszę. (Prz 23,13-14) Na wypadek, gdybyś twierdził, że Jezus wprowadził nowe prawo, to Jezus says: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. " A na to polskie prawo mówi: Art. 207. § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
anonim2015.07.16 21:40
tomaszupii nie łapię... co ma polskie prawo/lewo do sprawy? dlaczego wekslujesz problem poza temat?
anonim2015.07.16 21:49
Zboczony cwaniaczek doznał olśnienia- a wysłać go do Państwa Islamskiego( będzie miał szanse na zbawienie jak mu łep odetną
anonim2015.07.16 21:57
Wyjątkowo bezczelny łajdak......
anonim2015.07.16 22:27
Dasz im palec użrą ci rękę po szuję. Żadnych przywilejów dla gejów!
anonim2015.07.16 23:38
"Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, co ośmiela się powiedzieć, że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią". Albert Camus
anonim2015.07.17 9:08
idiota:(