26.04.19, 14:00

I to jest dobra książka! ,,Dlaczego przestałem być lewakiem''

Dlaczego przestałem być lewakiem? Wstrząsające świadectwo człowieka, który odkrył Boga i świat wartości konserwatywnych.

 

Książka pt. „Dlaczego przestałem być lewakiem” (wyd. Biały Kruk) została napisana przez Niemca, który – jak sam podkreśla – w wyniku grzechu młodości wstąpił do socjaldemokratycznej partii SPD i przez wiele lat funkcjonował wśród „towarzyszy i towarzyszek”, bezkrytycznie powielał najbardziej nawet absurdalne slogany lewicy i był jednym z tych, których lata później miał nazwać „bezmyślnymi multiplikatorami opinii”.

Napisany porywającym językiem esej Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy. Kleine-Hartlage właśnie w tym miejscu czyni największy zarzut politykom i działaczom lewicy: że kłamią i oszukują, wykorzystując przy tym tych, którzy są najbardziej podatni na manipulację – biednych, młodych, obcych, naiwnych czy samotnych. Lewica obiecuje im raj na ziemi, posługując się nieznajdującymi w niczym pokrycia hasłami, ale plącze się przy tym w zeznaniach i wpada we własne sidła.

Niemiecki autor sam przez wiele lat znajdował się w takiej pułapce i podkreśla, że jeszcze kilkanaście lat temu zemdlałby z wrażenia, gdyby przeczytał swoje dzisiejsze słowa. Ślepo wierzył w to, co mówiły mu tzw. autorytety mediów i uniwersytetów zdominowanych przecież w zupełności przez czerwony i zielony żywioł. Niemniej człowiek trzeźwo myślący nie może bez końca tkwić w ułudzie i kłamstwie, skoro otaczająca go rzeczywistość w niczym nie przypomina tego, co próbuje mu wmówić jego otoczenie.

I właśnie w tym momencie zaczynają się pojawiać pytania.

Dlaczego ludzie, którzy głoszą na sztandarach swój pacyfizm, zarazem sympatyzują otwarcie z organizacjami terrorystycznymi?

Dlaczego lewica popiera związki homoseksualne, a równocześnie hołubi islam, który domaga się kary śmierci dla gejów?

Dlaczego żąda tolerancji, ale nie pozwala na dyskusje wobec podstaw własnej ideologii?

Dlaczego socjalizm jako ustrój działa tylko w teorii, a w praktyce każde państwo doprowadził do ruiny?

Dlaczego wreszcie lewicowiec ciągle napotyka na zjawiska, których być nie powinno, jeśli to, w co on wierzy, jest prawdą?

Książka „Dlaczego przestałem być lewakiem” odpowiada na te z pozoru paradoksalne pytania. Opowieść jest tym bardziej wiarygodna, że pochodzi od człowieka, który stał po obu stronach barykady i wcale nie został konserwatystą dlatego, że ktoś go do tego namówił czy zmusił. Manfred Kleine-Hartlage sam do tego doszedł, bo po prostu myślał logicznie, niezależnie i w końcu zauważył te liczne nieścisłości i absurdy, które cechują myślenie lewicy.

Między innymi dla takich osób jest ta książka: dla tych oszukanych, którzy dali sobie wmówić, że kwestia 70 różnych płci jest wyrazem wolności, a zabijanie dzieci nienarodzonych prawem człowieka. Przefarbowani marksiści dzisiaj zwą się globalistami, a zamiast o socjalizm walczą właśnie o prawa człowieka, ale pojmowane w sposób dość ograniczony.

Ta książka równocześnie jest i dla tych, którym daleko do lewicy, ale którzy szukają argumentów w walce z socjalistyczno-liberalną dialektyką i nowomową; wszakże ta abstrakcyjna, pseudonowoczesna i niedorzeczna myśl opanowała w dużej mierze uniwersytety i współczesny dyskurs publiczny (dzięki mass mediom). Myśl tak idiotyczna, że tylko intelektualista byłby w stanie w nią uwierzyć – albo ktoś, kto do tej rzekomej elity chce za wszelką cenę należeć.

Książka „Dlaczego przestałem być lewakiem” rozbija ten mit w pył i krzyczy na cały głos: król jest nagi! Prawda jest prawdą, kłamstwo kłamstwem, a głupota głupotą! Tym samym publikacja ta staje się znakomitym narzędziem, swoistym podręcznikiem argumentacji w czasach, gdy właśnie lewica intelektualna chce podać wszystko w wątpliwość; albo poddać dekonstrukcji, jakby sama, niby uczenie, powiedziała.

Tymczasem wystarczy włączyć myślenie, zrzucić klapki z oczu i odważnie podnieść wzrok, aby spostrzec te idiotyzmy, przed którymi ostrzega Kleine-Hartlage. Dlatego ta książka stymuluje zdrowy rozsądek. Tylko tyle. Aż tyle.

 

Więcej o książce: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/dlaczego-przestalem-byc-lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem, wyd. Biały Kruk, 136 stron, format 142 x 202 mm, ISBN 978-83-7553-268-5

Komentarze

osa2019.04.27 10:35
Tą książkę powinni przeczytać wyborcy i członkowie PIS, może się nawrócą.
MB2019.04.27 10:23
Do: Polak Ateista Dumny Gej Chłopie widać, że masz mocną depresję. Lekarze i pigułki Ci nie pomogą!!! Ratuj się Zrzuć kajdany. Poproś Boga o zmianę orientacji a przeżyjesz największy cud na własnej skórze. Przepoczwarzysz z gąsienicy w motyla. Daj sobie szansę i nie katuj się więcej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 16:40
Myślisz, że to będzie głebsze i cudowniejsze przeżycie niż orgazm w trakcie seksu analnego? No nie wiem....
Polonium 2019.04.26 16:42
Mówi się że komuniści to ci, którzy chodzą z manifestem komunistycznym Marksa pod pachą, ale nigdy go nie przeczytali, albo jak przeczytali, to nie zakumali o co autorowi chodziło. Coś w tym jest, rozmawiałem kiedyś z moim kolegą z podstawówki, dziś ekologiem z partii zielonych, który ma jeepa o pojemności silnika 5,7 l, zapytałem go - jak może mówić o ekologi i jeździć takim potworem ? odpowiedział, że w każdej chwili może się go pozbyć, zresztą jest za tym żeby wszystkie dobra były wspólne... Zapytałem czy żony też mają być wspólne, po chwili namysłu odpowiedział, że tak... PS wiecie co to OKSYMORON ? Oksymoronem jest stwierdzenie - "mądry, uczciwy komunista"
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.26 14:59
Każdy prawicowiec jest debilem niezdolnym do odczuwania jakichkolwiek uczuć wyższych.
ardo2019.04.26 15:27
Każdy lewak to szubrawiec i kłamca.
Wujek Stefan2019.04.26 20:10
Każdy prawiczek to zwyrol, patus i morderca.
ardo2019.04.27 6:20
Lewaki Hitler, Stalin, Mao 300mln zamordowanych bestialsko ludzi.
Albert2019.04.27 10:27
To byli głęboko wierzący ludzie. Dwaj pierwsi to chrześcijanie, ostatni preferował buddyzm i konfucjanizm.
Waarnemer2019.04.27 20:41
Hitler i Stalin - głęboko wierzący ludzie? Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha... Człowieku, nie wypisuj takich bzdur bo kompletnie się kompromitujesz! Chyba, że ustalimy inną definicję "wierzącego", otóż wierzyli oni w satanizm i okultyzm.
Dumna Rafalala lalala 2019.04.26 14:57
Jak nie będziesz robił co ci każe to wylecisz na tą swoją trans duope Dumny Trans. Zapomniałaś o punkcie 11-tym stara cioto. Święto nasze, oficjalnie, państwowe, w dzień urodzin naszego idola - Elton Johna. A już w najgorszym wypadku przyłączymy się do ciot kremlowskich, na 1-go Maja. Uważaj z tymi podatkami, ja też na tacy dostaje i ciebie karmię. Poliamorysta jest przynajmniej ekonomistą, a ty? Tylko się przechwalasz Dumna Trans: "ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie". Ale to tylko pic na wodę. Ja mu to napisałam. Moja domowa Dumna Trans jest pulchniutka, malutka staruszka, trochę zakompleksiona i podobna do Grodzkiej. Tak, tak pamietam, że się zobowiązałam 0.5% dziennych i nocnych oczywiście utargów przeznaczam na tą bezdomną sukę Mikołaja. Pewnie się gdzieś po dworcowych WC szlaja. Jak to suka.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:33
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Dar2019.04.26 21:38
Nie lubisz faktów..... https://www.cnsnews.com/news/article/michael-w-chapman/cdc-gay-men-2-population-67-all-new-hiv-cases http://www.rp.pl/artykul/1059922-Naukowo-o-pedofilii.html
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:32
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Dar2019.04.26 21:37
https://www.cnsnews.com/news/article/michael-w-chapman/cdc-gay-men-2-population-67-all-new-hiv-cases https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/308019888-HIV-atakuje-w-klubach-dla-gejow.html https://www.youtube.com/redirect?redir_token=kLGSjGwSVtr2AYtDQVvZ_SFHBU58MTU1MzYxOTg2MUAxNTUzNTMzNDYx&q=http%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2Fartykul%2F1059922-Naukowo-o-pedofilii.html&event=comments&stzid=Ugy4W5nySOIBUvS5zw94AaABAg.8sKuSZNz8-Y8sub1FEw7l3
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:32
1. Tolerancja katosekty oraz innych religiii pod warunkiem nie ingerowania w prawo stanowione, politykę, życie społeczne. Wszelkie zakusy tępione w zarodku i surowo karane 2. Zakaz propagandy ideologii religijnych (dotyczy również symboli) w miejscach publicznych, w tym placówkach oświatowych, urzędach, Sejmie RP, mediach masowego przekazu 3. Zakaz kolportowania biblii, która nawołuje do nienawiści, przemocy, zbrodni. Do przemyślenia ewentualny kolportaż wyłacznie dla dorosłych za okazaniem dowodu, a sama książka zakryta czarną folią tak jak kioski robią z czasopismami pornograficznymi. Zakaz publicznego odczytu. 4. Rozdział kościoła od państwa jako fundament świeckiej demokracji 5. Apostazja na życzenie listem poleconym, w tym zakaz nie tylko przetwarzania danych osobowych, ale także nakaz ich definitywnego usunięcia z dokumentów parafialnych 6. Zakaz chrztu oraz przetwarzania danych osobowych dziecka aż do ukończenia 18 roku życia, kiedy samo będzie mogło podjąć decyzję 7. Zakaz uczestnictwa ideologów religijnych we wszelkich uroczystościach państwowych, zakaz wstępu księży do szkół, szpitali, urzędów w charakterze innym niż zwykły petent 8. Penalizacja mowy nienawiści ze względu na homofobię oraz wolność od religii 9. Wypowiedzenie konkordatu, a co za tym idzie odebranie kościołowi dóbr, które ten zagrabił, bądź nabył po cenach nieadekwatnych rynkowo. Wystawienie rachunku-korekty do faktur za najem przez kościół ziem i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach. 10. Opodatkowanie tacy
Jestem w Kościele2019.04.26 22:52
Twoje wyrzuty sumienia i tak nie znikną.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.27 16:39
jakei wyrzuty sumienia?
Jarosław Leśny 2019.04.26 14:18
Czy konieczne było przez autora wpadniecie z deszczu pod rynne? A wystarczy po prostu być sobą, zdystansować się do lewa i prawa i mieć święty spokój. 🏖
Grizzly2019.04.26 14:33
Nie można ignorować drogi w lewo albo w prawo!
Jarosław Leśny 2019.04.26 15:22
Ja pójdę prosto.. 🕺
Jozin z Bazin2019.04.26 14:10
I co? Można się zmienić? W każdym momencie życia trzeba chcieć a chcieć to móc więc do zmiany na porządnych ludzi, marsz! Lewaki!
Taki se moher2019.04.26 14:04
Ja znam lepszą książkę, o tym dlaczego przestałem być katolem. Nazywa się: "biblia" Polecam każdemu ją przeczytać i ocenić od strony moralnej działania boga, i zastanowić się jak można w takie coś w ogóle wierzyć i czcić.
anonim2019.04.26 14:26
Biblia jak Koran pisze się z dużej bukwy.
Albert2019.04.26 15:27
Nie "z dużej", a "dużą" jak już.
Cogito ergo sum2019.04.26 15:48
Koran to rozumiem, ale biblia mnie nie przekonuje. Nie chrześcijańska, nie pogańska, tylko polska muzułmańska.
Polonium 2019.04.26 16:59
widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstu, abderyto