02.09.20, 12:58fot, yt/men/screen

Instytut Wałęsy straszy szefa MEN za wypowiedź o … agencie „Bolku” i uczeniu dzieci prawdy historycznej

Instytut Lecha Wałęsy wystosował list otwarty do Ministra Edukacji po wypowiedzi, jakiej udzielił szef tego resortu w związku z wydarzeniami sierpnia 1980.

Piontkowski w rozmowie z RMF FM powiedział:

- Lech Wałęsa jest postacią ewidentnie związaną z ‘Solidarnością’, nikt nie zamierza go wymazywać z historii

Zdaniem Piontkowskiego trzeba mówić dzieciom o fakcie, że Lech Wałęsa był twarzą „Solidarności”, ale także o tym, że był również agentem SB.

Ta wypowiedź nie spodobała się samemu Lechowi Wałęsie, a instytut jego imienia w liście otwartym grozi ministrowi podjęciem środków prawnych w związku z tą wypowiedzią.

W liście Instytutu Lecha Wałęsy do ministra Piontkowskiego czytamy:

- W związku z Pana wypowiedzią dotyczącą Lecha Wałęsy i publicznym wezwaniem do tego, aby uczyć w szkołach, iż był on agentem, wzywamy Pana do wycofania się z tej haniebnej wypowiedzi i przeproszenia publicznie zarówno samego Lecha Wałęsy, jak i wszystkich uczniów i rodziców za próbę zmiany historii i bezmyślne realizowanie poleceń rządzącej partii politycznej

A także:

- Pana wypowiedź sprowadza Pana do roli aparatczyka partii rządzącej, który nie zasługuje na to, by sprawować kontrolę nad edukacją naszych dzieci

Oraz:

- Pana wypowiedź sprowadza Pana do roli aparatczyka partii rządzącej, który nie zasługuje na to, by sprawować kontrolę nad edukacją naszych dzieci

Jest też zapowiedź podjęcia kroków prawnych:

- Podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne, aby poniósł Pan odpowiedzialność prawną za naruszenie dóbr osobistych Lecha Wałęsy i próbę wprowadzania w błąd młodego pokolenia, które nie miało okazji żyć w tamtych czasach i skłonne jest uwierzyć w niezweryfikowane informacje, podawane przez Pana jako fakty.

Bardzo częste próby zamazywania prawdy historycznej zarówno przez samego Lecha Wałęsę jak i instytut jego imienia weszły już do kanonów postępowania tego środowiska. Ciekawe, czy na łożu śmierci przyzna się do prawdy, czy będzie szedł w zaparte, jak uważa prof. Jan Żaryn, który powiedział:

- Wałęsa to człowiek, który nigdy nie przyzna się do błędów. Dla niego motorem napędowym jest mówienie o rzeczach w taki sposób, aby odsuwać pewną odpowiedzialność. 

mp/fb/instytut lecha wałęsy

Komentarze

Zimne oko2020.09.2 22:13
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
Suweren2020.09.2 17:42
Wiecie, co mają wspólnego: prawda w wydaniu PiS, budżet bez deficytu i honor Andrzeja Dudy? Żadne z nich nie istnieje.
astm.2020.09.2 16:15
Bolek współpracował z sb ,donosił na kolegów za kasę a teraz debil się zapiera. Judasz...
ladychapel2020.09.2 15:39
Dlaczego wykadrowaliście zdjęcie tak, że nie widać na nim Tuska? Przecież na tym samym zdjęciu widać jak niesie butelki "stolicznej", prezent z ambasady Kraju Rad.
ladychapel2020.09.2 16:57
Nie kradnij nickow podlaski pastuchu
york2020.09.2 15:18
zasada jest taka nie ruszaj guana bo cie albo sie ubrudzisz.
ladychapel2020.09.2 14:57
Dlaczego wykadrowaliście zdjęcie tak, że nie widać na nim ziemniaka żoliborskiego? Przecież na tym samym zdjęciu siedzi a przed nim na stoli kieliszek stoi.
ebz2020.09.2 14:44
Już nie będę Łukaszenki bronić . Nawet nie wspomniał w przemowie do OMON o roli jaką Polskie Pany odegrali ogłupiając Bladorusinow prawdziwych Słowian ze stepów mongolskich budując im szkoły i uniwersytety na Bladorusi . Taki z niego rycerski Rycerz Putina w Doope Yebany . Gdyby nie Polskie Pany to nikt na Bladorusi by nie umiał czytać i pisać . No i teraz się buntują . A gdyby nie Mistrz Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych sam Putin to na Bladorusi dalej by panowały Polskie Pany , te białe i genetycznie nie sprawdzone . W imię prawdy historycznej piszę te słowa .
ebz2020.09.2 14:21
Już nie będę L. Wałęsy bronić . Nawet nie wspomniał w przemowie o roli Śląska w ruchu Solidarności Walczącej. A gdyby nie Śląsk to niczego Pomorze by nie osiągnęło . Przypisał wszystko sobie , stoczniom a rządy podzielił pomiędzy Warszawiaków bez zasług . Nawet w imię prawdy historycznej nie napiszę słowa obrony .
Stary Krakus2020.09.2 13:36
Skoro są świadkowie, że BOLEK to BOLEK, a niema kogoś kto by udowodnił, że BOLEK to nie BOLEK to o czym tu dyskutować.
Anonim2020.09.2 17:53
Są też świadkowie, że BALBINA to BALBINA, a nie ma świadków, że BALBINA to nie BALBINA. I co teraz?
Precz z 🌈 zarazą!2020.09.2 13:27
Co to jest "Instytut Lecha Wałęsy"? To ci, co nie mogli się rozliczyć z kasy? Na cholerę takie coś komu? Zagnać ich do jakiejś pożytecznej roboty.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 13:24
Kiedy fakty świadczą przeciw komuś, a ten ktoś nie ma za grosz honoru, to pozostaje mu albo po lewacku straszyć sądem (a nuż się ktoś przestraszy), albo po faryzejsku wykpić (a nikt nie lubi kpin - z wyjątkiem tego sadomasochisty "katolicka kretynizacja", który im bardziej dostaje po koszernym ryju, tym bardziej rechocze).
Darek2020.09.2 13:24
Należy w podręcznikach przede wszystkim podkreślać, niedocenioną rolę agenta Balbiny i jego kota. Toż to straszne zaniedbanie że tak zasłużona dla PZPR persona jest pomijana w podręcznikach.
Bolek2020.09.2 13:16
nie ma za grosz honoru !
Wies2020.09.2 13:15
Bolek mówi że Bolek to nie Bolek.
Polak2020.09.2 13:05
Trudna sprawa. Jak udowodnić że Słońce to nie Słońce, Ziemia to nie Ziemia, Wałęsa to nie Bolek?
Zeno2020.09.2 13:11
Udowodnij to, że białe nie jest białe a czarne to nie jest czarne. To słowa twego TW Balbina.
Polak2020.09.2 14:14
Ja wolałem Ptysia od Balbiny.