12.07.20, 10:26Fot. ilustracyjne via Pixabay

Islamistka chciała wysadzić katedrę św. Pawła w Londynie

Islamistka chciała wysadzić w powietrzę chrześcijański symbol Londynu, Katedrę św. Pawła . Służby Specjalne Wielkiej Brytanii udaremniły ten zamiar. To Brytyjka, która wcześniej przeszła na islam. Zradykalizowała się w poglądach do tego stopnia, że chciała dokonać zamachu na katedrę św.Pawła. Kobieta wcześniej udostępniała propagandowe materiały ISIS, ale też w sposób bardzo aktywny nawiązywała kontakty z innymi islamistami, w celu namówienia ich na terroryzm. Kobieta za próbę zamachu otrzymała wyrok dożywocia.

Podstawowe pytanie na ile politycznie poprawny świat jest gotów do realnej walki z islamskim terroryzmem? Kobieta prowadziła aktywne działania w sieci, jednak przytomnie zachował się  brytyjski wywiad, który prawie od samego początku starał się kontrolować kobietę. Co ciekawe, aby nawiązać szerokie kontakty występowała w internecie również jako mężczyzna, "Amerykanin".

Jednym z idoli dla kobiety  był Anwar al-Awlaki – jemeński terrorysta. Był autorem instrukcji wspierania dżihadu i jedną z twarzy Al-Kaidy. Ale uwaga kobieta jest tłumaczona tym, że ma zniszczoną psychikę przez narkotyki, alkohol i dzieciństwo oraz uwaga! , że została skazana nie za to co zrobiła, ale za to co dopiero zamierzała zrobić. Ideologia takich tłumaczeń wydaje się nie być zrozumiana przez człowieka logicznie myslącego.  Polityczna poprawność osiąga apogeum. 

rr, tysol.pl,