03.12.21, 07:13wikipedia - domena publiczna

Izajasz zapowiada uzdrowienie niewidomych, a Jezus spełnia tę zapowiedź

I Czytanie

Iz 29, 17-24

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Tak mówi Pan Bóg:

«Czyż nie w krótkim już czasie Liban zamieni się w ogród, a ogród za bór zostanie uznany? W ów dzień głusi usłyszą słowa księgi, a oczy niewidomych, wolne od mroku i od ciemności, będą widziały. Pokorni wzmogą swą radość w Panu, i najubożsi rozweselą się w Świętym Izraela, bo nie stanie ciemięzcy, z szydercą koniec będzie, i wytępieni zostaną wszyscy, co za złem gonią: którzy słowem przywodzą drugiego do grzechu, którzy w bramie stawiają sidła na sędziów i odprawiają sprawiedliwego z niczym».

Dlatego tak mówi Pan, Bóg domu Jakuba, który odkupił Abrahama: «Odtąd Jakub nie będzie się rumienił ani oblicze jego już nie przyblednie, bo gdy ujrzy swe dzieci, dzieło mych rąk, wśród siebie, ogłosi imię moje jako święte. Wtedy czcić będą Świętego Jakubowego i z bojaźnią szanować Boga Izraela. Dusze zbłąkane poznają mądrość, a szemrzący otrzymają pouczenie».

 

Oto słowo Boże.

 

Ewangelia

Mt 9, 27-31

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy wołali głośno: «Ulituj się nad nami, Synu Dawida!»

Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?»

Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!»

Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie».

I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: «Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!» Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

 

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

rebeliant2021.12.4 12:52
Bo gdyby się nie popsuło, to jak on by sobie pucowanie chfałki u niewszechmogących ludzi wyrobił ?
PiSowskaŁazjaMejzaUzdrawiaPoCałości2021.12.3 9:05
PiSocjalizm katolicki tez zajął się uzdrawianiem ciemnoty. Żałobnie załupieżony dziadyga Kaczyński - Stwórca z żoliborskiego barłogu powołał na Jezusa odrażającego moralnie szwindlarza i oszusta Mejzę. Ta łajza złodziejska za miliony proponuje uzdrawianie ze wszystkich chorób, a w planie ma sprzedaż Certyfikatów Nieśmiertelności.
AMF2021.12.3 8:27
i co ślepcy chcecie uzdrawiać i prowadzić widzącego? Mówicie razem z waszym szmaciarzem pokój i odrzucenie miecza! Ale każecie rywalizować na mamonę i pracę i pozwalać kobiecie którą rządzi instynkt wspólnoty dokonywać wyboru i sobą się rządzić. Reprezentujecie stuprocentowe anty braterstwo i nazywacie to wzorem pokoju i męskości. Tak prawda Sakiewicz to świnio J e b a na. Myślisz ty stara świnio że ty lub tobie podobnie stara świnia jak jest zarobiona to ma prawo do młodej d u p y bo to jej wybór? Taka prawda ty śmieciu . Wszyscy do piekła całymi rodzinami won.
Po 11 ...2021.12.3 7:35
Ja też zapowiadam uzdrowienie ociemniałych PiSowców, a Jezus? Jezus do roboty!