05.06.19, 12:30

Jacek Bury odchodzi z ,,Nowoczesnej''. Jest rozczarowany

Członek Zarządu Krajowego Nowoczesnej, Jacek Bury, zrezygnował z członkostwa w partii. Jak przekonuje, ugrupowanie odeszło od początkowych ideałów i wartości.

"Podjąłem decyzję o rezygnacji z zasiadania w Zarządzie Krajowym Nowoczesnej, a także z członkostwa w samej partii. Nie mogę bowiem firmować swoim nazwiskiem działań, z którymi się nie utożsamiam" - podał Bury w ośwaidczeniu.

Jak pisze Bury, w roku 2015 miał nadzieję, iż Nowoczesna nie będzie angażować się "w wojnę polsko-polską". Sądził, że ugrupowanie będzie skupiać się na konkretach ekonomicznych, proponując stworzenie dobrego klimatu dla inwestycji oraz docenianie pracy i przedsiębiorczości.

"Dzisiaj jednak czuję rozczarowanie. Od pewnego czasu Nowoczesna staje się coraz bardziej odległa od swoich początkowych ideałów i wartości. Gospodarka i przedsiębiorczość zeszły na dalszy plan, a dominujące stały się sprawy światopoglądowe. Nie do takiej Nowoczesnej się zapisywałem i nie po to postanowiłem zaangażować się w życie publiczne" - napisał Bury.

Polityk, który jest radnym sejmiku, dalej chce być aktywny w życiu publicznym. Jak napisał, będzie poszukiwał takiej partii, która stawia na sprawy gospodarcze.

bsw/tvp info

Komentarze

Paula2019.06.5 22:29
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
retro2019.06.5 13:27
do października trzeba spłacać długi partyjki ! nie zrzucicie tego na Polaków. Niech ten gosciu od naleśników też spłaca i ten z brylantyna na włosach, przemadrzały w sprawach gospodarki i finansów. Joasia i Kamilka Kasia zwracajcie pieniądze !
polak2019.06.5 12:42
ale jaja, ale jaja -