16.03.16, 21:35

Senator Jackowski: PiS poprze całkowity zakaz aborcji

Jan Maria Jackowski w rozmowie z Salve TV mówi także o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego:  ten kryzys wynika z planu Platformy Obywatelskiej zrobienia skoku na ten organ - wskazuje senator PiS.

Zdaniem polityka, w przeciwieństwie do partii rządzącej, opozycja nie jest zainteresowana, żeby konstruktywnie rozwiązać ten spór. Senator PiS podkreśla, że dyskusja na temat konstytucyjnego konfliktu nie jest łatwa dla społeczeństwa.  "Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ istnieje również spór prawny wokół tego organu. Nawet prawnicy z lewej strony różnią się opiniami"  - zauważa. 

Według  Jackowskiego przyjęto drogę konfrontacji, a spór będzie się pogłębiał. Rząd nie zamierza publikować komunikatu sędziów, zwanego przez niektórych orzeczeniem.  W ocenie polityka, słuszne wydaje się oddanie tej sprawy w ręce parlamentu. Deklaruje, że "PiS nie ma politycznego interesu w eskalowaniu tego konfliktu". 

Dodaje, że  "opozycja skoncentrowała się tylko na tej sprawie i  kosztem swoich partykularnych interesów donosi na Polskę za granicę, żądając rozpaczliwie rezolucji w Parlamencie Europejskim".

Jan Maria Jackowski odniósł się również do projektu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej całkowicie zakazującej aborcji, pod którą zbierane są podpisy. 

"Jeśli projekt zostanie złożony w Sejmie, jako inicjatywa społeczna, to PiS go poprze"  - mówi na antenie Salve TV. W jego ocenie w Szpitalu Świętej Rodziny bezprawnie zwolniono z pracy dyrektora tej placówki, a prezydent Warszawy pozbawiając pracy prof. Chazana, nie wzięła pod uwagę wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który opowiedział się za klauzulą sumienia dla lekarzy na dyrektorskich stanowiskach.

Źródło: TV Salve


Komentarze

anonim2016.03.16 22:01
A jeśli całkowity zakaz aborcji nie wypłynie jako inicjatywa społeczna, to wtedy PiS będzie siedział cicho i da przyzwolenie na aborcje.
anonim2016.03.17 5:27
"beda musialy rodzic dzieci oprawcow...."- i swoje.
anonim2016.03.17 8:12
Nareszcie! Nie da się stworzyć normalnego prawa w oderwaniu od porządku naturalnego...Dla inteligentnych inaczej - To Bóg jest Stwórcą wszystkiego, a my ino stworzeniem. W skrócie. Młotek nie może tłumaczyć swojemu wykonawcy, jak należy nim wbijać gwoździe. Albo inaczej. Od św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Bóg da nam tyle łask ile od niego oczekujemy. Nie więcej. Panie błogosław Polskę.
anonim2016.03.17 8:15
.........ackowski, bedziecie skonczeni - calkowitego zakazu aborcji nie ma juz chyba nawet w irlandii...Polska stanie sie jakims bantustanem, gdzie wielokrotnie zgwalcone kobiety, np. przez islamistow, beda musialy rodzic dzieci oprawcow......... Hm, szkoda że nie napisaleś/aś o o konieczności rodzenia upośledzonych intelektualnie frondowych lemingów w typie RataMort
anonim2016.03.17 9:35
Mort A jest odwrotnie. Okazy zoologiczne patrzą na człowieka...
anonim2016.03.18 12:30
Nie powiedział że PiS poprze tylko że w przeciwieństwie do Platformy nie odrzuci tego projektu w pierwszym czytaniu. Czyli jak zwykle podkreślenie przed wyborcami wyższości nad platformą ale żadnych konkretów. Skieruje do komisji, rozpatrzy... i pewnie dowiemy się że nic się nie da bo na przykład i tak nie przejdzie przez zaplatformiony Trybunał (którego wyrokiem nagle trzeba się przejmować). Co więcej, takie wyjaśnienie pewnie wyborców zadowoli. Szanowni pro-liferzy, Jarosław Kaczyński to ponury pragmatyk stojący mocno na ziemi, nie myślę żeby brnął w ustawę nad której skutkami nie ma możliwości zapanować. Raczej wybierze stratę radykalnej części elektoratu niż pozostałej części, ale prawdopodobnie nawet to nie będzie potrzebne.