31.12.19, 10:15Fot. via Pixabay, Free-Photos / pixel2013

Jaka pogoda czeka nas na sylwestra i Nowy Rok? My już wiemy

Prognozy pogody na dzisiejszy wieczór nie są zbyt optymistyczne. Sylwester ma być wietrzny, a przez to również zimny. Na szczęście od Nowego Roku sytuacja ma ulec zmianie.

Nad Polską pojawi się dziś rozległy niż znad Morza Arktycznego, a z północy kraju na południowy wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. To oznacza także opady deszczu i śniegu, musimy się także liczyć z wiatrem, który momentami może być dość silny - informuje serwis Pogoda Onet.

Termometry mają wskazywać od 3 do 7 stopni w plusie, jednak odczuwalna temperatura obniżona będzie przez podmuchy wiatru. Według IMGW prędkość wiatru osiągnie w porywach od 75 km/h na wschodzie do 90km/h w górach.

Na północy kraju może także padać. Na południu możemy się również spodziewać opadów deszczu ze śniegiem.

Temperatura w nocy w przeważającej części Polski nie spadnie poniżej zera. Mrozu spodziewać się należy tylko w obszarach podgórskich, ale i tu ledwie -5 stopni Celsjusza.

Przejaśnienia pojawią się jutro, a pogoda nieco ustabilizuje. Termometry mają wskazywać od 1 do 6 stopni na plusie.

dam/onet.pl,Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.12.31 14:20
Uwielbiam frondowe prognozy pogody. https://www.fronda.pl/a/globalne-ocieplenie-przygotujcie-sie-lepiej-na-zime-trzydziestolecia,132928.html https://www.fronda.pl/a/synoptycy-ostrzegaja-to-moze-byc-zima-trzydziestolecia,135693.html https://www.fronda.pl/a/czeka-nas-zima-stulecia,118231.html Przypomina mi się anegdota z lat 80 o Dzienniku Telewizyjnym, w którym były 3 rodzaje informacji: prawdziwe, prawdopodobne i pozostałe. Prawdziwa była data wydania, prawdopodobna - prognoza pogody, a cała reszta...
Marian2019.12.31 13:58
Podajcie tez cisnienie powietrza bo nie wiem jak mam sie czuc.