16.10.20, 06:20Screenshot Youtube - Onet News

Jaki jest stan zdrowia Giertycha? Sprzeczne doniesienia

Wczoraj mecenas Roman Giertych został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Były minister podczas przeszukania w jego willi zasłabł i został przewieziony do szpitala. Był wówczas nieprzytomny. Stanisław Żaryn poinformował dziś, że stan Giertycha jest dobry. Inne informacje przekazuje jego żona, Barbara.

Zatrzymanie miało związek ze śledztwem dotyczącym działania na szkodę spółki giełdowej. Giertych został zatrzymany przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Chodzi o sprawę wyprowadzenia niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej. W trakcie przeszukania w jego domu, Giertych zasłabł.

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych wczoraj poinformował na Twitterze:

W związku z doniesieniami medialnymi informuję, że stan zdrowia zatrzymanego przez CBA Romana G. jest dobry. W tej chwili wykonywane są rutynowe badania lekarskie”.

Żona mecenasa napisała jednak:

Wbrew temu co twierdzi Stanisław Żaryn, ja po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu”.

Wczoraj w rozmowie w programie „Kropka nad i” żona Giertycha mówiła też:

Został przewieziony do najbliższego szpitala powiatowego, ale nie wiem, czy warunki tam panujące są w stanie podołać temu, żeby sprawdzić, jak się ma mój mąż”.

Sam Giertych w jednym z wpisów na Twitterze przekonywał, że w jego zatrzymaniu chodzi o przykrycie „katastrofy epidemicznej rządu PiS”...

dam/twitter,TVN

Komentarze

Wojtek Polak2020.10.16 14:53
tak to bywa jak się nakradło a przychodzą i mogą odebrać i w dodatku zamknąć to można dostać zawału tyle kombinowania i wszystko psu na budę. no i córcia ubolewała tylko nie wiem na co czy na to że tatusia posadzą czy pieniążki zabiorą i tyle lat tatusia "pracy" na darmo.
anna2020.10.16 14:26
Symulant przez duże S, on wie jak udawać , przecież jest adwokatem a oni nawet zdrowemu potrafią wcisnąć chorobę , kwestia tylko za ile, specjalista wysokiej klasy
Jan Radziszewski2020.10.16 13:32
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen.
Jan Radziszewski2020.10.16 13:31
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.16 13:02
Wcześniej nie było żadnych sygnałów, że może dojść do zatrzymania mojego męża." Oczywiste. Za czasów PO uprzedzenia były, żeby się odpowiednio przygotować.
Szyderca2020.10.16 12:50
Jeżeli szpital powiatowy, w którym ciężko pracują wspaniali lekarze i pielęgniarki a leczą się powszechnie Polacy, nie pasuje wielmożnej Pani Giertych to proponuje przenieść męża do prywatnej kliniki weterynaryjnej.
edek prosty2020.10.16 12:37
Symulant.
tadeusz2020.10.16 12:32
Panie Mecenasie. Tak często przekonywał Pan o swojej odwadze w walce z władzą PiS a teraz chowa się Pan za prześcieradłem. Romanie nie lękaj się.
Eryk2020.10.16 11:48
Pan adwokat kombinuje jak wywinąć się od tymczasowego aresztu i symuluje.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.16 11:10
Założyli mu pampersy sztuk3 oraz cewnik do aresztu nie trafi bo chory
obs.2020.10.16 10:42
„Wbrew temu co twierdzi Stanisław Żaryn, ja po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu”, .......???????????, Jasne trzeba przygotować mu ucieczkę do Włoch do wilii zakupionej z ...no właśnie jakich pieniędzy i czyich, czy nie z tych pochodzących z przestępstw?!, wychodzi na że to "rodzinka mafijna"?.
Hanys GórnoŚląski2020.10.16 9:13
Zdrowy jak koń :-) psychopata, skaczący i wrzeszczący na mrozie podczas "protestów" kodomitów - sprawa jest prosta: prokurator musi przedstawić zarzuty w 48 godzin :-)
Darek2020.10.16 8:50
Biorąc pod uwagę zamiłowania Kaczyńskiego do putinrowskich standardów i rzekome samobójstwo pierwszego z wicepremierów, śmierć Blidy i inne okoliczności, należałoby zbadać sprawę pod kątem Novichoka.
Maciej Płatov2020.10.16 8:40
Szanowni Roman G. to ADWOKAT BARDZO DOBRY. ON ZNA METODY ,by się bronić. Jak jest w złym Stanie to Szpital ,Izolatka Zakaz Odwiedzin.Czy ba to Roman G. PRZYSTANIE???????????????????????????
Anonim2020.10.16 8:24
III RP - folwark brutalnych postkomunistycznych mafii prawniczo-polityczno-finansowych. A wpajali ludziom w III RP, ze zielona wyspa, ze -tylko milosc, jezyk milosci, nie potrzeba zadnych organizacji do scigania przestepcow, bo wszyscy sa tacy dobrzy... A za kulisami kradli miliony, brutalnie atakowali, czeto nawet zabijali tych ktorzy mowili o nich prawde i mieli na to dowody. Teraz ciezko bedzie sie za nich wszystkich zabrac, ale trzeba probowac. Brawo CBA! A TVN ktore powstalo z kradzionych pieniedzy FOZZ (Przywieczerski)- niech tych mafii tak nie broni - bo przyjdzie kara za klamstwo i kradziez... Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy....III RP - folwark brutalnych postkomunistycznych mafii prawniczo-polityczno-finansowych. A wpajali ludziom w III RP, ze zielona wyspa, ze -tylko milosc, jezyk milosci, nie potrzeba zadnych organizacji do scigania przestepcow, bo wszyscy sa tacy dobrzy... A za kulisami kradli miliony, brutalnie atakowali, czesto nawet zabijali tych ktorzy mowili o nich prawde i mieli na to dowody. Teraz ciezko bedzie sie za nich wszystkich zabrac, ale trzeba probowac. Brawo CBA! A TVN ktore powstalo z kradzionych pieniedzy FOZZ (Przywieczerski)- niech tych mafii tak nie broni - bo przyjdzie kara za klamstwo i kradziez... Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy....
x2020.10.16 7:59
Zabiją Giertycha za krytykę PiS? Tak, jak 70 lat temu zabijali polskich patriotów?
Bożena2020.10.16 7:23
Nie wierzę w zasłabnięcie Giertycha ani w żadne słowa które wypowiadają, jego żona i córka.Giertych już raz wypowiadał się w sprawie Czarneckiego jak można odraczać sprawy. Doskonalił się w tym od lat. Mógł zasłabnąć (jednak udawał) zdając sobie sprawę z tego, że są mocne dowody jego działalności - na szeroką skalę. Wszyscy POlityczni przestępcy chowali się pod jego skrzydła. Skoro prokuratura weszła do jego domu i kancelarii, to muszą musi mieć niezwykle mocne dowody jego winy. Może i on będzie musiał pozostać bez majątku zdobywanego trickami prawnymi albo jak kto woli ohydnym przestępstwem i współudziałem w okradaniu ludzi. Doskonale wiedział i wie, że tych, których broni, a raczej ochrania przed sprawiedliwą karą, są winni. Teraz on na szczęście poniesie ciężar tysięcy ludzkich cierpień, którzy zostali oszukani i okradzeni przez giertychopodone szuje.
Anonim2020.10.16 7:01
Zapewne zawieziono go do szpitala więziennego, a tam wasze wpływy nie sięgają.
wojak Szwejk2020.10.16 6:52
tylko symulanci Panie doktorze już pomarli
Wicio Lipa jedno jądro zstepujące PO2020.10.16 6:46
u nas w jelitach tuszymy - Stasio i Sławcio mają "końskie zdrowie" - kompletujemy celę +++ do brydża