Poseł Marek Jakubiak został odwołany z sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Odwołanie byłego już posła Kukiz'15, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji nastąpiiło w wieczornym bloku sejmowych głosowań. 

Za zmianą w składzie komisji śledczej opowiedziało się 340 posłów. 340 parlamentarzystów było przeciw, 20 wstrzymało się od głosu. Odwołanego posła zastąpi Błażej Parda z Kukiz'15. 

Marek Jakubiak pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji śledczej ds. VAT od 20 lipca 2018 roku. Odwołanie polityka z tej funkcji ma związek z rezygnacją polityka z członkostwa w klubie Kukiz'15. Przypomnijmy, że Jakubiak postanowił opuścić ugrupowanie na początku listopada. 

"Byłem gotowy wiele znieść. Ale to, co się działo w ostatnich dniach, przelało czarę goryczy. Dostałem informację, że jeden z popleczników Pawła Kukiza obdzwania posłów i żąda głosowania za wyrzuceniem mnie z klubu. Zmuszał do tego także moich przyjaciół, powołując się przy tym na lojalność wobec Kukiza"- mówił parlamentarzysta w rozmowie z Onetem. 

yenn/300Polityka, Fronda.pl