21.01.21, 15:13Fot. via: Flickr CC 2.0

Jan Bodakowski: Przeciwnicy PiS alternatywę dla katolicyzmu widzą w … okultyzmie

Katolicyzm jest znienawidzony przez lewice. Jedną z przyczyn tej nienawiści jest to, że wiara katolicka jest przeszkodą dla dążeń lewicy do totalitarnej władzy. Katolicyzm przez lewicę jest zwalczany na kilka sposobów. Bezpośrednio poprzez mordowanie księży i świeckich, palenie kościołów, politykę ateizacji i laicyzacji. Tajnie poprzez umieszczanie w szeregach kleru swojej agentury (komunistów, gejów, czy masonów) niszczącej Kościół od wewnątrz. Pośrednio poprzez promowanie innowierczej alternatywy dla Kościoła katolickiego, w tym i okultyzmu – tak działo się w PRL, i tak się dzieje dziś.

Na łamach antyPiSowskiego portalu ''Na temat'' ukazał się artykuł „Basic Witches, czyli wielkomiejskie czarownice. Zamiast klepać zdrowaśki – palą szałwię” autorstwa Heleny Łygas w którym, jak można odnieść wrażenie, autorka w okultyzmie widzi pożądaną i sympatyczną alternatywę dla odrażającej dla lewicy dewocji katolickiej („klepania zdrowasiek”).

Jak wynika z antyPiSowskiego portalu (kreującego alternatywne wzorce wobec katolicyzmu) okultystki w naszym kraju „zbierają się na Instagramie. Jako dziewczynki czekały na list z Hogwartu, żeby kilkanaście lat później z gracją łączyć jogę z tarotem, okadzać szałwią kąty sypialni, w której wiszą indiańskie łapacze snów i chodzić do fryzjera zgodnie z kalendarzem księżycowym. To moda, ale i rodzaj subkultury, do której można zaliczyć coraz więcej młodych Polek”.

Opisywane, zapewne, jako wzór okultystki zwane Basic Witchs to kobiety wkręcone „w klimaty astrologiczne, magiczne i mistyczne”, które często eklektycznie ze sobą łączą (jak Anastazja z polskojęzycznego filmu Netflixa "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją").

Inspiracją dla Basic Witch mają być takie osoby z naszego kraju jak: „Jessica Mercedes Kirschner, która wprowadziła do sprzedaży dwie serie basic-witchowych T-shirtów. Jedna z nich jest inspirowana znakami zodiaku, druga zaś – numerologi”, aktorka Aleksandra Domańska zachęcająca „do cosmic dance – spontanicznego tańca uznawanego za formę medytacji, a nawet szamanizmu”, piosenkarka Edyty Górniak i aktorka Natalia Siwiec.

Okultyzm mają promować też zagraniczne marki mody (Gucci, McQueen, Dior), firmy sprzedające ubrania w galeriach handlowych (sieciówki) czy twórcy biżuterii. „Horoskopy [...] publikuje "Vogue", a na Instagramie mnożą się profile publikujące astrologiczne memy”.

Basic Witch rozpoznają się dzięki wspólnemu kodowi kulturowemu po ilustrowanych zdjęciami wpisach na portalach społecznościowych, na których widać okultystyczne przedmioty i symbole (okultyzm to dziś duży i dochodowy rynek). Niezwykle modne wśród Basic Witch stało się ostatnio według (antyPiSowskiego portalu) okadzanie ziołami z import i wsadzanie sobie kryształowego jajka do pochwy (magia seksualna zawsze była ważna dla okultystów) – taki okultystyczny i erotyczny gadżet kosztuje 120 zł (dzięki różnym materiałów działa na różnych polach, więc zalecane jest posiadanie całej kolekcji jajek dopochwowych). Według „Na temat” „oprócz jajeczek na rynku można znaleźć też dilda z glinki mające "rozpuszczać się obkurczając ścianki pochwy" czy mieszanki ziół, które zalewa się wrzątkiem i okadza krocze. To tak zwany V-steaming. Jeśli nie wyobrażamy sobie kucania nad garnkiem, możemy zaopatrzyć się w wygodną skrzynię z otworem (500 złotych). Mieszanka ziół "Luna" przeznaczona dla dziewczynek, które jeszcze nie miesiączkowały. "Uczy je uważności na własne ciało, przygotowuje na kobiecą cykliczność", z kolei "Rozkosz" ma zwiększać libido i pomagać "połączyć się z wewnętrzną Dziką Kobietą"”.

Jak można się dowiedzieć z „Na temat”, Basic Witch jogę praktykuj i uznaje za element swojej tożsamości – dzięki temu przemysł okultystyczny ma zbyt na specjalne maty, ubrania, gadżety, napoje i robienie tatuaży.

Wbrew temu, co twierdzą egzorcyści i demonolodzy przestrzegający przed okultyzmem antyPiSowski portal twierdzi, że okultyzm „to po prostu dobra zabawa. […] Zwrot w stronę praktyk magicznych i medytacyjnych, nawet w popkulturowym wcieleniu i modnym opakowaniu, jest też współczesną próbą zaspokojenia potrzeb duchowych”. Zdaniem publicystki „Na temat” „szczegółowe charakterystyki znaków zodiaku to nic innego jak portrety psychologiczne”.

Popularność okultyzmu wśród kobiet cieszy feministki, bo jak twierdzi antyPiSowski portal „nie od dziś podnosi się problem braku należytego zbadania herstorii, czyli dziejów kobiet, opowiedzianych z kobiecej perspektywy. Z domu, a nie z pola bitwy. Herstoria ("her" – ang. "jej") to termin ukuty w opozycji do słowa "history", brzmieniowo tożsamego z "his story", czyli "jego historii”. Basic Witches w pewnym sensie celebrują zapomnianą historię wróżek, zielarek, kobiet spalonych na stosie za czary”. Zdaniem publicystki „Na temat” „poszukiwania tożsamościowe tego typu raczej nikomu nie zaszkodzą”.

Wbrew temu, co twierdzi antyPiSowski portal, okultyzm to nie jest niewinna zabawa — tylko jedna z form oddania się w niewolę demonom, wybór drogi potępienia i wiecznego cierpienia w piekle po śmierci, a za życia możliwości nękań lub opętań demonicznych. Wszelkie praktyki czy przedmioty okultystyczne to zaproszenie dla demona, zabawa, które zawsze źle się kończy. Praktykowanie okultyzmu to grzech idolatrii, czyli grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

Lucifer Morningstar2021.01.22 11:09
Bodakowski jak zwykle puka w dno od spodu. A przy okazji korekta - dwa pierwsze zdania powinny brzmieć: "Lewica jest znienawidzona przez Kościół. Jedną z przyczyn tej nienawiści jest to, że lewica jest przeszkodą dla dążeń Kościoła do totalitarnej władzy."
ladychapel2021.01.22 8:27
Bzdury piszecie. Proszę spytać braci w wierze - kościół augsburski czy ewangelicko-reformowany - ile w ostatnim czasie osów konwertowało do tych kościołów.
Laki2021.01.22 6:06
Bod akowski piszący ten artykuł musiałeś być zdrowo narąbany.
A w pośredniaku byłeś?2021.01.21 22:41
j.w.
DLACZEGO2021.01.21 20:37
NIE JEST OPUBLIKOWANY WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W SPRAWIE ABORCJI EUGENICZNEJ?!
Jazzz2021.01.21 20:13
Jeśli ktos nie obraca się w lewackich środowiskach, to nie ma świadomosci o skali zjawiska. Ale widać je doskonale w telewizjach. Wystarczy wieczorem przelecieć po programach i widać że co drugi z nich ma swojego wróżbitę, tarocistę, maga, czarownicę, jasnowidza, czarownika, numerologa albo jakiegoś innego magika. 21 wiek miał być wiekiem nauki i rozumu, a jest wiekem czarów, okultyzmu a przede wszystkim wiekiem głupoty i wstrętu do edukacji.
Dokładnie tak2021.01.21 20:34
W niedzielę w TVP czarownicy na okrągło: 6:55 Słowo na niedzielę, 7:00 Transmisja mszy świętej, 10:55 Słowo na niedzielę, 11 Msza święta, 12:00 Anioł pański, 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kurski płaci daninę za kościelny rozwód i drugi kościelny ślub.
Jazzz2021.01.21 22:35
To właśnie przez wstręt do edukacji, niewiedzę i ignorancję ludzie wypisują takie bzdury.
Anonim2021.01.21 21:08
najwięksi czarownicy i magowie to jednak w pisuarze, TVP i kościele mimo wszystko.....wszystko psują, niszczą, rozkradają, żebrają, a potem czarują ,że antifa się przebrała, to nie my, to tamci....Wiadomości TVP to jednak sami magowie wysokie szczebla : kupa leży na stole, a oni czarują "nie śmierdzi, nie śmierdzi"
Józef2021.01.21 19:47
Gdyby nie Bodakowski to nigdy bym nie wiedział o kryształowych jajkach, jednak do czegoś się przydał.
Marysia2021.01.21 20:33
Czyżby Bodakowski miał kryształowe jajka,nie wierzę !
zola2021.01.21 19:07
Łooo Panie, świetny artykuł, proszę o więcej takich, bo bardzo mnie zainteresował :) jako kobieta niestłamszona pragnę poszerzać swoją wiedzę w tych sprawach, by być otwartym na nowe to być człowiekiem świadomym swego istnienia. Pozdrawiam wszystkie prawdziwe wiedźmy, które chcą rozwijać i poznawać kobiecość, nie pozdrawiam z kolei utulne i skromne niewiasty, które nie chcą się rozwijać. Proszę o więcej takich tekstów!
matis892021.01.21 18:22
Przypominam że lewacki, masoński PIS oficjalnie działa dla Antychrysta. PIS oficjalnie wspiera szatanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz jego szatanistyczną cyfryzację do Znamienia. PIS też realizuje polecenia i rozkazy masonerii i Rządu Światowego NWO w plandemii i ich projekcie globalnego szczepienia. Jest to oficjalnie wstęp do bliskiego Znamienia Bestii chipowania w państwie bezgotówkowym. Obecnie wspieranie PISu jest stanięciem po stronie Antychrysta i budowaniem jego siły.
Felek2021.01.21 21:31
Co ma gotówka do szatana i Jezusa? Wie to tylko matis i jego pielęgniarka w szpitalu dla czubków, którą wtajemniczył zapewne w szczegóły. Mati wiesz, że jak Jezus chodził po ziemi to nie było nawet gotówki? A ty tu apokalipsę snujesz i jeszcze czipy w to mieszasz.
Aurelia2021.01.21 18:17
Bodakowski ,totalny odlot.Mistrzu pamiętaj ,że po dopalaczach nie pijemy alkoholu.OKULTYZM pomyliłeś człowieku z okulistyką.
Po 11 ...2021.01.21 18:14
Najgorsze jest to że ci okuliści otwarcie przyjmują swoje ofiary w centrach miast. Nawet dzieci. Sam widziałem napis: "Okulista dziecięcy"
Anonim2021.01.21 21:14
To mówisz, że dla ciebie nie ma różnicy miedzy okultystą i okulistą? XD
Co tam Covid! Randka już teraz, teraz ...2021.01.21 17:59
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Felek2021.01.21 17:57
Dawno większych bredni nie czytałem. No ale różni wariaci cały czas próbują zaistnieć w sieci, starając się być oryginalnym inaczej.
BodakowskiNieNadajeSięNawetDoKatakumb2021.01.21 17:51
Bodakowski to wzorzec bezrobotnego dewota w łysiejącym stanie starokawalerskim. Próbuje zaistnieć wydalaniem bredni na tematy katolicko-partyjne, ale PiS nie chce wziąć Bodakowskiego na żaden etat. A to już świadectwo wręcz stygmatyzujące, bo etaty od PiSocjalistów dostają różne pejsate Wildsteiny, lewacze Ogórki, kryminaliści i perukarze. A Bodakowski - nie.
Anonim2021.01.21 17:50
jesteś z PiS czy wyznajesz Szatana? - taka logika
Stańczyk2021.01.21 17:14
Pan Jan przyciąga lewactwo dzięki czemu jeszcze przed przeczytaniem widać, że pisze ważne rzeczy skoro taką uwagą obdarzają go funkcjonalne trolle:)
Anonim2021.01.21 17:48
Trolle przychodzą poczytać pana Jana bo wiedzą, że będą perełki ,a on sam połowę roboty odwali za nich ;)
Maciek2021.01.21 20:31
Tak to prawda. Od czasów Arystotelesa nie czytałem tak przenikliwego i genialnego tekstu.Panie Bodakowski,może Pan pić dalej.
moryc2021.01.21 17:13
nie wiedziałem, że jak się nie lubi PIS-u to się nie jest katolikiem, upadek tego wazeliniarza coraz wielki
AAAtomek2021.01.21 17:01
Jest Bodakowski, znaczy zbliża się wekend! Bodakowski to gwiazda frondy.pl :D :D :d
Anonim2021.01.21 16:02
Bodakowski chyba tak sobie trzepał podczas pisania tego tekstu aż zemdlał.
Grizzly2021.01.21 16:59
Dla ciebie pan Bodakowski,lewacki cuchnacy smieciu!
AAAtomek2021.01.21 17:04
Przecież Anonim pisał o cieście trzepanym z jabłkami?? To, że ci się kojarzy wszystko (prawdopodobnie) z seksem to sprawa twoja i twojego lekarza specjalisty.
Anonim2021.01.21 18:07
ale to za długie.....od dziś będę więc tytułował go Pan Bodakowski LCŚ, pasi? ;)
Won bydle od mojego nicka2021.01.21 18:41
bodakowski to pisowski podnóżek
Wandzia2021.01.22 13:58
Ok.Pan Bodakowski trzepał..
ZDEGUSTOWANY2021.01.21 17:11
Tu też wietrzysz swe frustracje degeneracie?
Polak2021.01.21 15:47
Jak właściwie okultyzm miałby być alternatywą dla okultyzmu?
DechąWłebLewaka2021.01.21 16:43
Zapomnieli jak koledzy od Adolfa Hitlera bawili się w okultyzm, i jak skończyli ,oj krótka ta pamięć lewaków jest. NSDP - Partia Lewacko Socjalistyczno Narodowa.
Anonim2021.01.21 19:06
a co to ma wspólnego z pytaniem jakie zadał "Polak" ? Prawiczki muszą w końcu oduczyć się dyskusji w stylu : "a tamci więcej i gorzej niż my"....gdzie Was takich rzeczy uczą? Jest jakieś studium omijania odpowiedzi na pytania poprzez atakowanie czegoś zupełnie nie zwązanego z pytaniem? I czy naprawdę sądzisz, że to działa? Jedynym efektem jest to, że zdaje Ci się, że jesteś bystry, ale charakterystyką głupoty jest to, że samego głupka to nie boli - tylko wszystkich wokół......
Anonim2021.01.21 19:15
Zapomnięli prawaczki o wyprawach krzyżowych , rozkradaniu innych państw, mordertwach za szerzenie wiedzy i oświecenia, wojny ,które wywoływali w imię zdobywania bogactw pod płaszczykiem szerzenia wiary.....i że wszystkie grzechy wtedy były odpuszczane, nawet te najgorsze i najobrzydliwsze ,za branie udziału w takich morderczych i złodziejskich wyprawach ?
Jenny2021.01.21 15:43
Bredzisz Bodakowski.Mozna byc katolkiem i nietolerowac PiSuaru.
Grizzly2021.01.21 16:56
Lewacka suko dla ciebie Pan Bodakowski,ktory jest wybitnym felietonista,zrozumiano?
Anonim2021.01.21 17:12
Panie Grizzly, nie bądź pan cham bo przyjdzie ten pierwszy Grizzly i coś panu powie.
Spectre2021.01.21 15:38
Po raz kolejny wszedłem i przeczytałem nie z powodu zainteresowania treścią a z powodu fascynacji formą tekstów pana Bodakowskiego. I po raz kolejny się nie zawiodłem. Zaorany jestem.
Tom2021.01.21 15:25
Zaraz zaraz, ja jestem katolikiem i jestem przeciwnikiem PiSu od niedawna, a to dlatego, bo PiS okazał się partią oszustów, podających się za katolickich i narodowych, a tak naprawdę to palą świeczki chanukowe satanistom z Chabad Lubawicz, zamietli pod dywan mordy aborcji eugenicznej i In-Vitro, chcą nas wykończyć szczepionkami post nazistowskich koncernów, realizując plany satanistów globalistów. Ja naprawdę nie wiem co ma PiS wspólnego z katolicyzmem? To, że udają to nic nie znaczy - po owocach ich poznaliśmy.
ateusz2021.01.21 15:31
Tak z ciekawości - na kogo w takim razie głosujesz?
Tom2021.01.21 16:00
Jeśli byłaby partia prawdziwie polska i katolicka to na nią. Ale jak nie będzie to zagłosuję tak aby PiS ani PO nie mieli większości. Na Konfederację na przykład. Na żadne lewackie partie oczywiście nie zagłosuję pod żadnym pozorem.
Grizzly2021.01.21 15:20
Zawsze rozpiera mnie duma gdy czytam artykuły Bodakowskiego. Niesamowita spostrzegawczość i przenikliwość tej analizy na każdym (każdym kto przeczytał cały atrykół) robi wrażenie.
Grizzly2021.01.21 15:45
Co za sarkazm😂
Grizzly2021.01.21 16:52
Won szmato lewacka od mojego nicka!Ruska bezbozna onuco Pan Bodakowski to wysmienity felietonista.
Anonim2021.01.21 21:34
komik - nie felietonista
ateusz2021.01.21 15:18
"okultystki w naszym kraju zbierają się na Instagramie" Osobiście wolałbym, żeby się rozbierały, ale nie można mieć wszystkiego...
Po 11 ...2021.01.21 15:17
"Przeciwnicy PiS alternatywę dla katolicyzmu widzą w … okultyzmie" Czyli PiS=KK. Jak można coś tak głupiego powiedzieć?
jle_ffm2021.01.21 15:43
I o to chodzi, żeby tak podprogowo zapodać ludziom to, że PIS = KK a przeciwnicy PiSu (i w domyśle KK) to oczywiście okultyści. No to jest dopiero super-manipulacja i przejaw wielkiej pychy!
Jadwiga2021.01.21 15:16
A co mówią panu lekarze? Jest jeszcze szansa, czy juz leki do końca życia?
Jenny2021.01.21 15:47
Jakie leki,tylko modlitwa😂