07.11.19, 09:25fot. Georges Biard, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Jan Bodakowski: Skandal! Prestiżowa nagroda dla Roman Polańskiego

Według amerykańskiej prokuratury w 1978 roku Roman Polański podał 13-letniej dziewczynce Samancie Gailey alkohol i narkotyki. Według materiałów procesowych, gdy dziewczyna była oszołomiona, Polański miał brutalnie zgwałcić przerażone dziecko oralnie, waginalne i analnie.

 

Jak informuje jeden z najbardziej znanych dystrybutorów filmowych w naszym kraju „Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród – Roman Polański – będzie gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA. Autor m.in. „Pianisty”, „Noża w wodzie” czy „Dziecka Rosemary” odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali, która odbędzie się 30 listopada, przedpremierowo zobaczą najnowsze dzieło reżysera – wyróżniony Wielką Nagrodą Jury i Nagrodą FIPRESCI w Wenecji film „Oficer i szpieg”. Roman Polański przyjedzie do Łodzi na wspólne zaproszenie Cinergii i Monopolis — wieloletniego partnera festiwalu”.

W 2015 roku, w ramach organizowanych na terenie Uniwersytetu Warszawskiego dni ateizmu przez stolice przeszedł pochód ateistów (w którym udział brał profesor Jan Hartman). Podczas warszawskiego marszu ateistów nad pochodem ateistów doskonale widoczny było transparent głoszący po angielsku „Panie Obama. Ręce precz od żydowskiego ateisty Polańskiego”. Nie była to prowokacja. Transparent był akceptowany przez uczestników marszu, trzymali go angielskojęzyczni goście zlotu ateistów.

Na tyłach warszawskich domów centrum w alei sław można obejrzeć wmurowaną w chodnik gwiazdę ku czci Romana Polańskiego.

Między innymi portal Onet poinformował, że „przyznająca Oscary Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała w czwartek, 3 maja, o pozbawieniu członkostwa Polańskiego i komika Billa Cosby'ego, którego wiele kobiet obwinia o molestowanie seksualne. Ujawniono, że decyzję tę rada gubernatorów podjęła w głosowaniu we wtorek, zgodnie ze zrewidowanymi ostatnio w Akademii standardami postępowania”.

W opublikowanym na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (instytucji podległej Ministerstwu Kultury, zajmującej się między innymi marnowaniem pieniędzy podatników na finansowanie filmów szkalujących Polskę, Polaków, Kościół katolicki i katolików) zamieszczony jest pochodzący z 2009 roku list „Uwolnić Romana Polańskiego”.

W liście tym można przeczytać, że „my, niżej podpisani, zwracamy się do Prezydenta RP i Rządu, a w szczególności Ministra Spraw Zagranicznych i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o podjęcie natychmiastowych, energicznych działań zmierzających do uwolnienia obywatela Rzeczypospolitej Polskiej Romana Polańskiego i zapobiegających jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej”.

Zdaniem sygnatariuszy listu „wydarzenia sprzed 30 lat i udział w nich Romana Polańskiego zasługują na negatywną ocenę moralną. Ale równocześnie zwracamy uwagę, że wyjazd Romana Polańskiego z USA był ucieczką przed sądowym linczem. Fakt, że Stany Zjednoczone nigdy nie przyznały, iż oskarżenie przygotowane przez prokuratora w tym kształcie jest nadużyciem, a Roman Polański miał istotne powody, by myśleć, że nie może liczyć na sprawiedliwy proces — uważamy za skandaliczne”.

Zdaniem sygnatariuszy listu „wydarzenia rozgrywające się w innej kulturze społecznej i obyczajowej, które w europejskim systemie prawnym byłyby już przedawnione, nie mogą być sądzone po tylu latach w sposób, który przekreśla życie człowieka i — co najważniejsze! - życie jego rodziny”.

W swym liście artyści z naszego kraju potępili „zachowanie władz państwowych Szwajcarii, kraju, w którym Roman Polański bywał stale kilka razy w roku i posiada dom. Fakt aresztowania artysty w drodze po nagrodę za całokształt twórczości podczas festiwalu filmowego w Zurychu uważamy za prowokację”.

Dla sygnatariuszy listu „Roman Polański jest wybitnym polskim artystą, który wniósł wielki wkład do światowej kultury filmowej”. Sygnatariusze listu zażądali „od władz Polski uniemożliwienia ekstradycji Romana Polańskiego, od władz Szwajcarii jego natychmiastowego uwolnienia, a od Stanów Zjednoczonych rzetelnej rewizji nadużyć śledczych i prokuratorskich w procesie Romana Polańskiego, wobec którego ewidentnie stosowano inne standardy, niż wobec obywateli USA”.

List w obronie Romana Polańskiego podpisali:

 

Wojciech Adamczyk

Iwona Aleksandrowska

Barbara Baczyńska

Jadwiga Baczyńska

Andrzej Besztek

Dorota Bierkowska

Alicja Bilińska

Grzegorz Biliński

Jerzy Birczyński

Andrzej Bober

Jacek Borcuch

Jacek Borzych

Stefan Bratkowski

Jacek Bromski

Rafał Bubnicki

Viletta Buhl

Marek Chołoniewski

Grzegorz Cydejko

Izabella Cywińska

Renata Czarnkowska

Elżbieta Czerwińska

Wojciech Danowski

Marianna Dąbek

Wiesław Dąbrowski

Małgorzata Domin

Maciej Dutkiewicz

Jolanta Dylewska

Jan Englert

Feliks Falk

Marcin Frybes

Adam Garbicz

Jacek Gąsiorowski

Konrad Geca

Robert Gliński

Janusz Głowacki

Jerzy Gołosz

Remigiusz Grzela

Jolanta Hartwig-Sosnowska

Dorota Hawliczek

Agnieszka Holland

Bogusława Hubisz-Sielska

Edyta Jabłońska

Andrzej Jakimowski

Zuzanna Janin

Alicja Janosz

Krzysztof Jaroszyński

Grzegorz Jarzyna

Dobromiła Jaskot

Piotr Jaworski

Anna Maria Jopek

Sławomir Jóźwik

Reni Jusis

Krystyna Kalinowska

Wanda Kamińska

Piotr Kamiński

Janusz Kijowski

Włodzimierz Kiniorski

Krzysztof Kłopotowski

Krzysztof Knittel

Mikołaj Komar

Jacek Koprowicz

Jerzy Kornowicz

Jacek Kucharski

Krzysztof Kumor

Michał Kwieciński

Marcin Kydryński

Piotr Ledwig

Tadeusz Lubelski

Ilona Łebkowska

Grzegorz Łoszewski

Marcel Łoziński

Mariusz Łukomski

Agnieszka Maciąg

Wojciech Marczewski

Anna Maruszeczko

Wojciech Maryański

Michał Merczyński

Grzegorz Michalski

Czesław Minkus

Rafał Mohr

Janusz Morgenstern

Krystyna Morgenstern

Jacek Moskwa

Anna Nasiłowska

Jerzy Niemczuk

Magdalena Nowacka

Maciej Nowak

Marek Nowowiejski

Agnieszka Odorowicz

Marta Ogrodzińska

Maciej Orłoś

Andrzej Pawłowski

Paweł Pewny

Pierre Peyrichout

Paweł Piec

Marta Plucińska

Edward Porembny

Diana Poskuta-Włodek

Maria Anna Potocka

Mirosław Przylipiak

Wojciech Pszoniak

Marta Ptaszyńska

Wacław Rapek

Ewa Ratusińska

Dominik W. Rettinger

Sławomir Rogowski

Jacek Santorski

Maria Seweryn

Elżbieta Sikora

Jerzy Skolimowski

Julia Skórzyńska-Ślusarek

Marcel Sławiński

Janusz Sosnowski

Grażyna Stachówna

Dorota Stalińska

Barbara Starosz

Eryk Stępniewski

Sergiusz Sterna-Wachowiak

Agnieszka Strauss

Maciej Strzembosz

Grażyna Szapołowska

Michał Szczepański

Wojciech Szczudło

Małgorzata Szumowska

Grzegorz Szyroki

Viola Śpiechowicz

Cezary Świtkowski

Artur Tajber

Stanisław Trzciński

Stanisław Tuciński

Janusz Tworek

Andrzej Wajda

Maciej Walczak

Józef Węgrzyn

Tomasz Wiszniewski

Maciej Wojtyszko

Wanda Wolska

Beata Wrona

Krystyna Zachwatowicz

Iwo Zaniewski

Jerzy Zieliński

Lewica non stop oskarża Kościół katolicki o wspieranie pedofilii. Dziwnym trafem kontrowersji lewicy nie budzi przypadek Romana Polańskiego. Zapewne decydujące jest to, że reżyser jest Żydem i ateistą.

Jan Bodakowski

Komentarze

anonim2019.11.7 18:27
Bodakowski rozmarzył sie analnie i waginalnie
Michal2019.11.7 11:57
Nasz rodak, który systemowo bronił pedofili został nawet świętym
J.P2019.11.7 11:20
Polański nie jest pedofilem bo dzieci go nie pociągają, tamta pani /panienka przyprowadzona przez mamusie zrobiła się na dwudziestke chcąc mu zaimponowac zeby zagrac w filmie, jako że współżył z maloletnia podciągnięto to prawnie pod paragraf dotyczący też pedofilii. Od cała prawda.
des2019.11.7 14:39
Każdy gwałciciel tak się tłumaczy jak Ty. Pewnie lubisz tak jak Polański dlatego tak go bronisz.
J.P 🌍2019.11.7 14:44
Lubię zjadać takich jak ty na śniadanie. Pewnie nie widzisz różnicy między pedofilem a zwykłym facetem hetero. Tak jak między gwałtem a chęcią zostania aktoreczka za cene seksu. Lubię kobiety baranie. Coś jeszcze?
Cool2019.11.7 16:30
Pewnie nie widzisz różnicy między, skazanym pedofilem ... a całą społecznością, której kilka procent przedstawicieli, dopuściło się pedofilii ... w dodatku w 85% pedofilii homoseksualnej, co tez wymownie świadczy o tym środowisku, które to rzekomo tak walczy z pedofilią ... szkoda, że tylko z pedofilią w Kościele Katolickim!
ZOJA2019.11.7 15:49
PYTANIE:CO 13-LETNIA DZIEWCZYNKA,WYPINDRZONA,ROBIŁA NA TEGO TYPU PRZYJĘCIU?MAMUSIE SAME WPYCHAŁY CÓRKI W RAMIONA PROMINENTNYCH ARTYSTÓW,LICZĄC NA KARIERĘ,A GDY NADZIEJE UPADŁY,NASTĄPIŁ WŚCIEKŁY ATAK.
Cool2019.11.7 16:31
Ty tak na serio?!!! :-/
BezrobotnyBodakowskiMaZaszczytPisaćOPolańskim2019.11.7 10:53
Polański jest nagradzany, bo coś potrafi w światowej kinemtografii. Wy, bezrobotny Bodakowski, tylko zaśmiecacie kato padół łez. Z zaszczytu pisania o nagrodach Polańskiego nie wyżyjecie.
des2019.11.7 14:42
Pedofile pedofilowi. Ohydne zboki.
Azazel2019.11.8 15:05
... powiedział desiu upuszczając majtki ministranta...
stm.2019.11.7 10:45
Czytając niektóre wypowiedzi zastanawiam się czy to są ludzie czy potwory. Pytanie jak by się czuli gdyby ten zboczeniec polański tak postąpił z ich córką. Czy też by bronili zboczeńca. Zło jest złem ,które należy potępić i osądzić, niezależnie kto go popełnił i jakie ma zasługi ... Dlatego ten zboczeniec polański powinien być osądzony i ponieść kare, nie ma tłumaczenia ,że uzgodnił ze sędzią itp..
Jarek2019.11.7 10:13
Bodakowski nierobie jeden. Jak to dobrze, że Twoje wypociny publikują tylko tu.
StanPio2019.11.7 9:58
Modlitwa do św. Michała Archanioła (Ojciec św. Leon XIII) Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽles¬tis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a prze¬ciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, po¬kornie o to prosimy, a Ty, Wo¬dzu niebieskich zastępów, sza¬tana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen Akt poświęcenia się świętemu Michałowi Archaniołowi O wielki Książę niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego anioła stróża i w obecności wszystkich aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie, Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze, bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen. Akt strzelisty do świętego Michała Archanioła Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi. Amen.
Katolik2019.11.7 11:24
I znów bałwochwalstwo.
anonim2019.11.7 9:54
W pośredniaku byliście Bodakowski? Już jest czwarty dzień "po świętach".
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.7 14:18
tak się popiera zboczeńca --PEDOFILA ----( chyba że żyd i reżyser)
Mirek T2019.11.7 15:29
Ty Dumny Gej większość pedofilów to GEJE!!
T2019.11.7 9:48
Cały show-biznes to skrajny syf. Dlatego dziwi mnie ten zachwyt do Ameryki, która jest tak przesiąknięta masonerią, okultyzmem, pedalstwem i wszelką ohydą. Aby nie było, że jestem ruskim trollem, to powiem, że ruskich mam w podobnym poważaniu ;) Wszystko to są kanalie i syfiarze.
OrdinaryOrange2019.11.7 10:27
Cały religio-biznes to skrajny syf. Dlatego dziwi mnie ten zachwyt do kościoła, który jest tak przesiąknięty masonerią, okultyzmem, pedalstwem i wszelką ohydą. Aby nie było, że jestem ruskim trollem, to powiem, że ruskich mam w podobnym poważaniu ;) Wszystko to są kanalie i syfiarze. :P
Azazel2019.11.7 9:45
Oczywiście pan Bodakowski jak zwykle: g...o wie, ale musi swój tradycyjnie jadowity, jak zwykle kłamliwy komentarz wrzucić. No ale czego innego spodziewać się po bezrobotnym starym kawalerze, na dodatek katoliku, niż efektu zalania nieużywaną spermą resztek mózgu? Pan Bodakowski oczywiście nie zna okoliczności rzekomego gwałtu na wysztafirowanej panience, nie dopuszcza do siebie informacji, że poszkodowana już dawno Polańskiemu wybaczyła, a prawo amerykańskie jest w tej sytuacji debilne. No i oczywiście natychmiast musiała wypłynąć sprawa kościelnej pedofilii - notorycznej, w przeciwieństwie do jednorazowego wyskoku Polańskiego, absolutnie nie mającego nic wspólnego z pedofilią - panienka była zrobiona na znacznie starsza niż 13 lat. Na dodatek Polański, w przeciwieństwie do katabasów, nie ma gęby pełnej frazesów o bogu, moralności, czystości itp.
Thor2019.11.7 9:52
No nie wiem, nie wiem :/ >>> https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/958164,polanski-oburzony-pedofilia-w-polskim-kosciele <<< :
Cool2019.11.7 9:55
Aha ... Jak Polańksi to nie była pedofilia! Cóz za piekny przykład lewackiej hipokryzji. Dziekuje serdecznie za ten wpis!!! :-)) :
Dam2019.11.7 11:02
To był czyn pedofilski, ale Polański nie jest pedofilem. Tak samo jak większość księży nie jest pedofilami, ale krzywdzą dzieci ze względu na "pedofilię zastępczą". Ciężkie do rozróżnienia?
Cool2019.11.7 11:11
No kombinuj jak to wytłumaczyć towarzysza! Tyle, że powinieneś zacząć od czytania ze zrozumieniem! :-))
Igor Seruga2019.11.7 10:13
Byla wypacykowana i miała udawac starszą, podłożyła ją matka, ale Polański nie miał prawa jej tknąć. To nie może być tłumaczenie, bo brzmi to trochę jak o tych dzieciach co same lgną.
Cool2019.11.7 10:57
cyt: " ...bo brzmi to trochę jak o tych dzieciach co same lgną" ... COOO???? Różnica manipulantko ... jest taka, że nikt nie twierdzi, że wykorzystanie " lgnącego" dziecka nie jest pedofilią! ... psychol powyżej napisał cyt: ":.. jednorazowego wyskoku Polańskiego absolutnie nie mającego nic wspólnego z pedofilią" ... I wiesz co ... rzygać mi się chce na Twoje zakłamane komentarze HIPOKRYTKO!!!
2019.11.7 14:14
Ja rozumiem że jako tępy kato-ćwok nie rozumiesz przekazu... Ale do tego rzygania, to podać ci misiu miseczkę czy talerzyk? Bo domyślam się że będziesz to potem jadł. :)
Cool2019.11.7 15:50
Skąd takie domysły? ... ... CZYŻBYŚ ZJADASZ SWOJE WYMIOCINY?????! ... chyba znów sie porzygam!!!
Sebastian Lorenc2019.11.7 16:09
A ja myślę, że jest tak, że cokolwiek bym tu nie napisała, Ty mnie i tak zwyzywasz w komentarzu. Masz jakąś chorą obsesję na moim punkcie. Ale żeby aż tak silne reakcje na zwykły komentarz obcej osoby, na niszowym portaliku?
Cool2019.11.7 17:35
Jeszcze nie czytałem obiektywnego komentarza spod Twojej ręki! ... nawet w tematach bezdyskusyjnie jednoznacznych, szukasz kota, żeby go odwrócić ogonem. ... w tym wszystkim udajesz niewiniątko i podszywasz sie pod uniwersalne wartości. I nie schlebiaj sobie, że jesteś taka ważna, jesteś tylko wyjątkową hipokrytką!
Azazel2019.11.7 14:23
Nazwać Coola ćwokiem, tępakiem, idiotą, chamem czy prostakiem to powiedzieć mu serię niezasłużonych komplementów. Nędza umysłowa kolejnego obrońcy pedofilnych księżulków aż bije po oczach.
des2019.11.7 14:33
Nędza umysłowa obrońców pedofilnych reżyserów aż urąga człowieczeństwu. Używać umysł w ten sposób jak wy to gorzej niż dać szympansowi kałacha. Jesteś taki sam jak Polański a cały atak na kler to tylko odwracanie uwagi od własnych ohydztw.
Cool2019.11.7 16:17
Już dobrze ... nie denerwuj się :-))
Azazel2019.11.8 11:45
Ależ Culusiu, ja się nie denerwuję. osobnicy pokroju ciebie i desa są dla mnie jak wszy: gryzą, ale łatwo je zgnieść. A przekaz intelektualny też na poziomie wszy.
Azazel2019.11.8 11:42
Des Czy zgłosić do prokuratury, że jesteś pedofilem, czy sam się zgłosisz na policję? Bo cały twój wpis świadczy o ukrywaniu własnych ohydztw atakami na innych. O tępocie, głupocie, prostactwie i prymitywizmie nie wspominam.
des2019.11.7 14:28
Ale z ciebie zakłamana me.nda.
Azazel2019.11.8 15:04
W lusterko spojrzałeś? I nie pękło?