07.09.20, 17:46Fot. screenshot - YouTube

Jan Bodakowski: Żydzi też mieli swój wkład w Holocaust

Od dekad Żydzi kłamliwie pomawiają Polaków o odpowiedzialność za zagładę Żydów podczas II wojny światowej. Trwającej od dekad żydowskiej antypolskiej kampanii nienawiści towarzyszy milczenie o współodpowiedzialności Żydów za nazistowską zagładę Żydów.

Jednym z historyków, który przerywał tę zmowę milczenia, był Piotr Zychowicz. Historyk w drugim tomie swoich wywiadów i artykułów o Żydach („Żydzi 2” wydanych przez wydawnictwo Rebis) opisał współudział Żydów w nazistowskiej eksterminacji Żydów.

W 1939 pod niemiecką okupacją na ziemiach polskich było 1.700.000 Żydów. Niemiecki okupant zadecydował o umieszczeniu wszystkich Żydów w gettach. Gettami miały zarządzać żydowskie elity w ramach Rady Starszych składających się między innymi z rabinów.

Żydowska administracja gett judenraty zbierały dla Niemców od Żydów kontyngenty, wyznaczały Żydów do pracy w charakterze robotników przymusowych, organizowały wywózki Żydów do niemieckich obozów koncentracyjnych. Zbrojnym ramieniem judenratów była Żydowska Służba Porządkowa (żydowska policja). Szefem warszawskiego getta był Adam Czerniaków, a szefem żydowskiej policji Józef Szeryński (Szenkman lub Szynkman) do 1939 roku komendant wojewódzki Policji w Lublinie.

Żydowska Służba Porządkowa liczyła 1700 funkcjonariuszy, którzy skutecznie terroryzowali 400.000 Żydów w warszawskim getcie. Funkcjonariuszem żydowskiej policji mógł być mężczyzna do 21 do 40 roku życia, wyższy niż 179 cm, i cięższy niż 60 kg. Minimalnie musiał mieć 6 klas szkoły podstawowej, przeszkolenie wojskowe w Wojsku Polskim, znać język polski (80% Żydów w II RP tego języka nie znało), nie mieć przeszłości kryminalnej. Kandydat musiał mieć dodatkowo rekomendacje dwu szanowanych postaci. Żydowskimi policjantami zostawali więc przedstawiciele żydowskiej elity – adwokaci, lekarze, dziennikarze, inżynierowie i studenci. Wśród Żydów z nazistami kolaborowali przedstawiciele żydowskiej elity, odmiennie u Polaków kolaborantami byli przedstawiciele marginesu społecznego – karani za to przez Polskie Państwo Podziemne śmiercią.

Bycie żydowskim policjantem w getcie było bardzo intratne. Żydowscy policjanci dostawali dole od szmuglerów – pieniądze zazwyczaj przeznaczali na hazard i prostytutki. Funkcjonowali w rzeczywistości, w której w kamienicach mieściły się luksusowe restauracje dla żydowskich bogaczy, a przed kamienicami żydowska biedota umierała z głodu.

Do żydowskiej policji przyjmowano za łapówki. Najbardziej zdemoralizowani byli synowie kupców ze średnim wykształceniem. Funkcjonariusze Żydowskiej Służby Porządkowej gardzili innymi Żydami. Funkcjonariuszkami żydowskiej policji bywały też Żydówki. W ŻSP powszechna była fraternizacja z niemieckimi nazistami.

Po trzech latach eksterminacji narodu polskiego, w 1942 roku Niemcy zadecydowali o ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. W ramach akcji „Reinhardt“ Żydzi byli wywożeni z gett do niemieckich obozów koncentracyjnych, gdzie ich mordowano. Akcja deportacji Żydów w warszawskim getcie rozpoczęła się 22 czerwca 1942 roku.

Żydowscy policjanci na zlecenie Niemców wyłapywali Żydów. W trakcie tej akcji funkcjonariusze Żydowskiej Służby Porządkowej dostali większe przydziały żywności i gwarancje bezpieczeństwa dla siebie i swoich rodzin. Działania żydowskiej policji nadzorowali Niemcy ze swoimi kolaborantami (Łotyszami, Litwinami i Ukraińcami). Każdy żydowski policjant, by nie być wysłanym do obozu z rodziną, musiał dziennie dostarczać do transportu do obozów 5 Żydów. Po wysłaniu wszystkich Żydów do gazu Niemcy złamali swoje gwarancje i do obozów wysłali żydowskich policjantów. Żydowscy policjanci wykonywali wszelkie polecenia Niemców, do obozów wysłali również swoje rodziny (rodziców, dzieci, żony).

Niemiecka zagłada społeczności żydowskiej była potwornym zaskoczeniem dla Żydów. Od 1939 do 1942 Żydzi nie spodziewali się zagłady ze strony Niemców, nie można więc uznać żydowskiej kolaboracji z nazistami za strategii przetrwania. Do żydowskiej policji Żydzi zgłaszali się, by mieć przywileje, nielegalną kasę na ostentacyjną konsumpcję i prostytutki, uniknąć robót przymusowych.

Żydzi nie tylko wyłapywali Żydów do transportów do niemieckich obozów koncentracyjnych. Również w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau przygotowywaniem Żydów do zagłady zajmowali się Żydzi z Sonderkommando. Żydzi rozbierali ofiary z odzieży, wyciągali trupy z komór gazowych, sprzątali komory z krwi i kału. Trupom obcinali włosy, wyrywali złote zęby, zdejmowali obrączki. Palili trupy w krematoriach opalanych koksem. Kości spalonych miażdżyli na pył. Prochy wyrzucali do rzeki lub zakopywali. Żydzi z Sonderkommando żywili się żywnością zabraną przybyłym.

Okupujący po wojnie Polskę komuniści zapewnili żydowskim kolaborantom nazistów bezkarność. Skazano tylko kilkunastu żydowskich kolaborantów nazistów na bardzo niskie wyroki. Podobnie Żydów współodpowiedzialnych za nazistowskie zbrodnie nie rozliczyło państwo Izrael (bezkarność nazistowskim kolaborantom Żydom gwarantowała specjalna ustawa izraelskiego parlamentu).

Co bardziej szokujące w Izraelu w latach 60 tych popularne były ''Stalagi'' pornograficzne powieści o perwersyjnym seksie w niemieckich obozach koncentracyjnych – fikcje prezentowano jako fakty. Był to wyraz tego, że po II wojnie światowej w Izraelu ocalałych z holocaustu Żydów traktowano z pogardą.

Piotr Zychowicz, opisując rzeczywistość getta, stwierdził, że to nazistowska okupacja zdemoralizowała Żydów, i ich zachowanie nie miało nic wspólnego z odmienną moralnością / kulturą Żydów. Moim zdaniem Piotr Zychowicz ignorował to, że od wieków normą w społeczności żydowskiej była powszechna nędza, którą ignorowały ostentacyjnie pogrążone w konsumpcji elity żydowskie. Normą była pogarda bogatych Żydów dla biedoty.

Jan Bodakowski

Komentarze

Jacek2021.01.11 15:51
Jaśku Bodakowski już wutrzeźwiał po łykędzie ?
Jerzy2021.01.11 11:10
95% tego legendarnego holocaustu to wina żydów, oni spędzali ludzi do transportów, oni obsługiwali komory gazowe... 5% to niemcy - zapewniali sprawne zaplecze logistyczne - kolej, cyklon-b, komory gazowe i krematoria... co ciekawe cyklon-b to również żydowski wynalazek...
Jan Radziszewski2020.09.28 0:11
NIESTETY TEN JAK go nazywasz GRUZIN był żydem aszkenazi tzn Kagan Bekiem Chazarem i był bratem w Loży tzw Synów przymierza tj B'nai B'rith podobnie jak słynny wódz III Rzeszy Adolf Hitler WIDZISZ więc że Polska tj II Rzeczypospolita została zaatakowany przez żydów TJ żydów z Chazarii pochodzących - tj. satanistów tzn ludzi wielbiących Lucyfera tzn. żydów czczących cezara żydów /J 19,15)
verizanus dlatego PiS, który niby2020.09.27 15:22
tak dba o prawdę hist. i działa niby przeciwko szkalowaniu Polski przez 6 lat nie zorganizowal anglojęzycznej tv, które prostowałoby kłamstwa grossów, grabowskich , et consortes....A tak mielibysmy gotowe narzędzie. Paskudna nienawistna żydokomuna, niczym nie różniąca się w antypolskości od appfelbaumow, tuskow itd.Na Biełsat za to daje miliony. PiS to lobby Mosbacherowej i teraz po aferze futerkowej rowniez Merkel.
verizanus2020.09.9 15:39
Ciekawe co by się stało jakby Jan Boadkowski opublikował ten tekst po angieslku i umieścił na fb albo na jakieś anglojęzycznej POCZYTNEJ platformie? albo jakby książka Zychowicza została przetłumaczona i PROMOWANA na Zachodzie? ;).
Jan Radziszewski2020.09.9 15:28
co zapomnieliście Elita Niemiecka w III rzeszy składała się z samych żydów ot Np sam wódz Adolf Hitler był członkiem tj. bratem w masonerii żydowskiej Synów Przymierza B'nai B'rith i wykonywał polecenia starszych tj. Rabee z USA i Anglii +++ " Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego , że naród ten, pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich . W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to że ich ojcowie mordowali naszą hołotę…. Polacy dopóki mają czym napchać swoje zwierzęce żołądki. to nic nie robią, tylko jak to bezmyślne cielęta patrzą w nasze okienko, w którym widzą świat i siebie takim jakich ich im przedstawiamy. A jak już nic mają, za co kupić żarcia,, to się wieszają, trują, skaczą z pięter na bruk. Nie minie wiele czasu a świat zapomni, że istniał naród polski. Wroga trzeba najpierw uśpić, a później trzeba go niszczyć szybko, z całą bezwzględnością aby nie zdążył się obudzić i zerwać do walki. … Zakończył triumfalnie Michehva. ……. Wiemy, że znajomość historii swoich przodków czyni naród - ciągną dalej Zoran. - Wielki Mistrz Michehva doprowadził do tego, że Np. Polacy nie znają swojej historii nawet sprzed 50 lat. Ale znajomość Katolickiej doktryny i zasad postępowania czyni katolików. A moi ludzie doprowadzili do tego, że obrzędy katolickie zamieniają się w teatry i to gorszego gatunku. A co u nich z Dekalogiem, który jest podstawą postępowania wierzących? Moi ludzie zamieniają katolikom Dekalog na sodomię i eutanazje. Już nic u nich nic ma stałego, obowiązującego. Katolicy masowo połykają przynętę, nazywaną "reformą soborową", "wyzwoleniem człowieka". Genialność moich ludzi doprowadziła do tego, że nasi wrogowie sami się wyniszczają. Nic musimy zadawać sobie trudu, aby ich wieszać, aby ich torturować. jak to robiliśmy w Rosji i wszędzie tam, gdzie zdobyliśmy władze pod hasłem wyzwolenia ludu.(..)
ladychapel2020.09.9 14:21
Czy wśród nich jacyś Żydzi o nazwisku Kornhauser - byli?
XD2020.09.9 10:16
Ano mieli. Głównie zapełniali wagony i getta, umierali lub kryli się po piwnicach.
Hanys GórnoŚląski2020.09.9 9:03
Skąd pogrążona w kryzysie po I w.ś. III Rzesza Niemiecka miała pieniądze na zbrojenia przed II w.ś. ? Przeciez to amerykańskie (czyli żydowskie) banki "pożyczyły" Hitlerowi pieniądze na zbrojenia w latach '30 XX wieku.
1232020.09.9 0:42
co to za wariaci na tym zdjęciu?
R2020.09.8 20:12
A ile żydowskiego mienia bezspadkowego Żydowscy kolaboranci przekazali w gettach i obozach koncentracyjnych Niemcom ? Może ustawę Kongres USA by uchwalił że współczesne rodziny tych kolaborantów żydowskich należy dziś ograbić z majątków tak jak akt447 Polaków ?
Jan Radziszewski2020.09.9 15:34
A czy wiesz że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Jak żydzi w czasie przed II wojną światową do niej pchali to potem ponieśli tego konsekwencję - oczywiście wówczas - nie ci prowokatorzy to jednak skupiło się jednak na żydach
Maciej2020.09.8 17:12
Taką samą dyskusję można rozpocząć o Polakach, którzy byli komunistami i niszczyli polską kulturę, inteligencje i naród. To byli też Polacy. Jeśli celem artykułu ma być wytykanie żydom ich współwiny, to jak świat ma ocenic Polaków jako jedną zbiorowość ? Czy to nie jest po prostu normalne, że w każdej zbiorowości znajdą się szuje ? Żydzi przeszli gehennę jakiej nie przeszedł nikt inny. Dyskusja o ich wkładzie mnie nieco śmieszy tym bardziej, że ma odwetowy charakter. Zastanówmy się nad sobą, spróbujmy przyjąć z pokorą winy i zastanowić się nad zmianą mentalności Polaków. Nie jesteśmy znakomitym i fantastycznym narodem. Postrzegają nas na świecie jako brudasów, malkontentów, ekstremistów i nieudaczników. Analizę zacząłbym od siebie. To nie sztuka wypowiadać tylko w kościele "mea culpa", to nie sztuka podawać ręke na znak pokoju tylko w kościele. Krytyka i samokrytyka jest twórcza i nawet w rodzinie warto najpierw przeprosić dzieci, a nie liczyć na wieczny i dożywotni szacunek.
cal.502020.09.8 18:23
Dobrze, panie Macieju. Zatem zgodnie z pana sugestią, proszę zacząć od siebie, najlepiej publicznie na tym forum. Co do Żydów, to oni nigdy nie byli i nie są pępkiem świata, chociaż za taki się uważają a każdy, kto myśli i publicznie uważa inaczej to antysemita. Polacy również przeszli gehennę, wielokrotnie na przestrzeni chociażby ostatnich 200 lat. Zaprzeczy pan? Nie sądzę. Jako Polak mam prawo o tym mówić i domagać się szacunku dla mojego narodu. Jeśli czuje się pan Polakiem, tak samo powinien się pan tego domagać. Dla Polaka najpierw jego obowiązki i powinności polskie a dopiero inne sprawy. I nie prawdą jest to co pan napisał jak nas postrzegają. Tak więc niech pan te analizy najpierw zaczyna od siebie, najlepiej publicznie na tym forum, a potem niech pan się wypowiada na temat Polski i Polaków, ok?
"Maciej", nazywa się Jan Hertrich-Woleński2020.09.8 19:22
- z bardzo Polsce i polskiemu katolicyzmowi "przyjaznej" organizacji B'nai B'rith – Loża Polin. Jest Żydem a NIE Polakiem.
Anonim2020.09.8 19:23
cos tu nie rozumiem ZNACZY ZE POLACY WSZYSTKIE WINY MAJA PRZYJĄĆ NA SIEBIE????hola hola,tak bylo sa dokumenty na zydow wspolpracujacych z niemcami hitlerowskimi chocby blisko z hitlerem,jak rowniez w getcie łódzkim gdzie zwozono z europy zydow wsadzonych tam przez swoich wspolbraci do wagonow,nastepnie osadzanych w obozach niemieckich,mamy takze zydow w ameryce KTORZY ZDECYDOWANIE ODMOWILI GARSTCE swoich braci pomocy w przyjeciu ich na pobyt staly do amerykiPRZYKŁADÓW TYSIACE,ale chca pokazac sie narodem skrzywdzonym ,owszem byli ofiaramimALE POLACY PONIESLI NAJWIEKSZA OFIARE przez zniszczemoe POLSKI i wymodowanie MILIONOW POLAKOW!! jesli sie nie podoba POLSKA POLACY mozna wyjechac granice otwarte,nawet do ameryki mozna jechac po co sie dusic,meczyc z tymi brudasami ciemnota DOPRAWDY I CIEMNOTA ODPOCZNIE od nawiedzonych inaczej DAJCIE NAM POLAKOM ZYC JAK CHCEMY!!wynocha i to juz macieju,bo moze nie zrozumiesz kulturalnie powiedzalam twoim slangiem
"Postrzegają nas na świecie jako brudasów,2020.09.8 19:25
malkontentów, ekstremistów i nieudaczników." - Nie w świecie który ja znam, poznałem i przebywam. Wręcz odwrotnie.
Beno2020.09.8 19:40
Jeśli pan chcesz coś napisać, to pisz pan poważnie, inaczej jesteś pan tylko ignorantem. Zydzi nigdy nie przerosili ani Ukraińców, ani ruskich, ani Polaków i innych za zbrodnie komunistyczne. to oni byli najważniejszymi funkcjonariuszami służb komunistycznych w krajach byłego ZSSR i całego bloku wschodniego. Im tylko chodziło o łatwy szmal i karierę, kosztem nawet ich pobratymców. Marks, Hitler, Lenin, Trocki, R. Luksemburg i wielu, wielu innych - to żydzi zgotowali swoim i ludzkości piekło na ziemi. A najnowszy historia. Co wyprawiają Izraelczycy (tak, Izraelczycy bo popierają takie działania rządu, który sami wybrali) z Palestyńczykami? Czy zapłacili im odszkodowania za ich ziemię, za ich majątki....? Budują osiedla na zachodnim brzegu Jordanu. Czy kiedyś ich przeprosili za wysiedlenia za getto w strefie Gazy? Dziesiątki rezolucji wydało ONZ (prawie 100) w różnych kwestiach dotyczących Izraela i prawie do żadnej się nie zastosowali. Wszystkich i wszystkie rezolucje i wezwania do pokoju mają w pogardzie. Tak wygląda prawda o żydach i to uczciwi żydzi sami piszą o tej bolesnej dla nich prawdzie. Niech każdy sam sobie zrobi rachunek sumienia i pisze rzetelnie o prawdach historycznych i współczesnych.
violencja2020.09.8 21:15
Nie jesteś Polakiem.
RS2020.09.9 10:17
Nie mów że nikt nie przeszedł większej gehenny niż Żydzi bo to jest wasze kłamstwo. Stalin wymordował 20 milionów ludzi, Pol Pot stworzył jedną z najkrwawszych dyktatur XXw. Polacy byli mordowani we wszystkich obozach Niemieckich na terenie Polski, Austrii i Niemiec, Polacy byli całymi rodzinami od noworodka po starca wysyłani bydlęcymi wagonami na Sybir a ich kości ścielą się na całej drodze od Polski po Syberię. Polacy nie wspierali Hitlera jak inne narodowości w tym Żydowscy magnaci.
Anonim2020.09.8 12:01
Doktor Kurek wspomina o dwóch prawach na których to podejście jest oparte: że można poświęcić część plemienia dla innej części oraz, że w obronie własnego przeżycia, uzasadnione jest poświęcenie nawet swojej rodziny. O ile nie można mówić o jakichś dominantach rasowych, to o kulturowych owszem tak.Konieczność przetrwania przez lata bez własnej państwowości, wykształciła takie cechy kulturowe. Przyjrzyjmy się temu myśleniu i słowom Chrystusa:" jeżeli uczyniliście krzywdę jednemu z braci moich najmniejszych"(...), oraz samej koncepcji poświęcenia życia ciała, dla obrony i zwycięstwa ducha, którą reprezentuje Chrystus. Warto w tym kontekście przypomnieć Sokratesa, z poglądem że ważne jest nie samo biologiczne przeżycie, wegetacja, ale dobre, świadome i moralne życie.
Dan2020.09.8 15:58
Było bardzo znanych dwóch żydowskich komendantów gett: łódzkiego i warszawskiego. Komendant warszawski, zachował się jak człowiek. Zamiast wydać dzieci niemieckim oprawcom na ich żądanie, zastrzelił się. Komendant łódzki wydał te dzieci oprawcom i zniknął w lagrze jeszcze tego samego dnia po przyjeździe z innymi ze swego getta - jak znika dym z komina.
beta2020.09.8 11:51
Świat , który stworzyli Żydzi zniknie razem z tym narodem po to , by mógł powstać nowy . Milszy Bogu .
Anonim2020.09.8 11:22
Zdeprawowany , czyli nie przestrzegający praw Boga i praw do takiego samego życia jak oni przez innych ludzi . Stąd ta odwieczna pogarda do gojów . Bo to oni byli tym narodem wybranym i potrafili rządzić światem manipulując pieniędzmi . Doprowadzili do degeneracji świata wprowadzając kult pieniądza i jego gromadzenia ponad wszelkie dopuszczalne normy .
ryszard2020.09.8 10:56
Oni, jak każdy margines, też byli wkładem, swoich najbogatszych "ziomków" w globalny biznes neoniewolnictwa, który właśnie teraz błyskawicznie się rozkręca według. sprawdzonych, na nich wzorcach. Postęp ilościowy jest niewyobrażalny, teraz już 99% ludności Globu zaczyna być traktowana jak kiedyś kasta gorszych Żydów w getcie (poza tymi których stać na prywatne wyspy, wszyscy zostaliśmy zapędzeni do jednej wielkiej komory gazowej) 1% ludności Ziemi posiada tyle co cała reszta. To właśnie rezultat tamtego "eksperymentu'.
Anonim2020.09.8 10:07
Jeszcze do " ceramik " . Jezus był Żydem . Był obiecanym Prorokiem na którego Żydzi czekali . Ale już był tak zdeprawowany ten wybrany przez Boga naród , że Go nie poznali . Jezus był Żydem do którego ja się modlę . Należał do narodu wybranego , który swymi postępkami przestał nim być . Bóg w postaci Jezusa dał im jeszcze jedną szansę . Ale Go nie poznali , zdradzili i pozwolili na męczeńską śmierć . Mieli ostatnią szansę na uratowanie Go . Wybrali Barnabę .
PISmark2020.09.8 18:50
Barabasza
Anonim2020.09.8 10:01
To jest prawda, i co z tego oni tłumaczą to wyższą koniecznością bo chcieli zachować własne życie. Moja mama opowiadała, że przechodząc obok getta (w Częstochowie) zobaczyła znajomego Żyda który w obraniu policjanta katował pałką Żyda z taką siłą że ją to zaskoczyło. Ten policjant żydowski był sąsiadem mojej mamy siostry, siostra mieszkała z mężem w Alejach, po drugiej stronie korytarza mieszkało rodzeństwo Żydów dwie siostry i brat. Ten brat nigdy nie pracował ponoć studiował prawo a że podobno był chorowity to siostry go utrzymywały szyły w domu, moja ciocia i mama korzystały z ich usług. Jakie było zdziwienie mojej mamy kiedy zobaczyła tego "wiecznie chorowitego" z jaką siłą tłuk drugiego Żyda.
Anonim2020.09.8 9:57
Do " ceramik " . A jak obecnie traktuje Cię władza na każdym szczeblu ? Szanuje Cię ? Dba o Ciebie i o Twój kraj ? Każda z partii politycznych składa się w większości z Żydów lub mieszanki żydowsko -słowiańskiej z żydowską mentalnością .
Anonim2020.09.8 9:52
A to ciekawy artykuł . Fronda pragnie swym artykułem skierować niechęć Polaków przeciwko tym Żydom w Polsce , którzy się nie ukrywają i oficjalnie wyznają Judaizm ? Ci nie są dla Polski niebezpieczni . Niebezpieczni są ci potomkowie Chazarów , którzy ukrywają się pod polskimi nazwiskami . A tych jest wszędzie pełno . W rządzie , w mediach , w dających profity spółkach , we władzach lokalnych , w bankowości , wśród wyższego kleru . Wszędzie tam , gdzie pachnie pieniądz lub władza dająca wpływy a tym samym pieniądz .
grimm2020.09.8 9:47
przetłumaczyć ten tekst na wiele języków i rozpowszechnić !! I dodatkowo wrzucić na poczty mailowe wszystkich zagranicznych decydentów.
kola2020.09.8 9:38
W/w publikacje nalezy tłumaczyc na inne języki i publikować na całym Świecie
ceramik2020.09.8 9:30
Normą była pogarda bogatych Żydów dla biedoty. Wszyscy byli zgromadzeni. Hitler! Ty partaczu. A ludzie na całym świecie osaczeni są przez żydowskich sędziów, dziennikarzy, banksterów i polityków. Następnym razem posprzątamy to dokładnie.
N2020.09.8 8:26
Na terenie Polski kolaborowali wszyscy: Żydzi, Łotysze, Litwini i Ukraińcy i ani jeden Polak. Naprawdę w to wierzycie? Historię należy przyjmować w całej jej rozciągłości, a nie wybierać sobie to, co jest nam wygodne.
An.2020.09.8 9:04
Przecież autor pisze, że Polacy też kolaborowali, tylko że byli to głównie ludzie z marginesu i szmalcownictwo spotykało się z ostrą reakcją państwa podziemnego.
Jarek2020.09.8 8:17
Jakiż to chichot losu. Fronda razem z nierobem Bodakowskim nienawidzą Żydów i szczują przeciw nim, a inni frondowi katolicy dobrowolnie przyjmują na króla i królową Polski dwoje Żydów. Jest w tym jakaś logika?
Henry2020.09.8 8:29
Przestań bredzić, pisanie prawdy historycznej to nie nienawiść tylko oddanie czci pomordowanym.
Jarek2020.09.8 12:27
Bodakowski i prawda - no niezły dowcip.
ceramik2020.09.8 9:32
Jezus jest synem Bożym. Co Ty pleciesz o żydzie? Bo kara na Ciebie spadnie.
Anonim2020.09.8 8:16
Czy Żydzi wypłacili odszkodowanie Żydom za wywózkę do obozów koncentracyjnych.....
JM2020.09.8 9:19
Bardzo ciekawe i mądre pytanie! Niech sobie sami Żydzi na nie odpowiedzą.
JM2020.09.8 7:42
Jstem w posiadaniu pierwszego wydania "Żydzi" Zychowicza. Drugiego wydania nie czytałem. Oczywiście Żydzi nie byli święci. W Katyniu też strzelali w tył głowy polskim oficerom. O ich grzechach piszą też autorzy żydowscy. Mogę polecić dwie pozycje: Emanuel Ringelblum "Kronika getta warszawskiego" (podaję oryginalny tytuł. Nie posądzać mnie o błędy), wydanie z 1983r. i "Stosunki polsko-żydowskie w czasie drugiej wojny światowej" tegoż autora, 1988r. Dodam, że dziś Żydzi też nie są święci. W internecie można zobaczyć listę ponad trzystu przechrztów mieszkających w Polsce. Niektórzy już zmarli. Zdecydowana większość działała (w przypadku zmarłych) lub działa nadal na szkodę naszej Ojczyzny. Można ich spotkać w polityce, wojsku, wśród tzw. celebrytów, dziennikarzy i duchowieństwa. Są posłami, senatorami, europosłami. To nie jest antysemityzm, to jest prawda, o której teraz można napisać. Wielokrotnie już pisałem na ten temat. Polacy o tych wrogich Polsce przechrztach powinni wiedzieć zanim odadzą głos podczas wyborów. Oczywiście są też i wyjątki. Nie można wszytkich Żydów wrzucać do jednego worka. To, że ktoś nazywa się MIchnik, Wałęsa, Kwaśniewski, Frasyniuk, Niesiołowski, Krzaklewski, Rzepliński, Petru, Schetyna, Cimoszdewicz, Gasiuk,Boni to oznacza prawdziwe nazwiska. Wymieniłem tylko dla przykładu kilka nazwisk z ponad trzystu, jak wcześniej zaznaczyłem.
Lex2020.09.8 7:33
Bodakowski policja granatowa to byli żydzi czy Polacy?
trzaska2020.09.8 7:50
Obłudniku,wyjmij belkę ze swego oka a później wyjmuj źdźbło u innych.
Lustro2020.09.8 10:06
Spójrz pan w lustro, panie Trzaska...
babcia były wyborca pis i dudy2020.09.8 7:14
jedno pytanie dlaczego na całym świecie zydzi sa tak nie kochani nie chciani nie lubiani czy w afryce czy w tajlandi czy w ameryce czy w europie szczegolnie zachodniej dlaczego !
Dziadyga2020.09.8 10:04
Bo wyrzekli się prawdziwego Boga, zamordowali Syna Bożego i wymyślili sobie wiarę swoją - judaizm talmudyczny. Poczytaj sobie Stary Testament. Ilekroć żydzi oddalali się od Jahwe, tylekroć popadali w niewolę. Teraz jest nie inaczej. Jak się nawrócą, to Pan Bóg im pobłogosławi.
man.of.Stagira2020.09.7 22:39
1.700.000 Żydów (w 1939 i setki tysięcy w poprzednich stuleciach) mówiących w germańskim dialekcie -JIDYSZ- przez kilkaset lat na terenach zamieszkałych przez Polaków. CO oni tu robili skoro mówili prawie po niemiecku a wokół sami antysemici RZEKOMO?...No co?..skoro tutaj taki antysemityzm był...rzekomo?
Samuel2020.09.7 22:35
Naukowiec, pedagog dr Kacenelson - łodzianin - napisał "Poemat o umarłym żydowskim narodzie". Opisuje ten utwór tragedię Żydów w getcie na terenie Francji. Polecam. Może gdzieś jeszcze jest osiągalny w Internecie.
prosty2020.09.7 23:13
Pisze o getcie warszawskim. Nie wszystko przetłumaczone jest na polski, to co jest, można znaleźć. Fragment m.in. z tekstem "Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!" znajduje się na stronie Żydowskiego Instytutu Historycznego o poecie: https://www.jhi.pl/blog/2016-04-29-icchak-kacenelson-1886-1944
NaziBarbi2020.09.7 22:33
Żydzi są uniwersalni. Są wszędzie nawet w Oświęcimiu. Nawet w SS.
To prawda!2020.09.8 0:14
Żydzi są zawsze tam , gdzie pieniądz!_____ Dla nich bożkiem był pieniądz! Sprzedawali nawet życie ludzkie!...
An.2020.09.8 9:08
Na przykład Judasz Iskariota...
rosyjska agentura chce usunąc Lukaszenkę2020.09.7 21:33
a może i zaprzyjaźnieni z nim straszni bracia? https://www.youtube.com/watch?v=H9UFYS7qfGI
droma2020.09.7 20:13
trzeba tu jeszcze przypomniec ucieczke zolnierzy zydowskich z armi andersa w czasie wojny ,zdrada najwyzszej klasy ,sam jezus mimo ze byl zydem powiedzial o nich zmijowe plemie ,ich bozkiem kasa i nic wiecej ...
prosty2020.09.7 19:54
Żadna nowość, z pierwszej ręki - wystarczy poczytać "Adama Czerniakowa dziennik getta warszawskiego" czy Ringelbluma "Kronikę getta warszawskiego". Informacje z pierwszej ręki, w oczy bije załatwianie żydowskich spraw z władzami niemieckimi i ignorowanie Polski i toczonej przez nią wojny. Z pierwszej ręki widać, jaki los zgotowali Żydzi Żydom, zwłaszcza ze strony żydowskich elit i bogaczy. W "Eichmann w Jerozolimie" Arendt stawia niewygodne pytania, zamiast odpowiedzi Żydzi wstydliwie milczą. Dr Ewa Kurek znakomicie nakreśla w swoich pracach relacje polsko-żydowskie na przestrzeni wieków, ze szczególnym uwzględnieniem II wojny. Tylko po stronie Polski jest wieloletnie zaniedbanie i milczenie w tym temacie, źródła są, zalegają regały, a my pozwalamy się kopać i wciskać światu nasz "wyssany z mlekiem matki antysemityzm"..
Mirek2020.09.7 20:43
A dlaczego Żydzi tak zeszmacili się . Ano dlatego że Żydzi nie mają głowy do polityki [ dr Ewa Kurek] . Natomiast Żydzi mają smykałkę do mętnych giszeftów . Oszukać , zrobić przekręt to ich cała robota . Dlatego ludzie nie lubią tego tałatajstwa .
Włodzimierz Nechamkis2020.09.7 18:48
Na Facebooku znajduje się niezwykle interesujący, wręcz rewelacyjny, polskojęzyczny profil znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli Barbur nadzwyczaj błyskotliwie i niezwykle celnie prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać bardzo wysoki poziom prowadzonych dyskusji. Zapraszam! Antysemici oraz lewacy popierający Palestyńczyków nie są tu mile widziani. Eli szczyszcza ich natychmiast po zdemaskowaniu.
Wolna Palestyna!2020.09.8 9:19
jude-LAPY, PRECZ OD PALESTYNY!!
...2020.09.7 18:46
Przetłumaczyć ten artykuł na wiele języków i rozesłać w różne strony świata.
Leszek potrafił2020.09.7 18:35
Lech Wałęsa jest bratem Jarosława Kaczyńskiego?
Dodaj komentarz2020.09.7 18:24
A co tu dodawać!
Wojtek Polak2020.09.7 18:23
Według CBOS 57% Polaków ufa A. Dudzie, a 54% M. Morawieckiemu. __________________________________________________________________________________________________ Powiedzieć, że Polacy to naiwniacy, to nic nie powiedzieć.
Wojtek Polak2020.09.7 18:37
ty masz takie same pojęcie o polakach jak ci twoi przodkowie przywiezieni na ruskich tankach. i nie podszywaj się wynaturzony zboczeńcu pode mnie.
Wojtek Polak2020.09.7 20:18
Wcale się nie podszywam. Głupi jesteś :-)
Wojtek Polak2020.09.8 16:30
Fajnie jest się kłócić z samym sobą, co nie? A teraz zgadnijcie, który z nas wyraża swoje prawdziwe poglądy.
My som bezrobotne2020.09.7 18:20
Eins, zwei, drei… Bezrobotne redachtory maszerują przez portal Grzesika.
Bezrobotny Bodakowski też…2020.09.7 18:12
by się zaciągnął do policji, by przetrwać.
Skąd wy macie pieniądze na te książki Bodakowski?2020.09.7 18:11
To są bardzo drogie rzeczy, bardzo drogie.
Albert2020.09.7 18:18
Przecież on ich nie kupuje, tylko reklamy książek pisze na zamówienie. Pewnie żadnej z tych książek nawet na oczy nie widział. O ile w ogóle w życiu jakąś książkę widział, w co bardzo wątpię.
harry2020.09.7 18:11
Czy znany jest choćby jeden Żyd, który spełniałby kryteria otrzymania tytułu "Sprawiedliwy wśród narodów świata"? Oczywiście nie w odniesieniu do ratowania Polaków czy innych ludzi nacji, w odniesieniu do innych Żydów - swoich współbraci?
Anonim2020.09.7 18:12
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Niemieccy_Sprawiedliwi_wśród_Narodów_Świata
Tej, Potter2020.09.7 18:14
nie uprawiaj tu bepkologiki.
Po 11 ...2020.09.7 18:08
W PiS też są Polacy.
man.of.Stagira2020.09.7 18:06
PRAWIE robi różnicę.
O! to, co bezrobotne Jasie…2020.09.7 18:05
o małym rozumku lubią najbardziej.
man.of.Stagira2020.09.7 18:03
1.700.000 Żydów (w 1939 i setki tysięcy w poprzednich stuleciach) mówiących w germańskim dialekcie -JIDYSZ- przez kilkaset lat na terenach zamieszkałych przez Polaków. CO oni tu robili skoro mówili prawie po niemiecku a wokół sami antysemici RZEKOMO?...No co?..
Anonim2020.09.7 18:18
tereny śląska były niemieckie! dopiero po wojnie trafiły w ręce polaków ale za to oddaliśmy kresy wschodnie
Anonim2020.09.9 14:47
tereny śląskie były pod okupacją niemiecką, poczytaj o powstaniach śląskich.
Tej, Sta-giruś2020.09.7 18:26
A wiesz, ile osadników niemieckich mieszkało w polskich miastach? Pójdź sobie na stare ewangelickie cmentarze.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 17:57
żydożerca bodakowski w swoim żywiole! popluje, powylewa szamba na żydów a wieczorkiem pomodli się do swojego żydowatego boga!
Kłuje , oj kłuje2020.09.7 18:04
prawda o współwyznawcach !?
Aleks..2020.09.8 0:30
"skretyniały"-- LECHU KELLER! --- Przecież Pan JEZUS JEST Z TWOJEJ NARODOWOŚCI!! CZEGO TU NIE ROZUMIESZ? ---RÓŻNICA JEST TAKA, -----ŻE ON SIĘ POMODLI DO BOGA, A TY RZUCASZ OBELGI NA TEGO SAMEGO BOGA!... JESZCZE WAM MAŁO? ------NIE WYSTARCZYŁO WAM, JAK 2TYS. LAT TEMU ----- UKRZYŻOWALIŚCIE P. JEZUSA? .... ILE MOŻNA MIEĆ NIENAWIŚCI W SOBIE I ZA CO?? Nawet teraz trollujesz, nie patrząc, że robisz to przeciw Bogu! Masz zamiast oczu tylko dwie złotówki!