17.02.14, 13:37Jan Tomaszewski (arch. Fronda.pl)

Jan Tomaszewski dla Fronda.pl: Premier spadł z księżyca

Fronda: W sobotę premier zapowiedział powstanie zimowych orlików. Mają one powstać jak najszybciej.

Jan Tomaszewski: Dziwię się tutaj premierowi. Dlaczego? Bo premier sprawia wrażenie jakby spadł z księżyca. Niech premier sobie weźmie i odtworzy stenogramy z posiedzenia sejmowej komisji sportu i turystyki. Również ja poruszałem tam te sprawy, że skoro mamy się starać o 2022 to powinniśmy zadaszyć Zakopane. Wybudować zimowy pałac, zimową arenę, podobną do tej jaka obecnie jest w Łodzi czy też w Gdańsku. Wyszedłem z taką propozycją i się spotkałem z wielkimi kpinami. A mogliby w niej trenować i rozgrywać hokeiście, panczeniści.

I nagle się premier obudził się z ręką w nocniku, bo opinia publiczna jest zadowolona, i mówi, że będzie namawiał. No dobrze lepiej późno niż wcale, brawo panie premierze. Tylko od pana jako od sportowca bo ja uważam, że premier jest naprawdę jako premier jednym z lepszych sportowców i jednym z lepszych premierów wśród sportowców powinien o tym wiedzieć. Powinien wcześniej to zrobić, a nie teraz się budzić z ręką w nocniku. Ale dobre i to. Mam nadzieję, że szybko to powstanie.

Szybko tzn. kiedy?

Tu tylko o pieniądze chodzi. Ile czasu się buduje? Kiedyś się budowało pięć czy dziesięć lat. A teraz jak są pieniądze rok, półtora roku i mamy po zabawie.   

Not.Ab

Komentarze

anonim2014.02.17 14:02
Panie Janie a czy on wie co w Polsce potrzeba? Czy on zna ten nasz kraj?Czasem rzuci jakiś ochłap, dla poklasku jak już mu się grunt pali pod fotelem.To nie jest gospodarz naszego narodu! Jeżeli go nie zdetronizujemy to jeszcze trochę Zakopane sprzeda albo z aferuje .I następne igrzyska odstąpi Merkel za posadę w europarlamenie! Gospodarz wie kiedy mu dach przecieka!
anonim2014.02.17 21:43
Tusk kupił dyplom on nawet podstawówki nie skończył to nieuk tępak i złodziej a takich ludzi się gnoji
anonim2014.02.17 22:22
koko koko sochi spoko --- stanowczo sprzeciwiam się wydawaniu publicznych pieniędzy na stadiony, lodowiska i inne zbytki ludzie umierają bo nie ma kasy na leczenie!!! jak ktoś jest fanem sportu to niech szuka prywatnych sponsorów , zrobi składkę do puszki i sobie stawia za własne pieniądze a nie za zrabowane podatnikom
anonim2014.02.17 23:02
Zimowe orliki, a co z wiosennymi i jesiennymi orlikami a prawda jeszcze przedwiosenne orliki najlepiej zróbmy z Polski jeden wielki orlik
anonim2014.02.18 13:45
Polska jest bantustanem.
anonim2014.02.19 17:14
Jasne, proponuję jeszcze, by te zadaszenia były kryte szczerym złotem! To już nie tylko nasze wnuki, ale pra, prawnuki będą te "inwestycje" spłacać. A złoto rozkradną koledzy pana premiera i pana Tomaszewskiego.