25.09.19, 21:00Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Jarosław Kaczyński: Mobilizacja potrzebna jest do końca, bo wybory wygrywa się przy urnach

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński udzielił Polskiej Agencji Prasowej dość mocnego wywiadu. Polityk przypomina, że sondaże nie powinny usypiać czujności kandydatów PiS. 

"Partia musi być do końca zmobilizowana, bo nie sondaże wygrywają wybory, wybory wygrywa się przy urnach. Pewna część wyborców decyduje na kogo oddać głos tuż przed wejściem do lokalu wyborczego, dlatego do samego końca trzeba przekonywać"-podkreślił lider partii rządzącej. Jak wskazał Kaczyński, PiS ma po swojej stronie "bardzo dużo argumentów", a tym najważniejszym jest wiarygodność. 

"I przed tą poprzednią kampanią, w 2015 i w trakcie kadencji zapowiadaliśmy kolejne programy i wszystko to zostało zrobione. O tym trzeba mówić naszym obywatelom, bo nie wszyscy interesują się polityką"-wskazał były premier. Jak ocenił Kaczyński, dobre wyniki sondaży mogą skłaniać do bierności, dlatego trzeba wciąż, aż do końca kampanii, zachęcać do udziału w wyborach. A jeżeli politycy będą zmobilizowani, przełoży się to na mobilizację wyborców- podkreślił rozmówca PAP. 

Pytany o opinię rzecznika TSUE w sprawie pytań prejudycjalnych, polityk stwierdził, że nie sposón się z nią nie zgodzić. 

"Miejmy nadzieję, że wyrok TSUE pójdzie w tym samym kierunku i zostanie uznana sytuacja traktatowa. Traktat jasno stwierdza, że te sprawy należą do jurysdykcji własnej państw"-podkreślił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w ostry sposób odniósł się do wypowiedzi lidera PO na temat praworządności i funduszy unijnych. Były premier nie tylko określił wypowiedź Grzegorza Schetyny jako antypaństwową i wskazał, że rzekome zagrożenie praworządności w Polsce to wyłącznie twierdzenie opozycji 

"W gruncie rzeczy to, co powiedział Schetyna, jest żądaniem, by wypłaty dla Polski, dla polskich rolników, polskiej gospodarki zależały od decyzji opozycji. Przy czym z góry wiadomo, jakie to decyzje będą, bo opozycja uważa, że jak nie oni rządzą, to praworządności nie ma"-stwierdził lider partii tządzącej. 

Rozmówca PAP wskazał, że jest dokładnie odwrotnie: "jak oni rządzą, to rzeczywiście tej praworządności są deficyty i można dać na to mnóstwo przykładów. Kiedy my rządzimy, to owszem sądy, na które nie mamy żadnego wpływu, dosyć często prawo łamią i chcielibyśmy tę sytuację zmienić".

"Ze słów pana Schetyny wynika, że chce szkodzić Polsce, jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory. To jest przekroczenie wszelkiego rodzaju granic politycznej przyzwoitości"- powiedział Kaczyński. 

"My naprawdę chcemy polskiej przedsiębiorczości pomóc, zachęcić ją do inwestowania, do innowacji, do postępu organizacyjnego. Do tego wszystkiego co tworzy postęp gospodarczy. Jedną stroną takiej operacji jest wspieranie przedsiębiorstw, a drugą jest działanie, by wyższe były płace. Postęp technologiczny i organizacyjny następuje zwykle wtedy, kiedy to się opłaca. Opłaca się to wtedy, kiedy praca jest droższa, tymczasem w Polsce praca jest ciągle bardzo tania"-zauważył polityk, pytany o propozycje PiS dla przedsiębiorców. 

"Chcemy doprowadzić do tego, żeby w Polsce opłacał się postęp, aby ci przedsiębiorcy, którzy chcą postępu w swoich przedsiębiorstwach mieli podstawy, także finansowe, do jego wprowadzenia. Chcemy też, aby mieli szanse na awans, czyli przechodzenia z małych do średnich, ze średnich do dużych, a z dużych do nawet tych największych"-tłumaczył Jarosław Kaczyński. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

adam2019.09.26 8:02
Nie tow.Kaczyński.Wybory wygrywa ten kto w sposób prostacki i bezczelny prowadzi rozdawnictwo nie swoich pieniędzy..Bo.."ludzie są tak głupi,że to działa.."
Foster2019.09.25 23:16
Do totalnej opozycji: Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Na was się mówi obecnie oszołomy i debile ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
dzielnicowy2019.09.25 23:15
Jarosław Kaczyński - lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków w Polsce. Stoi on twardo na straży wartości cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej oraz prawa i sprawiedliwości dla wszystkich Polaków. Niech Pan Bóg ma Go w swojej opiece !
gumowa kaczka2019.09.26 5:50
nieprawda,myśli jedynie jak się otrzymać przy korycie
JS2019.09.25 23:14
Polacy, mieliśmy wielkie szczęście, dane od Boga, że będąc na granicy katastrofy państwa po 8 latach rządów PO i PSL, zorientowaliśmy się, że to nie tędy droga, i w 2015 roku wybraliśmy zjednoczoną prawicę na czele z PIS-em, aby rządzili Polską i Polakami. Obecnie, po 4 latach wiemy, że wybraliśmy polityków prawdomównych i wiarygodnych, i mamy pewność na wspaniałą, bezpieczną ojczyznę i nadzieję dla nas i naszych rodzin na szczęśliwą przyszłość ! Obietnice wyborcze z 2015 zrealizowane, a dodatkowo piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego w realizacji. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! Podziękujmy im i podziękujmy Bogu !
Lewak2019.09.25 23:13
Trudno się dziwić członkom PO, którzy walczą o koryto, ale ci, którzy popierają jeszcze tych przestępców i najgorsze zło, to ciemnota części POgłowia polskiego społeczeństwa, których zaślepienie, głupota i nienawiść do wszystkiego co normalne jest zdumiewające !!!
Urszula2019.09.25 23:12
Czego wy durnie tak zazdrościcie J. Kaczyńskiemu ?! Dlaczego zionie z was tyle jadu i nienawiści do kogoś, kto jest mądrym w przeciwieństwie do was, skończonych durniów ?! Przecież mieliście w wyszym życiu takie same możliwości, aby się uczyć. Wybraliście lenistwo, nieuctwo i debilostwo ! No to pozamykajcie już te wasze mordy, bo głowy służą wam już tylko do jedzenia !
Urszula2019.09.26 0:25
" Dlaczego zionie z was tyle jadu..." Jak już musisz używać mojego nicka to chociaż pisz poprawnie stylistycznie bo się wstydzę za ciebie. Od kiedy to zionie się jadem? Polonista od siedmiu boleści. buhahaha
Alik2019.09.25 23:12
Chyba tych cmentarnych, pamiętamy jak PiS rozkopywał groby dla politycznej hucpy
Bizon2019.09.25 23:11
Witam czerwone wieprze rodem z PRL-u i zabójców księdza Jerzego Popiełuszki ! Witam zwolenników złodziei, kłamców i zdrajców z PO ! Witam świrów tęczowej zarazy i osobników męskopodobnych z franzlami na odbytach i wydobywającego się smrodu ze stolców ! Witam również zielonych przestępców z PSL-u ! Co ? Znowu się wam PIS nie podobie ?! Już niedługo będziecie PIS chwalić, albo rżeć jak końska doopa do bata ! Otóż , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks, neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej. W razie odmowy będziecie wydelegowani do Afganistanu do walki z talibami, a w razie sprzeciwu zostaniecie wykastrowani. Polska już wam dziękuje i nie potrzebuje waszego nasienia.
anonim2019.09.26 9:02
Ciasteczko z niedzieli przestało już działać?
Polak Ateista Durny Gej2019.09.25 23:09
B R A W O lewacy. Dziękujemy za wasze opinie. Wasze wpisy czyta z wielką uwagą i uczy się przy tym pilnie niejaki dzielnicowy. „dzielnicowy” to leming, który jest upierdliwym lizo du-pem Sketyny, który ma go w ostatniej części układu pokarmowego. Ten leming cierpi na kilka schorzeń (m.in. totalne ogłupienie, dege neracja myślenia i nadmierna pobudliwość seks ualna). Myślę jednak, że przy naszej pomocy leming ten będzie stopniowo leczony z jego schorzeń. Bardzo obiecujące !
Analityk2019.09.26 2:36
kilka schorzeń też ci dokucza ...
252019.09.25 22:44
czy bedzie tak jak ostatnio ze chorych kazano glosowac na kanciarzy zwozona
katolik2019.09.25 21:27
alex z katolikiem -katolik z alexem ---uzgodnili,że jeśli ktoś z Państwa głosujących na PIS chciałby do swej wypowiedzi dodać hasło Madrzy i silni( bądź silni i mądrzy) Polacy głosują na PIS, to oczywiście proszę bardzo,bo jest to hasło głosujących na PIS<którzy wypowiadają się na Frondzie.
reline2019.09.25 21:26
Mądrzy Polacy poznali się na PISie i głosują na KONFEDERACJĘ.
Foster2019.09.25 23:24
Skoro do Konfederatów nie dociera to, że odbierając PIS-owi głosy forsują PO i inne lewactwo do zdobycia większej liczby mandatów do sejmie , to pytam jakim przygłupem trzeba być, aby tego nie widzieć ?! Z drugiej zaś strony, być może oni myśleli, że uzyskają większą ilość głosów niż PIS i wygrają wybory. Ale trzeźwo myśląc o taką durnotę trudno byłoby ich posądzać . Przecież ci ludzie mają mózgi, a w nich wyższe wykształcenia. Tego się po trzeźwemu nie da wyjaśnić, tak samo jak nie da się wyjaśnić dlaczego prości ludzie okazali się mądrzejsi nie głosując na nich (te kilka % poparcia dostali od ich rodzin i być może od kilku narodowców). Być może kiedyś oni sami nam to wyjaśnią.
252019.09.26 0:49
music byc przyglupem niereformowalnym konfederacja to prawdziwa prawica . czym jest wasz pis to sanacyjna socjalistyczna lewacka partia , ktorym nie przeszkadza mordowanie nienarodzonych , gardzenie niepelnosprawnymi nie leczeniem ludzi starczych brak lekow [nieoficjalna eutanazja] tym jest pis . a terazx wychodza wasze kurestwa i szlak trupow
PePe2019.09.25 23:35
Śmierdzisz ruskimi onucami Konpederasto.
lolek kremowka2019.09.25 21:26
Kompromitujący spot zniknął z sieci. W dniu kończącego się Szczytu Klimatycznego ONZ premier Mateusz Morawiecki opublikował spot o "rządowych działaniach na rzecz klimatu". Myli w nim smog z emisją CO2, a walkę z globalnym ociepleniem - z ograniczeniem plastiku. O największym trucicielu - węglu - nie pada ani słowo. Kompromitujący spot zniknął z sieci.
Cogito ergo sum2019.09.25 21:18
Widać, że Jarosław Kaczyński ze swoją uczciwością jest niczym sól sypana na jątrzące się rany opozycji. Dla narodu ta sól jest dobroczynna bo wypala złodziejstwo i ukryte dążenie do autorytaryzmu. Grudniowy pucz pokazał nam prawdziwe oblicze opozycji. Raz zdobytej władzy nie oddamy.
stan2019.09.25 22:53
Aha, to teraz rozumiem, dlaczego tak się skumplowali z wyznawcami ludzi honoru (Jaruzelskiego i Kiszczaka). To samo hasło im przyświecało.
252019.09.25 22:57
uczcuiwy kazdy wolak to pie,,,li jak najety a kto sobie przytulil majatek ruch prasa i ksiazki
Topek2019.09.25 21:12
Oczywiście że urządzał taniec chocholi na urnach ofiar katastrofy Smoleńskiej i urządzał co miesiąc cyrk z tzw. miesięcznicami
Foster2019.09.25 23:20
No popatrz ile komuchów i lewackiej gangreny tutaj komentuje. Aż ekran zmienia kolor na czerwony. Uwaga, bo to osobniki chore psychicznie, które wokół czują naftalinę, i nawiedzeni, a nawiedza ich król europy z Brukseli. Mówią, że są ateistami – niewierzącymi, ale prawda jest inna. Ich wiara w koryto jest zdumiewająca !!!
Topek2019.09.25 23:31
Zrób porównanie Gierka i Kaczyńskiego to zobaczysz po której stronie się czerwieni
Gienia z Podkarpacia2019.09.25 21:12
Czy Jarek jest sodomitą???
252019.09.25 22:55
spytaj sodomite ze slupska cop mowil o nim
BiegunkaProrocza2019.09.26 0:36
Nie wiadomo tego. Ale podobno myje siusiaka.na święto Kupały.
lolek kremowka2019.09.25 21:08
I na grobach - jak zobił to PiS
katolik2019.09.25 21:07
ZWYCIĘSTWO BĘDZIE NALEŻAŁO DO MARYI I BOGA. MĄDRZY I SILNI POLACY GŁOSUJĄ NA PIS!!!
JS2019.09.25 21:11
PiS morduje dzieci nienarodzone za pomocą aborcji! myślisz że Maryja i Bóg to popierają?
katolik2019.09.25 21:31
jak myślisz co zrobi PO? obudż się ,bo PIS w końcu przyjdzie po rozum do głowy w sprawie ustawy.Zapytaj się siebie,ale tak naprawdę jaką widzisz Polskę z po psl sld wiosna nowoczesna.Pomyśl
252019.09.25 22:54
pis predzej czy pozniej straci koryto na rzecz polakow slowian , a wtedy bedzie prawdziwe oszczyczanie kraju ze wszelkiej szumowin i tzw szydow
To ja2019.09.25 21:44
Jakie dzieci, zarodki które nie odczuwają bólu bo nie mają wykształconego układu nerwowego
katolik2019.09.25 22:31
przeżegnaj się i proś Boga o oświecenie
prawda2019.09.25 22:48
Obejrzyj chociaż jeden film, to się przekonasz. Uważasz, że dziecko to zlepek komórek i ten zlepek komórek nagle rodzi się, płacze, uśmiecha, je? Doprawdy trzeba chyba nie myśleć, by tak pisać! Lekarz, który przeprowadzał aborcję, po obejrzeniu filmu był zszokowany i już nigdy nie posunął się do zabijania dzieci. Stał się aktywnym obrońcą życia. Obejrzyj jakiś film, mam nadzieję, że wtedy zrozumiesz.
Prawdziwy Polak i katolik2019.09.25 21:23
deb*l z ciebie
252019.09.25 22:51
pozniej po przeprowadzeniu intronizacji, moj biedny posoborowy katoliku , jak ten twor upadnie i kk wroci to okresu przed 1968
BiegunkaProrocza2019.09.26 0:34
Pora zrobić kupę. Zaczynasz gwiazdorzyć.
252019.09.26 0:43
ta odpowiedz to katolika a nie tepego wolackiego plebsu
BiegunkaProrocza2019.09.26 0:33
MĄDRZY I SILNI POLACY MYJĄ ODBYTY I SIUSIAKI ORAZ NACIERAJĄ JE WONNYMI OLEJAMI.
Obywatel RP2019.09.26 2:34
Nie wszędzie e jest bóg w wyborach w izraelu korupcja fałszerstwa manipulacja i jakoś tam boga nie było więc i gdzie in
Zenon2019.09.25 21:06
Słychać wycie? Znakomicie!
JS2019.09.25 21:03
Kałczyński! Obyś zdechł jak najszybciej i to w mękach!
Topek2019.09.25 21:15
Powinien dożyć swego politycznego upadku i umrzeć w zapomnieniu
Patriota 2019.09.25 21:50
Dlaczego nie POdpisujesz się jak zwykle ateista dumny pederasta, czy jakoś tak! Myślisz imbecylu, że zmieniając nicka zmienisz osobowość?! Nic z tego. dla mnie POzostaniesz antypolskim, zaprzanym trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
252019.09.25 22:47
nie zycze jemu smierci , zwroc uwage ze koryto przespieczylo wybory o prawie miesiac , musi byc kiepsko z naczelnikiem , jezeli to co czytalem jest prawda to on ma juz policzone dni , nie zycze tego co on moze miec nawet wrogowi
PePe2019.09.25 23:33
Czerwony pomiot dostanie bęcki, jakich świat nie widział. Po 13.10 bardzo cieniutko zap ... ierdzisz oklapnięty fajfusie.