08.10.19, 20:35Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Jarosław Kaczyński: Nie dajcie się uśpić sondażom! Idźcie na wybory, bo nieobecni nie mają racji

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński wystosował specjalny list do wyborców. Polityk przekonuje, aby sympatycy PiS byli 13 października w pełni zmobilizowani i poszli na wybory. 

„Jeśli zależy Wam na zwycięstwie PiS, jeżeli chcecie kontynuacji polityki dobrej zmiany, to nie pozwólcie uśpić się wynikom sondaży. Nic nie jest przesądzone”-przestrzegał przewodniczący partii rządzącej w liście do wyborców. Kaczyński zaapelował o udział w wyborach i głosowanie na kandydatów PiS: „Nieobecni, jak wiemy, nie mają racji”-podkreślił. 

Były premier wskazał, że obóz Zjednoczonej Prawicy buduje Polskę Plus, czyli  „naszą rodzimą wersję państwa dobrobytu", państwo troszczące się, aby wszyscy mieszkańcy Polski, niezależnie od takich czynników, jak miejsce urodzenia czy zamieszkania, mogli wieść godziwe życie, a warunki życiowego startu były takie same dla wszystkich. 

Jak dodał prezes PiS, Polska Plus dąży do tego, by w niezbyt odległej przyszłości Polacy mogli się cieszyć takim samym poziomem i jakością życia, jakie będą wówczas udziałem mieszkańców najzamożniejszych krajów europejskich.

„To Polska, które jest wspólnotą, która pragnie być wielka, która chlubi się swoją historią oraz szczyci się ponadtysiącletnim dziedzictwem przodków. To Polska dumnych Polek i Polaków, pielęgnujących naszą chrześcijańską tożsamość i broniących zasadniczych dla naszego kręgu kulturowego wartości. Słowem to Polska, która daje nadzieję!”- zapewnił Jarosław Kaczyński. Jeżeli chodzi natomiast o Polskę Minus, w ocenie polityka jest to kraj, w którym „nie dba się o dobro wspólne, o interes ogółu obywateli, tylko o interesy wybranych środowisk i grup społecznych”. W takiej wizji Polski nasi rodacy dzieleni są na "lepszych" i "gorszych". Ci pierwsi są beneficjentami tego systemu politycznego, zaś aspiracje tych drugich w ogóle nie są branę pod uwagę. 

„To jest świat, w którym osłabia się spójność społeczną, zwalcza się wspólnotowe myślenie i poddaje się Polaków pedagogice wstydu. Nie ma w tym świecie miejsca na tradycyjne wartości, na naszą podmiotowość, za to tworzy się w nim przestrzeń dla antywartości i nihilizmu. A zatem Polska Minus-to Polska, która odbiera nadzieję”-ocenił Kaczyński. Polityk apelował do kandydatów o "jak największą mobilizację oraz jak najcięższą wytrwałą pracę do samego końca kampanii", a do wyborców: o oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość. 

"Jedynie połączenie tych dwóch czynników może przynieść pożądany efekt w postaci wygranej"-przekonywał lider partii rządzącej. Jak wskazał, „aby zapewnić niczym nie zakłóconą kontynuację polityki dobrej zmiany”, obóz rządzący potrzebuje zwycięstwa, które umożliwi nam samodzielne rządy, czyli da w Sejmie większość bezwzględną, wynoszącą ponad 230 mandatów.

 „Szanowni Państwo, chciałbym prosić Was wszystkich i każdego z osobna, byście na tyle, na ile jest to możliwe, niezależnie od tego, czy jesteście członkami czy też sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, do ostatnich chwil kampanii brali w niej udział, byście wnosili własny wkład w to nasze wspólne zwycięstwo, w umożliwienie dalszego marszu ku polskiej wersji państwa dobrobytu. Przekonujmy członków naszych rodzin, znajomych, sąsiadów do programu PiS. Namawiajmy ich do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Starajmy się z naszym przesłaniem dotrzeć do każdego” -przekonywał Jarosław Kaczyński. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Szczepan2019.10.9 3:20
Do poprzednika, zamiast tracić czas w sieci idź się pomódl.....
Realista2019.10.9 7:27
Co za roznica czy tracić czas w sieci czy tracić czas na modlitwie...
Teofil (w podróży)2019.10.8 23:41
Co mówił ś+p Lech Kaczyński? Czy nie „spiep­rzaj dziadu”? #Kaczyński — idź się lecz.
anonim2019.10.8 23:05
To po co karakanie je każesz robić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Topek2019.10.8 23:24
Ty, nauczyli cię pisać, kupili ci komputer z internetem, i co ?! Zapomnieli wymienić goowno z twojego mózgowia !
anonim2019.10.8 23:35
Nie ślin się PiSdzielcu, odpowiedz lepiej, dlaczego karakan każe robić zawyżone sondaże, a potem biadoli, że jednak trzeba iść. Ten ma dopiero gówno w mózgownicy. A ty Topek, jak widać, na topie PiSdzielcu nie jesteś. Hahahahahaha
95%2019.10.8 23:43
Topek, pier­dol się w gów­nie.
BiegunkaProrocza2019.10.9 0:56
Topek, nie podniecaj się tak bo ci może sraka polecieć. Będzie wtedy kupa śmiechu. I umyj wreszcie siusiaka, bo zaraz grzybiarze zaczną ci za rydzami grzebać w galotach.
Realista2019.10.8 22:48
Życzę ci czarci pomiocie piekła jak najszybciej
Topek2019.10.8 23:22
Ty debil, zapytaj mamy czy się dobrze odżywiała podczas ciąży z tobą, bo sądzę, że ty jesteś niedorozwinięty !
Realista2019.10.9 7:32
Zdaje sie, ze komus sie spodobal moj realistyczny nick. A propos zyczenia piekła, to ja ci z podobna skutecznością moge życzyć zeby ci krasnoludki pięty pogryzły. Ech ci przepełnieni miłością wzgledem bliźnich katole.
violencja2019.10.8 21:40
Sondaże nigdy nie miały wpływu na moje decyzje, reklamy także.
Topek2019.10.8 23:20
No to napisz palancie co ma wpływ na ciebie ?!
BiegunkaProrocza2019.10.9 0:52
A chociaż jak się posrasz w majty to to wpływa na decyzję o zmianie bielizny ?
katolik2019.10.8 21:10
Madrzy i silni Polacy głosują na PIS!!!
Realista2019.10.9 7:36
Z ciekawosci, a mądrzy ale niekoniecznie silni? Pozdrawiam katolickich mędrców z silowni.
Topek2019.10.8 21:09
Podglądam ostatnie sondaże przedwyborcze i widzę, że w prawie każdym ok. 10% pytanych na kogo będziesz głosować, odpowiada: „nie wiem”. Trzymam się więc za głowę i myślę sobie, czy dzisiaj, po 4 latach rządów PIS-u , kiedy wszystkie obietnice wyborcze są zrealizowane i to z nawięzką, jest aż tak trudno rozróżnić 8 lat rządów lewackich złodziei i kłamców z PO i PSL, którzy zdradzali i zdradzają nadal naszą ojczyznę, kradli miliardy, każąc Polakom pracować do 67 lat przy ogromnym bezrobociu i biedzie, - i 4 lata rządów ludzi PIS, którzy są prawdomówni i wiarygodni i zrobili więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni kiedykolwiek. Pytam więc niezdecydowanych: To co jeszcze musiałoby się stać, żeby tych 10% Polaków uwierzyło w prawdę ?! Prawdę, która jest przecież oczywista i namacalna ! /pieniądze z programów socjalnych dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, a także 13-tka dla seniorów trafiają systematycznie na konta zainteresowanych, starsi mogą iść na emeryturę już w wieku 60 i 65 lat, młodzi do 26 lat nie płacą podatków, przedsiębiorcy mają wiele ułatwień, ludzie w wieku produkcyjnym mają zapewnioną pracę (bezrobocie tylko 5%), płace rosną w dobrym tępie, a gospodarka rozwija się w tępie >4% PKB. Pozatym uruchomiono programy budowy mieszkań, dróg lokalnych, transportu szczeg. w Gminach, pomoc dla rolników, zdrowe powietrze i wiele innych /. Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać ?!!!!
KaczyKaczor2019.10.8 21:08
Życzę dobrego samopoczucia i wygranych wyborów tym, którzy po przedstawieniu programu wyborczego PIS przez Kaczyńskiego i Morawieckiego, jeszcze wierzą w anty-PIS-owski psychiatryk, w 6-pak POKO, którego Sketyna już po tygodniu zapomniał i kilkopunktowy program typu: nie będzie smogu, nie będzie plastiku, powodzi, suszy i huraganów przeczytany przez „przyszłą” premier gabinetu cieni POKO Kidawę-Błońską.
lolek kremowka2019.10.8 21:07
Co się dzieje z działką Morawieckiego? Czy posłowie zwrócili premie?
Topek2019.10.8 21:11
Posłowie PIS powiedzieli, że jak PO i PSL zwrócą zrabowane z budżetu 240 MLD zł, to oni zwrócą premie ! Kapito ty lolku lewacki szczochu ?!
lolek kremowka2019.10.8 21:38
a ty to kto? Ministrant, od tego roku obywatel z prawem głosu, tak? Gimbus jednym słowem z Koziej Wólki...
Topek2019.10.8 23:18
Ja jestem Topek, a ty lewackim szczochem, który po wyborach będzie wykastrowany !
Dominika2019.10.8 21:04
A PIS punktuje psychiatryk i spokojnie robi swoje: - odzyskuje od złodziei (głównie z PO i PSL) miliardy i daje rodzinom (500+), dzieciom (dobry start), emerytom (podważki świadczeń, darmowe leki, obniżenie wieku), niepełnosprawnym (dostępność+ i 500+), rolnikom (dopłaty, odszkodowania, holding skupu, handel), młodym (mieszkanie+, ułatwienia w biznesie, b. niskie bezrobocie), gminom (drogi lokalne, mosty, obiekty sportowe i inne), Polsce (przekop mierzei, CPK, gazociąg z Norwegii i rozbudowa gazoportu, porty morskie i żegluga śródlądowa, bezpieczeństwo Polaków itd, itd, i kolejno wprowadza reformy państwa (obecnie reforma sądownictwa, a w najbliższej przyszłości reformy urzędów i urzędników oraz repolonizacja mediów) ....................... I systematycznie zyskuje w sądażach. Obecnie już >50%. BRAWO !!! PiS: Propozycja wymiany z Rosją – Tuska, Kopacz i Komorowskiego oddamy za wrak i czarne skrzynki TU-154 !
Dam2019.10.9 11:24
500+ jest na kredyt, o czym mówił sam Morawiecki JPK, dzięki któremu odzyskują te miliardy opracowała i wprowadziła PO, zaś PIS głosował przeciw dopłaty dla rolników biorą się głównie z kasy z UE, której PIS wynegocjował mniej niż wcześniej PO Po tym, jaką propagandę sieją z TVP (znacznie bardziej toporną i bezczelną niż TVN) nacjonalizacja (bo tym w praktyce będzie) mediów sprowadzi nas do poziomu Korei Północnej Za zbliżeniem z Rosją to był Kornel Morawiecki, ale na frondzie się o tym nie usłyszy. Nie kłam, nie przystoi Chrześcijanom.
Lolek kremowka2019.10.8 21:03
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
BiegunkaProrocza2019.10.9 0:49
A ty wierzysz, że kupa to to samo co czekolada bo też jest brązowa. A PiS to prawo i sprawiedliwość bo tak ma w nazwie :)
Konfederata2019.10.8 21:01
No ! Lewackie szczochy, nie świrować, tylko na wybory ! I głosować na PIS a nie na tych PO-jebów !!!
Realista2019.10.8 22:52
Debilu nie wszystkich k wizja odmozdzyla jak ciebie
Konfederata2019.10.8 23:16
Nie świruj ty lewacki szczochu i nie głosuj na PO-jebów !
BiegunkaProrocza2019.10.9 0:42
Nie podniecaj się tak bo ci sraka poleci z kichy i będzie straszny syf. Ale może wreszcie Cię to zmusi do umycia siusiaka bo już pewnie gorgonzolę z pod napleta masz zakontraktowaną na eksport.
lolek kremowka2019.10.9 7:55
co trzeci kandydat to Ruch Narodowy. Pozamieniali fleki na gajery i do partii się pozapisywali. J***ć skinów
lolek kremowka2019.10.8 20:54
cytuję: s***aj dziadu
KATOLIK2019.10.8 20:53
Sondaże już dawno ustaliły wynik wyborów: PIS wygra. Czyli zwolennicy tej partii mogą w niedzielę iść do lasu na grzyby zamiast tracić czas na wybory.
KKK2019.10.8 23:13
Ty katolik, nie świruj i nie idź na wybory. Ale idź do lasu i zbieraj grzyby pamiętając, że takie czerwone z białymi krapkami są jadalne ". Pojedz sobie tych grzybów !