19.01.20, 11:20Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Jerzy Bukowski: Czy PO jest partią demokratyczną?

Czy PO jest partią demokratyczną?

Platforma Obywatelska często i chętnie szczyci się, że jest partią całkowicie przejrzystą, w pełni demokratyczną, zawsze działającą otwarcie, nigdy nie mającą nic do ukrycia przed Polakami.

Dlatego trudno mi jest zrozumieć decyzję jej władz, aby wczorajsza debata wszystkich kandydatów na przewodniczącego PO w Krakowie odbyła się bez udziału mediów, chociaż po niej pięcioro rywali do schedy po Grzegorzu Schetynie chętnie odpowiadało na nawet najbardziej wnikliwe pytania dziennikarzy..

Co więcej, poszczególni kandydaci deklarowali, że ich zdaniem ta wymiana poglądów powinna odbywać się publicznie. Zastanawiam się więc, dlaczego aktualne władze partyjne zdecydowały utajnić debatę o tak ważnej dla przyszłości głównego ugrupowania opozycyjnego sprawie jej przywództwa i jakie były tego powody.

Z procedurami demokratycznymi jest jak z ciążą: albo się w niej jest, albo nie jest, nie można być częściowo, zależnie od okoliczności.

Jerzy Bukowski

Komentarze

pisarz2020.01.19 19:20
PO i demokracja ??? Przeciez to pojecia wrecz sobie przeciwstawne. PO w tej kwesti ma proste stanowisko - to zasada Kalego (z Pustyni i w puszczy :-) )
Marian2020.01.19 13:37
Chyba wszyscy pamietaja debate Kidawa - Jaskowiak.Nie chcieli powtorki z kompromitacji.
stan2020.01.19 12:56
Czy w partii demokratycznej członkowie poddawani są presji psychicznej i straszeniu, że jeśli ktoś postąpi zgodnie z własnym sumieniem, to pozostali będą go i jego rodzinę prześladować do trzeciego pokolenia? Czy ktoś wie jak to nazwać? Czy jakaś partia czy sekta, czy jakakolwiek organizacja stosowała takie metody?
Polak dumny2020.01.19 12:50
PO to niestety mafijna struktura przestępcza założona przez przestępców, agentów obcych wywiadów za pieniądze szwabskiej bezpieki. Wieloletni szef mafii PO niejaki ryży donek malarz kominów to cieć makreli i putina, ktory całe życie polityczne pracował jako wróg Polski dla obcych tj, dla hitlerowców i ruskich!!!!! Za to dostawał stanowiska, kasę i medale!!!!!
Dziennikarz TVP.2020.01.19 13:09
Pozdrawiam kolegę debila
Dziennikarz TVP.2020.01.19 12:28
Pisać każdy może odkąd lewacy po wojnie zlikwidowli analfabetyzm wśrób bożego ludu.PPier przyjjmie każdy kretynizm.
leon2020.01.19 11:32
Bardziej pasuje Jerzy Bukowski: Czy PIS jest partią demokratyczną? raczej nie PIS to bolszewicy.