23.10.19, 05:55Screenshot Youtube

Jerzy Bukowski: Sieroty po PRL dały głos

Sieroty po PRL dały głos

Największym negatywnym zaskoczeniem w wyborach parlamentarnych był dla mnie nadspodziewanie dobry wynik Lewicy, pod szyldem której skryli się starzy komuniści i ich młodzi sojusznicy.

Sądziłem, że rodacy nie dadzą się już nigdy nabrać ludziom, dla których ojczyzną była sowiecka kolonia pod nazwą Polska Rzeczpospolita Ludowa. Niestety, przeważyła tęsknota licznych jeszcze - jak widać - homo sovieticusów za państwem zniewolonym, ale zapewniającym bezpieczeństwo socjalne i nie wymagającym od obywateli aktywności, lecz wyłącznie biernego wykonywania odgórnych poleceń.

Sieroty po PRL wprowadziły do parlamentu polityków wrogich idei niepodległości Polski, znieważających narodowe imponderabilia i zwalczających Kościół. Obawiam się, że uczyniły nie po raz ostatni.

Jerzy Bukowski

Komentarze

Andrzej Malik2019.10.23 6:34
"Tęsknota państwem zniewolonym, ale zapewniającym bezpieczeństwo socjalne i nie wymagającym od obywateli aktywności, lecz wyłącznie biernego wykonywania odgórnych poleceń." Dla mnie brzmi to jak opis obecnej sytuacji. Ładnie tak obrażać beneficjentów 500+?
Portofino2019.10.23 6:20
Sojusznikiem starych komunistow jest tez PO a na ta PO-wska szajke glosowalo duzo wiecej.Jezeli glosowali z pelna swiadomoscia czym jest PO, to jest to naprawde grozne.
Dam2019.10.23 6:17
Ojej, taki smutek, że Piotrowicz jednak nie zostanie posłem? No cóż, suweren zadecydował. A co do Polski Rzeczpospolitej Ludowej https://www.youtube.com/watch?v=Zw7hTVxsD0g
JanP2019.10.23 6:11
"Obawiam się, że uczyniły nie po raz ostatni." Słusznie waść tak uważasz. Miejsce Bukowskiego jest na śmietniku historii. Przyszłość ma waćpana gdzieś.