02.01.20, 08:45Screenshot Youtube - ipn kraków / screenshot Youtube

Jerzy Bukowski: W jedności siła! Solidarność w głoszeniu prawdy jest kluczowa

W jedności siła

To stare powiedzenie dobrze się sprawdza wobec obelżywego i kłamliwego ataku prezydenta Federacji Rosyjskiej na Polskę w związku z jej rzekomą odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej.

Kolejni ambasadorzy najważniejszych krajów europejskich jednoznacznie oraz zdecydowanie potępili w ostatnich dniach wypowiedzi Władimira Putina i jego urzędników, podobnie jak uczyniła to wcześniej reprezentująca w Warszawie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Georgette Mosbacher. Ważne są też podobne w wydźwięku opinie środowisk żydowskich na całym świecie.

To najlepszy dowód, że nie jesteśmy osamotnieni w obiektywnej interpretacji faktów historycznych. Wspólnota wolnych państw wzorowo zdaje egzamin przeciwstawiając się ich ewidentnym fałszerzom z Moskwy.

Mam nadzieję, że mocne wsparcie w tej sprawie uzyskamy wkrótce również od krajów nadbałtyckich, a także od innych demokratycznych państw nie tylko z naszego kontynentu. Duże znaczenie miałaby też rezolucja Parlamentu Europejskiego.

Solidarność w głoszeniu prawdy jest kluczowa w takich sytuacjach, które zapewne jeszcze nie jeden raz się powtórzą, bo Putin i jego administracja będą cynicznie grać polityką historyczną dla swoich bieżących potrzeb.

Jerzy Bukowski

 

 

Komentarze

Marek212020.01.2 9:35
To, że wypowiadają się ambasadorzy świadczy o tym że nie chcą w tej sprawie wypowiadać się prezydenci, premierzy, kanclerze, ministrowie spraw zagranicznych. Ambasador to najniższy stopień ważności, to jawny znak że Polska jest sama i nikt się za nią nie ujmie, a ich wypowiedzi są tylko pro forma, by Polacy się cieszyli z czegoś, co nie ma żadnego znaczenia. I się cieszą z paciorków jak tubylcy oddający w zamian złoto.
anonim2020.01.2 9:00
Są różne prawdy, nie ma jednej.
wypalacz węgla drzewnego w Bieszczadach2020.01.2 9:12
tak, ale tylko u was, u nas jest tylko jedna prawda