31.07.19, 11:00

Jerzy Wenderlich: Mogę pójść do Schetyny. Mam warunek

"Jeśli rozważam to zaproszenie od Koalicji Obywatelskiej to nie wyobrażam sobie, żeby mogło być to bez poparcia członków Koalicji Europejskiej" - powiedział o swoim polityczym zaangażowaniu w partii Schetyny Jerzy Wenderlich.

"We wszystkich wypowiedziach uważałem, że koalicja to jest wielki dar. 29 czerwca zrobiliśmy referendum, gdzie ponad 80 proc. członków SLD opowiedziało się za budowaniem koalicji. Bardzo ubolewałem nad tym, że ona nie powstała. Jeśli rozważam to zaproszenie od Koalicji Obywatelskiej to nie wyobrażam sobie, żeby mogło być to bez poparcia członków Koalicji Europejskiej" - mówił polityk SLD w rozmowie z Michałem Rachoniem.

Schetyna chciałby, aby Wenderlich dołączył do Grzegorza Napieralskiego czy Katarzyny Piekarskiej, którzy zostawili macierzystą SLD i przeszli do jego obozu. Dla lewicy to prawdziwy dramat. Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, nie kryje swojego rozgoryczenia; do Schetyny apelował też były prezydent Aleksander Kwaśniewski o "zaprzestanie transferów" a do lewicy o "twarde trzymanie się swoich przekonań i wyborców".

Wenderlich powiedział, że jeżeli Kwaśniewski coś komentuje, to jest to wypowiedź "głęboka i mądra", ale on "nie czuje się adresatem jego słów".

bsw/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2019.07.31 20:10
WENDERLICH to ma wlasciwe okreslenie ABDERYTA w calosci a ta twarz to pospolitus samo nazwisko tego osobnika jest odrazajace
Urszula2019.07.31 22:06
A jak nazwiesz twarz Terleckiego z PiS?
JPIII 2019.07.31 13:55
Dawne PZPR łączy się z rzekomo Ludźmi którzy kiedyś stali po przeciwnej stronie barykady!? Zawsze byli razem to zydo-komuna ludzie przemyjcie oczy i zobaczcie kim oni są te Schetyny wenderlichy
Cogito ergo sum2019.07.31 12:06
Karierowicz
bioetyk z ujotu2019.07.31 11:18
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
bioetyk z ujotu2019.07.31 11:17
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.