29.09.19, 09:45Fot. Jan Bodakowski

,,Jesteś przeciw aborcji – to się pier...''. Skandaliczne hasła na marszu aborcjonistów [NASZA FOTORELACJA]

Asfalt warszawskich ulic został sprofanowany przez marsz poparcia dla aborcji. Aborcja to zabijanie nienarodzonych dzieci. Ponad stu jego uczestników niosło pro aborcyjne plakaty - „sport aborcja antyfaszyzm”, „jesteś przeciw aborcji – to się pier..l”, „wolność, równość, aborcja na żądanie”, „łączy nas aborcja”, „darmowa aborcja”, „zajmijcie się ciałem Chrystusa”, „aborcja bez winy i wstydu”.

Transparent z napisem „cześć i chwała aborterom” niósł Sebastian Słowiński ze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego (organizacja ta działa na rzecz odebrania patriotycznym studentom oskarżanym o ''faszyzm'' prawa do edukacji).

Trockiści nieśli hasła „aborcja prawem kobiety – pracownicza demokracja”, „brak legalnej aborcji zabija – pracownicza demokracja” i „aborcja decyzja należy do kobiety – pracownicza demokracja”. Według Wikipedii Pracownicza Demokracja to organizacja „o charakterze marksistowskim, związana z Międzynarodową Tendencją Socjalistyczną (nieortodoksyjni trockiści). […] Pracownicza Demokracja opowiada się za obaleniem kapitalizmu w wyniku antykapitalistycznej rewolucji socjalistycznej i zastąpieniem go demokracją pracowniczą” opierającą „się na komitetach delegatów i radach pracowniczych w zakładach pracy. Zwolennicy PD są przeciwko rasizmowi, faszyzmowi, antysemityzmowi”.

Pracownicza Demokracja „występowała m.in. przeciw interwencji USA w Afganistanie i Iraku. Uczestniczy w antyfaszystowskiej Koalicji 11 Listopada, której celem jest blokowanie Marszu Niepodległości odbywającego się co roku w Warszawie. […] W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 Pracownicza Demokracja poparła listy wystawione przez Partię Zieloni. W wyborach parlamentarnych w 2015 PD ogłosiła poparcie dla Partii Razem”.

Jan Bodakowski

Komentarze

ciekawy2019.10.3 16:01
Młodzi tam byli pogonią stare kwoki i zakłamanych czarnych i tyle
west2019.10.2 9:12
Zdecydowana większość haseł niesionych przez, jak mam nadzieję potrafiących czytać ze zrozumieniem ludzi narusza jakiś artykuł prawa. Zatem pytam: Co do jasnej, i ciasnej robi policja ? Mają chronić prawo czy bezprawie ?
Ewa B.2019.10.1 9:04
Czy ludzie naprawdę nie mogą funkcjonować w wolności ? Bez bata na grzbiecie ? Czy naprawdę potrzebują niewoli fizycznej aby być wolnymi duchowo ? Czy naprawdę potrzebny jest kataklizm, aby człowiek otrzeźwiał?
Ewa B.2019.10.1 8:57
Płakać się chce... Patrząc na tych pozornie uśmiechniętych człowiek słyszy Jezusowe: BIADA ! To czas, kiedy Bóg płacze... Powstrzymywany naszymi modlitwami, czeka i płacze.... Wkrótce przyjdzie czas, kiedy zacznie działać.... A wtedy: BIADA....
sp2019.10.1 8:24
Czytając prawdziwy sens owych haseł wychodzi na to, że "Zabicie własnego dziecka - prawem kobiety".
Eh.....2019.09.30 8:33
To dziwny paradoks ludzi nawołujących za aborcją że się urodzili
Jan Radziszewski2019.09.29 23:53
Miłośnicy mordowania naśladujący żydów z przed Niewoli Babilońskiej + Historia lubi się powtarzać! + Tak samo, podobnie ich przodkowie przed niewolą Babilońską, w ziemi narodu - Izraela, którzy bogom-demonom, złym Idolom, składali ofiary z własnych synów i córek – co ujawnia Prorok Jeremiasz podając jako przyczynę ukarania Izraela: „I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.” (Jr. 7,31) Czy prorok Izajasz nie zapowiadał, co czeka tych, co z braku mądrości, z głupoty, wybierają się do piekła: „Wszyscy razem pójdą w strzępy jak odzież, mól ich zgryzie.” (…) „Oto wy wszyscy, którzy rozniecacie ogień, którzy zapalacie strzały ogniste, idźcie w płomienie waszego ognia, wśród strzał ognistych, któreście zapalili. Z Mojej ręki przyjdzie to na was: będziecie powaleni w boleściach.” (Iz 50,9; 50,11) Czy nie mówi Pan „O, dusze ukochane, odstąpcie od grzechu, od szatan, od złych czynów jego. Czyńcie tylko dobre uczynki, pokutujcie. + Ilu wielkich ludzi, których wam dał Bóg Ojciec, by przyszli w tym XX-tym wieku, zniszczyliście, zabiliście jako dzieci niepotrzebne? Ilu świętych, którzy by mogli uprosić dla was łaski u tronu Pańskiego w XX-wieku zamordowaliście, zabiliście. + I mówicie, że dokonaliście tego prawem - to prawda. + Prawo takie ustaliliście sami na ziemi. Prawo Boże mówi: Nie zabijaj! Wy, pod dyktando szatana to wszystko robicie, mordujecie dzieci poczęte, wśród których zabiliście wielkich geniuszów i wielkich świętych. Wyszkoliliście ludzi, którzy mają miano lekarza. Obowiązkiem lekarza jest ratować zdrowie i życie ludzkie, a wy wyszkoliliście go na wielkiego zbrodniarza, który zabija, ciągle zabija życie poczęte. To wy przyuczyliście do tej zbrodni i prawnie tę zbrodnię przyjęliście. O, dusze Moje, jak mam was poratować, gdzie i jaką wskazać wam drogę? Zastanówcie się wszyscy, wszyscy idziecie na wieczne zatracenie, w odmęt piekieł. Tam będzie płacz wielki i zgrzytanie zębów, ale już będzie za późno. Moje święte Serce boleje nad wami, nad wami wszystkimi i przez was ciągle krwawi. Płomienie Mojej świętej miłości chcą was zbawić, przygarnąć ku sobie, dać wam niebo. Zaufajcie Mi, odstąpcie od grzechu, od złego ducha, od jego czynów. Zawróćcie z drogi szerokiej, którą wam szatan wskazuje i którą was wiedzie. Każdy z was ma duszę daną przez Boga w Trójcy Jedynego, i dusza wasza będzie odpowiadała przed Sędzią sprawiedliwym, którym jestem Ja, Jezus Chrystus. Pokutujcie, módlcie się, przepraszajcie święty Majestat Boży. Amen Or Zb.- Nr 69
Jan Radziszewski2019.09.29 23:33
Miłośnicy mordowania naśladujący żydów z przed Niewoli Babilońskiej 20 IV [1937 r.] Pan Jezus dał mi dzisiaj przeżyć grozę i katusze duszy potępionej. Duszę moją przenikała miłość Jezusa. Czułam Jego obecność przy sobie, toteż ani na chwilę nie traciłam pokoju duszy, pomimo [114] że przed duszą rozgrywały się sceny straszne. Zdawało mi się, że jestem maleńką dzieciną spoczywającą w objęciach matki i z jej ramienia, z wysoka, spoglądającą na coś, co się przede mną dzieje. Do jakiegoś potępieńca zbiegło się naraz wielu szatanów. Nie widziałam ich, a jednak miałam tę świadomość, że są tuż; że są potwornie obrzydliwi i straszni, a tak samo obrzydliwy był ów potępieniec. Szatani rozdzierali mu serce. Zdawało mi się, że tak jak blaszkę złota można rozklepywać i rozciągać na włosowate niteczki, tak oni rozrywali i rozciągali to serce, zalewając je roztopionym ogniem. Czułam, że był to ból straszny, [115] niepojęty, i zrozumiałam, że cierpieć miał ów potępieniec to rozdarcie serca i ten ogień przez całą wieczność za to, że nie nosił za życia ani iskry ognia miłości Bożej w swym sercu. Równocześnie inni szatani wbijali nieszczęśliwemu ogniste gwoździe - osobno w oczy, w uszy [za to], że tymi zmysłami nie chwalił Boga. Skroń jego obijali również rozpalonymi gwoźdźmi – za to, że nie korzystał z ran cierniowej korony Zbawiciela. Zalewali szatani te rany rozpaloną smołą, by palić umysł, który – stworzony na to, by Boga poznawać - zajmował się sobą, stworzeniami i grzechem. Zęby wyrywali równocześnie z taką wściekłością, że szarpali głową na wszystkie strony, podrzucali nią [116] w górę, uderzając o jakieś ogniste sklepienie, a potem rzucali w czeluście i znowu czynili to samo. Nieszczęsny wydawał z siebie straszliwe wycia, piski, którym odpowiadało echo całego piekła, groźne jak ryk lwów czy szakali i więcej jeszcze. Trwało to wszystko tylko chwilę, lecz duszą wstrząsnęło do głębi.
violencja2019.09.29 21:36
Okropne, ale zwróciłam też moją uwagę na wyrazy twarzy policjantów , którzy chronili marsz . Podzielcie się swoimi myślami. W sierpniu brałam udział z moim mężem na Marszu w Oświęcimiu , mieliśmy potężną ochronę/ chodziło o możliwy zatarg z żydami , przechodziliśmy przez bramki i byliśmy przeszukiwani-nie przez policjantów , ale przez jakieś służby/. Młodzi policjanci byli bardzo zadowoleni i mówili , że super impreza i co najmniej jeden z nich deklarował się , że za rok weżmie urlop i pójdzie z nami w marszu.
igor2019.09.29 20:20
kto ich spłodził, gdzie ich rodzice, dlaczego ich nie wyskrobali ???
jou2019.09.29 16:25
Czy to maszerują ci co ich wyskrobali, czy co ich matki na świat wydały ??? Przepraszam za dosadność, ale to są po - je - ba - ń - cy. Wszystko w temacie.
Alojzy Cedzidło2019.09.29 15:39
A moze by tak zacząć od początku i wreszcie jednoznacznie ustalić czy i kiedy zaczynamy być człowiekiem Dopiero po tym ustaleniu zacząć demonstrować . Wydaje mi się ,że ci ,,demonstranci " nie wiążą ,,orgażmiku" z ,,poczęciem" , ciążą. Osobną sprawą jest wg mnie ,,gwałt" . Są gwałty ,do których przyznają się zgwałcone i po 40 latach .Ale są też te odkryte natychmiast albo po stwierdzeniu ciąży I tu problem Kogo za gwałt zabić .Gwałciciel dostaje ,,mandat" a wynik gwałtu karę śmierci. .To mi dopiero równość wobec ,,prawa ". Wiem , wiem sprawa nie jest łatwa do osądu. Bywało ,że ,,dziewica " ,świadomie udawała się na ,,wycieczkę " z pięcioma znanymi ,,ogrami" . Potem ogłosiła gwałt . Na podstawie tylko jej zeznań , tylko jeden,, gwałciciel " dostał 5 lat paki. ( przykład autentyczny) . To kto tu ma rację ? Ci z ulicy , czy tacy jak ja .?
Maria Blaszczyk2019.09.29 17:56
A w jakim znaczeniu "człowiekiem"? Bo widzi pan, panie Alojzy, to nie jest takie jednoznaczne pojęcie, by można jednoznacznie coś ustalić. Bo pojęcie to ma kilka znaczeń, które niekoniecznie się pokrywają. Wymieńmy sobie kilka: - przynależności gatunkowej do Homo sapiens; - życia obiektu należącego do gatunku H.sapiens; - (życia) osobnika gatunku H.sapiens; - (życia) osoby (należącej do gatunku H.sapiens) - osoby o pewnym określonym statusie moralnym Itd. Już sam fakt, że pojęcia takie jak "życie", "H.sapiens" i "osobnik" są przedmiotem zainteresowania nauk przyrodniczych, podczas gdy pojęcie "osoba" - nie jest sprawia, że są one niekompatybilne. I tak, aby jakiś byt charakteryzował się przynależnością do H.sapiens nie musi być ani osobą, ani osobnikiem, ani nawet żywy. Także nie każdy osobnik H.sapiens musi być osobą i nie każda osoba (H.sapiens) musi być osobnikiem (H.sapiens). Niektórzy uważają nawet, że aby być osobą nie trzeba być ani H.sapiens, ani nawet istotą żywą (w sensie biologicznym). W końcu - gdy Mickiewicz pisze, "kto nie był człowiekiem ni razu..." - jeszcze na zupełnie co innego kładzie nacisk, a mianowicie na taki konstrukt, który nazywamy człowieczeństwem, czyli pewnemu zestawowi cech, które uważamy za pozytywne i przypisane wyłącznie właśnie bytom o pewnym statucie moralnym. Orgaźmik z ciążą rzeczywiście nie ma zbyt dużego związku. Nie uwierzy pan, ale ciąża zupełnie go nie wymaga. Wystarczy zaś zupełnie podstawowa wiedza o embrionach, by wiedzieć, że z pewnością "poczęcie" nie jest początkiem człowieka. Poczęcie w zadnym wypadku nie jest warunkiem wystarczającym, a w niektórych wypadkach trudno uznać, by zaszło. Czy np. młodszy z bliźniaków Kaczyńskich został poczęty? No nie. Jeden prosty dowód wystarcza do obalenia tezy, więc daruję sobie wykład o innych sposobach montowania zarodków, ich fuzjach itd. I nikogo za gwałt się zabijać nie będzie, zarodki to nie "ktoś". To nie jest jakaś osoba, więc o egzekucji czy karze mowy być nie może. Ani o rowności wobez prawa, bo zarodki nie mają praw. A wie pan, dlaczego? Bo ich nie potrzebują, tak jak praw nie potrzebuje paprotka na parapecie. Pańskie uwagi o gwałtach uwłaczają przyzwoitości, więc je pominę. Jeśli ktoś nie wierzy, że kobiety są gwałcone, to ja już na to nie jestem w stanie nic poradzić.
leszczyna2019.09.29 19:56
Wiesz co, Mario? Utonęłaś w morzu słów, a trzeba tak niewiele: każdy człowiek ma genotyp zawarty w zygocie, która rozwija się zgodnie z zakodowanym harmonogramem. Odwołujesz się do embriologii. Słusznie, bo ona pokazuje, że nie ma innego momentu na zaistnienie człowieka jak właśnie poczęcie: to, co się poczęło, od początku jest człowiekiem aż do śmierci, a nawet po śmierci człowieczeństwo nie ustaje, dlatego zwłokom człowieka też należy się szacunek. Piszesz, że młodszy z Kaczyńskich nie został poczęty. Czyżby nie miał ojca i matki? To skąd wziął się na świecie? Doprawdy, czy nie masz świadomości, że bycie młodszym bliźniakiem oznacza urodzenie się później od starszego, bo obaj nie zmieszczą się w kanale rodnym, tylko jeden musi wyjść za drugim? Albo podczas cesarki lekarz wyjmuje jedno dziecko, potem następne? Montowanie zarodków, o którym piszesz, to nie naturalne poczęcie, nawet nie naśladowanie go, ale produkcja zaawansowana technologicznie, co z biologią jako taką nie ma wiele wspólnego. Zarodek ludzki jak paprotka jest dla Ciebie. Nawet nie jak małpa człekokształtna. Ufam, że pojęcie przyzwoitości stanie się dla Ciebie bardziej przystępne, może je rozwiniesz, przeanalizujesz, zinternalizujesz i zastosujesz w kontekście szerszym niż komentowanie uwag @Alojzego.
Maria Blaszczyk2019.09.29 20:43
No jak to młodszy Kaczyński został poczęty? W tym sensie, że się zaczął, to tak. W tym, że powstał z połączenia gamet ojca i matki - nie. Wziął się z rozszczepienia zarodka -- tu oczywiście nie mam dowodów, zakładam po prostu na podstawie wyglądu, że byli bliźniętami jednojajowymi. Cały wywód w każdym razie takiego wypadku dotyczy, nawet jeśli nie konkretnie tych dwóch braci. Aha, straszy w znaczeniu "ten, który powstał po rozszczepieniu zarodka". Oczywiście, że nie ten, który "urodził się później". Chyba że zakładasz, że początkowo ten zarodek był dwoma ludźmi. No to przyjmijmy, że to możliwe. Czy wobec tego człowiek-chimera, powstały z fuzji dwóch zarodków, też jest dwoma ludźmi? PRzecież ma dwa genotypy, zawarte w dwóch zygotach. Swoją drogą, z tą zygotą to zabawna sprawa, bo ssaki na dobrą sprawę ich przecież nie tworzą... Nie da się powiedzieć o "genotypie" w "zygocie", bo tam przecież są DWA ODDZIELNE haploidalne genotypy w dwóch przedjądrzach... W każdym razie - jeslibym takiego człowieka-chimerę zabiła, powinnam siedzieć za podwójne morderstwo, czy dobrze Cię rozumiem? "Poczynają" się zresztą rzeczy, których nawet pan redaktor Terlikowski by za ludzi nie uznał. Np. nowotwór jakiś, jak kosmówczak. Gdybyśmy jednakowoż zmontowali zarodek - to jeśliby się rozwinął, czy byłby jakkolwiek mniej człowiekiem ode mnie? Natomiast zarodek nie może być porównany z małpą człekokształtną. Małpa człekokształtna jest czującym stworzeniem. Z osobowością. Jakąś inteligencją nawet. Żyjącą w społeczności, gdzie tworzy więzi z innymi osobnikami. Wiele osób uważa małpy człekokształtne za "osoby" nawet. “Non-Human Person”. Sama nie chce umierać. I inne osobniki mające z nią więź również nie chcą jej śmierci. Zarodek nie jest osobą. Nie czuje. Nie doświadcza. Nie jest częścią żadnej społecznej sieci. Z tego powodu porównanie do paprotki pod względem zapotrzebownaia na "prawa" jest dużo bliższe rzeczywistosci niż porównanie do małpy człekokształtnej.
leszczyna2019.09.29 23:48
Każdy bliźniak jak każdy inny człowiek poczyna się z gamet ojca i matki. Nie wiem, o jakich chimerach piszesz, ja o ludziach poczętych zgodnie z naturą, nawet jeśli in vitro, a nie in vivo. Bliźniaki jednojajowe powstają przez możliwe rozłączenie się komórek zarodka na paru etapach, np. bliźniaki syjamskie to skutek niepełnego podziału tarczy zarodkowej. Widać to w różnych formach budowy jaja płodowego, np. u bliźniaków w jednej owodni. Kim był początkowo rozłączony później zarodek? Potencjalnie tyloma ludźmi, ilu się z niego wykształciło. Są znane przypadki np. trojaczków jednojajowych. Wszystkie dzieci pochodzą z tej samej zygoty, a ich obecność w niej opisuje logika wielowartościowa i ma związek z potencjalnymi możliwościami komórek zarodkowych jako macierzystych. Nie wiem, jak zmontowany zarodek masz na myśli, jeśli miałby takie same cechy jak Ty, byłby takim samym człowiekiem. Po raz kolejny okazuje się, że żyjemy w różnych cywilizacjach pojęciowych. Oprócz różnego rozumienia małżeństwa czy choroby inaczej rozumiemy pojęcie osoby. Dla Ciebie osoba to czujący podmiot, dla mnie osobny byt niezależnie od stanu jego rozwoju. Noworodek nie jest dla mnie mniej człowiekiem niż jego rodzice, choć jego świadomość jest znikoma, płód nie jest mniej człowiekiem niż noworodek. Prawa to pojęcie innej natury. Nie wszystko, co prawnie dozwolone czy nakazane, jest dobre. Nie każde dobro jest prawnie określone i rozliczane. W przypadku aborcji, czyli celowego zabicia płodu, następuje śmierć embrionalnego bytu ludzkiego, który już nigdy nie będzie mógł przeżyć życia, do jakiego został utworzony w łonie matki. Czy on coś czuje, doświadcza, jakie ma znaczenie w obliczu zadawanej mu śmierci w majestacie prawa czy wbrew prawu?
Maria Blaszczyk2019.09.30 15:37
Potencjał nie ma tu nic do rzeczy. Mówimy tu o ludziach, a nie "potencjalnych ludziach". Jest to taka jakościowa różnica, że nie daje żadnych praw ani nic nie mówi o wartości bytu. Zanim pan Andrzej Duda został prezydentem, ponad wszelką wątpliwość był "potencjalnym prezydentem". A jednak prawo do ulaskawienia pana Kaczmarka zyskał dopiero po zaprzysiężeniu. Bycie "potencjalnym człowiekiem" nic zupełnie nie znaczy. A w ten sposób to każdy zarodek stanowi całą "potencjalnie wielką populację". W teorii jeden możemy dzielić bez końca. Czy dokonując aborcji, morduje się miliony??? Chimera to z kolei proces z grubsza odwrotny. Może dojść do fuzji wcześniej rozszczepionych zarodków, albo zarodków genetycznycznie roznych. Czyli najpierw mieliśmy ilu potencjalnych ludzi? Nieskończoność razy dwa? A potem wyszedł nam jeden. Jeśli będziemy się trzymać tego, że człowiek to jego materiał genetyczny - ja się z tym nie zgadzam, ale to wynika ze zdania "każdy człowiek ma genotyp zawarty w zygocie, która rozwija się zgodnie z zakodowanym harmonogramem" - które skądinąd nie jest prawdziwe, bo pomija epigenetykę i całe mnóstwo czynników, które mogą wpłynąć na zmianę rzeczonego "harmonogramu" - to wychodzi, ze mamy dwóch ludzi w jednym ciele, no bo mamy dwa genotypy i każdy się jakoś tam rozwija... Definicji "osoby" jest od groma i ciut ciut. Ale wszystkie mają w sobie element podmiotowości. Zarodek jej nie ma i już. Noworodek ma już świadomość. "Mniejsza" lub "większa" - nie ma znaczenia. Ona istnieje. Podobnie jak świadomość osoby śpiącej czy nieprzytomnej. Mówimy o czymś, co zaistniało. Nigdzie nie napisałam, że aborcja jest dobra. Osobiście uznaję zarodki za byty o dużej wartości. Niszczenie wartościowych bytów nigdy nie jest dobre. Po prostu - ufam, jak pan Kasprzak, kobietom. Moje osobiste doświadczenie mówi mi, że są to istoty inteligentne, moralnie wrażliwe, a przede wszystkim - w większości odpowiedzialne aż do bólu.. Większość z nas kocha też swoje dzieci i - nawet własnym kosztem - zabiega o ich dobro. Nie czuję się więc na siłach oceniać ich decyzji. Moja wiedza mówi mi jeszcze jedną rzecz. Zakaz aborcji nie wpływa na ich liczbę. Jeśli już - to ją zwiększa. Więc staram się chronić wartość, jaką są ludzkie zarodki promując pozytywne wzorce rodzicielstwa czy ucząc młodziez o metodach zapobiegania ciąży. Ta druga rzecz ma udowodniony wpływ na redukcję liczby aborcji.
leszczyna2019.09.30 21:19
Bardzo zawile piszesz, ale rozumiem, bo rzecz nie jest prosta, w embriologii zdarza się niemało aberracji czy powikłań. Nie wszystko dzieje się prosto. Materiał genetyczny człowieka nie jest sam przez się człowiekiem w sposób konieczny, np. łożysko pochodzi z zygoty tak samo jak zarodek. Właśnie epigenetyczny rozwój embrionu tak przebiega. Mario, harmonogram jest, wszak ciąża trwa określony czas, zarodek rozwija się w sposób przewidywalny. Natomiast słusznie zauważyłaś, że bywa zakłócany. Wnioski jednak to Twoje interpretacje moich słów, nie moje stwierdzenia. I tak rozminęłyśmy się co do pojęcia bytu potencjalnego. Potencjał w embriologii dotyczy możliwości biologicznego rozwoju komórek macierzystych w zarodku, nie potencjalności zawierania się w nim jakichś "wielkich populacji". Zatem niszcząc zarodek niszczy się ten konkretnie byt, nie żadne miliony. Problem dotyczy początkowego fazy podziału komórek, gdy dojdzie do wykształcenia struny grzbietowej, dalszy rozwój jest ściśle osobniczy. Nie twierdziłam, byś pisała, że aborcja jest dobra. Jednak są tacy, którzy uważają, że się kobiecie po prostu należy, i powinna być dostępna na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Dlaczego akurat do tego progu czasowego? Ty zgadzasz się z p. Kasprzakiem, że nawet w 9 miesiącu wolno robić aborcję, skoro kobieta ma wg niego "dobry powód". Co to znaczy tutaj dobry? Wg mnie żaden powód nie jest dobry, aby zabić dziecko, które jest dojrzałe do życia pozałonowego. Żaden. Wiesz, że większość zarodków ginie. Skąd to wiesz? Ja wiem z danych MZ, że przy in vitro w programie rządowym rodziło się średnio 1 dziecko na 7 zarodków implantowanych, pomijając te nadal mrożone czy obumarłe przed implantacją. Tu faktycznie straty zarodków są duże. Ale czy to zmniejsza ludzką wartość tych wszystkich zarodków? Dla mnie nie, szkoda mi tych "pechowych".. Wartościowy byt jest wart ochrony wg Ciebie. Zapewne ten ułomny zdrowotnie, jak płód z zespołem Downa, już niekoniecznie, można go skasować. Czyli eugenika jest uprawniona?
Maria Blaszczyk2019.09.30 15:38
A co do celowego zabijania płodu... Ja nie wiem nic o "celach" tworzenia płodów. Wiem, że większość zarodków nie przeżywa żadnego życia, bo albo przestaje się rozwijać na bardzo wczesnym etapie, albo się nie zagnieżdża, albo się roni, albo obumiera w okresie prenatalnym. Więc nie podejrzewam, by przyczyna, dla której taki byt nie ma szans na przeżycie życia, miała znaczenie moralne. To, co ma - to szacunek do żyjących, czujących ludzi. Że kobieta nie jest traktowana jak przedmiot. Ona naprawdę jest czującą istotą. To, ze rodzą się dzieci chciane. Bo one są czującymi istotami. Że ich otoczenie jest zdolne do zapewnienia im minimum potrzebnego do rozwoju. Bo to zapewnia im i innym czującym istotom w ich otoczeniu warunki, w których życie ma wartość.
Lublinianka2019.09.29 20:19
Zgłoś się wreszcie do Tworek, tam pracują dobrzy ludzie, pomogą ci wyleczyć się z fobii na dzieci nienarodzone i kobiety w ciąży 😕😕😕
Maria Blaszczyk2019.09.29 23:18
Ale ja nie mam fobii. Dzieci nienarodzone nie istnieją, więc trudno mieć mi do nich jakikowliek stosunek. A kobiety w ciąży uwielbiam, sama uwielbiam być w ciąży zresztą. Nie mam pojęcia, skąd Ci przyszło do głowy, że mam jakąś fobię w tym zakresie...
ZERR02019.09.30 0:47
Dzieci nienarodzone istnieją, chocby dlatego że dziecko nienarodzone w wieku 8 miesięcy nie różni się niczym od wcześniaka w inkubatorze. Słowo "dziecko" nie oznacza miejsca pobytu jak np "dziecko w poznaniu" albo "dziecko w inkubatorze" albo "dziecko w macicy". Ty sobie po prostu robisz tzw jaja.
Maria Blaszczyk2019.09.30 15:53
Po pierwsze rózni się, i to znacznie. Poród jednak bardzo wiele zmienia. Po drugie - według Ciebie człowiek pełnoletni nie rózni się od niepełnoletniego. A jednak. Człowiek obchodzący 18. urodziny najpóźniej w tę niedzielę za dwa tygodnie będzie mógł zagłosować, a wszyscy inni - nie. A także - kupić alkohol, ożenić się, zostać pracownikiem seksualnym i wiele, wiele innych. Choć na zdrowy rozum to dużo mniejsza różnica, takie urodziny, niż poród...
Alojzy Cedzidło2019.09.29 22:56
A to mnie pani ,,Maria " zgruchotała naukowo . Gdzie mi tam do takiego poziomu . Kobieta w ciąży nie nosi człowieka ... Orgazmik nie ma nic wspólnego z poczęciem . Do kary za gwałt wystarczy zeznanie. .Pani to tak zaraz po mnifie pisała ? No to mam prośbę A raczej problem z rozwiązaniem kilku zadań z logiki Proszę o pomoc , I tak : ,,co deszcz robi jak nie leje " Oraz :,, czy kamienie myślą , czy nie myślą . Bo jeżeli myślą to co myślą . A jeśli nie myśla , to dlaczego nie myślą . Nooo . na koniec . Pani to prześcigła Darwina . O Łaysence nie wspomnę ..... a prof. Lew Starowicz to ho ho ho.. gdzie mu tam do Pani.
Maria Blaszczyk2019.09.29 23:25
A coś na temat? Bo ja tylko zwróciłam uwagę na fakt, że chce pan jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w którym użył pan niejednoznacznego terminu i że podważa pan zeznania dotyczące zgwałceń, choć bardzo rzadko bywają one fałszywe. Ja rozumiem, że sąd musi rozważyć taką możliwość, tak jak lekarz musi rozważyć możliwość bardzo rzadkiej choroby, co wygląda jak grypa. Ale ona najprawdopodobniej jest grypą i nie ma znaczenia, po jakim czasie ktoś o niej opowie, w towarzystwie ilu osób jej doznał ani nawet - ilu z tych osób udało się coś udowodnić. Prawdopodobięństwo, panie Alojzy... Aha, i zapewniam pana, że pan Lew-Starowicz daje sobie radę z problemem wieloznaczności terminu "człowiek". Darwin również był w miarę bsytrym człowiekiem i zanim jakiegoś pojęcia użył, to najpierw ustalał, o co mu chodzi. Co do Łysenki - nie mam pewności. Nigdy nie czytałam nic tego pana.
Alojzy Cedzidło2019.09.29 23:47
Uprzejmie dziekuję za naukowe a i kulturalne potraktowanie mojego mało uczonego wpisu . O tych kamieniach i deszczu Pani raczyła zapomnieć .Za to dowiedziałem się ,że kobieta w ciąży , będąca dla mnie osobą dającą , nowe życie , nie wiadomo kogo nosi , bo to nie człowiek . To o morderstwie przy skrobance mowy nie ma . Co do Łysenki .Skąd ,w Pani wieku mogłaby Pani wiedzieć . . To był taki ,,uczony " radziecki " genetyk ,,roślinny " ,który na polecenie Stalina wychodował zboże . o kilku kłosach. Dziś by się przydał . Prezydent Rabiej albo Jego partner po nocy pokazanej w internecie , urodzili by bliżniaki.Pozdrawiam ,życząc spokojnej nocy bez snów o aborcji. Jachira może się Pani śnić .
Maria Blaszczyk2019.09.30 15:48
Ja wiem, kto to był Łysenko. Tylko go nie czytałam - bo i po co? A uwagi o deszczu i kamieniach pominęłam z uprzejmości. Szacunek do innych osób nie pozwala mi na takie wyjaśnienia względem osób, które mają ponad 4 latka. Aha. skoro jest już jutro, to zdradzę panu, co mi się śniło. Śniło mi się, że w toalecie dla gości przepaliła mi się żarówka, a mój mąż wstawił tam trzy rowery - w rzeczywistości jest to zupełnie niemożliwe, ta toaleta jest dużo z mała, ale ten sen pasuje do pańskich pytań o deszcz i kamienie. Kobieta w ciąży nosi różne rzeczy. Telefon w kieszeni, torebkę na ramieniu, płód w brzuchu - i rzeczywiście nic pan nie zrozumiał, bo w ramach niektórych z powyższych definicji jest to człowiek. A innych - nie. Życie nie jest takie proste i to, jak zdefiniujemy jakiś byt, ma wpływ na to, które byty jednostkowe za niego uznamy. Więc proszę się nie obawiać. Nie sądzę, bym kiedykowliek w życiu śniła o aborcji - ani o pani Jachirze.
Cool2019.10.1 8:28
A czy Ty! ... jesteś jeszcze człowiekiem? ... albo czy byłaś nim kiedykolwiek???
Patriota 2019.09.29 15:27
Podczas II wojny światowej w kościele św. Doroty w Licheniu hitlerowcy urządzili szkołę dla chłopców z Hitlerjugend. Młodych Niemców zaprawiano – w okrucieństwie. Kiedy w lipcu 1944 roku chłopcy zaczęli się skarżyć swojej wychowawczyni Bercie Bauer, że w kościele „coś ich straszy” wymierzyła ona z pistoletu i strzeliła do krucyfiksu. „Gdyby Bóg istniał, powinien natychmiast mnie ukarać” – powiedziała. Kilka godzin później, kiedy jechała na stację kolejową do Konina, przelatujący samolot – prawdopodobnie niemiecki, ostrzelał jej wóz. Berta Bauer zginęła na miejscu. Kule trafiły ją dokładnie w te same miejsca na ciele, w których znajdują się otwory po kulach na krucyfiksie.
Maria Blaszczyk2019.09.29 23:28
Bardzo zabawna historyjka. I z morałem. Tylko że nawet jeśli to prawda - to wojna była i ludzie ginęli milionami. Za co zginęło te parędziesiat pozostałych milionów, w tym małe dzieci, które nigdy nikomu krzywdy żadnej nie zrobiły?
ZERR02019.09.30 0:40
Za imperialna pozycję USA, to chyba oczywiste? Oraz za wprowadzanie lewackich inżynierii społecznych.
src2019.09.29 14:55
Szambo z Wisły skierowali na ulice.
anonim2019.09.29 14:48
Zwolennicy bezkarnego i wspomaganego przez wspólnotę zabijania dzieci, proszę mówić po polsku.
Obrzezanie dla Wszystkich Kobiet - ZUS płaci2019.09.29 14:17
Ponieważ 70-letnie babsztyle, niepłodne zgredy i ileś tam lesbos i homos mają hasło: "Aborcja znaczy życie", proponuje dla urozmaicenia kilka innych: - "Auschwitz to Sanatorium" (po remoncie) - "Gułagi to Ośrodki Szkolenia Zawodowego" - "Lobotomia-Leukotomia dla LGBT-KOD-JACHIRA" - "Obrzezanie dla Wszystkich Kobiet"
dz2019.09.29 14:14
To idą mordercy
Marian2019.09.29 13:16
Tych ponad stu to mozna to jeszcze teraz wyskrobac.
PO-wiec komuch2019.09.29 12:59
Tylko MG-42 i wiadro amunicji
Tomasz2019.09.29 11:49
MORDERCY MORDERCY !!!
Jahu2019.09.29 11:40
Sto szatanów wyszło jawnie na ulice..i wyje, że aborcja to życie..Tak, aborcja to życie, przerwane..
taro2019.09.29 11:14
powinni sobie wypisac,ci maszerujacy producenci CO2 i odpadow wszelkiej masci, ze rezygnacja z sexu wydluza im zycie i nie musza tracic czasu na myslenie o aborcji. Eutanazja, w ich przypadku, ratuje planete i przynosi lepszy komfort zycia calym spoleczenstwom.
Cool2019.09.29 11:07
Były już funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej nie zamierza przepraszać Katarzyny Lubnauer. Jest podejrzany o to, że groził jej śmiercią. - Nie znałem pani Lubnauer. Napisałem, bo miałem chwilę słabości - powiedział "Faktowi".
Cool2019.09.29 11:14
Pierdoła! ... każdemu politykowi grożą śmiercią. Ryzyko zawodowe :)
272019.09.29 10:48
chcecz polksiezyc zaproc ich a zobaczyc islamska stonke jak naucza was pokory szybka lekcje nie zapomnicie tego do konca zycia .usuwac to mozec u robota czesci ,kazde dziecko to jest dar BOZY nie wolno tego robic ,pojdziec do piekla za ten czyn o ile nie nawrocic
Maria Blaszczyk2019.09.29 12:31
Ale my tu nie o dzieciach... Tylko o przerywaniu ciąży.
Cool2019.09.29 13:03
A Ty znowu swoje, jak odsioł.
Maria Blaszczyk2019.09.29 16:39
A czym jest "odsioł"?
Cool2019.09.29 18:29
Wiedziałem, że się nie domyślisz! Powiem ci w tajemnicy, że zdecydowana większość rozumie co chciałem powiedzieć :-))
anonim2019.09.29 13:07
Znaczy, ciążę można przerwać, a dziecko rozwija się dalej i rodzi bez probemu? Opowiedz coś o tym.
Maria Blaszczyk2019.09.29 13:47
Ale jakie dziecko? W sensie, ze jak przerwę ciążę, to moje - czy mojej sąsiadki - dzieci nadal będą rosły i nie stracą umiejętności uczenia się? No tak właśnie będzie.
anonim2019.09.29 14:03
Nie, Marysieńko. Opowiedz o tym, jak po przerwaniu ciąży, bez problemu rośnie i rozwija się to dziecko, które jeszcze nie zdążyło się urodzić. Bo, może tego nie zauważyłaś, ale o tym dziecku, zwanym przez ciebie pieszczotliwie płodem, albo zarodkiem, rozmawiamy. Dla mnie nie jest to istotne, jak je nazwiesz, chciałabym tylko, żebyś przestała rżnąć głupa i opowiedziała, jak aborcja wpłynie na jego rozwój.
anonim2019.09.29 14:04
A to, czy ty swoje dzieci dzielisz na dzieci i zarodki, to twój prywatny problem. Mi to, można powiedzieć, zwisa i powiewa. Tłumacz się z tego przed nimi.
Maria Blaszczyk2019.09.29 16:36
To nie ja dzielę. Tak to się nazywa. Możesz nazywać dzieckiem plemnik, zarodek, osobę w sile wieku, staruszka i jego zwłoki, a także, na upartego, kalafior, który zamierzam ugortować na obiad. Niby Twoje prawo. Ale to nie zmienia faktu, że słowo "dziecko" oznacza co innego.
ZERR02019.09.29 17:07
jak zwykle przekręcasz W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku „dziecko” oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletniość (art. 1); dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu. jako żywo, płód ludzki jest egzemplarzem gat. homo sampiens, czyli istotą, i to ludzką, czyli dzieckiem. Dziecko może byc nazywane płodem, przedszkolakiem, noworodkiem, a nawet licealistą, i nadal jest dzieckiem.
Maria Blaszczyk2019.09.29 18:06
No więc nie. ONZ zarodki i płody wyjmuje spod tej ochrony. Po prostu nikomu do głowy nie przyszło, by kompletnie zależny od organizmu kobiety zarodek uznawać za "istotę". Za jakieś "stworzenie", tak jak za "istoty" nie uznajemy jednak np. wirusów. Choć pod pewnymi względami są tak jakby żywe. W każdym razie w przypadku sytuacji konfliktowych między ochroną płodu ludzkiego, a prawami kobiety, w tym w szczególności prawem do życia i ochrony zdrowia, komitety ONZ wyraźnie wskazują, że priorytet ma ochrona życia i zdrowia kobiety.Art. 12 Międzynarodowego Paktu Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych odnosi się do „prawa każdego do korzystania z najwyższego osiągalnego poziomu ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego”. Konwencja w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet (1979) zobowiązuje z kolei państwa-strony do podjęcia wszelkich stosowanych kroków w celu likwidacji dyskryminacji kobiet w dziedzinie opieki zdrowotnej, w tym do zapewnienia kobietom dostępu do usług związanych z planowaniem rodziny. Ochronę praw reprodukcyjnych zapewniają także postanowienia Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.
ZERR02019.09.30 0:41
Nie pisałem o tym co ONZ promuje, tylko że nawet takie [...] gremium zbrodniaxxy wojennych uznaje "płody" za dzieci.
Maria Blaszczyk2019.09.29 16:44
Skoro się nie zdążyło urodzić - to nie jest to dziecko. To się nazywa właśnie "zarodek" i "płód". Ale tak, jego rozwój zostanie przerwany. Tylko co z tego? Jemu to róznicy nie zrobi. Nikomu innemu - z wyjątkiem tej kobiety, która z jakichś powodów, na ogół naprawdę dobrych i przemyślanych taką decyzję podejmie - również nie. Czyli ta decyzja dotyczy głównie jej. Więc może jej to pozostaw. Twoja łatwość rozporządzania cudzym ciałem i życiem jak rzeczą służącą do inkubowania zarodków, mnie przeraża. kobiety to osoby, w przeciwieństwie do zarodków.
ZERR02019.09.29 17:03
To się tak nie nazywa "niedziecko". To tylko ty tak nazywasz. Zbrodniczy formalizm, stygmatyzacja i odczłowieczanie Wiesz, jak załatwimy kwestie nielegalnych aborcji? Bardzo prosto i szybko - pół miliona PLNów nagrody i bezkarność dla każdej kobiety, która poddała się temu zabiegowi, jeśli wskaże sprawcę. Oraz ćwierć miliona dla każdego kto zadenuncjuje sprzedawcę nielegalnych pigułek poronnych, nawet jeśli nabył. To sporo szmalu, będą donosić na wyścigi.
Cool2019.09.29 15:11
Twój stan psychiczny ustabilizował sie już, czy to tylko chwilowy regres?
Reytan2019.09.29 14:48
Maria Blaszczak jak zwykle skora do mordowania katolikow.
J.P2019.09.29 16:07
Sam widziałem jak chodziła po kościołach i wybierała ofiary, także masz rację. Pozdrawiam
JS2019.09.29 10:48
"naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości" - Jan Paweł II. To tyle na temat aborcji i PiSu który pozwalając na nią, przykłada rękę do mordowania dzieci nienarodzonych...
fthdfgh2019.09.29 11:37
no wreszcie prawde napisales komuchu i antychrzescijaninie, szkoda tylko ze prawde mowisz wtedy kiedy sie pomylisz wsrod lgarstw ktore wypisujesz
J2019.09.29 10:46
Należy przypomnieć, że po raz pierwszy w historii mamy w Polsce władze, która uważa, że zabijanie dzieci jest ok i zupełnie usprawiedliwione dla utrzymania władzy.
katolik2019.09.29 10:24
Żadne hasła dna moralno-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna nie zniszczą Polski i Polaków. TO będą wybory za życiem albo za śmiercią ,również w odniesieniu do całosci TYLKO WYBORCY PIS ,MOGĄ URATOWAC POLSKĘ dlatego Madrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!!
272019.09.29 10:51
aborcja eugeniczna dalej obowiazuje nie slyszalem zeby ten syf rzadzacy chcial cos zmienic
Maria Blaszczyk2019.09.29 12:34
Aborcja eugeniczna nie istnieje. To, o czym piszesz, to aborcja w przypadku poważnych wad płodu. Na ogół letalnych, w pozostałych przypadkach typu trisomii. są to wady co do zasady uniemożliwiające rozmnażanie się. Więc o eugenice mowy być nie może. Ja wiem, że to fajnie powiązać prawo kobiet do wyboru z okrutnymi, zbrodniczymi prawami eugenicznymi - ale po prostu to nie ma nic wspólnego.
Cool2019.09.29 13:10
Nie produkuj się Mario, już wszyscy wiedzą jak głupim jesteś człowiekiem. P.s. I nie "wad" tylko podejrzenia jej zaistnienia!
Reytan2019.09.29 14:52
Maria Blaszczak to sowiecki mutant z polska krwia na szponach.
ZERR02019.09.29 16:34
Ależ aborcja eugeniczna istnieje - bo eugenika to nie tylko mordowanie ludzi w celu wymazania 'złych genów'. Eugenika w praktyce to mordowanie osób chorych lub niepełnosprawnych, bez wnikania czy sa płodne czy nie są. Wg ciebie mordowanie osób niepełnosprawnych-płodnych to 'zbrodnicza eugenika', zaś mordowanie osób niepełnosprawnych-niepłodnych to nic, niewiadomoco, coś bez nazwy. Typowe lewackie manipulowanie słowami, aby ukrywać zbrodnię.
Maria Blaszczyk2019.09.29 16:38
Nie. Eugenika to "teoria głosząca doskonalenie ludzi i zwierząt poprzez selektywne rozmnażanie i zaniechanie reprodukcji osobników mniej wartościowych". Tu mówimy o osobnikach w zdecydowanej większości niezdolnych do rozmnażania... Ja wiem, że to fajnie budzi paskudne skojarzenia. Ale wciąż jest tylko żałosną manipulacją słowami. https://sjp.pl/eugenika
ZERR02019.09.29 17:12
Ustawy eugeniczne nie zakładały zasadniczo 'selektywnego rozmnażania' (to tylko w niemczech zakłądano domy gdzie zapładniano kobiety przez wyselekcjonowanych oficerów) tylko sterylizację i mordowanie. Mordowanie BEZ wnikania, czy osobnik jest płodny, czy nie jest. Większość ofiar T4 obiektywnie miała o rząd wielkości mniejsze szanse na 'płodność' niż tzw. geje. Nas tu nie interesuje teoria, tylko praktyczne postępowanie osób występujących w imieniu eugeniki.
JS2019.09.29 10:22
Nie pamiętam dokładnie, kto to powiedział, skąd są te słowa ale wyszło to od jednego z widzących z Medjugorie, któremu (której ) Matka Boża przekazała jedną z Tajemnic, która będzie ogłoszona. Ta osoba powiedziała, że gdybyście znali tą Tajemnice zapragnelibyście mieć tyle dzieci ile to możliwe. Króluj nam Chryste Pozdr.
Sebastian Lorenc2019.09.29 10:21
To w sumie jest tragiczne. Z jednej strony radykalni przeciwnicy aborcji, którzy chcą karać więzieniem, chcą żeby kobiety ryzykowały życiem, a zgwałconej kobiecie nie podadzą Ellaone, w imię jakiejś ideologii. Z drugiej strony jakaś dziwna afirmacja aborcji, która przecież nigdy nie jest dobra, chociaż niestety czasem konieczna. Te hasła "łączy nas aborcja","aborcja jest spoko", "aborcja w twoim domu" brzmią dla mnie jak z jakiegoś makabrycznego horroru.
Cool2019.09.29 10:52
Co Ty pierdzielisz o tym ryzykowaniu życiem, To demagogia a przede wszystkim zwyczajne kłamstwo! ... nikt też nie odmawia zgwałconej kobiecie takich środków. Jak zwykle manipulujesz!
Sebastian Lorenc2019.09.29 11:00
Piszę o tym, co czytam na Frondlu. Jak jakiś redaktorek zachwyca się Indonezją i ich prawem, według którego kobiety już za stosowanie antykoncepcji mają trafiać do więzień, to czołowi prawicowcy Frondy biją brawo i piszą jaka to dobra zmiana w Indonezji. Pochwalacie klauzulę sumienie, gdzie lekarz może odmówić podania kobiecie Ellaone, a farmaceuta sprzedania. Może zostawcie istniejące prawo aborcyjne w spokoju, a kobiecie, w tragicznych sytuacjach dajcie wybór, bez poniżania, negatywnych komentarzy, oceniania. Tak jak napisałam, takie hasła, jak na tym proteście to dla mnie przegięcie i totalny niesmak, ale radykalne postawy drugiej strony (zwłaszcza mężczyzn) to kolejne przegięcie.
Cool2019.09.29 11:10
Jesteśmy w Polsce a nie w Indonezji! Wybór to podjecie współżycia i odpowiedzialność za jego konsekwencje, a lekarz ma prawo postąpić w zgodzie z własnym sumieniem, tak jak pacjentka ma prawo zmienić lekarza. Kończę dyskusje i pozdrawiam!
Sebastian Lorenc2019.09.29 11:13
Czasem nie ma możliwości zmienić lekarza, czasem na zmianę jest za późno. A ciąża czasem jest konsekwencją współżycia, na które kobieta nie wyraziła zgody. Również pozdrawiam.
ZERR02019.09.29 16:45
Pochwalanie islamskiego purytanizmu to w katolickim kraju rzecz nie-do-pomyślenia.
Reytan2019.09.29 14:35
Zabijanie plodu jest ZAWSZE zabijaniem czlowieka,a to jest KK. Agnieszka Dz.to podly prowokator komunistyczny.
ZERR02019.09.29 16:55
Szansa na przeżycie matki i dziecka w ciąży pozamacicznej to jak 1 do 10.000 Wypadało by nie przymuszac matek w takiej sytuacji do samobójstwa rozciągniętego w czasie.
Cool2019.09.29 18:23
Po co ta demagogia?
leszczyna2019.09.29 19:36
To nie demagogia, ale fakt: ciąża pozamaciczna nie daje dziecku ani kobiecie szansy przeżycia poza kuriozalnymi biologicznie wyjątkami.
ZERR02019.09.29 21:43
To są extremalne przypadki, szkoda że czasem półdebile drą ryja, że kobieta musi ryzykować. Robią tym dużo złego, bo pomagają w stygmatyzowaniu katolików. Nie wierzę, że nieświadomie. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-to-prawdziwy-cud-zdrowe-dziecko-z-ciazy-pozamacicznej,nId,212896
Cool2019.10.1 8:22
Każdy wiek, jakie sa skutki ciązy pozamacicznej. ... po co więc sie produkujesz????
leszczyna2019.09.29 16:15
Agnieszka nie pierdzieli, jak się dwornie na forum wyraziłeś, ale nawiązuje do stanowiska byłego PiSowskiego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który stwierdził, że zgwałconej kobiecie nie podałby środka zapobiegającego zapłodnieniu. Jeśli minister tak się wypowiada, to może liczyć na społeczny oddźwięk swojej deklaracji.
katolik2019.09.29 11:04
Dziwka zawsze pozostanie dziwką trzeba było dooopy nie dawać a nie lamentować. Szkoda że cie ta suka ktora cie urodzila nie wyskrobała wczesniej w imię wolności macic. było by na swiecie lepiej bez takich jak ty.
J.P2019.09.29 11:16
Bez ciebie nie byłoby tego głupiego komentarza i plebsu liczącego na socjal. Ale skoro już jesteś, to masz dzień święty- niedzielę i spowiedź. Także zakładaj trampki i poopier.dalaj prosić o wybaczenie za oczernianie bliźniego swego.
Cool2019.09.29 11:26
A Ty kogo będziesz prosił o wybaczenie?
J.P2019.09.29 11:53
Jeśli będę miał za co i kogo to tego któremu krzywdę żem uczynił.
Cool2019.09.29 13:01
Jakie rozumienie rzeczywistości, taka samoocena! :-)
Cool2019.09.29 11:28
Taki z Ciebie katolik jak z koziej doopy trąba!
ZERR02019.09.29 16:47
Ww szmaciarz podpisujacy się 'katolik' pozostanie szmaciarzem, katolikiem zaś jak nie jest, tak nie będzie.
fthdfgh2019.09.29 11:33
wg ciebie zeby tobie ulzylo to nalezy zabic kogos w w imie wolnosci i zadosc uczynienia dla ciebie oczywiscie, twoj patologiczny sposob myslenia jest bardzo podobny do myslenia pedofilow i mordercow na tle seksualnym, twierdza oni bowiem ze ofiara nic nie czuje, a nawet czerpie z tego przyjemnosc, lecz sie czlowieku
Cool2019.09.29 11:46
Masz racje, u źródeł jest psychopatyczny egoizm i barbarzyńskie prawo siły ... to całkowite odejście od człowieczeństwa i zaprzeczenie wolności!
Sebastian Lorenc2019.09.29 11:55
Nie będziesz nigdy kobietą w ciąży zagrażającej życiu, ani w ciąży z gwałtu. Więc możesz tylko oceniać, teoretyzować i pouczać. Miłej zabawy.
Cool2019.09.29 13:28
Skończ z tym kłamstwem o zagrożeniu życiu!!! Te Twoje opowieści o gwałtach, zaczynają przybierać forme werbalizacji fantazji seksualnych! ... w rzeczywistości jest to promil promila i nie usprawiedliwia prawa zabicia człowieka. Taka aborcja czesto skutkuje większymi problemami psychicznymi niż sam gwałt! Podajesz się za psychoterapeutkę, wiec powinnaś o tym wiedzieć!!!!
Sebastian Lorenc2019.09.29 13:35
Nie jestem psychoterapeutą, tylko psychologiem i pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi i z więźniami, mężczyznami, skazanymi na dożywocie, albo 25 lat. Twoje wycieczki osobiste w moim kierunku są bardzo niesmaczne i chamskie, mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę.
Reytan2019.09.29 14:39
Agnieszce Dz.zyczymy pomyslnej eutanazji.
ZERR02019.09.29 16:24
Mówiłes cos kmiocie?
Cool2019.09.29 14:58
Wydawało mi się, że podawałaś się za psychoterapeutkę, Przepraszam za pomyłkę! Jednak jako psychologowi kwestie traumy i syndromu postaborcyjnego również powinny być Ci znane, nie wydaje mi wiec żebym przekroczył jakakąś granicę!
Unrug2019.09.29 15:16
Normalka, na konkrety kulisz ogon i udajesz skrzywdzoną. :-)
Sebastian Lorenc2019.09.29 15:21
Pisanie o jakiś fantazjach seksualnych to konkrety? Niczego nie udaje i nie czuję sie skrzywdzona. To tylko niszowy portalik. Życie jest poza nim chlopcze.
Cool2019.09.29 16:28
Wielokrotnie pisałem, że bezczelnie kłamiesz a Ty kłamiesz dalej i nawet słowem nie odniosłas sie do mojego zarzutu. ... wnioskuje z tego, że moje dywagacje o Twoich fantazjach seksualnych są dla Ciebie bardziej uwłaczające od oskarżeń o kłamstwo czy brak kompetencji zawodowych (sic!)
Sebastian Lorenc2019.09.29 16:57
Nie jesteś w stanie sprawdzić moich kompetencji, bo sam nie jesteś specjalistą w mojej dziedzinie, a poza tym nie pracujemy razem, więc oskarżenia po mnie spływają. W którym miejscu kłamię? Jestem przeciwna aborcji na życzenie, wiec piszę tylko o przypadkach, których nie można oceniać.
Cool2019.09.29 18:32
Kłamiesz bezczelnie w sprawie zakazu aborcji w przypadku zagrożenia życia matki!
Sebastian Lorenc2019.09.29 20:29
Pisze wyraźnie, ze obecny kompromis aborcyjny jest ok, ale szkoda, że lekarze nie do końca tego przestrzegają. Gdzie kłamię?
www2019.09.29 15:54
kobieto jesteś zwykłą qurewką w dodatku brzydka jak noc tobie nikt dziecka nie zechce zrobić
ZERR02019.09.29 17:20
Grunt że ciebie ktoś zrobił. Xxjztym, że w pijanym widzie, na melinie pod dworcem PKP. Smród się ciągnie za toba do teraz.
Unrug2019.09.29 15:04
Nie bedziesz nigdy abortowanym dzieckiem. Więc możesz tak szafować cudzym życiem.
Sebastian Lorenc2019.09.29 11:49
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam, może zrozumiesz, zanim zaczniesz obrażać.
Gosia2019.09.29 12:04
Każda akcja rodzi reakcję. Bezmyślne bicie piany w sprawie tych kilkuset legalnych aborcji. Z samą aborcją nie ma problemu - chyba, że kobieta jest chora i przykuta do łóżka szpitalnego albo inteligentna inaczej. Problem może być tylko z kasą na zabieg. A te dysputy i wyzwiska z jednej i drugiej strony same aborcjonistki mają gdzieś. Większość nawet nie zna treści ustawy antyaborcyjnej.
Maria Blaszczyk2019.09.29 12:30
Z aborcją nie ma problemu, jeśli jesteś względnie zamożna i zaradna. Ale jak to w życiu bywa - obecne prawo wali w te kobiety, które i tak mają pod górkę...
Cool2019.09.29 13:19
Warunkiem podstawowym nie są pieniądze, to rzecz nabyta. ... tylko nieleczone problemy emocjonalne tych kobiety!
Reytan2019.09.29 14:41
Maria Blaszczyk najwieksza kanalia na portalu.
Maria Blaszczyk2019.09.30 15:07
A pan Glapiński - największy dżentelmen. A coś na temat?
fraza2019.09.29 14:35
Jestem dzieckiem z gwałtu - https://youtu.be/cBj8UYhQFN8
asd2019.09.29 21:32
Piękne świadectwo. Dzieci poczęte z gwałtu też mogą być kochane a napewno zasługują na szanse
www2019.09.29 15:59
Zamknij tą ucieszoną mordę bo ci zgasze ten usmiech aborcjonistko
2019.09.29 16:55
Tylko najpierw zmień pieluchę dziadzia. A potem naucz się czytać ze zrozumieniem, wiejski cwelu.
asd2019.09.29 21:29
Widzę że twój komentarz jest szczery a nie jak niektóre tutaj ideologiczne które mają tylko za celu obrzydzenie kościoła. Cieszę się że zauważasz tak naprawdę czym jest aborcja i nie próbujesz jej ozdobić w piękne slogany. Tak jak powiedziałaś aborcja nigdy nie jest dobra. Wierzymy w to dlatego że wierzymy że każdy człowiek ma niezbywalną godność i wielką wartość. Najbardziej podstawowym prawem każdego musi więc być prawo do życia a więc i do narodzenia się bo bez niego wszystkie inne nie mają sensu. Niestety przeważająca część aborcji jest dlatego że dziecko jest niechciane. Uważam że nie powinniśmy jako ludzie upadać tak nisko moralnie że pozbawimy kogoś życia dlatego że jest niewygodny. Poruszyłaś także przypadek gwałtu. Mi osobiście podoba się podejście Ben'a Shapiro. Zachęcam Cię do obejrzenia filmów z jego wypowiedziami. Zachowanie człowieczeństwa wymaga często poświecenia się. To nie wina kobiety że została zgwałcona ale też nie wina dziecka. Jedynie ojciec powinien zostać ukarany. Zawsze jest opcja oddania do adopcji jeżeli trauma jest nie do uniesienia. Nie wydawajmy jednak kary śmierci na tym bezbronnym. Człowieczeństwo właśnie okazujemy broniąc tych którzy nie potrafią stanąć w swojej obronie tak jak w sprawie Alfiego Evans'a
Cool2019.09.29 10:20
Zbiorowa choroba psychiczna! ... skutki promocji patologii i zaburzeń!!!
lolek kremowka2019.09.29 14:27
O polskim KK i PiSie piszesz? Tak - zdecydowanie się z tym zgadzam
Pomagam ludziom2019.09.29 10:13
POLSKA I POLACY SIĘ BUDZĄ. W końcu. Dość czarnej stonki na ulicach Polski, dość finansowanie czarnej stonki z budżetu państwa. Ciekawe jak kler będzie kwiczeć jak przestaną okradać budżet państwa.
Adam2019.09.29 10:23
Ty tak serio ? Czy ci za to płacą ?
***2019.09.29 10:50
No jasne że Mu płacą. Sam z siebie byłby taki głupi?
taro2019.09.29 11:16
po ulicach Polski to chodza w marszach ,,czarne szmaty,, z macicami,lub tez bez.
Cool2019.09.29 11:36
Zapewne tak jak Janda, Michnik, Sztrury Hollandy i Tobie podobni dzisiaj!
Stanislaw2019.09.29 13:14
ŁAJDACTWO ULICZNE I TĘCZOWA ZARAZA!
Alojzy Cedzidło2019.09.29 15:19
Klet ,,kwiczy " nad zwłokami dzieci , moze i Twoich , wyrzucanych po wyskrobaniu , na śmietnik.A z tym ,,okradaniem " radzę przyglądnąć się swoim idolom z przed 2015 . Do swoich ,,rąk" się nie przyznają , jak ten przysłowiowy złodziej .
marisa2019.09.29 20:47
Ty durniu ,stonka to była czerwona, taki brzydliwiec jak ty i tobie podobni, tą czerwoną zarazę wytępimy
do POLSKA I POLACY SIĘ BUDZĄ. 2019.09.30 8:38
Taki jesteś za wolnością...? Płaczesz na ochroną żabki jak ma przejść przez jezdnię? To bądź konsekwentny i bądź również za wolnością dla dzieci nienarodzonych. Tylko bzykać bez konsekwencji... to twoja teoria życia. Nas katolików jest więcej, a twoja walka z nami to jest walka z kim ? No ...... Z Bogiem - nie zwyciężysz. To ty będziesz rozliczony i ukarany za swoje czyny. Pan Bóg nie będzie się pytał jak będziesz umierał jakie miałeś zdanie o klerze.