28.10.19, 08:45

Jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan (Ef 2, 19-22)

Nie jesteście już obcymi i przybyszami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga – zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie głowicą węgła jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.

 

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 6, 12-19)

Pewnego razu Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga.

Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, któremu nadał imię Piotr; i brata jego, Andrzeja, Jakuba, Jana, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Szymona z przydomkiem Gorliwy, Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.

Zszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia.

A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

Komentarze

wacula2019.10.28 17:06
Tylko PRAWICA== A musisz być bardzo to w ciężkich grzechach a a to Bóg właśnie zakrył ci prawdę .Kto umiera w ciężkim grzechu jest przez swój własny wybór pozbawiony Boga na wieczność w ogniu piekielnym .Z pewnością już uzbierałeś chrust i nadal zbierasz na swój stos w piekle ,a gdy już go przyniesiesz sam diabeł go podpala każdemu KTO NIE SZUKAŁ BOGA !!!!!
Tylko PRAWICA2019.10.28 11:13
W MOIM DOMU NIE MA ŻADNEGO BOGA. Jest za to Wi-Fi no i nauka. Dlatego żyje dobrze i dostatnio.
andrzejhahn32019.10.28 13:14
i tego brakuje poganskim sekciarzom katolickim
andrzejhahn32019.10.28 10:57
UWAGA..............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
lady chapel2019.10.28 9:27
W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą pomysł władz Ugandy, żeby karać śmiercią za "gorszące akty homoseksualizmu". Eurodeputowani PiS wstrzymali się od głosu.