10.12.19, 12:55Fot. Piotr Drabik via Wikipedia, CC 2.0

Wałęsa o swojej śmierci: Jestem już spakowany

Pod koniec ubiegłego miesiąca były prezydent Lech Wałęsa przeszedł w szpitalu zabieg usunięcia zaćmy. Teraz w rozmowie z „Super Expressem” mówi o swojej śmieci.

Wałęsa stwierdził, że na najbliższe pięć lat jego kalendarz jest zapełniony spotkaniami oraz wyjazdami i… dłużej żyć nie zamierza.

Jeszcze z pięć lat przetrzymam i więcej żywota nie planuję na tym świecie”

- mówi Wałęsa w rozmowie z „SE”.

Dodał też, że w jego rodzinie nikt nie żył tak długo i jeśli przeżyje więcej niż wspomniane 5 lat, to „nie będzie zadowolony”.

Stwierdził też, że „jest już spakowany” i oczekuje „na przejście”.

Tu na tym świecie jestem już znudzony, ale tam mnie nie chcą jeszcze…”

- dodał.

dam/se.pl,Fronda.pl

Komentarze

ANDRZEJ2019.12.11 13:56
Zmęczony od uciekania przed samym sobą i własną przeszłością. Niewolnik własnych wyobrażeń o samym sobie. A prawda siedzi w środku i bardzo chciała by już wyjść . Tymczasem zdyscyplinowany gospodarz nie puszcza . Prawda o sprytnym elektryku z Popowa, który został prezydentem RP jest tłumiona wykładami, spotkaniami, całym tym politycznym teatrem w którym ciągle odgrywa główną rolę. Mówi, że jest spakowany i gotowy. Pytanie gdzie on się wybiera. " Pomiędzy dzieci Boże darmo ten wnijść pragnie, kto się pierwej tak nisko jak dziecię nie nagnie" napisał Adam Mickiewicz Żal patrzeć i smutno się robi. Ale nadzieja umiera ostania....
Bogusław2019.12.11 6:32
a kogo to obchodzi
JD"A2019.12.10 21:08
Biedny człowiek nie wie że rano może się już nie obudzić , większość ludzi żyje jakby Boga nie było i piekła, jakby jeszcze mieli czas na poprawę , ale to tylko złudzenie . Bóg jest miłością i miłosierdziem daje człowiekowi czas tu na ziemi na rozwój poprawę zbawienie po śmierci idzie najpierw Sprawiedliwość Boża i sąd nad uczynkami więc żyjmy tak by nikt przez nas nie płakał bo z miłości do innych będziemy sądzeni i żadnego pałacu ze sobą nie weźmiemy tylko wdzięczność innych za miłość im okazaną
Gumowy Żuk2019.12.10 20:57
Bolek, tu cię nie chcą i tam cię też nie chcą. W każdym razie pośpiesz się.
Piekielnik2019.12.10 17:52
Czas ucieka Piekło czeka ...
nika2019.12.10 17:49
...........pewnie kontaktował się już z ufoludkami. Śledzi politykę Newmana - wie jak sprawy sądowe przeciągać. Przez 5 lat zdąży jeszcze znosić parę koszulek z OTUA.
AB2019.12.10 17:12
Spakowany to ty jesteś do piekła, Boluś. Jeśli nie powiesz w końcu prawdy i nie odszczekasz oszczerstw - marny twój los. Pan Bóg trzyma długo niektórych ludzi na świecie właśnie po to, by stanęli w prawdzie. Trzeba się modlić za zakłamanego do szczętu Bolka, jeśli ktoś miłosierny.
100% racji2019.12.10 16:21
,, plus UJEMNY " po śmierci zostanie POrwany przez UFOnautów by stworzyć POdwaliny POd nową GALAKTYKĘ ..... ( wybierz jej nazwę )
Baba2019.12.10 16:19
To jeszcze się warto zastanowić dokąd bilet docelowy.
miernoty koszerne2019.12.10 17:48
oczywiscie do piekla
aaa2019.12.10 14:43
nie ma czego pakować trza się wyspowiadać
Janina2019.12.10 15:46
Jeżeli się idzie na tamten świat z takim obciążeniem niezgody to nię będzie to sielanka tam czeka życie Wieczne tylko jakie -wtedy zobaczymy co jest ważne sprawy tego świata nic nie będą znaczyły a Wałęsa mówi o śmierci a dalej dżga moim zdaniem jest niewierzący
andrzej2019.12.10 14:03
tam kapusi nie lubia Bolus wiec bedziesz sie meczyl tak jak zasluzyles kapusiu
Leon Napoleon2019.12.10 13:54
Ten się udał mamie... Teraz będzie Bogu stawiać warunki! 5 lat i ani kawałka dalej. Toż to głupek do sześcianu! Można się tylko wstydzić... Czy on kiedykolwiek powiedział słowo prawdy?
Walenty2019.12.10 13:38
bolek pamiętaj o prawdziwej spowiedzi i naprawieniu krzywd- inaczej pójdziesz prosto do piekła draniu
miernoty koszerne2019.12.10 17:56
wyspowiada sie po znajomosci u cebuli na tamtym swiecie a moze przed smiercia bedzie spowiadal go rabi
stm.2019.12.10 13:26
Wskazane jeszcze przed odejściem ziemskim: - przeprosić wszystkich na których donosił i zadość uczynić za wyrządzone krzywdy. Krzywdy wyrządzone są olbrzymie , w tym czasie jak boluś donosił nie było żartów dla pokrzywdzonych.
Danuta2019.12.10 13:17
ale tupet, "nie znacie dnia ani godziny",to Bóg wie ile jeszcze pociągniesz.
Bizon2019.12.10 13:09
Czym jest lewactwo w Polsce ? Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wieprzy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dziadostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dziadostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd wy obecni ateiści w Polsce pochodzicie !!! Wy jesteście potomkami ruskiej czerwonej zarazy, zawszonej swołoczy i sowieckich tępaków !!! Wy jesteście Homo sowietikusami !!! Czy można dziwić się zachowaniu i postępowaniu homo sowietikusa, wymagać od niego polskiej tożsamości ? Polsko języczne homo sowietikusy mieszkające w Polsce nie mają polskiej tożsamości, nie są więc Polakami. Czy u homo sowietikusa znajdziemy rozum, prawdomówność, uczciwość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, moralność, etykę lub choćby elementarną przyzwoitość ? Oczywiście, że nie znajdziemy. Oni nie mają polskiej tożsamości, są tylko tubylcami, są produktem cywilizacji turańskiej, azjatyckiej, mongolsko-rosyjsko-sowieckiej ( Lenin, cytat : „Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wszystko wolno.”). Homo sowietikusy udają demokratów, liberałów, wolnościowców, miłośników praworządności, lecz przecież można ich rozpoznać po tym, że co innego mówią, a co innego robią. Być może w swojej głupocie rzeczywiście wierzą, że to oni najlepiej wiedzą i rozumieją, co to takiego jest, ta demokracja, wolność, sprawiedliwość czy nowoczesność. Czy nie widać jak na dłoni u homo sowietikusów monstrualnej głupoty ? Nie widać u nich całkowitego braku empatii, niebywałego nieuctwa, okrucieństwa, kwintesencji egoizmu, pogardy dla sprawiedliwości i poszanowania prawa, braku zasad i uczyć ludzkich ? Skąd takie zezwierzęcenie ? Czy to nie są po prostu na pół dzicy ludzie, polsko języczni zsowietyzowani tubylcy, gatunku homo sowietikus, neo bolszewicy ?
Iza2019.12.10 13:08
Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
Zyg2019.12.10 13:07
Czegoż to ja się nie dowiedziałem o sobie od postkomunistów tylko po 4 latach rządów PIS ?! To niewiarygodne ! - pochodzę w prostej linii od chłopa pańszczyźnianego (Stuhr), - wyzwalali mnie sowieci najpierw we wrześniu 1939 roku, potem w 1945 roku, a opuścili Polskę dopiero w 1993 roku (Czarzasty), - zamiast zachowywać się normalnie, to cały czas świruję (Pszoniak), - przeze mnie niektórzy czują się jakbym na nich sr-ał (Janda), - nie jestem człowiekiem, tylko szarańczą (Sketyna), - jako osobnik watachy będę poderżnięty (Sikorski), - jako zwolennik PIS-u będę je-ba-ny (Frasyniuk), - mnie należy bić dechą (Komorowski), - mnie należy ....... siłą – siłą fizyczną, bo prawo się już nie liczy (Stępień), - a jeśli już nic nie pomoże, to ja i inni PIS-owcy będziemy wyskakiwać przez okna (Bolek). I kłamią, że to PIS sieje nienawiść ?!!!
AB2019.12.10 17:59
To tylko niektóre określenia. Jeszcze jest mnóstwo podobnych: - jesteś bolszewikiem, to z tobą ma wygrać KO (tusk) - wspierając PiS budujesz system łajdactwa (tusk) - jesteś odpowiedzialny za wielki kryzys wywołany rządami PiS, który skończy sie dramatem (tusk) - standardy Samoobrony były wyższe niz twoje (tusk) - jesteś upartym, lękliwym neurotykiem (badania naukowe prof. E. Marciniak) - jesteś ciemna masa ogłupiona TVP (media pod stronie KO) - jesteś frustratem (Eliza Michalik) - jesteś idiotą (Korwin), ewentualnie ekonomicznym idiotą, ewentualnie debilem (zwolennicy KO), idiotą i bęcwałem (urban) - pożytecznym idiotą (zembaczyński); pożytecznym idiotą Moskwy (Kuźniar) - jesteś bezgranicznie głupi (jan filip libicki) - siedzisz w oślej ławce (GW) - jesteś jak prostytutka (Janda) - masz mentalnośc Kalego (GW) - jesteś mentalny komuch z krzyżem w zębach (A. Zarzycki) - żyjesz w mentalnym średniowieczu (prasa po stronie KO). itd, itp.
Sariel2019.12.10 13:05
W okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających: - spirytus - 2 but. - wódka 289 but. - wino 158 but. - winiak i koniak 59 but. - szampan 239 but. - piwo 1115 but. Ponadto z dokumentu dowiadujemy się, że "w miejscach internowania umożliwiono Lechowi Wałęsie oglądanie bez ograniczeń programów telewizyjnych, słuchanie programów radiowych oraz korzystanie z prasy codziennej". W czasie internowania Wałęsie dostarczono też 1163 paczki papierosów... To się nazywa walka! Źródło: Twitter @Cenckiewicz
Mejer2019.12.10 17:33
'prawdziwy wojownik'... :)
B.w2019.12.10 19:54
baba tez często przyjezdżała
PePe2019.12.10 13:04
Wałęsa: Przedstawiłem tylko kapitana Graczyka, który mnie zwerbował... http://vod.gazetapolska.pl/5875-walesa-przedstawilem-tylko-kapitana-graczyka-ktory-mnie-zwerbowal
Urszula2019.12.10 13:03
Mieliśmy najszczęśliwszego robotnika w Polsce. Pracował jako elektryk w stoczni, i jak potrzebował pieniędzy to grał w toto-lotka i wygrywał. Listę wygranych opublikował IPN, a były to wygrane w granicach 500-1700 zł tygodniowo. Mówił, że ma specjalny system gry, ale podobno eSBecy donosili mu jakie numery padną w niedzielnych losowaniach.
Marian2019.12.10 13:02
Do trumny zloza go w koszulce z napisem KONSTYTUCJA.
JS2019.12.10 13:02
Żałosny prostak, którego fałszywą legendę udało się po wielu latach mocno skorygować. Dzisiaj już bez groźby sądowego procesu można mówić otwarcie, że był płatnym agentem komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bolek”.
Elektor2019.12.10 13:01
Nieeeeeeeeeee, Noooooooooooooooooo, Neinnnnnnnnnnnnnnn, Niettttttttttt, co ty idioto gdański chcesz nas jeszcze 5 lat męczyć ?!!!!!!!! WON !!! I to natychmiast !!!!
anonim2019.12.10 13:00
"Jeszcze pięć lat..." Boluś mordo ty moja! Co masz zrobić jutro zrób dzisiaj :)
polak2019.12.10 17:52
pamiętaj by cię pochowali w koszuli ''otuła i zgodą na donoszenie na kumpli