09.04.21, 11:45Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Jeżeli PO wróci do władzy, Polaków czeka ciężka praca i wyrzeczenia

1. W sytuacji kiedy większość dziennikarzy zajmuje się tym, czy telefon prezydenta Andrzeja Dudy był podłączony czy też nie, podczas jego rozmowy z królem Jordanii, nie dostrzegają oni licznych wypowiedzi polityków Platformy, w których padają twarde zapowiedzi „o pocie i łzach” dla Polaków, po tym jak ta partia wróci do władzy w naszym kraju.

Wcześniej były już zapowiedzi polityków z tego środowiska, że już teraz trzeba się umówić, że żaden program wyborczy nie będzie realizowany, kluczowym zadaniem zjednoczonej opozycji jest odsunięcie Pis-u od władzy i swoiste „posprzątanie” po tych rządach.

Były także zapowiedzi likwidacyjne, likwidacja CBA, IPN, urzędów wojewódzkich, ba dwa miesiące temu, czołowi politycy Platformy, nawet z udziałem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zaczęli zbierać podpisy pod projektem ustawy likwidującej telewizję informacyjną TVPInfo (inicjatywa chyba nie cieszyła się specjalnym zainteresowaniem, bo do tej pory nie podano informacji ile tych podpisów zebrano i kiedy ten obywatelski projekt trafi do Sejmu).

2. W tych dniach pani senator Barbara Zdrojewska „przebiła” wszystkie te propozycje programowe i na jednym z portali społecznościowych napisała „Zamiast pytać tylko czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy, zastanówmy się też, czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia. Nie można pomijać tego, co PiS zrobił ludziom w głowach swoim nieodpowiedzialnym populizmem”.

Ten nieodpowiedzialny populizm to zapewne: program 500 plus na każde dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, 13. i 14. emerytura, program wyprawka dla każdego ucznia (tzw. 300 plus), tzw. emerytury matczyne, czy bezpłatne leki dla osób 75 plus.

Być może nieodpowiedzialnym populizmem jest także wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, regularne coroczne podwyżki płacy minimalnej (przez 5 lat rządów PiS wzrost o blisko 50%), czy też coroczne podwyżki minimalnych rent i emerytur (przez 5 lat rządów PiS wzrost o blisko 40%).

Nawet na pewno zdaniem polityków Platformy nieodpowiedzialnym populizmem są wielkie inwestycje infrastrukturalne takie jak; podmorski tunel łączący Świnoujście z lądem, przekop Mierzei Wiślanej, czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

3. Jeżeli te „doniosłe” zapowiedzi senator Zdrojewskiej o ciężkiej pracy i wyrzeczeniach wzbogacimy o spostrzeżenia innej czołowej polityk Platformy, poseł Agnieszki Pomaski o tym „że największe kraje UE podzieliły się szczepionkami z takimi krajami jak Polska i że to właśnie z tego powodu szczepienia w Niemczech idą tak słabo”, to wyraźnie widać, że Platforma do tej pory nie zrozumiała przyczyn swoich porażek w kolejnych wyborach: parlamentarnych, prezydenckich, europejskich i samorządowych.

Ba wyraźnie zapowiada, że gdyby wyborcy pozwoli jej wrócić do władzy to znowu królowało będzie stwierdzenie ich finansowego guru, ministra Rostowskiego, że „pieniędzy nie ma i nie będzie”, co oznacza likwidację wszystkich programów społecznych wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ba żeby zapewnić jakie takie „spinanie” się budżetu, trzeba będzie powrócić do przyspieszonej prywatyzacji pozostałych w rękach państwa „sreber rodowych”, najbardziej dochodowych spółek Skarbu Państwa, a także setek tysięcy hektarów ziemi Skarbu Państwa, którą to sprzedaż, zablokował całkowicie rząd Prawa i Sprawiedliwości.

4. Polacy powinni to wiedzieć, bo spora część z nich uważa, że zmiana władzy wcale nie grozi zabieraniem dotychczasowych zdobyczy, wprowadzonych przez 5 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Ludzie ci często mówią, przecież wszystkie te programy są wprowadzane ustawowo, więc te ustawy trudno będzie zmienić, partie opozycyjne jeżeli stworzą po wyborach nowy rząd, na to się nie odważą.

Nic bardziej błędnego, nie tylko się odważą ale i to zrobią ,bo przecież pieniędzy budżetowych będzie coraz mniej (wróci na dużą skalę mechanizm prywatyzacji podatków, który kwitł podczas rządów PO-PSL w latach 2007-2015), co więcej już teraz zapowiadają, że Polaków trzeba znowu przyzwyczaić do ciężkiej pracy i wyrzeczeń.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

LKH2021.04.10 9:54
Będziemy pracowali bo oni uznaję, że Arbeit macht frei. Elyta jedna.
cam2021.04.9 20:47
Ej Frondle.... tacy z was chrześcijanie? Ciężka praca i wyrzeczenia leżą przecież u podstaw chrześcijaństwa...Nie uczyli was o tym w szkole i na katechezach? Czyżby zdemoralizował was lewacki hedonizm?
gumowa kaczka2021.04.9 19:25
zabiorą pińcet co to będzie ,widmo konieczności pracy krąży po kraju ,bójta się !!!
Lutek2021.04.9 18:35
Jeżeli u władzy zostanie PiS czekają nas wieczne wakacje,darmowe pijaństwo i 500 + co tydzień.
mściwój2021.04.9 19:26
o to chodzi ,należy się
Piotr Nowak2021.04.9 17:43
Społeczeństwo polskie nie jest gotowe, i nigdy nie będzie gotowe na przejęcie władzy przez postkomunistów i wszelkiego rodzaju lewactwo. Mamy dość wyrzeczeń, biedy, ciężkiej harówy i złodziejstwa PO i PSL w latach 2007-2015. Takiej opcji w Polsce po prostu już nie ma i nie będzie !!! Nigdy więcej !!!
cam2021.04.9 20:48
Ci starsi od ciebie pamiętają już takie "złote" czasy... za Gierka.... a potem były talony na buty i kartki na mięso...
A co raju Łukaszenki?2021.04.9 17:32
𝐀 𝐜𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐞 𝐰 𝐤𝐨𝐥𝐜𝐡𝐨𝐳𝐢𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐞𝐧𝐤𝐢?! 𝐋𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐌𝐎𝐖𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐊 𝐅𝐀𝐋𝐒𝐙𝐎𝐖𝐀𝐍𝐄 𝐒𝐀 𝐙𝐆𝐎𝐍𝐘 𝐧𝐚 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃 - 𝐓𝐘𝐒𝐈𝐀𝐂𝐄!
rebeliant2021.04.9 17:31
To nie ciężka praca i wyrzeczenia są destrukcyjne, lecz marnotrawienie owoców tej pracy i karmienie nimi bydlaków, którzy zasługują na rózgi, kajdany i przymus pracy.
Dokładnie!2021.04.9 17:35
Jak poleca "prof dr" Hertrich-Woleński CYT.: "JЕ BАĆ JЕ BАĆ I SIĘ NIE BAĆ .... KATOLA JЕ BАĆ"
A K U R W Y białoruskie próbują!2021.04.9 17:29
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Filip2021.04.9 17:17
Obecna ekipa od 2015 roku dewastuje kraj, łamie Konstytucję, przejmuje prokuraturę, sądownictwo, spółki skarbu panstwa, służbę cywilną, a nawet chce przejąć niezależne media. To jest powrót do PRL-u. Pokonanie PiS-u jest obowiązkiem każdego patrioty. Politycy z PiS-u interesy swojej partii stawiają wyżej niż interesy Polski. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić miliardowe dotacje. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Całe szczęście, że w 2025 roku Polacy będą mieli okazję wybrać nowego Prezydenta Polski, za którego nie będziemy musieli się wstydzić.
Spierdalaj brudasie białoruski!2021.04.9 17:31
Polska to NIE jest twój kraj i nigdy nim NIE będzie!
Piotr Nowak2021.04.9 17:45
Tępota do kwadratu !
Szabes dzisiaj2021.04.9 16:23
A w kibucu im.Yitzhak Shamir odbyła się cotygodniowa impreza pt. "Dick or Vibrator". - - - Na czym ona polega. Gudłaje obojga płci mają zasłaniane oczy, ściągają gacie (jak je mają) i się wypinają. Następnie dostają w rectum ... chüja albo wibrator. "Odbiorca" musi zgadnąć, czy to "chüj czy wibrator". Zdarzały się skandale, jak to w kibucu, że zamiast wibratora albo chüja w rectum "szedł" baseball bat ... ku uciesze, zwykle żeńskiej części turnieju.
Żyd w polinie2021.04.9 16:21
Żyd w Polsce właściwie to nie ma się czym pochwalić. Przed wojną miał kilku poetów i jakiś tam bajkopisarzy, ale to wszystko na skalę co najwyżej wojewódzką. Noblista Isaac Singer słowa po polsku nie napisał. Pod zaborami Żyd/żyd w obu przypadkach był nikim innym jak tylko parchem na usługach zaborcy. Związał się Żyd z bolszewikami i chciał wraz z nimi zniszczyć Polskę. Polska międzywojenna dała Żydom/żydom wszelkie prawa; mieli swoje teatry, kina, gazety, posłów, ale do wojska, do obrony się nie garnęli. Zaledwie 10% z nich mówiło w domu i poza po polsku, aż 60% ani be, ani me. Znowu przyszli bolszewicy gorąco witani przez Żydów/żydów. W okresie międzywojennym stworzyli czarny rynek tym samym sabotując Polskę gospodarczo. Per capita, najwięcej było Żydów/żydów kryminalistów. Wiec Żyd nie ma sie czym pochwalić, chyba tylko strzelaniną na rogu Nalewek zwana szumnie "powstaniem". - - - . I tylko pomyśl rodaku-etniczny Polaku, co było gdyby wojny nie było. Czy otworzyłbyś drzwi Po 11... , AAAtomek, kretynizacja? Ryzykowałbyś dla nich swoje życie, rodziny i sąsiadów?
Anonim2021.04.9 16:30
Wiem że to straszne, ale...powiem eufemistycznie. Być może są pewne pozytywne efekty 2 wojny światowej.
Anonim2021.04.9 16:01
Tradycyjna polska zabawa ludowa - kryzys i zaciskanie pasa:) Tak zawsze się kończy okres rządów komuchów i ich rozdawnictwa. Długi niespłacalne! Administracja rozdęta do absurdu, 40 letni emeryci, armia budżetowa w szkołach urzędach, 14 emerytury, 15 może już? szastanie kasa dla kupowania głosów na prawo i lewo. To musi paść na pysk. I wtedy wchodzą wcześniejsze złodzieje, z PO. Pięknie kurrr pięknie! Ten kraj może uratować tylko Konfederacja. Której Polacy nie chcą. Polska to dziwny kraj, chory człowiek Europy. Polska to republika bananowa a Polacy to Murzyny Europy. Tu jak w Afryce rządzi ten kto pochwyci władzę i później robi co chce. Członkowie junty mogą kraść ile wlezie, jak ktoś przeszkadza to akurat kamery przestają działać i się wiesza albo strzela sam do siebie kilka razy. I nigdy nie ma winnych. Wyjdzie taka baba i powie że bierzemy wasze pieniądze bo one się nam po prostu należą. I już. "Nie mamy pana płaszcza. I co pan nam zrobi?". I jak to w murzyńskim państewku musi być szaman, a jakże. u nas też jest. Ile tam dobre Mzimu z Torunia potrzebuje to kacykowie mu dają. Dokumenty? pal sześć dokumenty. Haki, haki się liczą. Dokumenty giną jak kamfora:) A nawet jeśli czasem są to się okazuje że "doszło do nieprawidłowości". Owszem może kradł, ale zgodnie z konstytucją, a nawet konkordatem. Murzyńska mentalność, murzyński koniec. Pewnie znów ktoś Polskę skolonizuje, wcale bym się nie zdziwił.
matis892021.04.9 15:26
Chciałbym się onanizować, ale mi nie stoi bo mi rabin przy obrzezaniu jaja wyciął.
matis892021.04.9 15:26
Szabes dzisiaj, jak masz psa to przyjdę i wyliże mu doope po każdym srraniu.
matis892021.04.9 15:25
Zaglądałem mojej mame w pisde bo miała pisde w poprzek i musiałem głowę przekręcić.
matis892021.04.9 15:19
Przypominam, szatanistyczny PIS oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
matis892021.04.9 15:17
Mówi były wyborca PISu. Szatanistyczny PIS już nie działa wasze straszenie PO, jesteście tacy sami i w niczym się nie różnicie, jesteśćie jedną partią razem z PO, SLD, PSL, Hołownią, Wiosną.
A kto będzie podawał piwo? Gudłaje!2021.04.9 15:03
w Anglii - w centrum finansowym The City of London, Polki i Polacy zajmują czołowe stanowiska, w "Germany" korporacje jak Siemens, Telefunken "zabijają" się o polskich informatyków, we Francji podobnie jak w Hiszpanii, we Włoszech Polacy masowo wykupują domy, a nawet całe miasta, w Belgii i Holandii Polacy a szczególnie Polki zajęły się importem żydówek do sprzątania domów, w USA tzw. "Sillicon Valley" jest niemal w połowie opanowany przez polskich informatyków... lekarze z Polski dyktują pensje pracodawcom w "Germany", w całym EU i w USA itp., itd.
Zdzislaw2021.04.9 14:37
Apropo tych wyrzeczeń . Polska jest jednym z niewielu państw europejskich gdzie np. pracowników budowlanych obowiązuje 10 godzinny dzień pracy (oczywiście są wyjątki od tej reguły). .. Następnym krokiem w stronę wyrzeczeń może być już tylko niewolnictwo...
będą pukty skierowań do pracy dla PISiorków2021.04.9 14:32
do Anglii - zmywak u Greka; do Germany - zmywak u Turka lub zbiór szparagów u bauera; do Francji - wyciskanie francy w Lasku Bulońskim; do Belgii i Holandii - odrestaurowanie pamiątek po Waffen SS; do Hiszpanii - sprzątanie ulic po manifach lewaków itd
Grzegorz2021.04.9 14:10
Dlatego też nie głosujemy na PO. Nie godzimy się na żadne wyrzeczenia. Nie zżyjemy po 300 lat i teraz czas na zabawę i konsumpcję. Tylko PIS.
T2021.04.9 14:07
Kto by nie rządził czekają nas wyrzeczenia - synagoga szatana steruje wszystkimi politykami. Wyjątki tylko potwierdzają regułę. U nas nie rządzą politycy oni jak mawia mistrz Michalkiewicz mają tylko zewnętrzne znamiona władzy. Rządzi klan Rotschildów - u nas i na całym świecie.
lcf2021.04.9 13:55
Dobrobyt można tylko pomnażać ciężką pracą a nie rozdawnictwem, ale tego socjaliści z PiS nie ogarniają. "Kto nie chce pracować, niech też nie je!" (2 Tes 3, 10).
Maciej Piwowar2021.04.9 14:06
@ IcF>>> Ty BUCU LENINISTA? Bo to słowa Lenina ,,kto nie chce pracować----------.A SOCJAŁ BUCU to nie Socjalizm.Finlandia ,Szwecja ,Norwegia ,Kraje Beneluksu ,ITD mają o 100% większy socjał niż jest w Polsce.
Polak2021.04.9 13:29
Po ostatnich 6 latach rozkradania, rozdawania i dewastowania Polski przez pisowską mafię czeka nas ciężka praca i zaciskanie pasa niezależnie od tego kto będzie skazywał kolesiów z pisowskiej mafii.
Daj przykłady tego rozkradania i dewastacji,2021.04.9 13:52
tawariszcz Paljak'
Anonim2021.04.9 15:02
a ty co, ślepy czy głupi?
uśmiana2021.04.9 13:26
gierek 30 lat po wojnie wprowadził kartki na cukier a zdrojewska 30 lat po obaleniu komunizmu zapowiada wyrzeczenia
Anonim2021.04.9 13:25
Ja tam bardziej wierzę tym, co oferują ciężka pracę, niż tym co oferują rozdawnictwo i życie na koszt innych.
Wicio Wielka Locha2021.04.9 13:05
PO, ZSL, Lewaki i lewica - WYxxxxxxxxać
Anonim2021.04.9 13:06
JBĆ PIS i KLR! 😁😁😁😁
Anonim2021.04.9 13:03
Polacy to teraz już wiecie - głosujcie na PO - będziecie CIĘŻKO PRACOWAĆ, WYRZEKNIECIE się wszystkiego co dało PiS. A jak będą bunty społeczne to je skutecznie rozgonimy. A poza tym PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE. A więc GŁOSUJCIE NA PO.
Anonim2021.04.9 13:06
PiS nic nie dało (bo nic nie miało). PIS tylko doi.
Jaś2021.04.9 13:03
Szczerze mowiąc to ja już mam dość afer lewicy. Ani PO ani Hołownia (a to przecież prawie to samo) nie potrafią rządzić bez afer. Tak są ci sami ludzie tylko się wymieniają między sobą. Gdyby poddali się badaniom to jestem gotów założyć się że poziom IQ na lewicy wyjdzie znacznie poniżej średniej.
Jacek i Placek2021.04.9 13:13
Jak na lewicy jest poziom IQ poniżej średniej to w PiSie zapewne jest tak mały, że nie da się go zmierzyć np. u pana Sasina albo u pani Pawłowicz.
Co2021.04.9 13:27
komu po IQ rządzących, jak to IQ wykorzystają do zniewolenia ludzi? Szanuję ludzi z dowolnym IQ, ale Wielkim Sercem i Pokorą.
AAAtomek2021.04.9 14:10
Kretynizm nabyłeś w "procesie życiowym" czy wyssałeś z cycka matki ?
Anonim2021.04.9 13:00
Mam nadzieję że nam to nie grozi bo do tej pory jedynie PiS przedstawił program wyborczy i w dodatku dokładnie go realizuje. A Hołownia ani PO przez tyle lat i mimo wyborów nie dali rady przygotować żadnego programu.
Anonim2021.04.9 12:59
Natomiast jak przy władzy pozostaną PiSdzielcy, czeka nas dalsza grabież, dojenie kasy państwowej na niewyobrażalną skalę oraz zadłużanie następnych pokoleń.
straszny sen POplatfusa2021.04.9 12:58
odpływające w siną dal KORYTO - a światełko w tunelu to Pierdziolyno rozjeżdzające POplatfę
Andrzej2021.04.9 12:58
Nie sądzę żeby za PO było dużo ciężkiej pracy. Za PO zawsze było bezrobocie bo Tusk i liberałowie uważali że zawsze należy utrzymywać dość wysokie bezrobocie alby podludzie szanowali przedsiębiorców, zwłaszcza niemieckich.
Piotr Nowak2021.04.9 12:57
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Filip2021.04.10 10:22
Przed Trybunał Stanu powinien stanąć Andrzej Duda, który dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194. Łamanie Konstytucji wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezes PiS-u prowadzi politykę zgodną ze strategicznymi interesami Władimira Putina, polegającą na rozwalaniu Unii Europejskiej. Roska bez Unii Europejskiej, będzie mogła Polsce dyktować warunki.
jle_ffm2021.04.9 12:56
Tak jest, do roboty pisowskie nieroby :) A poza tym jak powiadał klasyk: "Politycy są jak pieluchy, trzeba je często zmieniać z tego samego powodu".
Stachu2021.04.9 12:52
Społeczeństwo polskie nie jest gotowe, i nigdy nie będzie gotowe na przejęcie władzy przez postkomunistów i wszelkiego rodzaju lewactwo. Mamy dość wyrzeczeń, biedy, ciężkiej harówy i złodziejstwa PO i PSL w latach 2007-2015. Takiej opcji w Polsce po prostu już nie ma i nie będzie !!! Nigdy więcej !!!
pytam się młodego Gomułki2021.04.9 12:50
czy żydokomuna będzie jak zwykle, wyłączona z tego przywileju
Hmmm hmmm hmmmm2021.04.9 12:49
PiS=lockdownowa ruina. PO = lockdownowa ruina + szaleństwa typu LGBT + brak wolności słowa + większe uzależnianie od Niemiec.
Anonim2021.04.9 12:52
Podaj zatem alternatywę. Zawsze mówiłem że polacy to debile bo wybierają między PO a PiS. Ale prawda jest taka, że nie ma na kogo głosować, a z tego wyboru między amputacją lewej albo prawej nogi, wybiorę PO, bo przynajmniej po ich wiadomo czego się spodziewać. PiS jest jak małpa z brzytwą.
Laki2021.04.9 12:47
Obojętnie kto będzie rządził po PiS, Polacy będą musieli robić za miskę ryżu, ten PiSowski dług będą spłacać jeszcze nasze prawnuki.
Sowa2021.04.9 12:54
Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja najbliższa rodzina wiedziała że jesteś debilem !
Jarek2021.04.9 12:44
Tusk obiecał Merkel że Niemcy odzyskają wpływy w Polsce. W szczególności że zatrzyma budowę konkurencyjnego dla Niemiec portu lotniczego w Baranowie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.9 12:49
Tuska dawno nie ma, a PO nie jest już najważniejszą siłą opozycji w Polsce. Kto inny was oderwie od koryta.
AAAtomek2021.04.9 14:13
bolszewia?
Spectre2021.04.9 12:43
Wyrzeczenia i zaciskanie pasa będą nieuchronne. Trepy z WSI i inne mafijne środowiska będą przecież musiały nadrobić biznesowe straty z ostatnich 6 lat, kiedy były odcięte od państwowej kasy. Dla tubylczej hołoty nie zostaną nawet okruszki ze stołów tych übermenschów.
Michał Jan2021.04.9 12:43
Obecni i ci niby następcy zachowują się, jak okupant, więc będzie inny rodzaj zła.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.9 12:47
Gorzej niż za PiSd nie będzie. Żadna inna formacja nie obsadzała wysokich stanowisk takimi debilami co PiS. To oni znieśli wszelkie wymogi konkursów, wyższego wykształćenia, doświadczenia, żeby móc obsadzać prostakami z rodzin i znajomych królika na stołki spółek Skarbu Państwa.
Michał Jan2021.04.9 13:19
Ale dali "dobry" przykład następcom. Tylko się zatem łudzisz.
Stefan2021.04.9 12:43
PO i Hołownia to gwarancja dobrego życia dla złodziei
Artur2021.04.9 12:42
Zróbmy wszystko żeby lewacy i lewizna z PO nie wróciły do władzy. Te rozkradane za ich kadencji miliardy złotych nareszcie pracują dla nas a Niemcy dziwią się że mamy cud gospodarczy...
Anonim2021.04.9 12:40
Tylko nie PO. Dla mnie PO oznaczało pracę po 12 godzin dziennie i brak możliwości wycięcia drzewa na moim podwórku. Za PO trzeba było płacić za każdą inwestycje na własnym terenie. Teraz mogę sobie budować altany a nawet mały domek i zupełnie bez żadnych opłat. Nie mówiąc już o tym że emerytów nareszcie stać na bardziej samodzielne życie. Dla moich bliskich prawie trzy tysiące dodatkowo rocznie to porządny zastrzyk.
pdk2021.04.9 12:59
Ja za PO mieszkałem wraz z moim siedemnaściorgiem rodzeństwa w zrolowanej gazecie na szczycie wysypiska. Codziennie budziła nas zwałka odpadków. Pracowaliśmy 21 godzin na dobę we młynie za 5 złotych na kwartał. Po powrocie z pracy jedliśmy kęs spleśniałej płyty wiórowej, a tata zaganiał nas do spania tulipanem z potłuczonej butelki. Oj tak, za PO było gorzej.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.9 12:36
Super news. Tzn, że PiSdy czują zbliżający się koniec, a najbardziej kwiczeć będą pozatrudnieni w spółkach skarbu państwa oraz prawackie portaliki z utraty nadmiarowych dotacji. W swoim szaleńczym kwiku wizji oderwania od koryta są tak głupi, że mówią o alternatywie PO. Opozycja ma w doopie PełO, bo już od tego czasu zdążyły wyrosnąć i przeskoczyć zaufaniem zupełnie inne formacje. To one wspólnie zmiażdżą PiSdę. Wahadełko się wreszcie się przesunęło, święta zasada 2 i nie więcej kadencji po raz kolejny się materializuje. Prawackie kundle chciałyby, żeby było jak na Białorusi i Rosji, ale nic z tego tu jest POLSKA!
bezmyślna Applebaum2021.04.9 12:39
UWAGA !!!!!!!!!!!! Ściek z #SokzBuraka, OMIJAĆ TO (IP dla Służb) !!!!!!!!!!!!!!!!
Wania Antonim w szabas odpuść se2021.04.9 12:40
czy gruchogłowa napełniła się spermą wodnistą - to zwal glacę
Anonim2021.04.9 12:41
Wilczur nakarmiony hrabio ?
Wania Antonim zwany cienki Cienias2021.04.9 12:45
czy Amstaff zadowolony kartoflu czerwony batacie
Anonim2021.04.9 12:41
Jest w tym jedna dobra rzecz. Sakiewicz odciągnięty od państwowego koryta odrobinę schudnie i tym samym pożyje dłużej. Inaczej wieńcówka go zabije.
Wania Antonim zagłuszarka z Ruskiej Budy2021.04.9 12:34
dostała amoku i sok z buraka uderzył do głowy - ON ma wyrzekać się czego willy, trzech mieszkań, zatrudnienia w oko buraka; i ta beszczelność ciężko pracować; jak mam iść do pracy po 85 latach laby i wgrywania w Lotto w budce STASI
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:34
KOMUNA to raj dla komunistow !
Anonim2021.04.9 12:30
Do tej pory jedyną partią z sensownym programem gospodarczym i liberalnym podejściem do kwestii światopoglądowych była Nowoczesna. Niestety sprawa została położona przez lidera. Choć według mnie trudno mieć do Petru pretensje, że przeciętnego polskiego wyborcę bardziej od programu interesują pomyłki językowe albo z kto z kim lata na wakacje.
hatolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:35
Jestes idiota,zapisz sie do Konfederacji,oni tez placa w rublach,tak samo jak Petru.
Bianka2021.04.9 12:27
Dzis jestem przeciwna rozdawnictwu jakie zapoczątkował PiS. Owszem, rodzinom wielodzietnym trzeba pomagać, emetyrom, co kasy nie mają na leki też, ale przede wszystkim ograniczyć ilość podatków, lub je zmniejszać i dążyć do tworzenia większej ilości miejsc pracy. Popierać przedsiebiorczość. To jest przyszłość Polski, a nie to, co robi PiS.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:29
Liberalizm kurwina to antykatolicka ideologia masonska !
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:26
Konfederacja Targowicka przygotowuje Wielki Program Budowy Obozow Konentracyjnych dla polskich katolikow.
Anonim2021.04.9 12:31
Widzę debilu że podwyżkę chyba dostałeś na 70 groszy za wpis. Taki aktywny jesteś.
Anonim2021.04.9 12:31
Mamy o wiele lepszy pomysł. Chcemy reaktywować igrzyska z lwami i katolikami. Od zeszłego miesiąca, wszystkie lwy w Polsce są specjalnie głodzone na tę okazję.
Bianka2021.04.9 12:24
A ja sądzę, że będzie to samo, tylko na modłę PO. Stawiam na Konfederację, już w życiu nie zagłosuję ani na PiS ani na PO!!!
Anonim2021.04.9 12:26
PiS to katolicki zamordyzm, Konfa to katolicki zamordyzm z elementami antyszczepionkowego foliarstwa. Wybór jak pomiędzy dżumą a cholerą.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:28
Dzieci komunistycznej nomenklatury z Konfederacji Targowickiej przygotowuja POWROT Wojsk Rosyjskich.
Anonim2021.04.9 12:18
To akurat oczywiste. Będziemy musieli spłacać długi, które PiS po sobie pozostawi. Tak się kończy życie ponad stan. Współczuje naszym dzieciom. W grudniu 2020 KAŻDY! Polak był obarczony długiem 34 564 zł. Oczy dopiero się otworzą
wkrw2021.04.9 12:21
Eeee tam, to dług jakiegoś tam Polaka, nie suwerena, suweren dostaje piniondze "od rządu", bo rząd ma swoje. Zatrważający poziom świadomości.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:24
Konfederacja Targowicka zadusi i zaglodzi Polske ,jesli wczesniej nie wymorduje Narodu przy pomocy wirusa. Dla Putina co usta slodsze mial od malin oddadza Polske za 30 rubli.
...2021.04.9 12:18
Kolejny atak na kościół!!! Biskup Skworc oskarżany o to,żę przez 18 lat wiedział o molestowaniu przez jednego klechę i nic z tym nie zrobił. Jak można tak można.
wkrw2021.04.9 12:18
Pani Zdrojewska powiedziała prawdę oczywistą. Po wykopaniu pisiorów brać się do roboty wyuczone nieroby, a nie tylko oglądać się na mannę z nieba, bo pisda. Daje z naszych podatków, a nie ze swojej magicznej kieszeni i czas rozdawnictwa się skończy, a przynajmniej będzie dla najbardziej potrzebujących. Wiek emerytalny podnieść, jak najbardziej, bo kobiety mają, a będą mieć jeszcze bardziej głodowe emerytury przez to, że krócej pracują od mężczyzn, to tak trudno pojąć, że na prawdziwy dobrobyt trzeba CIĘŻKO PRACOWAĆ?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:15
Bez PIS-u NEDZA o Bezrobocie ,i przesladowania polityczne,tak jak przedtem. KOMUNA dla komunistow. WON za Don do Korei Polnocnej !
Anonim2021.04.9 12:07
KTOKOLWIEK przejmie wladze po PiSie - bedzie musial naprawiac ruine
katolicka detatyzacja Polski2021.04.9 12:18
Komuchy pedofilami. Co za kwitnaca ruina,kretyni !
Izydor2021.04.9 12:07
Każdy prawdziwy polaczek ciężko pracować nie chce, jest przekonany że mu się należy. Dajcie wincyj krzyczy polaczek.
Anonim2021.04.9 12:06
Pięć lat rządów a dla PiS wciąż najlepszym sposobem na wyborców jest straszenie Platformą.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:17
Bo nie ma i NIGDY nie bedzie bardziej skutecznego srodka niz wizja POwrotu KOmuny !!!
Anonim2021.04.9 12:21
Jak będziecie niegrzeczni to przyjdzie zły Tusk i wam zabierze pieniądze xD Jesteście k*rwa jak dzieci.
alusia2021.04.9 12:06
Te wyrzeczenia to będą takie jak podniesienie wieku emerytalnego,praca za np.2.80 lub 3 zł za godz.,podwyżka emerytur 3zł,zniesienie pomocy dla dzieci ,a na zachodzie pomoc dla dzieci to standard,pomoc dla młodych co wchodzą na rynek pracy, wspomożenie starszych i likwidacja reszty pomocy od rządu.Czy o to chodzi?
Jerzy2021.04.9 12:02
PiS prowadzi Polskę na dno, wydumali sobie pandemię z banalnej infekcji górnych dróg oddechowych, i zarzynają gospodarkę przy okazji mordując ludzi - w tej chwili ponad 100 tysięcy... ile tysięcy zemrze na skutek bydlęcej mieszanki zwanej szczepionką to nawet oni sami nie wiedzą - ale liczą na miliony... już patrzeć na te ryje liżące zad merkel i unijnym biurokratom nie sposób - na ryjach wzniosłe hasło, w praktyce skwapliwe wypełnianie poleceń nazistów brukselskich... Zresztą to bez znaczenie - PO czy konfa to takie same sterowane przez żydów bydło, Polska musi zostać dorżnięta, aby na zgliszczach wykluła się w końcu normalna klasa polityczna...
alusia2021.04.9 12:08
Nie podoba się ci Polska to wyjedź na zachód tam nie ma wirusa.Po co się tu katujesz?
Jerzy2021.04.9 12:11
niech to bydło żydowsko nazistowskie stąd wyjedzie, chcę Polski rządzonej przez Polaków, jakaś szmata mi będzie mówić czy mam wyjechać czy nie? spadaj gnido...
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:21
Kabotyni z zydowsko-masonskiej Konfederacji oglupiaja i morduja Polakow za ruble i szekle. PRZYWROCIC kare smierci dla agentury rosyjskiej. Niech mason Kurwin DYNDA !!!
Jerzy2021.04.9 12:33
a masoni od Korwina to gorsi od masonów z PiS??? toż to to samo bydło, jak wieszać to wszystkich i korwina i mlaskacza...
jula2021.04.9 12:02
PO KO naprawdę uważa, że Polacy to naród głupków, któremu nie przedstawia się projektów politycznych bo nie zrozumieją, raczy się instytucjonalnie, poprzez aparat partyjny, sokiem z buraka dla zohydzenia przeciwnika politycznego, kto by tam wysilał się na dyskusję z głupim narodkiem, sąsiadom Polski oddaje się hołdy lenne dla dalszej dobrej komitywy. Niektórzy bystrzejsi głoszą hołdy w językach odbiorców, głupsi na wybiegu, po polsku.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 12:01
Ale kocopoły! Jestem ciekawy ile osób wierzy w bzdury towarzysza kuźmiuka? ale skoro można wierzyć obajtkowi w jego 44 nieruchomości które dostał od rodzinki czy bomby szMacierewicza to nie dziwi mnie to że PiSdziaki łykają takie gwna jak wyżej oPiSane...
Grizzly2021.04.9 11:59
Jesteście prezydentami RP albo ignorantami. Ktokolwiek przejmie władzę po PiS będzie musiał prowadzić politykę zaciskania pasa. PiS zrobił z Polski drugą Grecję tuż przed bankructwem.
Igor2021.04.9 12:02
nie jestem zwolennikiem pis, i nie rozumiem twojej wypowiedzi, mógłbyś rozwinąć temat? bo trochę nielogicznie piszesz
jula2021.04.9 12:05
Które parametry gospodarcze porównano w tym zestawieniu? Udawanie Greka i babskie gadanie jest blisko siebie. Semantycznie.
AAAtomek2021.04.9 14:12
tuż przed czyli kiedy to będzie? dziś wieczorem czy jutro rano bolszewiku?
Grizzly2021.04.9 16:16
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Wicio rzygacz2021.04.9 11:58
Przeklinam i Wyrzekam się POplatfy
Anonim2021.04.9 11:57
PiS za to rozda wszystkim. A jak kasy zabraknie? To się dodrukuje!
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:31
KRETYNI z Konfederacji Targowickiej morduja Polakow.
AAAtomek2021.04.9 11:56
Jeżeli PO wróci do władzy, "Polakuff" z PiS czeka ciężka praca i wyrzeczenia. Skończy się wreszcie WASZE pasożytowanie na pracujących Polakach!
katolicka deratyzacja Polski2021.04.9 12:32
Komuna Konfedercja WSPOLNA RUSKA Racja.
AAAtomek2021.04.9 12:43
PiS prawica konfederacja jedna chxxxxxxnia!
AAAtomek2021.04.9 12:40
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję).
AAAtomek2021.04.9 12:44
Schudnij, dłużej pożyjesz.
kuba powiatowy2021.04.9 11:55
przede wszystkim znowu młodzi zostaną zmuszeni do emigracji, a reszta zubożeje
AAAtomek2021.04.9 11:57
Do takiego stanu rzeczy doprowadzi rządzący reżim!
tęczowy ormowiec2021.04.9 12:41
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję).
PiS nie sprosta kryzysowi2021.04.9 11:52
i pożegna się z władzą.