16.11.21, 15:56fot. Tijmen/Sxc.hu

Jezuickie uczelnie w USA w awangardzie marksistowskiego postępu

Jezuickie uczelnie w Stanach Zjednoczonych starają się być na bieżąco z dominującą ideologią. A zamiast uczyć indoktrynują młodzież i dzieci, propagując ideologie, które są sprzeczne nie tylko z rozumem i nauką jako taką, ale i doktryną Kościoła. Loyola University Maryland (LUM) wydał podręcznik, który ma być przewodnikiem do nauczania neomarksistowskiej „krytycznej teorii rasy” w przedszkolach, jak i w college’ach.

Tę „pomoc naukowa” opracowano w Instytucie ds. Rasy, Pokoju i Sprawiedliwości Społecznej tej uczelni. Jak zwraca uwagę Jules Gomes z „Church Militant”, powstała ona wówczas, kiedy „w przynajmniej 28 stanach” uchwalono ustawy „zabraniające nauczycielom indoktrynowania dzieci rasistowską nienawiścią do białych ludzi”.

Co ciekawe, ów „jezuicki instytut jest prowadzony przez radykalnie lewicową i popierającą LGBT+ profesor Karsonyę Wise Whitehead (zwolenniczkę marksistowskiego ruchu Black Lives Matter), która prowadziła w Loyola kurs na temat sukcesu BLM w stosowaniu mediów społecznościowych dla osiągnięcia swoich celów politycznych”.

Dr Amanda Thomas, administrator spraw akademickich w LUM, chwali prof. Whitehead, podkreślając jej zasługi dla „sprawiedliwości i integracji”. Krytycy mają inne zdanie i zwracają uwagę na fakt, że krytyczna teoria rasy promowana przez prof. Whitehead jest „propagandą o podłożu rasistowskim”, która „aktywnie zachęca do dyskryminacji”. Dodatkowo dzieli ona ludzi na ofiary i ciemięzców, a kryterium podziału „opiera wyłącznie na kolorze skóry”.

Gomes przytacza opinię Helen Pluckrose i Jamesa Lindsay’a, autorów książki Cynical Theories (Cyniczne teorie), że podstawową zasadą krytycznej teorii rasy jest stwierdzenie, iż „rasizm jest obecny wszędzie i zawsze i nieustannie działa przeciwko kolorowym”. Dodają oni, że ta neomarksistowska teoria dąży do „położenia kresu rasizmowi widząc go wszędzie”.

Podręcznik LUM wbrew potępieniu przez Watykan teorii gender propaguje ją wśród dzieci, zachęcając je do tego, by „nie dostosowywały się do społecznie określonych norm płciowych”. Czytamy w nim m.in., że „tożsamość płciowa nie jest widoczna na zewnątrz dla innych. (...) Kiedy się rodzimy, lekarz identyfikuje/kategoryzuje nas jako chłopca lub dziewczynkę. W oparciu o to utożsamienie inni – czasami także nauczyciele i rodzice – oczekują od nas zachowania jak chłopiec lub dziewczynka”.

Przeciwko propagowaniu neomarksistowskich teorii na jezuickich uczelniach buntują się rodzice posyłanych tam uczniów. Stworzona przez nich baza danych podaje nazwy dziewięciu takich uniwersytetów, które propagują krytyczną teorię rasy. W Sacramento w stanie Kalifornia rodzice podali np. do sądu jezuicką szkołę średnią za wyrzucenie ich syna, gdyż kwestionował krytyczną teorię rasy.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

pacza2021.11.17 2:23
zwiesiło mi dwa komentarze do @To bydle... ciekawe jak ustawiacie przesiew hehe
To bydle żydowskie ciągle na wolności!2021.11.16 20:39
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓 " napastował mego syna (13-latek). Oto co mu "proponowal" cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" . . . . . . . . . . . . . Góra z góra ... Dopadnę cię żydzie sk*rwysynie i oduczę pedofilii!
pacza2021.11.17 2:21
A syn się zgodził na lody?
pacza2021.11.17 2:22
do sądu idź
zarzyj tabaki2021.11.17 7:10
zboczeńcy są wszędzie i trzeba chronić przed nimi dzieci ---------------------- ale skąd wiesz pajacu , że to żyd ??? miał ikonkę z napletkiem ??? czy czuć było z monitora macę czosnkową ???
Anonim2021.11.16 18:47
to dala tego kk tak wygląda lewacko skoro jesuite bergolio debilstwo wybrało na na papcia w 4 nieważnym głosowaniu
rebeliant2021.11.16 18:05
A to chyba nie jest nowością, że sekciarze Boga Jahwe wychodzą z założenia: "Nie chcecie Boga i po bożemu, to my się już się postaramy, aby wam udowodnić, że wówczas może być tylko źle". Wyłazi z nich drugi biegun jahwickiej klatki.
­2021.11.16 16:53
Yaroslavie, wróć do Sorento. Podziel się swą rentą.
matis892021.11.16 16:28
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
pacza2021.11.17 2:20
Jak Cię Ziemia zacznie parzyć to sobie przypomnisz, jakie głupoty piszesz hehe
Anonim2021.11.16 16:15
Ból du.py katolickich pedokleruchów - bezcenny!!!😁😁😁