20.02.19, 08:45

Jezus homoseksualistą? Terlikowski ostro o homolobby

Biograf papieża Franciszka, Austen Ivereigh, zasugerował, że Pan Jezus Chrystus był... homoseksualistą. To oczywiście tylko dziennikarz, ale jednak - znaczący. Pojawianie się takich obrzydliwych głosów w katolickim mainstreamie wskazuje na bezmiar szaleństwa ogarniającego także ludzi Kościoła. 
 
Słowa te skomentował publicysta Tomasz Terlikowski.
 
,,Rewolucja w Kościele idzie wielkimi krokami. Teraz już okazuje się, że zdaniem papieskiego biografa i człowieka, który uchodzi za obrońce ortodoksji nie ma powodów, by twierdzić, że Jezus nie miał tendencji homoseksualnych. W dyskusji na temat homoseksualizmu Austen Ivereigh zadał pytanie kobiecie, która przekonywała go, że nie ma powodów, by święcić homoseksualistów na kapłanów: „dlaczego twierdzisz, że Nasz Pan nie miał homoseksualnych tendencji? Z jego znaków czy wypowiedzii czy gestów dedukujesz to” - zapytał. Słowa komentarza jakie cisną się na usta nie powinny z nich wyjść'' - napisał Terlikowski na facebooku.
 
,,Jedno jest pewne homolobby wygrywa wojnę w Kościele. Normalność jest z Niego wypierana. A dowodem na to są także wypowiedzi kardynałów, którzy mają walczyć z kryzysem homoseksualnym w Kościele. Ich zdaniem większość przypadków molestowania dotyczy chłopców, ale… homoseksualizm nie jest problemem spotkania w Watykanie. W takim razie o czym będą rozmawiać? O pogodzie?'' - dodał. 
 
Terlikowski pisząc o kardynałach pił do Amerykanina Blaise Cupicha, arcybiskupa Chicago; ten podczas niedawnej konferencji prasowej przyznał, że zgodnie z faktami ponad 80 proc. ofiar molestowania to chłopcy lub młodzi mężczyźni, ale zaznaczył, że nie ma to żadnego związku z homoseksualizmem. Cupich powiedział też, że na nadchodzącym watykańskim szczycie o nadużyciach nie będzie mowy o dorosłych ofiarach, tylko o nieletnich. Można się spodziewać, że to pozwoli wyeliminować problem homoseksualizmu, udając, że idzie wyłącznie o pedofilię.
 
bb
 
 

Komentarze

anonim2019.02.20 17:08
Terlikowski, moj ulubiony Imam katolicki.
anonim2019.02.20 16:33
Przecież tak pisze biblia. Jezus miał tylko 12 mężczyzn tzw. apostołów i tylko z nimi mógł i potrafił się łajdaczyć.
esti2019.02.20 23:35
Dureń jesteś.
matis892019.02.20 15:02
Jakby ten bluźnierczy biograf Fałszywego Proroka FRanciszka powiedział tak o Mahomecie czy Allahu, Bergoglio już by go zrugał, zdegradował i potępił, a islmiści scieli by mu łeb i innym sodomitom. A Fałszywy Prorok Franciszek już by leciał na do Zachodniej Islamskiej UE lewakoateistów w ramach zadośćuczynienia myć nogi islamistom. Ale nie, tu ten bluźnierca Franciszka gejowsko zchańbił tylko Jezusa.
Danuta2019.02.20 14:57
To jest odrażające żeby biograf papieża Franciszka, Austen Ivereigh, mówił tak przerażające rzeczy o Panu Jezusie! Cały świat katolicki powinien zareagować na tak szatańską mowę! Jeżeli nie będzie reakcji Watykanu śmiem twierdzić że to jest za zgodą i poparciem samego Franciszka!
matis892019.02.20 14:41
Lewakoateiści i sodomici obecnie pchają się do KK na siłę, chcą w KK włazić katolikom na głowy, zmieniać wiarę, zasady, a doszło do tego że i blużnierczo chcą zmieniać samego Boga. NIe mają już żądnej wartości ich gadki o tym że KK im się miesza do czegoś, sami już w KK chcą zmieniać nawet BOga i pchają się z całych sił.
słowiczek poznański2019.02.20 14:30
Co jest charakterystyczne dla homoseksualistów mających stanowiska w mediach? Robią z kogo się tylko da homoseksualistę. "Zrobili" z Chopina, zrobili z Da Vinci, zrobią z każdego nieżonatego. Nawet "zrobili" homos z harcerzy z Szarych Szeregów.
matis892019.02.20 14:18
Franciszek heretyk, Fałszywy Prorok to i jego biografię pisze bluźnierca. RAzem z FRanciszkiem obaj pokazują Bogu i katolikom środkowy palec.
michu2019.02.20 10:46
Co na to bluźnierstwo biskupi???
Jarek2019.02.20 11:41
Myślę, że biskupi specjalnie się Terlikowskim ani anonimem bb z frondy nie przejmują.
michu2019.02.20 14:54
To wiadomo tu chodzi o tego Iveraighta i jego bluźnierstwo ;). Może faktycznie ten Ivereigth to mało znana postać a tym bardziej jego bluźnierstwo.
Franciszek2019.02.20 10:35
Każdy przypadek pedofilii to o jeden za dużo. Rzecz w tym, że całą uwagę skupiono na KK i za moment będziemy odnosić wrażenie, że poza pedofilią nic innego w Kościele się nie dzieje. Budowaniu takiego wrażenia służą, niestety, także "najwyższe czynniki" w Kościele, bo to, że jest to temat wymarzony przez media i środowiska poza kościelne, który będzie wykorzystywany bez umiaru i z radosną zajadłością to inna rzecz. Dzięki temu pedofile w innych środowiskach mogą spać spokojnie; o nich się nie mówi - ich "nie ma". Nie ma ich w środowiskach innych religii i wyznań, w środowiskach artystycznych, sportowych, politycznych, także w tych, które z taką uwagą "pochylają się" nad pedofilią w Kościele. Nie ma tam żadnych nadużyć o charakterze seksualnym. Cisza. Tak "nolens volens" rodzi się festiwal hipokryzji i to w świecie, który seksualną "emancypację" postawił na najwyższym piedestale i z zapamiętaniem się jej oddaje, jakby nie dostrzegając, że stąd wdarła się ona do Kościoła. Nie zamierzam usprawiedliwiać ani bronić sprawców, chcę jedynie aby popatrzono na zjawisko w nieco szerszym kontekście, bo na wszelkie sposoby tego się unika. Mamy totalna seksualizację rzeczywistości i jeżeli nie zlikwidujemy jej źródeł, walka z nadużyciami będzie walką z wiatrakami, a skupienie się na pedofilii i nadużyciach seksualnych jedynie w samym Kościele coraz bardziej będzie nosiło znamiona hipokryzji i pozorowanej walki z problemem, który - ośmielam się powiedzieć - w innych środowiskach ma o wiele szerszy zasięg. Podkreślam raz jeszcze, że w żaden sposób nie zamierzam bagatelizować problemu w Kościele, ale też apeluję o unikanie jego demonizowania. Co do uwag o Panu naszym Jezusie Chrystusie, cóż: tak już jest, że w otoczeniu papieża Franciszka można mówić wszystko, jeśli tylko się nie jest kardynałem Muellerem albo Burke. Sama sugestia, nawet w formie pytania jest już w moim odczuciu bluźnierstwem, dotyczy bowiem Drugiej Osoby Trójcy Świętej. Mamy świadomość co na temat praktyk homoseksualnych powiedział w Liście do Rzymian św. Paweł, który z kolei w liście do Galatów mocno podkreśla, że swojej nauki nie nabył od ludzi, a od samego Chrystusa. Nie był na żadnej "szkółce" u apostołów. Żeby nie paplać od rzeczy potrzeba pewnej dozy wrażliwości, poczucia smaku i zwyczajnej osobistej kultury o samej wierze już nie wspominając. A po konferencji (obym był złym prorokiem!) zamiast rzetelnej diagnozy z uwzględnieniem problematyki grzechu i braku kościelnej karności otrzymamy dawkę jakiejś sekularystycznej papki i tyle. Wszystkim potrzeba nawrócenia, najgorszy, najbardziej odrażający grzech może stać się jedynie złym wspomnieniem, jeśli człowiek go wyzna, okaże skruchę i po przebaczeniu zacznie nowe życie. Wielka wtedy jest radość w niebie. Inne recepty na problem homoseksualizmu mogą być jedynie dowodem braku wiary, nawet jeśli się jest biskupem czy kardynałem.
Jan2019.02.20 10:30
Czy ksiądz homoseksualista jest miły Panu? Czy ksiądz pedofil nie powinien surowo ukarany? Czy kardynał czy biskup oddający się rozpuście doustnej czy doodbytniczej powinien podawać Komunię Świętą? Rewolucja II Soboru Watykańskiego doprowadza Kościół Katolicki do upadku. A co na to Papież Franciszek? Kręci i żartuje. Smutne a Pan to widzi i szykuje nam karę!
bea2019.02.20 10:23
mamy czasy ostateczne czyli Paruzji beda oddzielani owce od kazlow czyli jedni na prawo inni na lewo polecam Oredzia Prawdziwe Zycie w Bogu Bog przygotowuje nas na Powtorne Przyjscie Jezusa www.duchprawdy.com vassula.pl czasy sie wypelniaja zwycieza ci co beda Obmyci Krwia Baranka Eucharystycznego Jezus nas Kocha az po Krzyz Zbawienia
Batko2019.02.20 10:12
Jak NAJDALEJ od tzw. ,,papieża' i JEGO Nauk. Celem Jego jest LIKWIDACJA K.K.
Jahu2019.02.20 9:58
Ten dziennikarz jest głupi czy nienormalny? Czy on wie kim jest Jezus Chrystus, a wie czym dla Boga jest grzech homo? jest obrzydliwością.. Wygląda na to, że dziennikarz jest homosiowym prowokatorem.
bea2019.02.20 10:07
o kim mowisz o P Terlikowskim on jest najwiekszym obroncom prawdy KK i Naszej wiaty
Jahu2019.02.20 10:11
mówię oczywiście o biografie papieża, który podobno jest dziennikarzem.
bea2019.02.20 10:14
o kim mowisz o P Terlikowskim on jest najwiekszym obroncom prawdy KK i Naszej wiary natomias biograf chyba nie jest katolikiem
Jarek2019.02.20 11:40
Dla Boga homoseksualizm nie jest obrzydliwością. Kiedyś może był, ale to były czasy w których gwałcenie niewolnicy było dla Boga dobre.
matis892019.02.20 14:23
Dla Boga sodomia, aktywny homoseksualizm jest obrzydliwością w JEgo oczach, to mówi w Bóg w Słowie Bozym. Jest to zło i grzech.
Jarek2019.02.20 15:03
Homoseksualizm był dla Boga obrzydliwością w Starym Testamencie. W Nowym się to zmieniło, Jezus nie wypowiada się by homoseksualizm był czymś złym.
matis892019.02.20 15:15
NIc się tu nie zmieniło. Nie wypowiada się wprost bo się nic nie zmieniło co potwierdza np. apostoł PAweł. Jezus nic tu nie zmienił tylko utwierdził. Małzeństwo to dalej tylko związek kobiety i mężczyzny, czystość przedmałżeńska dalej jest cnotą, a cudzołustwo, rozpusta, kontakty przedmałżeńskie są grzechem. Sodomia, aktywny homoseksualizm jest i był w oczach Boga obrzydliwością, tak dosdego określenia nie ma nawet do złego cudzołustwa hetero, sodomia to obrzydliwość. Nowy testament to potwierdza. Doucz się bo wypowiadasz się jak nieuk o abecadle.
Andrzej2019.02.20 18:17
A gdzie jest napisane w Starym Testamencie(Torze) że dla Jahwe dobre jest gwałcenie niewolnicy? Podaj księgę i werset.
Cykacz2019.02.20 9:40
Oho, myślę że to może być ta wielka profanacja, o której mówią wizjonerzy. Wizjonerzy czasów ostatecznych...
bea2019.02.20 10:05
czasy ostateczne sie wypelniaja
www2019.02.20 9:37
W pytaniu, które zadał Austen Ivereigh: „dlaczego twierdzisz, że Nasz Pan nie miał homoseksualnych tendencji?..." nie ma niczego niewłaściwego. Czyjeś preferencje seksualne nie mają najmniejszego znaczenia. Istotne jest to, czy żyje się zgodnie z Bożymi przykazaniami, czy nie. Jezus żył zgodnie z przykazaniami i tylko to jest istotne. Dywagowanie "co go kręciło" jest skandalicznym sposobem myślenia. Nie przytoczono tu całości rozmowy Austina Ivereigh z kobietą, więc trudno krytykować, nie znając szerszego kontekstu. Przypuszczam, że kobieta prezentowała upowszechniający się ostatnio sposób myślenia, który za receptę na pozbycie się problemu nadużyć seksualnych uznaje wyeliminowanie księży o homoseksualnych preferencjach. Jest to sposób pozbycia się problemu metodą wylania dziecka z kąpielą - nie będzie problemu nadużyć, jak wyeliminuje się osoby o homoseksualnych tendencjach. Otoż nie wyeliminuje się, tylko zamieni się nadużycia homoseksualne w nadużycia heteroseksualne. Proporcje nadużyć zmienią się z obmacywania ministrantów, w obmacywanie dziewczyn na pielgrzymkach i tyle. Co drugi ksiądz będzie miał babę, a co piąty dziecko. I tyle to da. Rozumiem Ivereigh, który jak sądzę próbował spojrzeć głębiej, na źródło problemu. Źródem problemu nie jest to, czy ksiądz realizuje się takie czy inne ciągoty seksualne, ale to, że do mentalności Kościoła wkrada się seksualność jako taka. Nie ważne w końcu jakie preferencje się ma, bo decydując się na pójście za głosem powołania z tych preferencji się rezygnuje. Kluczem jest rezygnacja. Jeśli natomiast myślimy i mówimy o seksulności (takiej czy innej), to nie mówimy i nie myślimy o jej braku - a to jest podstawą w kapłaństwie, ale w pewien sposób dopuszczamy jej występowanie.
EWA2019.02.20 9:08
W zasadzie to nie rozumiem o co Terlikowskiemu chodzi ! Celibat zobowiązuje do zaniechania działań seksualnych czyli orientacja IE MA ŻADNEGO ZNACZENIA !!!!!!!!!Ale to tylko nasze myslenie bo Terlikowi księzowskie dzieci i pedofile nic a nic nie przeszkadzaja
Eth2019.02.20 10:15
"o Terlikowi księzowskie dzieci i pedofile nic a nic nie przeszkadzaja" a czemu kłamiesz ? bo zydokomuna juz tak ma ?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.20 8:52
Skoro 80% duchownych w Watykanie to homoseksualiści, a kościół jest CIAŁEM Chrystusa, to albo Chrystus był/jest homo, albo ten kościół nie jest chrześcijański. Co wybieramy?
bea2019.02.20 10:03
KK jest atakowany od srodka jesli nie wiesz to najwiekrzym klamca i zwodzicielem jest szatan ktory nienawidzi Boga i czlowieka homoseksualizm jest konsekwencja grzechow naszych albo rodzicow itd... dla Boga zwiazki Lgbt sa odrazajace grzech Sodomi i Gomiri taki narod zostanie zgladzony
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.20 13:34
A co to jest "grzech Gomiri" ? No i tak przy okazji to zgrabny, ale głupi wybieg, aby zwalać na szatana grzechy KK. To obraźliwe dla szatana. Jeszcze głupsze jest to "homoseksualizm jest konsekwencja grzechow naszych albo rodzicow" Ręce opadają. Boże zrób porządek z tymi debilami, którzy wycierają sobie mordki Twoją chwałą.
S\\\\305\\\\202awek2019.02.20 8:52
A jakie ma znaczenie, jaką miał orientację, jaki kolor skóry i przekonania polityczne? Ważne jest to, co mówił, co robił i jaką spuściznę po sobie zostawił, wpływ, jaki wywarł na ludzkość. Niezależnie od tego, czy wierzy się w jego boskość czy nie.
Arkadiusz2019.02.20 9:11
moglobyc rzeczywiscie zadne, gdyby nie kk, powolujac sie na jego nauczanie, nie uwazal, ze orientacja ma znaczenie...
Jarek2019.02.20 11:42
Poczekaj jeszcze z 50 lat, a KK zmieni zdanie.
Ewa2019.02.20 9:54
A nie natknąłeś się w Biblii na potępienie Sodomy i Gomory? Jak można jeszcze twierdzić, że Bóg cenił homoseksualistów?
Arkadiusz2019.02.20 11:04
natknalem sie, w ST, jak i na wiele innych tam rzeczy, ktorych wcale nie obecnie nie bierze na serio, nawet na mszach w kk. Wiec zostawmy wybiorczosc. Trzymajmy sie natomiast faktow. Najwyrazniej bardzo dobrze czytasz Biblie, to powiedz mi gdzie dokladnie sam JC mowil o tych sprawach. Z gory dziekuje
lcf2019.02.20 14:48
Pani Ewo wchodzi pani na grząski grunt nakazów ST, w którym mamy oko za oko, składanie krwawych ofiar i ludobójstwo, KK wybiera sobie tylko te rzeczy ze ST które mu pasują, pani właśnie zrobiło to samo.
www2019.02.20 9:59
Jak to niezależne, czy wierzy się w boskość, skoro Jezus twierdził, że jednak zależne. "Wierzycie w Boga? I we mnie wierzcie!" (J14.14)
Gość2019.02.20 8:49
- Nie miał żony ani żadnej kobiety o której byłoby wiadomo. - Otaczał się tylko uczniami płci męskiej. - Głosił dobro i miłosierdzie dla każdego, niezależnie od tego kim jest. Hmmmm....
www2019.02.20 9:54
- Homosekualistę nie poznaje się po tym, że nie ma kobiety, ale po tym, że ma faceta. A jeśli żyje samotnie, to znaczy, że wybrał Boga. - Bo mężczyźni lepiej się nadają do tego powołania. Do wojska, do pracy w kopalni, do klas ślusarz-spawacz też wstępują prawie wyłącznie faceci. Chyba nie chcesz powiedzieć, że są homoseksualistami. - Głosił miłosierdzie nie dla tych, którzy tkwili w grzechu, ale dla tych, którzy przestali grzeszyć. Na Golgocie wisiało dwóch łotrów, grzeszyli pewnie tak samo, ale tylko ten, który wyraził skruchę otrzymał miłosierdzie. Miłosierdzie jest więc zależne od tego jak podchodzisz do swojego grzechu, od tego czy go akceptujesz, albo od tego czy za niego żałujesz.
Jarek2019.02.20 11:37
Jezus nie żył samotnie, żył z mężczyznami, którzy dla życia z nim porzucili swoje żony.
www2019.02.20 11:44
Jezus żył samotnie. Nie żył z żadną kobietą, tym bardziej z żadnym mężczyzną. To że ludzi łączy wiary w pewne ideały, nie znaczy, że z kimś żyją.
Jarek2019.02.20 15:00
Uważasz, że apostołowie nie istnieli?
bea2019.02.20 9:59
kogo masz na mysli??????