03.02.17, 08:35

Jurkiewicz ostro o rządach HGW w stolicy

Cezary Jurkiewicz w TVP INFO komentował projekt poszerzenia administracyjnego Warszawy, a także aferę reprywatyzacyjną i jej możliwe konsekwencje dla Platformy Obywatelskiej. 

"Jestem zdziwiony frontalnym atakiem na ten projekt Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy działamy dla dobra mieszkańców. PO nie krytykuje merytorycznie tylko przeprowadza zdecydowany atak polityczny. Warszawa uzyska pole i lasy. Warszawa ma rolników np. w Wawrze, w Warszawie nadal rolnicy sprzedają kapustę. Rozszerzenie tego terenu dla mnie jest czymś naturalnym" – stwierdził w trakcie programu „Gość poranka” przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie Cezary Jurkiewicz.

Jurkiewicz odniósł się do projektu Prawa i Sprawiedliwości, zakładającego stworzenie jednej, dużej metropolii warszawskiej.

"Rzeczywistość metropolii już funkcjonuje, to jest tylko uporządkowanie tego, co obserwujemy. W tym projekcie gminy nie tracą swoich praw. Przekaz medialny forsowany przez PO jest przekazem fałszywym" – podsumował.

W poniedziałek na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości zostanie zwołana nadzwyczajna sesja rady miasta. Hanna Gronkiewicz Waltz zdążyła poinformować, że będzie nieobecna na sesji, a radni nie będą mieli możliwości zadania pytać pani prezydent.

"Hanna Gronkiewicz Waltz wykazała, co by tu jeszcze spieprzyć, i sama spieprza z sesji. Nie będzie jej na nadzwyczajnej sesji" – powiedział Jurkiewicz.

Zdaniem radnego PiS „komunikacja pani prezydent to przykład arogancji w stosunku do mieszkańców Warszawy”.  

Pani prezydent kontrowała bezpośrednio Biuro Gospodarowania Nieruchomościami i nie zrobiła nic. Warszawa jest miastem, które było zarządzane bez kontroli. Ile do tej pory audytów wewnętrznych było wykonanych w Biurze Gospodarowanie Nieruchomości, czy jakieś wnioski zostały z nich wyciągnięte" – pytał retorycznie.

Radny PiS zauważył,że w Warszawie prowadzonych jest 120 spraw ws. dzikiej reprywatyzacji.

"Mówi się o 170 adresów, nie chciałbym momentu, w którym dojdzie do zatrzymania polityków Platformy Obywatelskiej" – powiedział Jurkiewicz.

emde/tvp.info